Co sądzicie o Gazecie Nowodworskiej

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Co sądzicie o Gazecie Nowodworskiej

Postprzez twierdzak » 23 Lis 2010, 18:09

Czy nie sądzicie, że ta gazeta jest jednostronna, sprzyja tylko Kowalskiemu, w związku z tym dla mnie ta gazeta jest stronnicza, publikuje tylko wydarzenia dotyczące Kowalskiego, nie opisuje obiektywnie wydarzeń, które mają miejsce na scenie politycznej w naszym mieście. Myślę, że niedługo ta gazeta zmieni nazwę na "Gazeta Kowalskiego" i to byłaby najwłaściwsza nazwa tej nieobiektywnej, jednostronnej i baaardzoo słabej merytorycznie gazety. :evil:
twierdzak
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 37
Rejestracja: 03 Paź 2010, 21:24

Re: Co sądzicie o Gazecie Nowodworskiej

Postprzez Rafał » 23 Lis 2010, 18:28

twierdzak napisał(a):Czy nie sądzicie, że ta gazeta jest jednostronna, sprzyja tylko Kowalskiemu, w związku z tym dla mnie ta gazeta jest stronnicza, publikuje tylko wydarzenia dotyczące Kowalskiego, nie opisuje obiektywnie wydarzeń, które mają miejsce na scenie politycznej w naszym mieście. Myślę, że niedługo ta gazeta zmieni nazwę na "Gazeta Kowalskiego" i to byłaby najwłaściwsza nazwa tej nieobiektywnej, jednostronnej i baaardzoo słabej merytorycznie gazety. :evil:

Dokładnie , a artykuł o kradzieży samochodu z parkingu urzędu(zamykanego i pilnowanego) która miała miejsce 10 listopada , dostępny dopiero po kampanii wyborczej to mistrzostwo świata w szybkim przekazie informacji
Nie jestem wściekły, dopiero zaczynam być zły
Rafał
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 51
Rejestracja: 10 Lis 2010, 11:06

Re: Co sądzicie o Gazecie Nowodworskiej

Postprzez admin » 23 Lis 2010, 18:32

Jakość przekazywania informacji jest średnia, ogólnie rzecz biorąc.
I to się nie zmieni, jest popyt na takiego, a nie innego rodzaju informacje, więc gazeta wygląda jak wygląda.
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Tchórzliwie pomrukujący administrator /za Sokratesem/
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
 
Posty: 1106
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 17:59
Miejscowość: Saturn
Płeć: mężczyzna

Re: Co sądzicie o Gazecie Nowodworskiej

Postprzez nova » 23 Lis 2010, 18:57

O naszym pierwszym spotkaniu była zawiadomiona i Gazeta i Tygodnik I co? Jeżeli Gazeta napisała cokolwiek na nasz temat to było to - delikatnie mówiąc - dalekie od prawdy.
Gazeta Nowodworska w środowiskach mediów nie ma dobrej reputacji. Znana jest ze stronniczych postaw. Zdaje się, że parę lat temu w rankingu lokalnych gazet dostali niechlubną opinię najmniej wiarygodnego tygodnika na naszym terenie.
Wystarczy poczytać artykuły tam zamieszczane. Ja tej gazety nie kupuję!
A na Tygodniku zawsze można polegać. Piszą rzetelnie dystansując się od oceniania zdarzeń i zawsze są do dyspozycji, jeżeli dzieje się coś ważnego. Pozdrawiam Tygodnik!
nova
 

Re: Co sądzicie o Gazecie Nowodworskiej

Postprzez ninel » 23 Lis 2010, 21:08

twierdzak napisał(a):Czy nie sądzicie, że ta gazeta jest jednostronna, sprzyja tylko Kowalskiemu

Czy naprawdę, musisz pisać o tak oczywistych rzeczach...?
Ať žije vláda! Ale za svoje.
ninel
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 130
Rejestracja: 12 Lis 2010, 13:51

