Sprzedaż Twierdzy Modlin

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Sprzedaż Twierdzy Modlin

Postprzez ukasz » 23 Maj 2011, 18:07

Temat sprzedaży Twierdzy Modlin co jakiś czas jest powtarzany, dlatego postanowiłem założyć nowy temat.

Podobno kupnem interesują się Arabowie:
http://finanse.wp.pl/kat,104118,title,A ... omosc.html
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Sprzedaż Twierdzy Modlin

Postprzez Domi » 23 Maj 2011, 18:49

Jakby Arabowie to kupili to zainwestowaliby grube miliony
Domi
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 35
Rejestracja: 26 Lis 2010, 21:39
Miejscowość: NDMaz. -> OM

Re: Sprzedaż Twierdzy Modlin

Postprzez tk28 » 23 Maj 2011, 19:08

Myślicie, że to byłoby korzystne dla miasta :?: Moim zdaniem jeśli twierdza pójdzie w prywatne ręce to miasto nie będzie miało z niej żadnych korzyści. Gdyby nie chciwość AMW to już dawno byłaby w rękach miasta, najpierw doprowadzili ją do obecnego stanu a teraz chcą sprzedać w prywatne ręce i pozbawić miasto jakichkolwiek korzyści. Prywatny inwestor będzie mógł sobie z nią zrobić co chce, oczywiście w zgodzie z konserwatorem zabytków ale wcale nie musi robić z niej atrakcji turystycznej taka jest prawda.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Sprzedaż Twierdzy Modlin

Postprzez ukasz » 23 Maj 2011, 21:14

też myślę, że nie do końca byłoby to korzystne, bo mogliby z tego zrobić strefę "zamkniętą" dla przeciętnego człowieka i pobliskich mieszkańców... Ale to też chyba zależy od umowy jaka zostanie podpisana? To jest teren zabytkowy i lokalna atrakcja turystyczna, więc chyba jakieś obostrzenia są?
Swoją drogą to oni mają łeb do interesów - wspaniały zabytek, dobra komunikacja z W-wą, budowane lotnisko itp. Wystarczy to podremontować i dobrze rozreklamować, a turyści będą walili drzwiami i oknami:)
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Sprzedaż Twierdzy Modlin

Postprzez ninel » 23 Maj 2011, 21:24

ukasz napisał(a):Podobno kupnem interesują się Arabowie:
http://finanse.wp.pl/kat,104118,title,A ... omosc.html

Znowu jakiś inwestor z Kataru? Jezu.
Ať žije vláda! Ale za svoje.
ninel
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 130
Rejestracja: 12 Lis 2010, 13:51

Re: Sprzedaż Twierdzy Modlin

Postprzez rather » 23 Maj 2011, 22:05

Nie przesadzajcie. Ktoś kto właduje w ten obiekt grube miliony nie zrobi tego po to, żeby zamknąć Twierdzę na cztery spusty. Cokolwiek tam powstanie - miasto i mieszkańcy będą mieli z tego profity. W dodatku znacznie większe niż wtedy kiedy przejmie to samorząd i natychmiast sprzeda lokalnemu biznesmenowi bez kasy.

Przypominam, że część obiektów w Twierdzy została już w ten sposób przejęta i nie dzieje się w nich nic, albo działają jakieś mizerne przedsięwzięcia. Na najbliższej sesji RM będzie głosowała uchwałę dotyczącą sprzedaży "Wieży Michałowskiej", którą właśnie kiedyś kupił biznesmen bez kasy i pomysłu.

Jestem spokojny, że każdy inwestor, którego stać na wyłożenie kilkudziesięciu milionów, zrobi na tym świetny interes z korzyścią dla nas wszystkich.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Sprzedaż Twierdzy Modlin

Postprzez ukasz » 23 Maj 2011, 22:20

Pisząc o zamknięciu chodziło mi np. o coś w stylu ogrodzonego hotelu*****, gdzie turyści są zamknięci w środku a miejscowi nie korzystają z jego usług, bo ich najzwyczajniej nie stać. To są oczywiście miejsca pracy, jakieś zyski dla miasta, ale z drugiej strony taki obiekt byłby niedostępny dla 90% mieszkańców NDM...
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Sprzedaż Twierdzy Modlin

