Działa już forum miejskie.

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Re: Działa już forum miejskie.

Postprzez nowodworzanin18 » 16 Lis 2010, 14:39

Plakaty są mało widoczne, bo słupów jednak jest mało.
Ale chciałbym pogratulować też plakatów z serii "Czego boi się Kowalski".

Pomyśleliście może o jakiś ulotkach z serii "Chcemy innego burmistrza"?
Pzdr
nowodworzanin18
 

Re: Działa już forum miejskie.

Postprzez rather » 16 Lis 2010, 14:42

W części miasta są już zaklejone, ale na niektórych słupach jeszcze wiszą i są dobrze widoczne.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Działa już forum miejskie.

Postprzez wacha » 16 Lis 2010, 14:58

No już za tydzień będzie działało Forum Miejskie, jak myślę :) Chyba, że władza przemyśli i zostawi wyłączone dłużej dla niepoznaki :)
wacha
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 58
Rejestracja: 09 Lis 2010, 14:53

Re: Działa już forum miejskie.

Postprzez rather » 16 Lis 2010, 16:56

Jest jeszcze druga tura, więc raczej za tydzień nie odpalą. Poza tym jak Kowalski pozostanie na stanowisku (a jest przecież taka możliwość) to nie wiem, czy będzie miał życzenie dalszego wysłuchiwania narzekań. Poza tym chyba nie warto tam wracać, bo jak widać forum jest cenzurowane według tzw. widzimisię i pod niezbyt mądrymi pretekstami. Nawet dział "pytanie do Pana Kowalskiego" stracił rację bytu, ponieważ Pan Kowalski przestał odpowiadać na co trudniejsze pytania...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Działa już forum miejskie.

Postprzez nova » 16 Lis 2010, 19:11

Jest to dowód na to, że Grupa Novidvor jest piekielnie skuteczna... :D
nova
 

Re: Działa już forum miejskie.

Postprzez Jasio » 17 Lis 2010, 09:35

rather napisał(a):
rather napisał(a):Czy to aby nie wycieczka naszych dzielnych samorządowców do Chin za miejską kasę?

(...)Trzeci od lewej w ostatnim rzędzie to chyba Gereluk?

Posypuję głowę popiołem - to nie Gereluk. Faktycznie był wtedy wyjazd reprezentacji dziennikarzy i w czasie kiedy grali w piłkę kopaną razem z naszym burmistrzem - dziennikarzem, Gereluk był w Polsce - brał udział w sesji RM. Nie sprawdziłem tego za co przepraszam :oops: . Niestety dopiero teraz udało mi się ustalić termin wyjazdu i sprawdzić tą informację.


Szacun za posypanie głowy popiołem za p. Gereluka. Pozostaje jeszcze zakopanie się w mrowisku po szyję za "wycieczkę naszych dzielnych samorządowców do Chin za miejską kasę" i pozostałe kłamstwa przede wszystkim umieszczane na forum miejskim, przez co forum musiało zostać zamknięte. :cry:
Ile razy można nadstawiać drugi policzek?
Awatar użytkownika
Jasio
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 59
Rejestracja: 13 Lis 2010, 19:04

Re: Działa już forum miejskie.

Postprzez nova » 17 Lis 2010, 09:57

Jasiu, jakie to szczęście, że wreszcie znalazł się winny :lol: :lol: :lol:
nova
 

Re: Działa już forum miejskie.

Postprzez twierdzak » 17 Lis 2010, 10:31

Obecny burmistrz musiał zamknąć forum bo sobie z problemem nie poradził, niestety ale ta osoba jest bezradna wobec narastających problemów w mieście Nowy Dwór Mazowiecki, poprostu najzwyczajniej w świecie jest bardzo słabym burmistrzem i należy go wymienić na lepszy model. ;)
twierdzak
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 37
Rejestracja: 03 Paź 2010, 21:24

Re: Działa już forum miejskie.