Re: Co sądzicie o Gazecie Nowodworskiej

Postprzez ena » 29 Lis 2010, 20:16

Proszę o pomoc. Jeśli znacie dobrego adwokata, specjalizującego się w prawie prasowym, napiszcie jego dane lub przekażcie mi na mój numer telefoniczny: 512221189. Wprawdzie już znalazłam wstępnie adwokata, który mógłby poprowadzić tę sprawę, ale nigdy za wiele wiadomości na ten temat, gdyby jedno źródło nie wypaliło. Mam zamiar wytoczyć proces przeciwko Gazecie Nowodworskiej. Jeśli przeczytacie poniżej zamieszczony tekst, będziecie wiedzieć, dlaczego?
Oto moje pismo do redakcji:

Zakroczym, dnia 08.10.2010 r.
Bożena Paradzińska
05-170 Zakroczym
ul. B.W.T.Z. 3



Pani Anna Daniszewska
Redaktor Naczelna
Pan Sławomir Robakiewicz
Redakcja Gazety Nowodworskiej
05-100 Nowy Dwór Maz.
ul. Warszawska 10/2


Szanowni Państwo Redaktorzy,


W wydaniu Gazety Nowodworskiej Nr 40 z dnia 05.10.2010 r. ukazał się artykuł pt, „Były podejrzenia, są umorzenia”.
W dniu 03.09.2010 r. otrzymałam od pana redaktora Sławomira Robakiewicza e-maila następującej treści: „Gazeta Nowodworska" <redakcja@nowodworska.net> napisał(a):
Pani Bożeno,

Proszę o autoryzacje wypowiedzi dotyczącej zakończenia postępowania prokuratorskiego (umorzenie), gdzie wspólnie z panią Urbaniak i panem Kiełczewskim składaliście zawiadomienie.

tekst::
Umorzeniem postępowania prokuratorskiego rozczarowane są osoby, które złożyły zawiadomienie.
- To smutne, że prokuratura tak potraktowała zbadanie spraw związanych z działalnością dyrekcji SZPZOZ. Przykro mi jest z tego powodu, bo spodziewałam się, że jej wnikliwość wiele wyjaśni -komentuje wnioski zakończonego postępowania Bożena Paradzińska.

Pozdrawiam
Sławek Robakiewicz
Gazeta Nowodworska
tel. (22) 775-44-12, 664-776-532
redakcja@nowodworska.net
www.nowodworska.net