Postprzez sierotka marysia » 23 Maj 2011, 22:39

Jako ciekawostkę zamieszczam dwa wpisy w tej sprawie na wp:
Pomoc dla Twierdzy od Polskich inwestorow. 2011-05-23 23:05
~bzyk_84
Mieszkam w Twierdzy 27 lat i prawde mowiac nie widze dla niej przyszlosci.
Ostatnio spichlerz zbozowy wykupil prywatny inwestor ale prawde mowiac bardzo go cenie bo przy najmniej ten spichlerz nie rozpadnie sie do konca.Gratuluje Panie Banaszek oby Pan nie sprzedal tego po remoncie obcokrajowcom i zeby Pan mial tak swierza i dobra fantazje na cala reszte tych wszystkich zabytkow. Pozdrawiam P.S.
odpowiedz
MODLIN TWIERDZA 2011-05-23 23:05
~MT
WIEŻCIE LUB NIE. ALE URODZIŁAM SIE TAM. DLA MNIE TO MÓJ DOM. KTO IM DAŁ PRAWO SPRZEDAC MÓJ DOM, HISTORIĘ TEGO KRAJU, ZA CO ODDALI ZYCIE NASI PRZODKOWIE? I CZY WARTO BYŁO? NAPRAWDĘ NABIERAM PRZEKONANIA, ŻE NIEDŁUGO SPRZEDADZĄ CAŁY KRAJ
sierotka marysia
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 20
Rejestracja: 18 Gru 2010, 11:40

Re: Sprzedaż Twierdzy Modlin

Postprzez rather » 23 Maj 2011, 23:43

Trzy uwagi się nasuwają do komentarzy, które zacytowałaś:
1. Straszne nieuki wypowiadają się na forum wp (oceniam po poziomie ortografii)
2. Co do spichlerza to jestem spokojny, że pan Banaszek nie sprzeda go po remoncie obcokrajowcom. Sprzeda pewnie przed remontem za 3-4 razy więcej niż zapłacił.
3. Przerażają mnie takie wypowiedzi jak drugi wpis, który zacytowałaś. Autorka chyba uważa, że lepiej żeby Twierdza się rozpadła niż żeby kupił ją inwestor (chociażby zagraniczny). Filozofia typu "pies ogrodnika". Co to w ogóle za durny argument "sprzedają mój dom, w którym się urodziłam" - gdzie się konkretnie urodziła? W koszarach?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Sprzedaż Twierdzy Modlin

Postprzez mcba » 24 Maj 2011, 09:35

rather napisał(a):Na najbliższej sesji RM będzie głosowała uchwałę dotyczącą sprzedaży "Wieży Michałowskiej", którą właśnie kiedyś kupił biznesmen bez kasy i pomysłu.


A to nie tą "wieżę" niedawno kupiło miasto od AMW, za jak to określili urzędnicy "okazyjną cenę"? Poza tym sprzedają(wieczyste użytkowanie) tylko(?) 1/2 udziałów w całej nieruchomości, a podobno mieli jakieś wielkie plany co z tą nieruchomością (wieża i działka wokół) zrobić...
Samo uzasadnienie jest tak pokrętne i bez sensu, że w ogóle do mnie nie trafia. Nie mogli napisać czegoś w stylu: "Sprzedaż 1/2 udziałów w nieruchomości ma na celu sprowadzenie zewnętrznego inwestora, który byłby zainteresowany współfinansowaniem przewidywanych przez bieżącego właściciela inwestycji." Bo tekst "sprzedajemy bo jest tam budynek wpisany do rejestru zabytków" jakoś mija się z jakimkolwiek uzasadnieniem ...

---
Kwestia przejęcia, koszar przez Arabów, to wbrew pozorom, może nie być taki zły pomysł, zwłaszcza, że w lokalnym planie zagospodarowania, czy ofercie sprzedaży jest bodajże procentowo opisane jakie może być przeznaczenie, na jaką gałąź usług/przemysłu. I jakaś część powinna być jako usługi turystyczne.
Niestety piszę to na podstawie artykułów i dokumentów, które kiedyś czytałem, a teraz nie mogę znaleźć więc są to informacje w żaden sposób potwierdzone :(

Poza tym zawsze to będzie jeden z zabytków skali europejskiej uratowany, a lokalna gospodarka zyska sporo miejsc pracy, i przychód z podatków...

AMW napisał(a):MOŻLIWOŚCI WYKORZYSTANIA
Nieruchomości położone są na obszarze objętym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego Miasta Nowy Dwór Mazowiecki zatwierdzonego uchwałą Rady Miejskiej w Nowym Dworze Mazowieckim Nr XIV/154/03 z dnia 29.12.2003r. (opublikowanym w Dz. Urz. woj. mazowieckiego Nr 45, poz. 1263 z dn. 3.03.2004r.).
Działki nr 6/14, 6/15, 6/16, 6/22, 6/28 położone są na terenie oznaczonym w planie symbolem 9.2 UT – teren o podstawowym przeznaczeniu jako tereny usług turystycznych.
Działka nr 6/13 położona jest częściowo na terenie oznaczonym w planie symbolem 9.2 UT – teren usług turystycznych oraz częściowo przeznaczona jest pod ulicę.
Działka nr 6/30 położona jest częściowo na terenie oznaczonym w planie symbolem 9.2 UT oraz częściowo na terenie oznaczonym w planie symbolem 9.3 ZP – tereny zieleni parkowej.
Działki nr 6/23 i 6/24 położone są na terenie oznaczonym w planie symbolem 9.75 IS – tereny o podstawowym przeznaczeniu jako tereny specjalne.
Ostatnio edytowany przez mcba 24 Maj 2011, 09:46, edytowano w sumie 2 razy
Powód: Dodanie "możliwości wykorzystania", cytowane za opisem nieruchomości ze strony AMW...
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Sprzedaż Twierdzy Modlin

