Szkoła przy Dębowej

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Szkoła przy Dębowej

Postprzez rather » 14 Lis 2017, 23:48

Dziś przejeżdżałem koło nowej szkoły i pierwszy raz widziałem jak wygląda budynek po zakończeniu prac budowlanych (chyba zresztą jeszcze coś tam dłubią). Przyznam, że mam mieszane uczucia co do wyglądu nowej szkoły. Według mnie to kolejny przykład nowodworskiej architektury - budynek nie pasujący do otoczenia - ani bryłą ani kolorystyką. Dziwnie jakoś...

Image
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Szkoła przy Dębowej

Postprzez andrzej1974 » 14 Lis 2017, 23:50

zaglądaj częściej na moje "Postępy budownictwa..." to nie będziesz tak zdumiony...
andrzej1974
NVD Master
NVD Master
 
Posty: 790
Rejestracja: 09 Kwi 2012, 08:06

Re: Szkoła przy Dębowej

Postprzez rather » 15 Lis 2017, 11:30

Czasami zaglądam - stamtąd podlinkowałem to zdjęcie. Pewnie też byłbym zdumiony tylko po prostu wcześniej. Ale to dygresja od tematu - bardziej mnie zdumiewa kto coś takiego buduje i kto daje na to zgodę...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Szkoła przy Dębowej

Postprzez BURBUL » 15 Lis 2017, 14:39

Myślę, że inwestorowi głównie chodziło o oszczędne budowanie. Prosta bryła to chyba najtańsze budowanie. Ty Rater z tego co pamiętam to jesteś w tym temacie specjalista ? Co do wyglądu to są gusty i guściki. A to osiedle Dębowe to piękne jakieś ? Nie mieszkam tam, ale zapewne szkoła w tym miejscu jest potrzebna, nawet bardzo. Jaki mamy wpływ na to co się buduje ?
BURBUL
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 446
Rejestracja: 04 Mar 2014, 08:50
Płeć: mężczyzna

Re: Szkoła przy Dębowej

Postprzez Chelsea » 15 Lis 2017, 18:57

rather napisał(a): bardziej mnie zdumiewa kto coś takiego buduje i kto daje na to zgodę...

Nie przesadzasz ? Moim zdaniem, ten budynek wcale nie należy do najbrzydszych ... Owszem prosta bryła, ale elewacja oryginalna, kolorowa. Mi się podoba. Zadbano o otoczenie obiektu, jest estetycznie, trawa z rolki, chodniczki. Bardzo ciekawa skrzynka na listy :)
Szkoła wyróżnia się na tle zaniedbanej okolicy - z prawej strony obiektu jest ciąg obrzydliwych blaszanych garaży, z lewej łąka, pełna psich odchodów, rozjeżdżona przez samochody.
Budynek jest typowym przykładem nowodworskiej architektury. Wiele jest bloków , w prostym, nie najpiękniejszym stylu np. Osiedle Versal,
TBS-y przy Młodzieżowej, Modlińska 1.
Na plus wyróżniłabym Osiedle Słoneczne i Dębowy Park II
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: Szkoła przy Dębowej

Postprzez rather » 15 Lis 2017, 21:56

Budownictwa trochę liznąłem na studiach, ale raczej od strony technicznej, a nie architektonicznej, więc specjalistą nie jestem. Ale zawsze mnie razi jak łamie się podstawowe zasady - inny układ okien na poszczególnych piętrach, różne wielkości okien, do tego jeszcze te obramówki wokół otworów okiennych, które całkowicie psują jakikolwiek ład na fasadach. Do tego jeszcze budynek ma 3 kondygnacje i spadzisty dach - okoliczne budynki wielokondygnacyjne mają płaskie dachy. Niestety dla mnie to wygląda jak dwie stodoły połączone łącznikiem. Nie chcę też krakać, ale moim zdaniem część okien jest za mała i za chwile pewnie wpadnie jakaś kontrola, która stwierdzi, że sale klasowe muszą być odpowiednio oświetlone i okna będą powiększane. Coś takiego miało chyba parę lat temu w Rajszewie. Zobaczymy jak temat się rozwinie...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna


Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

cron