ul. Warszawska 10/2
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki.
Tego samego dnia, o godz. 16,45 poprzez Internet wysłałam następujący tekst: „Panie Sławku, jeśli chce pan umieścić moje zdanie na ten temat, to brzmi ono tak: Nie mogę się odnieść do czegoś czego nie czytałam. Jako, że w rozumieniu prawa nie jesteśmy stroną w sprawie,otrzymałam tylko informację z Prokuratury Okręgowej, że sprawa została umorzona. Mogę jedynie stwierdzić, że umorzenie śledztwa, w obliczu dokumentów jakie dostarczyliśmy jest dla mnie zdziwieniem, ale nie zaskoczeniem. Nie jest to pierwsza i nie ostatnia sprawa umorzona przez Prokuraturę w naszym kraju. Jednak informacja o umorzeniu śledztwa zdziwiła mnie również dlatego, że byłam przekonana, iż umorzenie nastąpiło o wiele wcześniej i to nie w Prokuraturze Okręgowej lecz w Prokuraturze Rejonowej w NDM. Na sesji Rady Powiatu w dniu 20 listopada 2008 r., dyr. SZPZOZ, p. Kończak powiedział:" "Przyszła z prokuratury informacja, że postępowanie w zakresie doniesienia o rzekomym popełnieniu przestępstwa przez dyrektora, p. Janasa zostało umorzone". Napisałam więc wniosek do dyr. Kończaka o przesłanie postanowienia Prokuratury na ten temat. W dniu 27.11.2008 r. otrzymałam od dyr. Kończaka następującą odpowiedź: "W odpowiedzi na Pani wniosek o udostępnienie informacji publicznej, uprzejmie informuję, że otrzymałem telefoniczną informację od Prokuratora prowadzącego sprawę o umorzeniu dochodzenia w sprawie spalarki odpadów medycznych".
Następny zapis w piśmie SZPZOZ 321/DS./09 z dnia 08.09.2009 r., kierowanym do Zarządu Powiatu Nowodworskiego, o treści: "Pani Prokurator poinformowała mnie, że postępowanie w sprawie "rzekomych nieprawidłowości" przy zakupie przez SZPZOZ w Nowym Dworze Mazowieckim reprezentowanym przez byłego Dyrektora Adama Janasa - spalarni odpadów medycznych zostało umorzone z powodu nie stwierdzenia znamion przestępstwa w postępowaniu Pana Dyrektora Janasa.", w kontekście daty, 02.07.2010 r., informacji z Prokuratury Okręgowej daje wiele do myślenia. Zatem, czy dyrektor Kończak kłamał w pismach do mnie i do Zarządu? Jednocześnie ciekawa jestem, czy Prokuratura w prowadzonym przez siebie śledztwie badała również sprawy dotyczące Fundacji Ochrony Zdrowia, której prezesem był pan A. Janas. Sprawy do zbadania były trzy: 1. Dlaczego Fundacja, mimo iż nie miała do tego uprawnień, podżyrowała kredyt w wysokości 170 tys, zł na zakup spalarki odpadów medycznych? 2. Dlaczego Fundacja, mimo iż łamała tym prawo, miała swoją siedzibę w w siedzibie SZPZOZ? (o czym można przeczytać m.in. w piśmie Ministerstwa Zdrowia - Departament Nadzoru, Kontroli i Skarg MZ-DNE-077-9076-7/AI/09 z dnia 26.08.2009 r) 3. Czym Fundacja się zajmowała i z czego utworzyła zysk powyżej 200 tys. zł, który w 2010 r. przekazała na rzecz SZPZOZ? Niestety, prawdopodobnie nie otrzymamy odpowiedzi na te pytania i niestety jest to powszechne w Polsce ze względu na prawo, jakie w naszym kraju obowiązuje.
W załączeniu przesyłam skany:
1. pisma Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie VI Ds. 10/10 z dnia 02.07.2010 r.
2. 1 i 10 straony protokółu Nr XXVI/08 z dnia 20 listopada 2008 r.
3. pisma SZPZOZ 485/DS/08 z dnia 27.11.2008 r.
4. pisma SZPZOZ 321/DS/09 z dnia 08.09.2009 r.
5. pisma Ministerstwa Zdrowia, Departament Nadzoru, Kontroli i Skarg MZ-DNE-077-9076-7/AI/09 z dnia 26.08.2009 r.
Skany będę przesyłała na raty, bo boję się że nie przejdą na raz.”
Swoją decyzję potwierdziłam emailem w dniu 08.09.2010 r., o godz. 8,37 i 8,44.
08 Wrz 2010, 08:37
„Witam. Panie Sławku, tak jak się umawialiśmy telefonicznie miał pan wczoraj, tj. 007.09.2010 r., na komisji rewizyjnej przedstawić swoją wersję mojej wypowiedzi w Państwa gazecie, na temat umorzenia śledztwa w sprawie niegospodarności w SZPZP. Niestety tak się nie stało, zatem proszę, albo wykorzystać w artykule moją wypowiedź przesłaną drogą emailową, albo nie umieszczać mojej wypowiedzi wcale. Uważam, że to co napisałam w emailu nie powinno być zmieniane, ani skracane. Pozdrawiam. Bożena Paradzińska”


08 Wrz 2010, 08:37
„Witam. Panie Sławku, tak jak się umawialiśmy telefonicznie miał pan wczoraj, tj. 007.09.2010 r., na komisji rewizyjnej przedstawić swoją wersję mojej wypowiedzi w Państwa gazecie, na temat umorzenia śledztwa w sprawie niegospodarności w SZPZP. Niestety tak się nie stało, zatem proszę, albo wykorzystać w artykule moją wypowiedź przesłaną drogą e-mailową, albo nie umieszczać mojej wypowiedzi wcale. Uważam, że to co napisałam poprzez pocztę elektronicną nie powinno być zmieniane, ani skracane. Pozdrawiam. Bożena Paradzińska”
Niestety, w w/w artykule pan S. Robakiewicz umieścił tekst absolutnie niezgodny z moją wolą i całkowicie nie odzwierciedlający myśli, jaką chciałam przekazać w opisywanej sprawie, przez co złamał art. 6, ust 1, art.10, art. 12, ust 1 i 2, art. 13, ust 2, art14, ust 2, art.15, ust 2, pkt 2 w/w ustawy oraz art.13, ust.3 i art. 15 tejże ustawy, związany z art. 3a, ust 2 i art. 23, ust 1, pkt 1ustawy z dnia 29.08.1997 r., o ochronie danych osobowych (Dz.U. 1997 Nr 133, poz. 883).
Domagam się zatem, na podstawie art. 31 i 32 ust, pkt 1 i 2 ustawy z dnia 26 stycznia 1984 r. prawo prasowe (Dz. U. z 7.02.1984 r.) o sprostowanie w postaci opublikowania tekstu, jaki przesłałam 03.09.2010 r. w całości, z wyjaśnieniem, że jest to prawdziwa i kompletna wypowiedź Bożeny Paradzińskiej, i przeproszeniem jednocześnie za złamanie w ten sposób etyki dziennikarskiej. Dziennikarz nie może tak konstruować sobie wypowiedzi rozmówcy, aby pasowała ona do jego idei i założeń dotyczących pisanego tekstu. Ma moralny i prawny obowiązek cytowania, nawet jeśli mu się to nie podoba.
Proszę również, zgodnie z art. 32, ust 1, pkt 3 o opublikowanie sprostowania na łamach najbliższego Tygodnika Nowodworskiego, w formie, jak wyżej.
Jeżeli roszczenia moje nie zostaną zaspokojone będę zmuszona podjąć kroki prawem dozwolone.