Postprzez Zbyszek » 17 Lis 2010, 10:44

chętnie przeczytałbym te wszystkie "pozostałe kłamstwa" ale niestety za późno zacząłem śledzić miejskie forum i nie wszystko zdążyłem przeczytać ... ( tym bardziej ,że zaraz przed zamknięciem zajmowało to trochę czasu w wyniku działań jakiś kompletnie oszołomionych "dzieci neostrady" )
wydaje mi się ,że mimo wszystko lepiej byłoby , gdyby po prostu wszystkie "kłamstwa " ktoś dementował , ale w sposób merytoryczny - w końcu burmistrz ubiegający się o reelekcję ma chyba w swoim otoczeniu jakąś kompetentną osobę oswojoną z internetem i potrafiącą zadbać o właściwą formę takiej komunikacji z mieszkańcami - no chyba ,że te wszystkie "stańczyki" miały by być taka odpowiedzią no to gratuluję .....
dodam ,że rozmywanie tematu , inwektywy, blokowanie tematów przy pomocy jakiś debilnych plików, czy zakładanie absurdalnych wątków - to nie są merytoryczne sposoby dyskusji , debaty publicznej
a zamknięcie forum wzbudza poważną wątpliwość czy czasem te "pozostałe kłamstwa" nie wzięły się po prostu z realnych zdarzeń i były jedynie niewygodne dla obecnie sprawujących władze w naszym mieście
cała ta heca z zamykaniem forum nasuwa mi trzy skojarzenia : arogancja , strach i lenistwo
arogancja - "zamkniemy i co nam zrobią?" - brak szacunku do nowodworskiej e-społeczności - w końcu z tego forum korzystało nie tylko kilka skonfliktowanych osób
strach - tak jak napisałem wyżej - pozostaje wrażenie ,ze poruszano niewygodne sprawy i najłatwiej "urwać łeb hydrze" przy okazji "wylano dziecko razem z kąpielą"
lenistwo - czyli brak chęci , woli i pomysłu jak w cywilizowany sposób odpowiedzieć swoim oponentom
i jeszcze jedna sprawa
jeżeli faktycznie bezpośrednim powodem zamknięcia forum był sarkastyczny post jednego z użytkowników - to świadczy to jedynie o tym ,że niektórym brak zwyczajnie inteligencji ( dla ułatwienia dodam że zaoczne wykształcenie z jakiś podrzędnych uczelni nie załatwia tej sprawy) , a co gorsza brak poczucia humoru i dystansu - do innych ale też do siebie
a może jedynie trzeba było znaleźć jakiś pretekst
Zbyszek
 

Re: Działa już forum miejskie.

Postprzez rather » 17 Lis 2010, 11:25

Jasio napisał(a):Pozostaje jeszcze zakopanie się w mrowisku po szyję za "wycieczkę naszych dzielnych samorządowców do Chin za miejską kasę" i pozostałe kłamstwa przede wszystkim umieszczane na forum miejskim, przez co forum musiało zostać zamknięte. :cry:

Niniejszym zakopałem się po szyję i przepraszam również za to sformułowanie. Na swoje wytłumaczenie mam tylko to, że od 2 miesięcy UM nie jest w stanie odpowiedzieć na mój wniosek o udzielenie informacji nt. zagranicznych wyjazdów samorządowców. Starałem się ustalić fakty, ale dotychczas nie otrzymałem odpowiedzi :( .

W wolnej chwili opiszę w oddzielnym wątku jak wygląda udzielanie informacji publicznych w naszym urzędzie, bo to temat do osobnej dyskusji. Szczególnie jeśli chodzi o czas odpowiedzi i jakość przekazywanych informacji.

Co do "kłamstw na forum miejskim" - proszę o linki...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Działa już forum miejskie.

Postprzez Jasio » 18 Lis 2010, 10:28

Wracając do podstawowego wątku - wobec powszechnego lamentu dotyczącego zamknięcia forum odwiedziłem oficjalne strony miast, które zdaniem Państwa są wzorem do naśladowania. Były to: Legionowo, Serock, Mińsk Mazowiecki, Grodzisk Mazowiecki, Pułtusk, Sulejówek, Płońsk, Płock.
Niestety żadne z tych chwalonych miast nie posiada forum miejskiego. Rodzi więc się pytanie dlaczego? Czyżby Prezydenci i Burmistrzowie ww. nie chcieli czytać pochwał i wyrazów wdzięczności od jakże zadowolonych z ich działań mieszkańców. A może są jakieś inne przyczyny? Może ja się mylę?
Idąc dalej próbowałem na google znaleźć jakieś oficjalne forum miejskiej licząc że wyskoczą mi setki wyników. I co? Znalazłem aż 1 http://www.forum.andrychow.pl/ ups!
Może ktoś mi pomoże bo chętnie poczytam na jakimś forum jak to mieszkańcy chwalą swoje władze.
Ile razy można nadstawiać drugi policzek?
Awatar użytkownika
Jasio
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 59
Rejestracja: 13 Lis 2010, 19:04

Re: Działa już forum miejskie.

