Inwestycja na Sukiennej

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Inwestycja na Sukiennej

Postprzez andrzej1974 » 14 Mar 2017, 20:56

http://adriainvest.pl/index.php

Obecnie planujemy inwestycjÄ™ w Nowym Dworze Mazowieckim przy ul. Sukiennej.

Planowany jest budynek wielorodzinny z usługami w parterze położony naprzeciw Parku Miejskiego im. Józefa Wybickiego z przepięknym widokiem wprost na dolinę Narwi.

Nazwa " VILLA NOVA CURIA" odwołuje się do historycznej nazwy Nowy Dwór z 1292 roku NOVA CURIA (po łacinie) miasta książąt mazowieckich, tym bardziej, że lokalizacja inwestycji jest centralnie usytuowana w starym sercu miasta.

Image

Mam pod ręką zdjęcie z google, w rzeczywistości ta rudera obecnie wygląda jeszcze gorzej.

sukienna.jpg
andrzej1974
NVD Master
NVD Master
 
Posty: 790
Rejestracja: 09 Kwi 2012, 08:06

Re: Inwestycja na Sukiennej

Postprzez tk28 » 14 Mar 2017, 21:45

Czyli wychodzi na to, że Banaszek sprzedał ten budynek i teren konkurentom. Swoją drogą bardziej podobał mi się pomysł Banaszka z "Rezydencją Wybickiego" bo to co widać na powyższej wizualizacji jest po prostu paskudne. Jeżeli nawiązują do dawnej nazwy miasta to powinna to być architektura bardziej klasyczna i elegancka a nie taki styropianowy "wykuszowiec".
"Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie" - Lord John Dalberg-Acton, 1887
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Inwestycja na Sukiennej

Postprzez KaloNDM » 15 Mar 2017, 09:48

Projekt obrzydliwy :evil: W całej rozciągłości popieram zdanie tk28. Projekt Banaszka był dużo ładniejszy i lepszy :)
Kiedyś było o tym pisane w tym wątku - http://novidvor.pl/viewtopic.php?f=17&t=928&start=0
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Inwestycja na Sukiennej

Postprzez andrzej1974 » 21 Maj 2017, 16:12

Zdjęcie-0001.jpg


Zdjęcie-0002.jpg


Zdjęcie-0004.jpg
andrzej1974
NVD Master
NVD Master
 
Posty: 790
Rejestracja: 09 Kwi 2012, 08:06

Re: Inwestycja na Sukiennej

Postprzez andrzej1974 » 03 Cze 2017, 16:57

Zdjęcie-0001.jpg


Zdjęcie-0002.jpg


Zdjęcie-0003.jpg



ostatnie chwile tej rudery

Zdjęcie-0011.jpg


Zdjęcie-0012.jpg
andrzej1974
NVD Master
NVD Master
 
Posty: 790
Rejestracja: 09 Kwi 2012, 08:06

Re: Inwestycja na Sukiennej

Postprzez tk28 » 04 Cze 2017, 21:29

Ta rudera to jest na innej działce, która nie obejmuje nowej inwestycji, a że ogrodzili to pewnie dostali pozwolenie żeby gdzieś było zaplecze budowy. Ja bym wolał żeby inwestor kupił też tę działkę i zbudował coś większego a nie takie wykuszowe paskudztwo, które nawet na wizualizacjach nie robi dobrego wrażenia. Zastanawia mnie jeszcze ta piwnica, czy inwestor chce ją wykorzystać :?:

PS. Ten temat też powinien być przeniesiony do działu "Inwestycje miejskie".
"Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie" - Lord John Dalberg-Acton, 1887
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Inwestycja na Sukiennej

Postprzez KaloNDM » 27 Wrz 2017, 11:22

Przepraszam andrzej1974, że "pożyczyłem" Twoje zdjęcie z innego wątku i mam nadzieję, że się nie gniewasz.
Dlaczego akurat to zdjęcie? Ponieważ jest bardzo intrygujące...
Jak widać deweloper zostawił fragment oryginalnej ściany starego budynku :)
Ciekawe czy było to spowodowane oszczędnością, czy jakimś wymogiem konserwatorskim albo może inwencją własną dewelopera, gdzie akurat ten kawałek oryginalnej ściany będzie chciał wyeksponować :?:

Zdjęcie-0001.jpg
Autor zdjęcia: andrzej1974
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Inwestycja na Sukiennej

Postprzez tk28 » 27 Wrz 2017, 12:50

Deweloper wykorzystał nawet całe piwnice po poprzednim budynku, a fragment ściany został zbudowany z odzyskanych cegieł z rozbiórki. Ja myślę, że to raczej inwencja dewelopera aby zachować coś po poprzednim budynku, który miał już swoje lata. Z zewnątrz pewnie i tak zostanie to przykryte styropianem, ale może od środka w lokalu usługowym będą na wierzchu te cegły, a może i też nie. Tak czy siak pomimo chwalebnego wykorzystania budulca i fundamentów po poprzedniku kompletnie nie podoba mi się ta nowa inwestycja, która nie będzie dobrze wyglądała z parku co widać na wizualizacjach. Tak jak już pisałem dla mnie to taki styropianowy wykuszowiec z daleka kojarzący się z jakimś mini silosem. Dopóki miasto nie będzie miało swojego planu co do charakteru nowych inwestycji oraz niezależnego od władz plastyka miasta będą powstawały takie potworki nie mające nic wspólnego z charakterem i historią tego miasta.
"Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie" - Lord John Dalberg-Acton, 1887
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Inwestycja na Sukiennej

Postprzez rather » 27 Wrz 2017, 13:19

Nie wiem czy wytłumaczenie nie jest bardziej prozaiczne (od razu zaznaczę że zgaduję). Kiedyś tak się budowało w miejscach, w których stał jakiś budynek. Np. kupowało się rozsypującą ruderę i po kolei rozbierało ściany i w to miejsce wstawiało nową. Dzięki temu nie było to traktowane jako budowa nowego budynku tylko jako remont istniejącego. Dzięki temu inwestor unikał różnych upierdliwych czynności typu uzyskanie pozwolenia na budowę, nadzory, projekty i inne pierdoły...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Inwestycja na Sukiennej

Postprzez andrzej1974 » 01 Paź 2017, 15:34

Zdjęcie-0021.jpg
andrzej1974
NVD Master
NVD Master
 
Posty: 790
Rejestracja: 09 Kwi 2012, 08:06


Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości