Basen będzie...

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Re: Basen będzie...

Postprzez wtm » 07 Sty 2011, 21:31

Będzie tak że zwalą na wody gruntowe z 2010 i 2011 jak napisał mcba. Pieniądze z unii przepadną i miasto pokryje ze środków "własnych" - czyli naszych.
wtm
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 325
Rejestracja: 14 Lis 2010, 10:27

Re: Basen będzie...

Postprzez rather » 07 Sty 2011, 22:42

Czyli będzie wesoło... :lol:
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Basen będzie...

Postprzez admin » 08 Sty 2011, 17:23

Chyba nie powiecie, że nikt z Urzędu Miasta, przed wybraniem odpowiedniego wykonawcy nie zadał sobie tyle trudu, żeby w google'a wpisać słowo "zambet", a tam jak wół jest wyskoczone:

http://www.ogrodymickiewicza.fora.pl/op ... ltuska,30/

O proszę bardzo, i to chyba wystarczy,żeby wyrobić opinię na temat wykonawcy...
Chyba już po basenie, ale jak wynika z powyższego linka nie tylko u nas nie potrafią korzystać z google'a :)
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Tchórzliwie pomrukujący administrator /za Sokratesem/
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
 
Posty: 1106
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 17:59
Miejscowość: Saturn
Płeć: mężczyzna

Re: Basen będzie...

Postprzez rather » 08 Sty 2011, 19:31

Ustawa o zamówieniach publicznych nie przewiduje czegoś takiego jak wpisywanie w google. Jak wszystkie kwity są ponumerowane, podpisane i z przystawioną pieczątką to d*** urzędnika jest kryta, a o to chyba chodzi? Bo raczej nie o to żeby było tanio, dobrze i niekoniecznie zrobione przez firmę kolegi? ;)
Ostatnio edytowany przez rather, 22 Sty 2012, 23:02, edytowano w sumie 1 raz
Powód: wyedytowe niecenzuralne słowo
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Basen będzie...

Postprzez nova » 09 Sty 2011, 17:07

Rather - popraw mnie, jeżeli się mylę, ale w marcu basen ma być oddany do użytku. Był taki, który tak twierdził z całą stanowczością. Pozdrawiamy :lol:
nova
 

Re: Basen będzie...

Postprzez mcba » 09 Sty 2011, 18:01

w marcu czy w kwietniu bo już sam nie wiem ;]

co do zdjęć to moim zdaniem dobry pomysł, chociaż pewnie teraz będą twierdzić, że gro prac odbywa się teraz we wnętrzu i na tych zdjęciach nie będzie to widoczne... można wtedy poprosić by umieszczali dwa zdjęcia :d jedno z zewnątrz jak do tej pory i drugie z wnętrza jakoś spod dachu :)

same zdjęcia sugeruję umieszczać w oddzielnym(zamkniętym) wątku by było to klarowne i czytelne na pierwszy rzut oka, natomiast dyskusja niech się odbywa jak do tej pory w tym temacie...
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Basen będzie...

Postprzez nova » 09 Sty 2011, 19:05

Tym, którzy - być może - zapomnieli przypominam, że takie były wyborcze obietnice burmistrza Kowalskiego, które umieścił w swojej ulotce.. Mam tę ulotkę i nie zawaham się jej użyć :lol:
nova
 

Re: Basen będzie...

Postprzez rather » 09 Sty 2011, 21:39

OK - wydzieliłem zdjęcia do nowego tematu.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Basen będzie...

Postprzez sierotka marysia » 27 Sty 2011, 00:02

Jeżeli jest to ta sama firma , która tak "profesjonalnie" budowała basen w Wawrze, to aż się prosi zweryfikować powód usterek, powodujących niemożność oddania basenu do użytku o czasie. A może warunki atmosferyczne (powódź) nie są głównym tego powodem? Tak czy siak, to gospodarze terenu są winni nie dopilnowania odpowiedniego przygotowania inwestycji. Mają w tym przypadku zastosowanie dwa art. kk, takie, jak 231: "Paragr. 1. Funkcjonariusz publiczny (burmistrz), który przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3; paragr. 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w paragrafie 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 10; paragraf 3. Jeżeli sprawca czynu określonego w paragrafie 1 działa nieumyślnie i wyrządza istotną szkodę, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2" oraz art. 296 kk: "Paragr. 1 Kto, będąc obowiązany na podstawie przepisu ustawy, decyzji właściwego organu lub umowy do zajmowania się sprawami majątkowymi lub działalnością gospodarczą osoby fizycznej, prawnej albo jednostki organizacyjnej nie mającej osobowości prawnej, przez nadużycie udzielonych mu uprawnień lub niedopełnienie ciążącego na nim obowiązku, wyrządza jej znaczną szkodę majątkową, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5; paragraf 2. Jeżeli sprawca przestępstwa określonego w paragrafie 1 działa w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8; paragraf 3. Jeżeli sprawca przestępstwa określonego w paragrafie 1 lub 2 wyrządza szkodę majątkową w wielkich rozmiarach, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10; paragraf 4. Jeżeli sprawca przestępstwa określonego w paragrafie 1 lub 3 działa nieumyślnie, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3". Nie ma zastosowania paragraf 5, który mówi: "Nie podlega karze, kto przed wszczęciem postępowania karnego dobrowolnie naprawił w całości wyrządzoną szkodę", ponieważ, jeżeli byłyby to zawinienia świadome lub nieświadome burmistrza i tak za naprawę nie zapłaci z własnej kieszeni lecz pieniędzmi mieszkańców. Zatem gdzie jest "rozgrzana" prokuratura? Na pewno nikt z prokuratorów nie będzie wyrywny i sam z urzędu (jak powinien w takich przypadkach) nie będzie badał sprawy, ale gdyby przynajmniej kilku mieszkańców zgłosiło podobne zgłoszenia z prośbą o sprawdzenie sprawy na podstawie załączonej na tym forum dokumentacji z Wawra i faktów w Nowym Dworze Maz. prokuratura musiałaby zainterweniować i nawet gdyby skończyło się, jak zawsze, to panowie "bezkarni" musieliby zwracać więcej uwagi na to co robią. Poza tym można by sprawą zainteresować media.
sierotka marysia
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 20
Rejestracja: 18 Gru 2010, 11:40

Re: Basen będzie...

Postprzez AdamBX » 27 Sty 2011, 00:21

co by nie pisać nie gadać ja wierny i oddany pływaniu od kilku lat sponsoruje Płońsk i będę sponsorował dalej, mało tego policje w Płońsku tez mi się zdążyło sponsorować :( ,
w ogóle zastanawiam się czy nie przenieść swoich gratów tam, do pracy droga a właściwie czas ten sam, miasto jakby lepsze (tak mi się wydaje) no i basen wow, jedynie puszczy będzie mi brakować
AdamBX
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 18
Rejestracja: 04 Gru 2010, 20:10

Re: Basen będzie...

Postprzez rather » 27 Sty 2011, 00:36

@sierotka marysia - skądinąd wiem, że nie trzeba składać całej sterty zawiadomień do prokuratury, wystarczy jedno konkretne. Pisze się coś takiego w 15 minut, podpisuje i zanosi do prokuratury. I trybiki zaczynają się kręcić. Zawiadomienie wystarczy napisać swoimi słowami, nie trzeba się powoływać na konkretne artykuły kodeksu, tylko prostym językiem opisać co zaszło. A sympatyczny pan prokurator już coś do tego dopasuje. Trzeba się tylko spodziewać jakiejś akcji odwetowej ze strony urzędnika, któremu się nadepnie na odcisk (czego co niektórzy już doświadczyli :lol: ). Mam wrażenie (może błędne), że prokuratura nie ściga takich spraw z urzędu i bez zawiadomienia raczej nic nie zrobi.

Wiem, że panuje opinia, że całe miasto jest opanowane przez sieć powiązań i wychylanie się nie ma sensu, ale jestem innego zdania. Nawet jeśli taka zgłoszona sprawa nie trafi w rezultacie przed sąd (a nie można z góry zakładać, że tak będzie), to może panom urzędnikom, w wyniku kilku pytań zadanych przez prokuraturę, coś jednak w głowach przeskoczy? I może zaczną się zastanawiać nad konsekwencją swojej radosnej twórczości typu basen, hałda gruzu koło obwodnicy, a ostatnio na przykład brak prądu na lodowisku na Osiedlu?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Basen będzie...ale będzie to "Nasz drogi basen"

Postprzez ania » 01 Lut 2011, 22:12

Czy ktoś w Was pamięta ilu oferentów stanęło do przetargu na budowę basenu i jakie ceny oferowali? Takie pytanie mam po lekturze artykułu "Milion więcej na basen" Gazeta Nowodworska. Basen ma być droższy o ok. 1,5 mln więcej niż rozstrzygnięty przetarg.

W artykule jest też takie zdanie dot. nieświadomości naszych Radnych o konieczności zakupu wyposażania basenu
"Radni mają wgląd do dokumentów i głosując nad ustawą mogą zadawać pytania"(J. Greluk, wiceburmistrz miasta)

Szkoleń dla Radnych jak widać ciągle za mało :)

Radni uchwałę przegłosowali.
ania
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 143
Rejestracja: 16 Lis 2010, 20:12

Re: Basen będzie...

Postprzez twierdzak » 01 Lut 2011, 22:29

Następne szkolenie dla radnych proponuję zorganizować w Chinach. Zobowiazuję się publicznie dorzucić parę groszy ze swojej skromnej renciny. :)
twierdzak
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 37
Rejestracja: 03 Paź 2010, 21:24

Re: Basen będzie...

Postprzez IronRun » 02 Lut 2011, 07:25

Raczej zwykli obywatele nie pamiętają ale jest to do sprawdzenia w urzędzie w dokumentach przetargowych.
NUTPro Tech - technologia w sporcie i dla sportu
IronRun
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 236
Rejestracja: 14 Lis 2010, 20:49

Re: Basen będzie...

Postprzez rather » 02 Lut 2011, 18:53

W przetargu startowały 3 firmy - przynajmniej tyle jest w wynikach zakończonego przetargu - (link)
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 34 gości