Przedszkole i szkoła przy Osiedlu Dębowy Park

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Przedszkole i szkoła przy Osiedlu Dębowy Park

Postprzez rather » 12 Lut 2017, 14:53

Na terenie osiedla pojawił się bilbord informujący o otwarciu żłobka, przedszkola i szkoły. Termin otwarcia to 2017. Zapraszam do dyskusji na ten temat.

Mnie najbardziej zastanawia wybór patrona. Jak wynika z bilbordu szkoła będzie nosiła imię Alberta Einsteina. Czy dzieci zrozumieją osiągnięcia jednego z ojców bomby atomowej i twórcy teorii względności?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Przedszkole i szkoła przy Osiedlu Dębowy Park

Postprzez andrzej1974 » 12 Lut 2017, 16:17

Nie chciałbym się wymądrzać, ale kojarzenie Einsteina z bombą atomową to jeden z najbardziej banalnych stereotypów. Albercik nie miał właściwie nic wspólnego z projektem budowy amerykańskiej bomby atomowej.
andrzej1974
NVD Master
NVD Master
 
Posty: 790
Rejestracja: 09 Kwi 2012, 08:06

Re: Przedszkole i szkoła przy Osiedlu Dębowy Park

Postprzez disturbia » 12 Lut 2017, 19:14

Ja się zastanawiam po jaką cholerę wszystko zaraz musi mieć patrona albo być czyjegoś imienia.
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Przedszkole i szkoła przy Osiedlu Dębowy Park

Postprzez andrzej1974 » 13 Lut 2017, 08:57

Uwzględniając sytuację ogólną w kraju, chyba lepiej że wzięli na patrona Einsteina niż księdza Rydzyka czy śp. Jadwigę Kaczyńską.
andrzej1974
NVD Master
NVD Master
 
Posty: 790
Rejestracja: 09 Kwi 2012, 08:06

Re: Przedszkole i szkoła przy Osiedlu Dębowy Park

Postprzez tk28 » 13 Lut 2017, 11:26

To akurat jest prywatna inwestycja i nikt w takim przypadku nie może narzucić nazwy czy patrona, no chyba, że np. żona inwestora.

Co do samej inwestycji to mnie zastanawia czy ta szkoła podstawowa będzie miała np. salę gimnastyczną :?:
"Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie" - Lord John Dalberg-Acton, 1887
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Przedszkole i szkoła przy Osiedlu Dębowy Park

Postprzez BURBUL » 13 Lut 2017, 11:33

Wszystko ok ! ale chciałbym poznać motywy , dlaczego akurat Einstein . Nie było w tym mieście wybitnych osób ( wyłanczając kler, bo już są wszędzie ). Po co od razu tak globalnie, nie umniejszając zasług proponowanego patrona ;)
BURBUL
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 446
Rejestracja: 04 Mar 2014, 08:50
Płeć: mężczyzna

Re: Przedszkole i szkoła przy Osiedlu Dębowy Park

Postprzez rather » 14 Lut 2017, 16:24

Więcej na temat szkoły pisze w najnowszym wydaniu Gazeta Nowodworska http://www.nowodworska.pl/art,6608,chca ... derow.html. Chyba będą kształcić samych Einsteinów...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Przedszkole i szkoła przy Osiedlu Dębowy Park

Postprzez BURBUL » 14 Lut 2017, 16:48

No to jak tak wysoki poziom, to niech tam, może być Einstein. Rozbawił mnie natomiast zapis " czesne za przedszkole - 600 zł " następnie piszą " ta kwota obejmuje wszystkie opłaty " i następnie dodają , w/g mnie najlepsze " za wyjątkiem - wyżywienia, wycieczek i dojazdu " To ja się pytam co kryje się za wpisem "- wszystkie opłaty ? :shock:
BURBUL
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 446
Rejestracja: 04 Mar 2014, 08:50
Płeć: mężczyzna


Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

cron