24.04.2011 - zawieszenie kursów PKS

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

24.04.2011 - zawieszenie kursów PKS

Postprzez helga4 » 14 Kwi 2011, 19:01

Witam,
dzisiaj w autobusach PKS i na stronie internetowej PKS Polonus pojawił się komunikat informująco-przypominający (!) o zawieszeniu kursowania autobusów w I Dzień Świąt.
Jestem zaniepokojona, zażenowana, oburzona ..... (odpowiednie dodać) tą informacją.
Sądzę, że podobnie jak ja, wielu z Was, świąteczną niedzielę zamiast w gronie rodzinnym, spędzi w domu, bo nigdzie nie będzie mogło dojechać.
W sprawie tej "uroczej" decyzji napisałam list do przewoźnika...Nie liczę na fajerwerki, ale jeśli takich głosów-protestów będzie więcej to być może ktoś, tam pomyśli czy fundowanie takich prezentów jest trafne.
helga4
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 106
Rejestracja: 17 Lis 2010, 16:06
Miejscowość: NDM

Re: 24.04.2011 - zawieszenie kursów PKS

Postprzez nova » 15 Kwi 2011, 09:15

Czy to oznacza, że w pierwszy dzień Wielkanocy nie uda się wydostać z Twierdzy żadnym autobusem? Bo Translud również nie kursuje. Pozostaje liczyć na własne nogi lub przysługę kogoś obcego.. :(
nova
 

Re: 24.04.2011 - zawieszenie kursów PKS

Postprzez siasia » 15 Kwi 2011, 09:26

To chyba jakiś żart jest. Ja akurat nie korzystam póki co z komunikacji "miejskiej" (bo niby jak mam z dzieckiem w wózku wpakować się do autokarów), ale uważam, że to jest farsa jakaś. Rozumiem przycięcie kursów, ale zupełne zawieszenie na cały dzień??? I Translud też? Szok normalnie to, co się wyprawia!
siasia
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 32
Rejestracja: 15 Mar 2011, 18:26
Płeć: kobieta

Re: 24.04.2011 - zawieszenie kursów PKS

Postprzez helga4 » 15 Kwi 2011, 12:22

Całkowicie rozumiem Wasze emocje. Dzisiaj w niektórych autobusach a także na stronie bazy PKS NDM
widnieje następujący komunikat:
"Przedsiębiorstwo informuje i przypomina , że w dniu 24.04.2011 roku (I dzień świąt) , komunikacja będzie zawieszona".
Tak jak napisałam w pierwszym poście wystosowałam pismo do PKS Polonus zawierające krytykę i apel o przywrócenie komunikacji w I Dzień Świat na poziomie zbliżonym do tego sprzed roku.
Zachęcam i Was piszcie, apelujcie do przewoźnika...może uda się coś zrobić.
Nie bądźmy bierni!
helga4
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 106
Rejestracja: 17 Lis 2010, 16:06
Miejscowość: NDM

Re: 24.04.2011 - zawieszenie kursów PKS

Postprzez mieszkaniec_OM » 15 Kwi 2011, 12:36

W pełni popieram krytykę takich działań, ale Translud to niestety od początku nie jeździł w takie święta.

Już wiem co odpowie Polonus.

"Za zapewnienie komunikacji według potrzeb na terenie gminy odpowiada gmina/miasto".

A może by tak miasto zapłaciło za dodatkowy dzień kursowania linii miejskich 11 i 12 w to święto?
mieszkaniec_OM
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 117
Rejestracja: 26 Lis 2010, 11:35

Re: 24.04.2011 - zawieszenie kursów PKS

Postprzez mcba » 15 Kwi 2011, 17:19

siasia napisał(a):[...] Ja akurat nie korzystam póki co z komunikacji "miejskiej" (bo niby jak mam z dzieckiem w wózku wpakować się do autokarów), [...]

Po rozmowie z kierowcą Transluda kilka dni temu dowiedziałem się, że na miejsce busów, kursujących na liniach 11 i 12 sprowadzone są już niskie(to chyba mam rozumieć, znaczyło niskopodłogowe) MANy, tej samej marki autobus został sprowadzony w miejsce spalonej SCANII.
Kiedy nowe autobusy ruszÄ… na drogi nie wiem...

co do braku jakiejkolwiek komunikacji w święta to ładnie mówiąc dość bulwersujące... jednak postawmy się też na miejscu kierowców, którzy nie wszyscy mieszkają w bliskiej okolicy i też chcą spędzić święta w domu z rodzinami...
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: 24.04.2011 - zawieszenie kursów PKS

Postprzez mieszkaniec_OM » 15 Kwi 2011, 17:30

Nie widzę różnicy między kierowcami w linii miejskiej a kierowcami w MZA, Tramwajów Warszawskich, Metra Warszawskiego, SKM, Kolei Mazowieckich. Poza tym żal mi lekarzy, służb miejskich, maszynistów, policjantów, osób pracujący na stacjach benzynowych...
Ale sam bym chętnie przyszedł do pracy w święto za odpowiednio wyższą stawkę a wolne odebrał innego dnia ;) Nie martwcie się, za pracę w święto jest znacznie wyższa stawka;)
mieszkaniec_OM
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 117
Rejestracja: 26 Lis 2010, 11:35


Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości

cron