Willa z ulicy Paderewskiego

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Willa z ulicy Paderewskiego

Postprzez andrzej1974 » 06 Paź 2016, 18:00

Na skutek wycinki drzew mamy piękne widoczki.

Zdjęcie-0014.jpg


Zdjęcie-0015.jpg


Zdjęcie-0016.jpg


Zdjęcie-0019.jpg


Zdjęcie-0020.jpg


Zdjęcie-0021.jpg


Zdjęcie-0022.jpg


Zdjęcie-0023.jpg


Zdjęcie-0024.jpg
andrzej1974
NVD Master
NVD Master
 
Posty: 790
Rejestracja: 09 Kwi 2012, 08:06

Re: Willa z ulicy Paderewskiego

Postprzez disturbia » 07 Paź 2016, 10:27

Ciekawe co się szykuje, bo tak sobie to chyba by nie porządkowali.
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Willa z ulicy Paderewskiego

Postprzez tk28 » 07 Paź 2016, 12:16

Sprzedaż się szykuje i trwają porządki.
"Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie" - Lord John Dalberg-Acton, 1887
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Willa z ulicy Paderewskiego

Postprzez Zbyszek » 07 Paź 2016, 16:56

może wyburzenie i jakiś nowy blok...??? toć to ścisłe centrum...
Zbyszek
 

Re: Willa z ulicy Paderewskiego

Postprzez tk28 » 07 Paź 2016, 17:20

Bez przesady, zmiana właściciela zabytku nie oznacza od razu jego wyburzenie, w końcu nie jest to takie proste żeby od tak wykreślić budynek z rejestru zabytków bez powodu. Budynek jest w dobrym stanie jak na drewniany, oczywiście wymaga dużych nakładów i remontu i jeśli obecnych właścicieli na to nie stać to lepiej jak się nim zajmie nowy właściciel z grubszym portfelem. Za tym domem jest wielka działka i tam niewykluczone, że powstanie coś nowego.
"Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie" - Lord John Dalberg-Acton, 1887
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Willa z ulicy Paderewskiego

Postprzez andrzej1974 » 07 Paź 2016, 17:47

tyły willi też są poddane wycince, swoją drogą nie mogę pojąć, jak można było dopuścić do takiego zapuszczenia...

Zdjęcie-0013.jpg


Zdjęcie-0017.jpg


Zdjęcie-0018.jpg
andrzej1974
NVD Master
NVD Master
 
Posty: 790
Rejestracja: 09 Kwi 2012, 08:06

Re: Willa z ulicy Paderewskiego

Postprzez Zbyszek » 08 Paź 2016, 09:50

tk28 napisał(a):Bez przesady, zmiana właściciela zabytku nie oznacza od razu jego wyburzenie, w końcu nie jest to takie proste żeby od tak wykreślić budynek z rejestru zabytków bez powodu. Budynek jest w dobrym stanie jak na drewniany, oczywiście wymaga dużych nakładów i remontu i jeśli obecnych właścicieli na to nie stać to lepiej jak się nim zajmie nowy właściciel z grubszym portfelem. Za tym domem jest wielka działka i tam niewykluczone, że powstanie coś nowego.



ee tam... nie takie rzeczy w NDM sie robi.... a przecież w centrum to bloki powinny być ... WSZĘDZIE... a nie jakieś stare drewniane zapyziałe rupiecie....
Zbyszek
 

