Likwidacje połączeń PKS (Translud)

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Re: Likwidacje połączeń PKS (Translud)

Postprzez ukasz » 28 Wrz 2011, 09:14

Nic dziwnego, że ludzi uciekają z transluda do pociągu.
W poniedziałek o godz. 15:05 rusza translud z centrum, na Pl. Bankowym ludzie już stają, na Strzyńskiego jeszcze trochę osób się upchnęło. Ciasno, gorąco pomimo klimatyzacji wiejącej w głowę jak z suszarki.... Autobus był na stacji w NDM ok. 16.30.
Dla porównania pociąg z Gdańskiego o 15:41 - luźno, miejsca siedzące, co prawda brak klimatyzacji, ale to lepsze niż klimatyzacja z transluda. Pociąg na stacji w NDM był ok. 16:25.
Czas przejazdu:
- translud 1:25 min
- pociÄ…g 0:44 min.
Jeśli Translud po raz kolejny zmniejszy liczbę kursów to będzie jeszcze ciaśniej. Przyjęli politykę maksymalnego upychania po jak najmniejszym koszcie, a zapomnieli, że wożą ludzi, a nie worki ziemniaków...
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Likwidacje połączeń PKS (Translud)

Postprzez k.nowak32 » 22 Paź 2011, 19:55

Z dniem 24.10.2011r, zostają czasowo zawieszone kursy następującej relacji :
Zakroczym – Warszawa Centralna – godz. 21:00,
Warszawa Centralna – Zakroczym – godz. 22:40

http://pks.warszawa.pl/nowy_dwor_mazowiecki

Czyżby ta likwidacja miała związek z wystąpieniem SRTM w sprawie dodatkowych połączeń nocnych? ;) Tak sądziłem, że PKS wykaże się tutaj dużą gorliwością w przychylaniu się do potrzeb klientów;)
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: Likwidacje połączeń PKS (Translud)

Postprzez cot » 23 Paź 2011, 09:17

Witam

W piątek zadzwoniłem do firmy Translud, aby uzyskać informację czemu nie ma jeszcze odpowiedzi na pismo wystosowane przez SRTM.
Prezes firmy chyba nie otrzymał tego pisma (mimo tego że mam zwrotkę podpisaną przez jakąś panią), gdyż poprosił mnie o nakreślenie sytuacji.
Po mojej relacji stwierdził, "...że nie ma na to szans. Próbowaliśmy już takiej linii w Legionowie i którejś nocy skończyło to się pobiciem kierowcy. Możliwy jest taki kurs tylko po zapewnieniu ochrony w autobusach...".

Tak więc koszty dofinansowania takiego kursu byłyby ogromne i nie ma co liczyć na Translud.

Czekamy na odpowiedź z PKSu ale obawiamy się najgorszego :(
cot
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 290
Rejestracja: 07 Gru 2010, 18:58

Re: Likwidacje połączeń PKS (Translud)

Postprzez k.nowak32 » 23 Paź 2011, 13:27

Jakoś w autobusach linii N63 nie słychać o pobiciach kierowców.

Nie chcę być złym prorokiem, ale PKS też nie będzie chciał się w to bawić. Tym bardziej, że zwija się z naszego rynku nawet z połączeniami dziennymi i w szczycie.
Komunikację nocną na bazie prywatnych przewoźników próbowano już tworzyć w wielu miastach pod warszawskich. Nigdzie to długo nie przetrwało.

Ostatecznie wszędzie miasta wybrały ZTM, który profesjonalnie świadczy takie usługi i nie tłumaczy się głupio.

Powtarzam jedyny pomysł mający szanse realizacji: przedłużenie linii N63 z Chotomowa do Nowego Dworu. Przy okazji z Legionowa będzie łatwiej wracać w nocy. ZTM nie odmówi na pewno, bo były już takie propozycje z ich strony. Kwestia przekonania władz, do dopłat.

http://www.ztm.waw.pl/mapa/mapa_pn1.htm
http://ztm.waw.pl/rozklad_nowy.php?c=18 ... 2&o=21&k=B

P.S. Pisaliście też do Kolei Mazowieckich? Bo od grudnia Koleje Mazowieckie przywracają codzienne połączenie z Warszawy Gdańskiej po 23 do Nowego Dworu Maz.
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: Likwidacje połączeń PKS (Translud)

