Nowodworskie knajpy

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Nowodworskie knajpy

Postprzez rather » 23 Lis 2010, 22:41

Zajrzałem na stronę miasta i znalazłem taki artykuł. Nie zainteresował mnie sam turniej, tylko wzmianka o "Piekiełku", które funkcjonowało w GKO chyba od przełomu lat 80 i 90. Pamiętacie jeszcze tą knajpę z tamtego czasu? Później się wyniosłem z Twierdzy i nie wiem do kiedy funkcjonowała i jaki był jej koniec... GKO był w ogóle wylęgarnią lokali - w latach 80 funkcjonowała tam jedna z niewielu knajp, gdzie zawsze można było walnąć kielicha pod śledzia albo podkolorować rzeczywistość tanim winem pitym w warunkach prawie restauracyjnych :D .
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Nowodworskie knajpy

Postprzez admin » 24 Lis 2010, 22:36

Pisałem już w jakimś poście (i nie tylko ja), że marzy mi się knajpa z prawdziwego zdarzenia. Taka z dobrą muzyką i przystępną ceną piwa, wina soku z ogórków, czy czego tam innego, z której nie wyganialiby o 22.oo, gdzie można by spokojnie obejrzeć mecz Świtu nagrany kamerą przez kibiców, pójść na kawę z małżonką/dziewczyną, i na szarlotkę z dzieciakami itp.
Ktoś mógłby podłapać temat i stać się najliczniej odwiedzanym nowodworskim przedsiębiorcą kawiarnianym :)
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Tchórzliwie pomrukujący administrator /za Sokratesem/
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
 
Posty: 1106
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 17:59
Miejscowość: Saturn
Płeć: mężczyzna

Re: Nowodworskie knajpy

Postprzez nowodworzanin18 » 25 Lis 2010, 09:35

No a z innej beczki. Gdzie w NDM najlepiej zjeść obiad? Ja jadam ostatnio często w Pizzerni HIT. Jedzenie dobre, tanie, obsługa też, tylko wnętrze lokalu takie sobie byle jakie. Polecam grzane piwo, dawno takiego nie piłem ;)
nowodworzanin18
 

Re: Nowodworskie knajpy

Postprzez ninel » 25 Lis 2010, 12:28

nowodworzanin18 napisał(a):No a z innej beczki. Gdzie w NDM najlepiej zjeść obiad?

W domu.
Ať žije vláda! Ale za svoje.
ninel
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 130
Rejestracja: 12 Lis 2010, 13:51

Re: Nowodworskie knajpy

Postprzez rather » 25 Lis 2010, 13:28

To przykre, ale ninel ma rację. W tej chwili "normalnego" obiadu to chyba już nigdzie nie zjesz. Kiedyś były kasyna wojskowe i tam można było wciągnąć zupę z drugim i kompotem :). Teraz zostają tylko Donald, kebaby i pizzerie. Jest jeszcze restauracja La Familie na Osiedlu, ale nie wiem czy dają tam coś oprócz włoskiego żarcia...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Nowodworskie knajpy

Postprzez mcba » 25 Lis 2010, 15:02

a Technik(teraz ocieplany) jeszcze funkcjonuje? dawno tam nie byłem ostatni raz chyba na komisji wojskowej ;p
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Nowodworskie knajpy

Postprzez nova » 25 Lis 2010, 18:33

Osobiście mogę wpadać do kawiarni na Osiedlu Młodych (tej na rogu, przy Wojska Polskiego). Spokojnie, cicho, choć wystrój nieco przypomina jadłodajnię. Ale moim zdaniem dość fajnie jest w Bramie Ostrołęckiej. Dobre jedzonko i dość fajny klimacik.
Zwłaszcza latem, pod parasolami.
nova
 

Re: Nowodworskie knajpy

Postprzez ania » 25 Lis 2010, 19:13

Kawę też tam podają (w Bramie) :)

Rzeczywiście na brak kawiarni wszyscy narzekają, a prawdziwej kawiarni jak nie było tak nie ma. Przyznam się, że jak się przeprowadziłam to chodziłam na kawę do Donalda. Potem ekspres się zepsuł :)
Teraz kawÄ… pijÄ™ w domu, tylko brak charakterystycznego zapachu palonej kawy charakterystycznego dla dobrej kawiarni.

Przy okazji pytanie - gdzie są najlepsze ciastka? którą cukiernię polecacie?
ania
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 143
Rejestracja: 16 Lis 2010, 20:12

Re: Nowodworskie knajpy

Postprzez nova » 25 Lis 2010, 20:01

Moim zdaniem najlepsze ciacho jest właśnie na Osiedlu Młodych. I duży wybór dla łakomczuchów 8-)
nova
 

Re: Nowodworskie knajpy

Postprzez rather » 26 Lis 2010, 00:16

Jeśli chodzi o ciastka to w grę wchodzą tylko trzy punkty:
- kawiarnia na Osiedlu - mieszkam w pobliżu, więc najczęściej kupuję u nich, ale mają trochę za mały wybór drożdżówek, a te które są jakoś mi nie podchodzą; ciastka i ciasta są OK
- Szarow w Twierdzy - też kiedyś mieszkałem w pobliżu i ich ciastka również mi odpowiadały, chociaż są trochę za słodkie - to zresztą feler wszystkich lokalnych ciastkarni; na minus zapisuję brak drożdżówek
- Kowalski na Zakroczymskiej - rzadko bywam, ale mają dobre pieczywo i kiedyś mieli najlepsiejsze lody włoskie w całej wsi (mniam, mniam, mniam)
- jest jeszcze Kobus w Kauflandzie - ciastek nie kupuję, ale drożdżówki wygrywają :)

@Aniu jeśli brakuje Ci dobrej kawy to kup za 50zł zwykły młynek, za 300-500zł najtańszy ekspres ciśnieniowy (albo za 50zł zaparzaczkę), do tego kawę arabicę za ok. 20zł/500g i będziesz miała kawę 20x lepszą niż lura, którą podają w niektórych miejscach. Ja jestem od paru lat kawoszem i włos mi się jeży na głowie od tego co czasami serwują w knajpach...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Nowodworskie knajpy

Postprzez ania » 26 Lis 2010, 18:05

Już teraz wiem dlaczego w mieście nie ma kawiarni. Jeżeli wszyscy mieszkańcy są takimi znawcami i kawoszami to żadna kawiarnia długo się nie utrzyma :)

Na Zakroczymskiej często kupuję pieczywo i rzeczywiście Rather masz rację. Wyśmienite, szczególnie chlebek fiński - uzależniłam się. Dobry jest jeszcze chleb orkiszowy.

Polecanie ciastka i drożdżówki powoli wypróbuję.

W kwestii jakości kawy (młynek za 50 zł już mam, ekspres dostałam w prezencie, kawę ziarnistą kupuję :) )ważna jest chyba jakość wody. Wydaje mi się,że jest za twarda tu w Nowym Dworze. Próbowałam kupować wodę źródlaną w Biedronce , ale trochę to uciążliwe.
ania
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 143
Rejestracja: 16 Lis 2010, 20:12

Re: Nowodworskie knajpy

Postprzez rather » 26 Lis 2010, 19:44

Ja wszystko robię na wodzie ze sklepu, bo wodociągowa jest średniej jakości. W kawie tego tak bardzo nie czuć, ale mi psuje smak sama świadomość. Jeśli pracujesz w W-wie to można się zaopatrywać w wodę oligoceńską. Jest dobrej jakości i nie ma takiego smaku jak wodociągowa.

Właśnie - może studnia oligoceńska w Nowym Dworze?

Przynajmniej dwie knajpy nowodworskie majÄ… swoje strony internetowe: http://www.bramaostrolecka.pl/ i http://lafamilie.pl/
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Nowodworskie knajpy

Postprzez nowodworzanin18 » 26 Lis 2010, 22:21

http://www.pizzeriahit.pl/ - Pizzernia HIT też ma ;)
nowodworzanin18
 

Re: Nowodworskie knajpy

Postprzez rather » 26 Lis 2010, 22:56

Da Grasso również http://www.dagrasso.pl/franczyza/nowy_d ... /index.php. Amigo próbuje mieć: http://amigo-club.prv.pl/ :) .
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Nowodworskie knajpy

Postprzez andy » 29 Lis 2010, 15:59

Od 6 misięcy szuka lokalu, który mógłbym kupic lub wynająć w celu otworzenia w NDM klubu z prawdziwego zdarzenia. Jeśli ktoś wie lub słyszał o jakimś miejscu to bardzo proszę o pomoc.

Cenne informacje na pewno zostanÄ… nagrodzone po otwarciu lokalu.
andy
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 8
Rejestracja: 29 Lis 2010, 15:53

Następna

Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 41 gości

cron