Jak urzędnik odpowiada i dlaczego nie...

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Jak urzędnik odpowiada i dlaczego nie...

Postprzez admin » 01 Cze 2011, 18:57

Czy może któryś z szanownych forumowiczów posiada informacje, po jakim czasie urzędnik odpowiada na wiadomości wysłane drogą elektroniczną?
26 Kwietnia została przesłana wiadomość o możliwość zamieszczenia bannera forum na stronie miejskiej, niestety do dzisiaj nie otrzymałem odpowiedzi od naszych urzędników. Wiadomość w tej sprawie została przesłana Panu Naczelnikowi Wydziału Organizacyjnego... :roll:
Czy w związku z tym mam pytanie, czy ktoś kiedyś dostąpił zaszczytu odpowiedzi na e-mail? Czy jeśli już nie chce się odpowiedzieć, to kultura do tej odpowiedzi nie zobowiązuje? Może istnieje potrzeba zatrudnić kogoś, kto będzie odpowiadał na maile, albo skorzystać z autorespondera: "Nie" :mrgreen:
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Tchórzliwie pomrukujący administrator /za Sokratesem/
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
 
Posty: 1106
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 17:59
Miejscowość: Saturn
Płeć: mężczyzna

Re: Jak urzędnik odpowiada i dlaczego nie...

Postprzez rather » 01 Cze 2011, 19:04

Ja jeszcze na forum miejskim dostałem wykładnię od Służyć Ludziom, że właściwie odpowiadanie na pytania zadawane w formie elektronicznej (chodziło o pytania z forum) to dobra wola urzędnika (łacha znaczy się). Bo takie pytanie nie ma znamion oficjalnego wniosku o udzielenie informacji, ponieważ nie jest opatrzone podpisem elektronicznym.

Ten autoresponder to niebezpieczny, bo co będzie jak zapytasz "czy UM nie zgadza się na baner na stronie miasta?". Wtedy "NIE" o może być "TAK" :P
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Jak urzędnik odpowiada i dlaczego nie...

Postprzez ukasz » 02 Cze 2011, 06:49

Jeśli chodzi o promocję forum to zawsze możecie spróbować na facebook'u. Klika tysięcy osób spokojnie by się znalazło :)
SÄ… wtedy 2 opcje:
1. stworzenie strony forum na fb
2. stworzenie bannera reklamowego na fb z przekierowaniem na forum (jest opcja, żeby reklama wyświetlała się tylko np. mieszkańcom NDM)
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Jak urzędnik odpowiada i dlaczego nie...

Postprzez admin » 02 Cze 2011, 18:26

Odnośnie mojego maila do Urzędnika w Urzędzie Miejskim

Zgodnie z treścią § 5 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 8.01.2002 r. w sprawie organizacji przyjmowania i rozpatrywania skarg i wniosków (Dz. U. z 2002 r., Nr 5, poz. 46) skargi i wnioski mogą być wnoszone pisemnie, telegraficznie lub za pomocą dalekopisu, telefaksu, poczty elektronicznej, a także ustnie do protokołu.


Można zatem przesyłać wnioski mailem...a nasi urzędnicy, jak zwykle 100 lat za nie wiadomo czym i kim...
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Tchórzliwie pomrukujący administrator /za Sokratesem/
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
 
Posty: 1106
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 17:59
Miejscowość: Saturn
Płeć: mężczyzna

Re: Jak urzędnik odpowiada i dlaczego nie...

Postprzez rather » 02 Cze 2011, 22:25

To możesz jeszcze powołać się na Kodeks Dobrej Administracji w Urzędzie Miejskim w Nowym Dworze Mazowieckim - paragraf 7 punkt 8, cytuję:

"8. Zasada terminowości załatwiania spraw oznacza, że pracownik:
a) Załatwia sprawy w terminie:
− niezwłocznym – zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa,
− 1 miesiąca – jeżeli sprawa nie jest skomplikowana ale należy prowadzić postępowanie wyjaśniające,
− 2 miesięcy – jeżeli sprawa jest skomplikowana i należy prowadzić postępowanie wyjaśniające"
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Jak urzędnik odpowiada i dlaczego nie...

Postprzez nova » 03 Cze 2011, 11:28

Znalazłam.... Naczelnikiem Wydziału Organizacyjnego jest Pani...
Obowiązuje nie tylko wspomniany przez Rathera Kodeks ale i zwykła kultura dotycząca korespondencji - na maile się odpowiada. A może poprosić o wyjaśnienie opieszałości Pani Naczelnik na łamach lokalnej prasy??
nova
 

Re: Jak urzędnik odpowiada i dlaczego nie...

Postprzez rather » 03 Cze 2011, 13:21

A jakie może być wyjaśnienie? Nie lubimy tego forum, bo źle o nas piszecie... :D
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna


Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości

cron