Z poważaniem



A oto mój e-mail do Gazety Nowodworskiej, wraz z załącznikiem, który miał być, według słów pana redaktora wydrukowany obok wyjaśnień Piotra Wojciechowskiego, w nr 45 z dnia 09.11.2010 r. i niestety nie został wydrukowany w ogóle.

07 Lis 2010, 01:38


Wczytuję treść listu...


Od:
kparadzinska@poczta.onet.pl »

Do: Pokaż adresatów

: Pokaż załączniki

Do:
Gazeta Nowodworska »
Ukryj

DW:


:

załacznik_2 »

;
Oświadczenie.doc »
Witam. Po wydrukowaniu, w ostatnim numerze Państwa Gazety artykułu, pt. "PiS się nie popisał", w którym umieszczono moje wypowiedzi, na które nie wydałam zgody, proszę o zamieszczenie w najbliższym wydaniu mojego oświadczenia, które przesyłam w załączeniu.
Jeszcze raz proszę o wydruk sprostowania do artykułu pt "Były podejrzenia, są umorzenia" zamieszczonego w nr 40 z dnia 05.10.2010 r., tak jak w piśmie z dnia 08.10.2010 r.
Z wyrazami szacunku, Bożena Paradzińska

Załącznik:

Oświadczenie

W numerze 44 Gazety Nowodworskiej, z dnia 2listopada 2010 r. ukazał się artykuł pt. „PiS się nie popisał”. W artykule tym zamieszczono moją wypowiedź.
Oświadczam, że zrobiono to bez mojej wiedzy i zgody. Nigdy nie wypowiadałam się dla Gazety Nowodworskiej w tym temacie.
Tekst opublikowany w w/w artykule zmusza mnie do wyjaśnienia sytuacji, jaka doprowadziła do nie zarejestrowania mnie na listach wyborczych.
W okresie ustalania kandydatów do Rady Powiatu Nowodworskiego pełnomocnik Komitetu Powiatowego PiS i sekretarz tegoż Komitetu, z niewyjaśnionych dla mnie przyczyn, nie zgadzali się na umieszczenie na liście kandydatów do Rady Powiatu Nowodworskiego Prawa i Sprawiedliwości pana Marcina Ozdarskiego, młodego, dynamicznego, pełnego pomysłów lekarza. Człowieka wyznającego wartości etyczne, który nie godził się na koniunkturalizm, układy i który przez cztery lata pracował ze mną i innymi członkami i sympatykami Prawa i Sprawiedliwości oraz Stowarzyszenia Powiatu Nowodworskiego FORUM, wzbudzając tym, mimo młodego wieku, szacunek i poważanie dla swojej osoby.
Nie mogłam się z tym zgodzić i wyraźnie stanęłam po jego stronie, czym wzbudziłam do siebie niechęć osób wrogo nastawionych do tego młodego człowieka.
Nie rozumiałam przyczyn niechęci, tym bardziej, że jeszcze niedawno, tj. 29.09.2010 r. P. Wojciechowski pisał e-mailem do Marcina: „w nawiązaniu do wczorajszego spotkania, chcę ustalić, że jesteś brany pod uwagę na listach powiatowych PiS.” Być może powodem była chęć M. Ozdarskiego do kandydowania na Burmistrza Nowego Dworu Maz., a tym samym stworzenia konkurencji dla innych kandydatów, w tym do obecnego Burmistrza.
Moją postawę poparł pan Minister J. Sasin, upoważniony przez Posła M. Błaszczaka, prezesa Zarządu Okręgowego, do koordynacji i ustaleń list wyborczych. Wówczas miałam jeszcze przewidzianą „1” na liście do Powiatu z okręgu pomiechowsko-zakroczymskiej.
Ponieważ statut PiS przewiduje, że listy kandydatów w wyborach samorządowych zatwierdza Zarząd Okręgowy PiS, a jego postanowienia były sprzeczne z wolą pełnomocnika i sekretarza Komitetu Powiatowego w Nowym Dworze Maz., pan Minister J. Sasin ustanowił pełnomocnikiem do rejestracji list w Powiecie Nowodworskim, pana R. Madziara.
Pan ten przyjechał do Nowego Dworu Maz. ok. godz. 10-tej, lecz na spotkaniu z wyżej wymienionymi dowiedział się, że panowie w dalszym ciągu stoją na swoim stanowisku, czyli, że nie godzą się na wpisanie na listy do Powiatu pana M. Ozdarskiego, a co do mojej osoby, przewidują, jak to się wyraził pełnomocnik P. Wojciechowski „ostatnie, bardzo dobre miejsce”. Nie godzili się przy tym przekazać pełnomocnikowi zgromadzonych dokumentów potrzebnych do rejestracji, chyba, że zarejestruje on listy według ich woli.
Po konsultacjach z panem Ministrem J. Sasinem rozmowy przerwano. Wrócono do nich po południu ze względu na wyraźną prośbę M. Ozdarskiego, aby dla dobra wszystkich kandydatów ze wszystkich okręgów pominąć, na listach, jego osobę. W rozmowie telefonicznej ustalono, że pan R. Madziar ponownie przyjedzie do Nowego Dworu Mazowieckiego ok. godz. 20-tej. Jednak do przekazania dokumentów, w skandalicznej atmosferze braku zaufania, doszło dopiero ok. godz. 22-ej.
Spowodowało to fizyczną niemożliwość zarejestrowania czterech okręgów do Powiatu i dwóch do miasta Nowy Dwór Maz. w czasie ok. dwóch godzin. Efektem tego był fakt, że nie zostałam zarejestrowana na listach kandydatów i tym samym wyborcy nie mogą ocenić, w trakcie wyborów, mojej dotychczasowej pracy. Nie wiem czym kierowali się panowie, ale podejrzewam, że niechęć do mnie za to, że stanęłam po stronie pana M. Ozdarskiego nie była jedynym powodem mojej dysklasyfikacji.

Z poważaniem

jeszcze radna Rady Powiatu Nowodworskiego
Bożena Paradzińska
ena
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 262
Rejestracja: 12 Lis 2010, 16:15

Re: Co sądzicie o Gazecie Nowodworskiej

Postprzez kox » 30 Lis 2010, 14:05

ena, bardzo mnie rozczarowałaś tym,że zwracasz się do Gazety Nowodworskiej, uważając ją za wiarygodną i obiektywną. Masz ogromne doświadczenie i dałaś się wkręcić sądząc, że Twoje słowa nie
zostaną przekręcone albo zupełnie pominięte. Wjększość mieszkańców wie o tym, że G.N. jest stronnicza
i w ogóle pisze teksty niejednokrotnie mijające się z prawdą. Dlatego należy ją ignorować, nie udzielać
wywiadów ani przekazywać ważnych informacji. Niech zbankrutuje!
Awatar użytkownika
kox
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 2
Rejestracja: 27 Lis 2010, 14:33

Re: Co sądzicie o Gazecie Nowodworskiej

Postprzez mieszkaniec_OM » 30 Lis 2010, 22:00

A może ktoś pomyśli o tym, żeby jakąś nową gazetę stworzyć... Lokalna prasa w kioskach, patrząc po szybkości znikania sterty gazet, cieszy się u nas dużą popularnością :)
mieszkaniec_OM
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 117
Rejestracja: 26 Lis 2010, 11:35


Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości