Asfaltownia Okunin

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Asfaltownia Okunin

Postprzez wtm » 14 Lis 2010, 10:34

Witam
Czy ktoś wie coś na temat rozbudowy asfaltowni przy ulicy Okunin? Podobno mają być tam wytwarzany asfalt metodą mokrą (będzie syf na całe miasto). Czy burmistrz czeka wydaniem decyzji na rozbudowę po "wygranych wyborach" zasłaniając się, że czeka na jakieś ekspertyzy?
wtm
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 325
Rejestracja: 14 Lis 2010, 10:27

Re: Asfaltownia Okunin

Postprzez rather » 14 Lis 2010, 12:44

Najwięcej informacji miał Karol, który pierwszy poruszył ten temat na forum miejskim, ale nie wiem czy tu zagląda. Tomasz Szymański jest z Okunina - może wie coś więcej.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Asfaltownia Okunin

Postprzez tomasz szymański » 16 Lis 2010, 18:12

Witaj Rather i wtm!
Ostatni post Pana Karola Sawickiego na forum UM mówił o tym, ze zwożona jest nowa instalacja do produkcji płynnego asfaltu. Dzisiaj przejeżdżając obok zakładu zauważyłem 4 nowe zbiorniki, które ustawione są wzdłuż płotu. Można założyć, ze faktycznie zakład przygotowuje się do rozruchu nowej instalacji, ale na pewno nie nastąpi to przed wyborami! O uciążliwości sąsiedztwa tej firmy rozmawiałem z Panem Wiechowiczem, u którego naprawiałem samochód a który graniczy z zakładem, niestety nie jest szczęśliwy, bo zdarzają się dni, kiedy pył i hałas są bardzo uciążliwe.
WTM ma rację z tym smrodem, bo znam taką instalację ze Ścinawy (byłem tam osobiście) i wiem jak to „pachnie”. Dla powstrzymania protestów okolicznych mieszkańców na zbiornikach z płynnym asfaltem zamontowano instalacje zapachowe, które rozpylają kompozycję zapachową i tłumią ten smród. Efekt jest taki, jak Benckiserem nie śmierdzi tylko pachnie, ale to też świadczy o tym jak duże stężenie chemii krąży w powietrzu i każde zaczerpnięcie powietrza każe myśleć, czym oddychamy i jak to działa na nasze płuca. Już o tym pisałem, ale przypomnę, że przy takim stężeniu przemysłu w naszym mieście musimy mieć bardzo efektywną i specjalistyczną służbę medyczną.
Pozdrawiam
Tomek
tomasz szymański
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 291
Rejestracja: 12 Lis 2010, 18:31

Re: Asfaltownia Okunin

Postprzez wtm » 16 Lis 2010, 19:06

Asfaltownia nie zanieczyszcza bo Jasio jeździ tam rowerem i nic nie czuje "nawet z osławioną asfalciarnią, której notabene nie czuję pomimo, iż w zasadzie codziennie przejeżdżam obok niej na rowerze." cytat z Jasia.
Może on wie kiedy będzie podpisana decyzja o rozbudowie ?
wtm
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 325
Rejestracja: 14 Lis 2010, 10:27

Re: Asfaltownia Okunin

Postprzez nova » 16 Lis 2010, 19:16

No właśnie - a gdzie się podziało "sumienie Nowego Dworu" w osobie Jasia??
Nie, żebym za nim jakoś osobliwie tęskniła :lol:
nova
 

Re: Asfaltownia Okunin

Postprzez rather » 16 Lis 2010, 21:57

Tutaj są dwa komunikaty w sprawie asfaltowni: pierwszy link i drugi link. Można pójść do urzędu i się zapoznać albo wziąć udział w spotkaniu.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Asfaltownia Okunin

Postprzez wtm » 23 Lis 2010, 18:53

Jak Jasiu decyzja o rozbudowie asfaltowni już podpisana?
wtm
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 325
Rejestracja: 14 Lis 2010, 10:27


Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 34 gości

cron