Postprzez rather » 18 Lis 2010, 10:44

O czym świadczy posiadanie forum przez to czy inne miasto? O niczym. Na przykład gmina Jabłonna ma prężnie działające forum, które jest prowadzone przez mieszkańców, ale używają go do komunikacji również władze lokalne. Przeglądają, zabierają głos w dyskusji i odpowiadają.

Forum miejskie w Nowym Dworze było i za to władzom chwała. Natomiast to co się działo na forum w ostatnich tygodniach i ostatecznie zamknięcie oraz atmosfera z tym związana świadczy o Panu Kowalskim jak najgorzej. Kolejna sprawa, która pokazała, że mamy do czynienia z amatorszczyzną... Mam wrażenie, że po tym co się stało funkcja forum społeczności lokalnej zostanie przejęta przez novidvor.pl - chyba z dobrym skutkiem dla wszystkich, również dla Pana Kowalskiego, który nie będzie musiał słuchać pytań na które nie potrafi odpowiedzieć.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Działa już forum miejskie.

Postprzez mcba » 18 Lis 2010, 11:16

Legionowo - Pytania do prezydenta w wersji elektronicznej i takież same odpowiedzi...
Serock - Burmistrz przyjmuje interesantów przez 3 godziny tygodniowo bez konieczności wcześniejszej rezerwacji terminu; dodatkowo posiada usługę "e-urząd"; ankiety
Mińsk Mazowiecki - burmistrz lub jego zastępca przyjmuje 5 godzin tygodniowo; ankiety
Grodzisk Mazowiecki - pytania w wersji elektronicznej podzielone na kategorie z jawnÄ… odpowiedziÄ…,

dalej sprawdzę być może wieczorem bo teraz kończy mi się czas ale zmierzam do tego, że wszędzie jest dość sprawna komunikacja ze społeczeństwem w takiej czy innej formie, o sprawozdaniach z sesji rady miasta, tak jak jest w Grodzisku już nie wspominam ...

do tego forum miejskie ma to do siebie, że poza pochwałami (o ile jest w ogóle za co chwalić ...) moim zdaniem jest wolna dyskusja między mieszkańcami na tematy dowolne wliczając w to działalność miasta, które może budzić mniejsze lub większe wątpliwości. Dla władz miasta powinna to być "konstruktywna krytyka", ale do tego bardzo często potrzeba sporego dystansu do samego siebie ... Jeżeli chodzi o zamknięcie forum, z powodu "burzliwej dyskusji" może byłaby ona mniej gwałtowna gdyby pytania zadawane burmistrzowi spotkały się z zainteresowaniem burmistrza, który może, a nawet powinien oddelegować do konkretnych pytań swoich pełnomocników...
Ostatnio edytowany przez mcba, 18 Lis 2010, 21:41, edytowano w sumie 1 raz
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Działa już forum miejskie.

Postprzez Jasio » 18 Lis 2010, 11:26

Oczywiście po raz kolejny pan się myli. Otóż winę za atmosferę na forum miejskim a w konsekwencji jego zamknięcie nie ponosi Pan Burmistrz Jacek Kowalski tylko sami jego użytkownicy. Myślę że w całym kraju nie znajdzie się druga taka władza, która pozwoliłaby przez tak długi czas i to podczas kampanii wyborczej na opluwanie i oczernianie siebie przez mikroskopijną garstkę zakompleksionych ludzi.
Ile razy można nadstawiać drugi policzek?
Awatar użytkownika
Jasio
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 59
Rejestracja: 13 Lis 2010, 19:04

Re: Działa już forum miejskie.

Postprzez nova » 18 Lis 2010, 11:41

Nie przypominam sobie, żeby ktoś z Grupy Novidvor kogokolwiek opluwał i oczerniał. Ludzie mają prawo do wypowiedzi, również na ten temat, co i komu się nie podoba. Jeżeli władze Miasta oczekiwały pochwał wyłącznie, to być może problem leży po ich stronie.
nova
 

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości