Basen będzie...

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Basen będzie...

Postprzez wtm » 23 Lis 2010, 18:51

Ale za to basen będzie na koniec marca 2011 (może nawet gotowy)
Ostatnio edytowany przez admin, 23 Lis 2010, 21:10, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Temat wydzielony, ponieważ romowa zaczynała schodzić na tor boczny. Tutaj możemy rozmawiać na temat basenu. Pozdrawiam A.
wtm
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 325
Rejestracja: 14 Lis 2010, 10:27

Re: Wybory w Nowym Dworze Maz.

Postprzez HanSolo » 23 Lis 2010, 20:40

Ja tam się cieszę, iż basen wogóle zostanie otwarty. Basen o którym mowa od 15 lat... nieważne czy inicjatorem było WND, SLD, KPN czy ABW... Ważne, że będzie!
HanSolo
 

Re: Wybory w Nowym Dworze Maz.

Postprzez wisniowy » 23 Lis 2010, 21:01

witam
Każdy głosował tak jak uważał za słuszne, trzeba dziękować iż wogóle głosował,niestety nie udało się odsunąć od władzy pana K ale następna okazja już za 4 lata,wiem tylko iż nie będą to 4 lata spokojnego letargu i nicnierobienia.Będziemy patrzeć na ręce i to jeszcze uważniej żeby mieszkańcy nie powtórzyli po raz kolejny tego błędu, jakim jest wybór K.
wisniowy
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 4
Rejestracja: 02 Paź 2010, 14:24

Re: Wybory w Nowym Dworze Maz.

Postprzez nova » 23 Lis 2010, 21:05

Zgadzam się. Wiśniowy ty też myslisz, że basen będzie?? Bo ja obawiam się że - tylko w marzeniach wyjątkowych optymistów... :lol:
nova
 

Re: Basen będzie...

Postprzez admin » 23 Lis 2010, 21:13

Mi się wydaje, że będzie. Nie można zmarnować tego, co do tej pory już powstało - nawet jeśli przecieka to tu, to tam...
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Tchórzliwie pomrukujący administrator /za Sokratesem/
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
 
Posty: 1106
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 17:59
Miejscowość: Saturn
Płeć: mężczyzna

Re: Basen będzie...

Postprzez HanSolo » 23 Lis 2010, 21:28

to ja jestem optymistą :)
HanSolo
 

Re: Basen będzie...

Postprzez rather » 23 Lis 2010, 22:13

Będzie na bank, chociaż mam wątpliwości co do terminu. Ten podany przed wyborami jest chyba trochę zbyt optymistyczny - szczególnie jak się spojrzy przez płot. I nikt nie mówi "pod warunkiem, że zima nie będzie sroga", więc dla mnie termin jest raczej wzięty z księżyca. Mam jednak nadzieję, że się na władzach miejskich tym razem pozytywnie zawiodę...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Basen będzie...

Postprzez mcba » 23 Lis 2010, 23:40

Tu się muszę z Tobą rather zgodzić... zastanawiam się tylko czy do końca wakacji zdążą z tym basenem... niby już ma być kładziona glazura, ale mam duże wątpliwości co do terminu końcowego ... no chyba , że po roku będą łatać ściany tak jak w sali przy PG1 :)
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Basen będzie...

Postprzez wtm » 14 Gru 2010, 23:04

tak się buduje profesjonalnie baseny :
http://www.basen-anin.strefa.pl/budowa.pdf

I wiem, że się czepiam.
wtm
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 325
Rejestracja: 14 Lis 2010, 10:27

Re: Basen będzie...

Postprzez rather » 15 Gru 2010, 20:17

Toż to ten sam Zambet SA co i u nas buduje basen! Będą jaja proszę państwa. Z tego dokumentu wynika, że Zambet profesjonalizmem nie grzeszy.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Basen będzie...

Postprzez Marian » 21 Gru 2010, 11:26

wtm napisał(a):tak się buduje profesjonalnie baseny :
http://www.basen-anin.strefa.pl/budowa.pdf

I wiem, że się czepiam.



Już na forum Nowego Dworu pisałem o tej "firmie". Wystarczy poszukać trochę w googlach i szczerze Wam powiem, że żadnych dobrych wiadomości i wypowiedzi nie znajdziecie.
Marian
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 454
Rejestracja: 10 Lis 2010, 11:50

Re: Basen będzie...

Postprzez rather » 21 Gru 2010, 19:01

Ciekawe, że nasz troszczący się o miasto Pan Kowalski nie zareagował. Bo jak był przetarg na rewitalizację parku za 7mln, to firmę, która dała 4mln przetrzepali wte i wewte i znaleźli, że coś tam kiedyś skopali w przetargu dla Dzielnicy Ursus. Ale może byli tak gorliwi, bo na drugiej pozycji była Delta SA, co to robi w Nowym Dworze wszystko co się da...

Ciekawe dlaczego Zambetu tak samo nie przetrzepali, hę?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Basen będzie...

Postprzez mcba » 04 Sty 2011, 22:28

http://www.nowydwormaz.pl/msi/artykul.php?txt=3126

ciekawe jak sobie basen radzi ;) może nie będą musieli wydawać kasy przy testach szczelności ;)
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Basen będzie...

Postprzez sierotka marysia » 06 Sty 2011, 00:45

Wtm, dziękuje za materiał. Jest on bardzo pouczający i wskazuje, że, jeżeli ZAMBET, to ta sama firma, która wykonywała również basen w Nowym Dworze Mazowieckim, przyczyną nieoddania do użytku basenu w terminie, nie musi być jedynie przyroda, czyli warunki powodziowe. Jeżeli byłaby to prawda (należałoby to sprawdzić) i biorąc pod uwagę materiał, dotyczący dzielnicy WAWER, którego niektóre cytaty zanotowałam sobie:
„Opiniujący, zarząd Wawra i rzecznik prasowy Wawra podchwycili to i ogłaszali, jako mój błąd…”
Z opisu Przedmiotu Zamówienia: „Widać wyraźnie, że ten zapis nie był przypadkowy i został zredagowany pod „ZAMBET””
„Burmistrz J. Duchnowski zdecydował, że pomimo krytycznej sytuacji, jaką stworzył ZAMBET – nie zostanie ukarany, ani odsunięty od budowy i może nadal kontynuować wykonanie konstrukcji żelbetowych obiektu oraz kontynuować realizację budowy”
Opisana wyżej sytuacja – kiedy zdecydowanie broniłam jakości robót … została celowo i fałszywie przedstawiona przez zarząd Wawra i ZAMBET (!) jako mój prywatny konflikt z Kierownikiem Budowy oraz jako nieradzenie sobie przeze mnie jako Inspektora Nadzoru Robót konstrukcyjno – budowlanych z konstrukcjami żelbetowymi i i z budową!!!”
„pamiętać należy, że jest to obiekt basenowy i pracuje w warunkach zwiększonego oddziaływania czynników destrukcyjnych: wilgoci, oparów chloru itd.”
„Przypadek odbioru technicznego przez Komisję powołaną przez Burmistrza robót złej jakości – zakwestionowanych i nieodebranych przez Inspektora Nadzoru; ogłaszanie przez Burmistrza, że Inspektor Nadzoru nie zna się na swojej pracy – po czym nakładanie kar umownych na Wykonawcę za złą jakość tych robót jest sytuacją absurdalną!!”
„Orzeczenie Komisji jest kuriozalne! Komisja stwierdza nieprawidłowości, złą jakość wykonania, odstępstwa od projektu i mimo to odbiera roboty.” ,
to należałoby winić czynnik ludzki, czyli władze miasta i za niedopełnienie obowiązków kontroli nad inwestycją(art. 231 kk) oraz nadużycie zaufania (art.296 kk), jako, że chodzi o źle zrządzane, powierzone duże pieniądze .
Być może czynnik ludzki jest prawdziwym powodem tego, że mieszkańcy, do tej pory, a być może jeszcze długo, nie będą mieli do dyspozycji oczekiwanego basenu i poniosą koszty naprawy tego, co inni zepsuli.
Należałoby też sprawdzić w Nadzorze Budowlanym, czy nie powieliły się nieprawidłowości zapisane w materiale Inspektora Nadzoru Budowlanego – pani Miary.
Analiza materiału wzbudza również przemyślenia, w kontekście ostatnich wydarzeń w PKP, dlaczego jest tak źle w Polsce.
Niestety we wszystkich przypadkach winni i poszkodowani są zawsze zwykli, przeciętni obywatele. Ale jest to ich wybór wyrażony co cztery lata przy urnach.
sierotka marysia
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 20
Rejestracja: 18 Gru 2010, 11:40

Re: Basen będzie...

Postprzez rather » 07 Sty 2011, 17:43

Z tego wszystkiego co było pisane o firmie Zambet wynika jedno: będzie wesoło... :D
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Następna

Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 33 gości