Zmiana nazwy ul. gen. Berlinga

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Zmiana nazwy ul. gen. Berlinga

Postprzez BURBUL » 31 Sie 2017, 18:08

Na stronie miasta zapraszają na spotkanie konsultacyjne w w/w sprawie link :https://www.nowydwormaz.pl/index.php?wiecej=11842&wiecej_news=1 Rather ! Chyba będziesz miał na swoim osiedlu ul. Radosną ? Ja myślę, że w historii NDM pozytywnie zapisały się jakieś osobistości lub grupy osób np: Rodzina Zakroczymska ?
BURBUL
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 446
Rejestracja: 04 Mar 2014, 08:50
Płeć: mężczyzna

Re: Zmiana nazwy ul. gen. Berlinga

Postprzez tk28 » 31 Sie 2017, 18:47

Żadnych patronów, niech tam sobie będą Radosne, Wesołe czy inne, przynajmniej nie budzą kontrowersji ani nie tracą ważności i nie stają się niesłuszne przy każdorazowej zmianie władzy w kraju.
"Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie" - Lord John Dalberg-Acton, 1887
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Zmiana nazwy ul. gen. Berlinga

Postprzez disturbia » 31 Sie 2017, 19:29

Jest rondo Rodziny Zakroczymskiej w Zakroczymiu i chyba wystarczy.
Konsultacje odbędą się 7 września w PG nr2 o godz. 18
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Zmiana nazwy ul. gen. Berlinga

Postprzez BURBUL » 31 Sie 2017, 20:13

Ok, ja tylko tak ............ Dla mnie może i być Smutna :)
BURBUL
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 446
Rejestracja: 04 Mar 2014, 08:50
Płeć: mężczyzna

Re: Zmiana nazwy ul. gen. Berlinga

Postprzez rather » 31 Sie 2017, 22:40

Na pewno warto przyjść na konsultacje. Przynajmniej po to, żeby przejechać się wehikułem czasu, który będzie potrzebny żeby cofnąć się przed 29 sierpnia. W tym dniu odbyła się bowiem sesja rady miasta, na której był głosowany projekt uchwały w sprawie zmiany nazwy ulicy http://bip.nowydwormaz.pl/public/popup. ... tem=172417. Co prawda na sesji nie byłem, ale z doświadczenia wiem, że radni grzecznie przegłosowują wszystko co im się podsunie. Więc teoretycznie sprawa jest klepnięta - no chyba że temat zawieszono?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Zmiana nazwy ul. gen. Berlinga

Postprzez Bescon » 10 Wrz 2017, 14:43

Bescon
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 67
Rejestracja: 01 Sie 2014, 20:48
Płeć: mężczyzna

Re: Zmiana nazwy ul. gen. Berlinga

Postprzez Bescon » 10 Wrz 2017, 14:51

Ulicy powinna być nadana nazwa któregoś z polskich bohaterów.
Bescon
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 67
Rejestracja: 01 Sie 2014, 20:48
Płeć: mężczyzna

Re: Zmiana nazwy ul. gen. Berlinga

Postprzez disturbia » 10 Wrz 2017, 15:44

Już postanowione. Będzie Radosna :lol:
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Zmiana nazwy ul. gen. Berlinga

Postprzez tk28 » 10 Wrz 2017, 17:59

Bescon napisał(a):Ulicy powinna być nadana nazwa któregoś z polskich bohaterów.

...który kiedyś może okazać się niegodny tego zaszczytu. Należy w ogóle unikać nadawania patronów, lepiej dawać nazwy neutralne niż później je na siłę zmieniać na jeszcze gorsze. Natomiast nazywanie ulic od osób żyjących tak jak Roberta Lewandowskiego to już w ogóle kretynizm. Jeszcze całego życia nie przeżył i nie wiadomo czy zasłużył na taki zaszczyt, a już fanatycy uznali go za bohatera narodowego ... od kopania gały. Spotkałem się też z propozycją przemianowania ulicy Berlinga na ulicę Stanisława Wicherkiewicza jednego z pomysłodawców budowy Oś. Młodych i honorowego obywatela miasta. To znacznie lepszy pomysł niż jakiś bohater wzbudzający kontrowersje, ale zawsze znajdą się tacy, dla których będzie komunistą bo działał w tamtym okresie i był w dodatku naczelnikiem miasta.
"Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie" - Lord John Dalberg-Acton, 1887
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Zmiana nazwy ul. gen. Berlinga