Re: Willa z ulicy Paderewskiego

Postprzez Zebżydowski » 16 Paź 2016, 07:20

W tym domu na pierwszym piętrze – wchodziło si po trzeszczących schodach od tyłu budynku - mieszkała przez wiele lat moja krewna, nazywaliśmy ją „ciotką Martą”. Byłą w istocie ciotka ale dla mojej mamy – żona brata jej ojca. Zmarła w latach 90-tych dożywszy 90 lat. Tuż przed pójściem do szkoły, w lecie 1972 spędziłem tam jedne z najwspanialszych wakacji z mojego dzieciństwa. Moim kolegą był wtedy Staś – mieszkał w tym domu, i o 2 lata starszy chłopak, którego imienia zapomniałem. Były tam też chyba jakieś dziewczynki w naszym wieku. Pamiętam że na parterze mieszkała pani Kózkowa a po drugiej stronie też jakaś starsza pani, która miała kozę. Ta koza kiedyś jakimś cudem zerwała się z paliczka i zwiała w krzaki. Wiedziony jakimś imperatywem semantycznym natychmiast zawiadomiłem jedną z tych starszych pań krzycząc: „pani Kózkowa, koza się zerwała” :D Ciotce Marcie zawdzięczam codzienne wizyty w tamtym czasie w kościele na mszach o 18-tej. Nudziłem się na tych mszach jak mops. A Stasia namówiłem do podpalenia starej komórki. Na jego odpowiedź, że przecież spali się także i jego dom odpowiedziałem „zamieszkasz na klatce schodowej naszego bloku” co Staś uznał za super propozycje. Na szczęście oprócz starych śmieci nic się więcej nie spaliło bo ktoś w porę dostrzegł ogień. Dostałem wtedy takie opr że już nigdy żadnej komórki nie podpaliłem :)
Na tyłach tego domu było wejście do mocno zachwaszczonego ogrodu w którym podczas tych wakacji wykopaliśmy kości… pewnie zwierzęce, ale nam i tak wyobraźnia działała. Tuż niedaleko był przecież mur a za nim cmentarz. Stary drewniany dom, trzeszczące schody, wielkie drzewo na dziedzińcu, zarośnięty ogród, cmentarz – to działało na wyobraźnię. Za tym ogrodem znajdował się obszar bardziej równy i mnie zarośnięty – za nim rozciągały się zabudowania ośrodków zdrowia - a na tym terenie były wraki 2 samochodów. Jeden to był beczkowóz a drugi osobowy – obydwa bez wątpienia przedwojenne.
Na terenie tej willi przez wiele lat miał swoją pracownię pan Zenon Czajka – nowodworski artysta malarz. Przez wiele lat malował szarfy, wieńce i tabliczki pogrzebowe, opracowywał i malował szyldy wystaw sklepowych. W dzieciństwie przyjaźniłem się z jego synem, Krzysztofem . Był to niesamowicie uzdolniony i inteligentny dzieciak, który zachorował na schizofrenię w szkole średniej. Przyjaźń z nim to jeden z najpiękniejszych wspomnień z mojego dzieciństwa. Wspólnie malowaliśmy (Krzysiu znacznie lepiej), pisaliśmy bzdurne opowiadania, zbieraliśmy plakaty filmowe z kina Lenino do którego chodziło się wtedy na ambitne filmy z rodzaju „Godzilla kontra Hedora”. Kino dosłownie pękało w szwach na takich seansach. Mnóstwo fajnych wspomnień których częścią są także i te związane z tym domem na Paderewskiego.
Awatar użytkownika
Zebżydowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 250
Rejestracja: 19 Lip 2011, 20:35

Re: Willa z ulicy Paderewskiego

Postprzez Bescon » 16 Paź 2016, 15:33

Urwis był z pana, panie pianisto.
Bescon
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 67
Rejestracja: 01 Sie 2014, 20:48
Płeć: mężczyzna

Re: Willa z ulicy Paderewskiego

Postprzez SPJ » 27 Wrz 2017, 10:43

Dzień dobry. Z tyłu willi trwają nowe prace porządkowe, jakiś miesiąc temu teren oglądali ludzie wyglądający na klientów, po czym zniknął baner "na sprzedaż" z ogrodzenia. Czy ktoś wie czy działka została sprzedana? Coś wiadomo o nabywcy i jego poprzednich realizacjach?
SPJ
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 5
Rejestracja: 19 Sie 2017, 22:43
Płeć: kobieta

Re: Willa z ulicy Paderewskiego

Postprzez KaloNDM » 27 Wrz 2017, 11:05

Wczoraj dostałem informację tej treści:

"...Czy ktoś wie co z drewnianą willą przy Paderewskiego? Dziś na terenie tej działki koparka pracowała..."

Chyba będzie znowu zadać pytanie Miejskiemu Konserwatorowi Zabytków, który i tak nic nie będzie wiedział :roll:
Jak zwykle skończy się na e-mailu do Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków...
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Willa z ulicy Paderewskiego

Postprzez andrzej1974 » 28 Wrz 2017, 15:53

Zdjęcie-0002.jpg


Zdjęcie-0003.jpg


Zdjęcie-0004.jpg


Zdjęcie-0005.jpg
andrzej1974
NVD Master
NVD Master
 
Posty: 790
Rejestracja: 09 Kwi 2012, 08:06


Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości