Promocja Pomiechówka kosztem nowodworskiej młodzieży?

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Promocja Pomiechówka kosztem nowodworskiej młodzieży?

Postprzez W107 » 25 Lut 2018, 22:41

W ubiegłym tygodniu, 20 lutego w szkole w Pomiechówku odbyła się impreza “Festiwal zawodów”. Nasza nowodworska młodzież miała obowiązek uczestniczenia w Festiwalu, bo odbywało się to w ramach zajęć szkolnych z doradztwa zawodowego. Nie mam nic przeciwko samej imprezie, uważam, że to dobry pomysł aby przedstawiać gimnazjalistom różne propozycje zawodów. Ale… z relacji mojego dziecka wiem, że na miejscu prezentowała się tylko jedna szkoła z Pomiechówka, która kształci kucharzy i hotelarzy. Dlaczego organizatorzy imprezy współpracujący, jak się domyślam z nowodworską władzą, nie pomyśleli aby na Festiwalu mogły zaprezentować się inne szkoły powiatowe, kształcące w różnych, równie ciekawych zawodach. Sądzę, że dzieciaki zainteresowane byłyby również tym, jak zostać m.in. inżynierem, lekarzem, informatykiem czy ekonomistą. Czyli wszystkimi innymi zawodami, których zdobycie umożliwiają szkoły średnie z całego powiatu nowodworskiego.
A najbardziej bulwersuje fakt, że za wspomnianą promocję tej jednej, pomiechowskiej szkoły zapłaciły z własnej kieszeni nasze dzieci. Kwota 12 zł. To opłata za transport na wspomnianą imprezę. Nie byłoby całej sprawy, gdyby promująca się gmina Pomiechówek, która zaprasza Nowodworzan, zasponsorowała im dojazd.
W107
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 2
Rejestracja: 10 Lis 2010, 21:02

Re: Promocja Pomiechówka kosztem nowodworskiej młodzieży?

Postprzez rather » 26 Lut 2018, 11:27

Pytanie raczej powinno brzmieć: dlaczego nowodworskie szkoły nie zadbały o swój udział w tej imprezie i dlaczego zmusiły swoich uczniów do udziału i płatnego wyjazdu do Pomiechówka. Jeśli organizowała to szkoła w Pomiechówku lub samorząd pomiechowski to nie ma się czemu dziwić, że nie zabiegał o udział konkurencyjnych placówek. Moim zdanie to wygląda tak jakby nowodworskie władze nie zadbały o zareklamowanie swoich szkół...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Promocja Pomiechówka kosztem nowodworskiej młodzieży?

Postprzez Chelsea » 26 Lut 2018, 12:44

@rather - mylisz pojęcia :) Jak nowodworskie władze miały zadbać o zareklamowanie swoich szkół, jeśli szkoły średnie nie podlegają pod burmistrza tylko pod powiat ?
Pamiętaj, że są dwa rodzaje nowodworskich szkół : gminne ( podstawówki i gimnazja) i powiatowe (szkoły średnie). Kto inny (nie)zadbał o zareklamowanie swoich szkół, a kto inny zaproponował swoim uczniom udział w płatnym wyjeździe do Pomiechówka.
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: Promocja Pomiechówka kosztem nowodworskiej młodzieży?

Postprzez rather » 26 Lut 2018, 13:37

Możliwe, że mi się coś pozajączkowało - jeszcze niedawno część szkół średnich była miejska - z powiatem kojarzy mi się tylko LO. Może coś przeoczyłem :)
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Promocja Pomiechówka kosztem nowodworskiej młodzieży?

Postprzez tk28 » 26 Lut 2018, 18:35

Odkąd przywrócono powiaty w 1999 roku to nowodworskie szkoły średnie podlegają pod powiat. Co do nowodworskich szkół to chyba każdego roku odbywają się w nich dni otwarte więc jak ktoś jest zainteresowany to i tak się dowie jaką ofertę ma dana szkoła. Nie rozumiem przymusu uczestnictwa w takich "imprezach", rozumiem jednak to, że Pomiechówek na siłę chce wcisnąć swoją nieciekawą ofertę jednocześnie przemilczając ofertę konkurencji, ich szkoła nigdy nie cieszyła się popularnością.
"Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie" - Lord John Dalberg-Acton, 1887
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna


Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

cron