Postprzez mcba » 23 Paź 2011, 13:44

a czy bierzecie pod uwagę, że w ZTM kierowca praktycznie biletów nie sprzedje chyba, że na rzdanie pasażera (do tego jest on "chroniony" przez drzwi kabiny i nawet przy próbie ręcznego ataku na niego ma wydłuzony czas by się na coś takiego przygoować i sięgnąć np. po gaz piepszowy taser itp.)... natomiast pks i translud ma obsługę biletów w całości prowadzoną przez kierowcę autobusu przez co jest bezpośrednie zagrożenie ze strony młodzierzy i nie tylko pod wpływem alkocholu. Pewnie wielu juz widziało, jak się pijanemu człowiekowi agresor włącza...
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Likwidacje połączeń PKS (Translud)

Postprzez k.nowak32 » 23 Paź 2011, 14:26

Dokładnie, to jedna z różnic. PKS już dawno przymierzał się do wprowadzenia biletów kartonikowych (z podziałem na kilka stref odległości) i kasowników jednak nic im się "nie opłacało"... A teraz, gdy zabiera się z rynku to chyba tym bardziej nie będzie inwestował w takie rzeczy jak zabezpieczenia dla kierowcy albo ochrona.
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: Likwidacje połączeń PKS (Translud)

Postprzez rather » 23 Paź 2011, 14:53

Zabezpieczenie dla kierowcy to nie jest jakaÅ› wielka inwestycja: http://allegro.pl/kij-baseballowy-drewn ... 39396.html :D :D :D
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Likwidacje połączeń PKS (Translud)

Postprzez k.nowak32 » 26 Paź 2011, 06:43

Kolejna linia do likwidacji.
Informujemy, że w związku z niską frekwencją i małym zapotrzebowaniem społecznym, z dniem
01.11.2011 roku, zawieszona zostaje linia 102, obsługująca obszar miasta Legionowo, relacji :
Starostwo Powiatowe – Józefów Pętla

http://www.pks.warszawa.pl/nowy_dwor_mazowiecki/

Zostało już naprawdę niewiele linii
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: Likwidacje połączeń PKS (Translud)

Postprzez k.nowak32 » 27 Paź 2011, 07:24

Bilet sieciowy na PKS ma kosztować od listopada 300 zł. Z tego domysł, że miesięczny NDM-Warszawa będzie kosztował ok. 290zł (15 % podwyżka). Czy może ktoś to potwierdzić?
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: Likwidacje połączeń PKS (Translud)

Postprzez nowodworzanin18 » 27 Paź 2011, 08:39

Translud od następnego miesiąca (czyli od grudnia) również podnosi ceny, jest to co prawda informacja nieoficjalna, ale pewna. Czyżby pora na ogłoszenie wyników ankiety NOVIkom, której wyniki mówią jednoznacznie - Mieszkańcy Nowego Dworu Mazowieckiego chcą SKM do Warszawy!
nowodworzanin18
 

Re: Likwidacje połączeń PKS (Translud)

Postprzez k.nowak32 » 06 Lis 2011, 18:53

Translud likwiduje podobno kilka kursów w najbliższym czasie (4 kursy do i 4 z Warszawy). A nad podwyżką też słyszałem, że myślą od grudnia.
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: Likwidacje połączeń PKS (Translud)

Postprzez mcba » 07 Lis 2011, 08:07

W dniu dzisiejszym podobno kursu 6:32 do Warszawy z MT Pętla nie było. Informacja od osoby oczekującej tegoż kursu...
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Likwidacje połączeń PKS (Translud)

Postprzez k.nowak32 » 08 Lis 2011, 10:11

Pisałem do Transludu i otrzymałem informację, że Translud na razie wycofał się z podwyżek (pewnie boją się odpływu pasażerów).
PKS też poniósł ceny na wszystkich liniach oprócz tej do Warszawy. Na razie.
http://www.pks.warszawa.pl/nowy_dwor_mazowiecki/
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: Likwidacje połączeń PKS (Translud)

Postprzez Novika » 09 Lis 2011, 21:37

Proponuję aby Translud nie szukał oszczędności w likwidowaniu kursów, tylko zainteresował się jak pozyskać "kradzione" pieniądze. Wiem o kilku osobach, które mimo ukończenia 26 lat i zakończenia edukacji w czerwcu nadal jeżdżą na biletach ulgowych. Przy sprzedaży biletów miesięcznych powinna być sprawdzana data urodzenia a co semestr "ulgowcy" powinni dostarczać zaświadczenia ze szkoły o kontynuowaniu nauki.
Novika
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 2
Rejestracja: 07 Wrz 2011, 10:50

Re: Likwidacje połączeń PKS (Translud)

Postprzez k.nowak32 » 10 Lis 2011, 09:03

Nie okradają Transludu, okradają budżet kraju.
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 7 gości

cron