Postprzez Zbyszek » 24 Maj 2011, 09:50

w diabły sprzedać czym prędzej
i z dala od lokalnego "samorządu"
a obawy ,że będzie tam za drogo dla mieszkańców ?
cóż jest takie powiedzenie " kto nie ma miedzi ten w domu siedzi "
naprawdę trudno znaleźć inwestorów którzy wywala kupę kasy a potem
udostępnią wszystkim swoje włości za darmochę , licząc ,że każdy zostawi "co łaska"
albo za symboliczną opłatę - a mam takie wrażenie , że wiele osób w naszym kraju ma takie wyobrażenie na temat inwestorów - chyba ,ze okaże się ,że jakiś potomek mieszkańców Twierdzy został w dzieciństwie porwany przez arabów i obecnie jest jedynym spadkobiercą jakiegoś szejka i właśnie postanowił wrócić do korzeni i uczynić Twierdzę perłą Europy dostępna za darmochę dla wszystkich mieszkańców
a poza tym obecnie można chyba korzystać z większości zabudowań Twierdzy za darmo
więc trzeba korzystać póki czas - tylko należy uważać żeby nie wdepnąć w gówno
Zbyszek
 

Re: Sprzedaż Twierdzy Modlin

Postprzez rather » 24 Maj 2011, 10:24

Więcej informacji jest na stronie AMW. Konsorcjum z Dubaju nie wspomina o liście intencyjnym ani słowem. Chyba, że coś napisali w dziale "reports" w języku arabskim :).

Dziwi mnie, że dopiero teraz ktoś wpadł na pomysł znalezienia firmy, która opracuje koncepcję zagospodarowania i znajdzie dla tej koncepcji finansowanie. Ale lepiej późno niż wcale - trzymam kciuki za powodzenie. AMW dotychczas poszukiwała inwestorów wieszając banery na wieżach i na drzewach w parku. Ostatnio sprzedawali w ten sposób fort w Janówku no i cały czas wisi baner na rozsypującym się budynku na Dębince. To cud, że znajdują się jacykolwiek zainteresowani zakupem. Banery na wieżach w Twierdzy to szczególnie trafiony pomysł. Widać je z każdego z trzech mostów. Trzeba tylko wiedzieć, że tam są, zatrzymać się na chwilę na moście, wyciągnąć lornetkę i już można przeczytać, że obiekt jest "for sale" :D
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Sprzedaż Twierdzy Modlin

Postprzez admin » 24 Maj 2011, 10:47

Sądzicie, że coś z tego wyniknie? Mi sie nie wydaje jakoś, że to ruszy...
Juz nie raz próbowano, a jak przychodzi co do czego, to nikt nie chce kupić Twierdzy...i stoi ona i się rozpada...
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Tchórzliwie pomrukujący administrator /za Sokratesem/
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
 
Posty: 1106
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 17:59
Miejscowość: Saturn
Płeć: mężczyzna

Re: Sprzedaż Twierdzy Modlin

Postprzez rather » 24 Maj 2011, 11:38

Jeśli zostanie to przeprowadzone w taki sposób, że najpierw powstanie koncepcja co ma tam być a dopiero później poszuka się inwestora to wtedy sprzedaż może dojść do skutku. Na rynku jest cała masa wolnej gotówki - w funduszach inwestycyjnych, w krajach arabskich czy gdzie tam jeszcze. Tylko, że oni nie kupią murów z którymi nie będą wiedzieli co zrobić.

Agencja lub ktokolwiek kto jest zainteresowany rozwojem tego miejsca powinien dawno zainwestować kilkaset tysięcy w opracowanie spójnej koncepcji zagospodarowania całego obiektu. I to nie na zasadzie "zrobimy tu uniwersytet czy coś innego", tylko gotowego, szczegółowego projektu, który będzie zawierał również biznesplan całej inwestycji. I z czymś takim można wystartować do funduszu albo innych szejków i powiedzieć im: "dziś wykładacie tyle, a w ciągu 20 lat macie z tego tyle. Zainteresowani?".

A na razie to jest sprzedawanie na zasadzie: "pan kupi Twierdzę - będzie pan miał problem, który teraz mamy my"...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Sprzedaż Twierdzy Modlin

Postprzez ukasz » 24 Maj 2011, 22:15

rather napisał(a):Jeśli zostanie to przeprowadzone w taki sposób, że najpierw powstanie koncepcja co ma tam być a dopiero później poszuka się inwestora to wtedy sprzedaż może dojść do skutku.


dokładnie o to chodzi. ten teren powinien być podzielony na część gastronomiczną, hotelową, kulturalną itp. w ten sposób niektóre z obiektów dostępne byłby dla wszystkich.
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Następna

Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

cron