Postprzez KPP.Brzask » 10 Wrz 2017, 18:27

Pan Stanisław Wicherkiewicz jako żołnierz AK brał udział w powstaniu warszawskim
KPP.Brzask
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 33
Rejestracja: 30 Gru 2015, 17:00
Płeć: mężczyzna

Re: Zmiana nazwy ul. gen. Berlinga

Postprzez tk28 » 10 Wrz 2017, 19:20

Akurat bycie w AK i udział w pw nie wyklucza późniejszej działalności komunistycznej, były takie przypadki, co nie znaczy, że wszyscy tak zrobili. Nic nie jest tylko czarne albo białe, a w naszej trudnej historii jest wiele odcieni szarości i niewiadomych, które jeszcze mogą stać się wiadomymi, niekoniecznie pożądanymi. Dlatego też uważam, że powinniśmy być bardzo ostrożni z tymi wszystkimi "bohaterami", o których możemy jeszcze czegoś istotnego nie wiedzieć.
"Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie" - Lord John Dalberg-Acton, 1887
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Zmiana nazwy ul. gen. Berlinga

Postprzez DOMATOR » 10 Wrz 2017, 22:15

W stanie wojennym wraz z kilkoma przyjaciółmi kolportowałem tzw bibułę, wielokrotnie byliśmy ostrzegani przez osobę którą nam ją dostarczała że są podejmowane działania by nas ująć. Z wypowiedzi tej osoby wynikało że informacje takowe posiada od pana Stanisława W.który z racji pełnionej funkcji miał taką wiedzę.
A więc sugerowanie że pan Stanisław W. zajmował się działalnością komunistyczną jest co najmniej niestosowne
DOMATOR
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 77
Rejestracja: 16 Wrz 2011, 18:52

Re: Zmiana nazwy ul. gen. Berlinga

Postprzez tk28 » 11 Wrz 2017, 07:09

DOMATOR napisał(a):A więc sugerowanie że pan Stanisław W. zajmował się działalnością komunistyczną jest co najmniej niestosowne

Najpierw dokładnie przeczytaj moje wypowiedzi zanim zaczniesz pisać, że ja coś sugeruję odnośnie osoby Pana Wicherkiewicza.
"Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie" - Lord John Dalberg-Acton, 1887
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Zmiana nazwy ul. gen. Berlinga

Postprzez BURBUL » 11 Wrz 2017, 08:08

Najlepszy to byłby Jakiś " bohater " z młodzieży wszechpolskiej !
BURBUL
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 446
Rejestracja: 04 Mar 2014, 08:50
Płeć: mężczyzna

Re: Zmiana nazwy ul. gen. Berlinga

Postprzez FlashNDM » 30 Wrz 2017, 19:05

Bescon napisał(a):Ulicy powinna być nadana nazwa któregoś z polskich bohaterów.

Jeśli już,to proponuję gen.Antoniego Chruściela"Montera",dowódcę Powstania Warszawskiego.Dla zainteresowanych dodaję,że osoba jego ma także związek z naszym terenem,a ściślej z obroną Twierdzy Modlin we wrześniu 1939 roku.Generał Chruściel, wtedy jeszcze pułkownik dyplomowany,był dowódcą 82 Pułku Piechoty,należącego do 30 Dywizji Piechoty,która broniła odcinka Kazuń wraz z przyczółkiem mostowym.Tak więc,chyba jak najbardziej zasługuje na "swoją"ulicę w naszym mieście,czyż nie?
FlashNDM
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 157
Rejestracja: 04 Lut 2014, 22:41
Płeć: mężczyzna

Następna

Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

cron