AMW wyprzedaje tereny w NDM ...

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

AMW wyprzedaje tereny w NDM ...

Postprzez mcba » 26 Lis 2010, 20:54

w poszukiwaniu ogłoszeniu o sprzedaży Spichlerza natrafiłem na taki oto artykuł
Ciekawe czy ktoś się znajdzie chętny do zakupu :)

EDIT:
a tu "I przetarg ustny na zespół koszarowy"
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Reduta Napoleona do "wzięcia" tak samo zespół koszarowy

Postprzez nova » 26 Lis 2010, 21:40

Jestem zdecydowanie przeciwna wyprzedawaniu Twierdzy po kawałku. Przez to na najbliższe trzy lata stanie sie prawie całkowicie niedostępna dla zwiedzających. Chociaż - z drugiej strony - nie wiem, co lepsze. Czy - żeby zapadła się pod ziemię, czy - żeby przeszła w prywatne ręce... Jak myślicie??
nova
 

Re: Reduta Napoleona do "wzięcia" tak samo zespół koszarowy

Postprzez mcba » 26 Lis 2010, 22:01

nad obiektami będzie sprawował pieczę konserwator zabytków, a do tego mają one wpisane w plan zagospodarowania przeznaczenie turystyczne, w każdym bądź razie spora część ... tak mi się przynajmniej wydaje ...

co do wyprzedawania po kawałku to sam fakt, że nie było kupca na kompleks koszarowy świadczy o tym, że na zakup "całej" twierdzy tym bardziej nie byłoby chętnych... poza tym nie wyobrażam sobie takiego obrotu rzeczy :P
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Reduta Napoleona do "wzięcia" tak samo zespół koszarowy

Postprzez rather » 26 Lis 2010, 22:48

A może kupi to jakaś bezdomna armia i się w tym miejscu ufortyfikuje. Do Warszawy blisko - mogliby robić podjazdy i jak to się mówi "palić, gwałcić i rabować". Coś by się działo w końcu...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Reduta Napoleona do "wzięcia" tak samo zespół koszarowy

Postprzez nova » 26 Lis 2010, 22:52

Parę tych przetargów juz w Twierdzy przeżyłam a Cytadela jak sie sypała tak sie sypie. Z roku na rok coraz bardziej. Na FB mam zdjęcia Cytadeli. Totalna ruina!
nova
 

Re: Reduta Napoleona do "wzięcia" tak samo zespół koszarowy

Postprzez ninel » 27 Lis 2010, 02:55

nova napisał(a):Czy - żeby zapadła się pod ziemię, czy - żeby przeszła w prywatne ręce... Jak myślicie??

Że to dylemat w stylu „czy lepiej zostać zgwałconym przez murzyna, czy białego?”.

Oczywistą oczywistością jest to, że jako dobro narodowe, powinny o nią zadbać władze państwowe, bądź samorządowe.
Ať žije vláda! Ale za svoje.
ninel
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 130
Rejestracja: 12 Lis 2010, 13:51

Re: Reduta Napoleona do "wzięcia" tak samo zespół koszarowy

Postprzez nova » 27 Lis 2010, 13:37

Ninel, twoje porównania nie przemawiają do mnie. Oczekuję od ciebie więcej wyobraźni.

Uważam, że takim skarbem, jak nasza Twierdza powinno zająć sie miasto. Razem z organizacjami pozarządowymi np. Stowarzyszeniem Miłośników Twierdzy.
nova
 

Re: AMW wyprzedaje tereny w NDM ...

Postprzez mcba » 22 Lut 2011, 14:38

Postanowiłem odświeżyć temat i trochę go zmieniłem ... poniżej zamieściłem linki do aktualnych ofert zaczerpniętych z AMW plus mapka obszaru ...
pozdrawiam

"Ulica obwodowa" - Przetarg w dniu: 17.03.2011 r., godz. 14:00
http://www.amw.com.pl/estate_product_in ... cts_id=884
Image

"Cytadela" - Przetarg w dniu: 31.03.2011 r., godz. 11:00
http://www.amw.com.pl/estate_product_in ... cts_id=633
Image

działka 6/33 - "ogródki w okolicach Akwarium"
http://www.amw.com.pl/estate_product_in ... ts_id=1320
Image

"Działobitnia Napoleona" - Przetarg w dniu: 17.03.2011 r., godz. 11:00
http://www.amw.com.pl/estate_product_in ... ts_id=1256
Image
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: AMW wyprzedaje tereny w NDM ...

Postprzez rather » 22 Lut 2011, 18:20

Na tej działce koło Akwarium to chyba kościół mają budować?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: AMW wyprzedaje tereny w NDM ...

Postprzez ania » 22 Lut 2011, 18:55

Gmina chce inwestować. Twierdzą zainteresowana jest gmina Nowy Dwór Mazowiecki. (...)

Gmina ma gotowy plan, w jaki sposób wykorzystać Twierdzę Modlin do ściągnięcia tam turystów. W fortyfikacjach miałyby powstać m.in. hotele. – Wiadomo jednak, że na tak dużym obszarze nie można postawić samych hoteli – mówi burmistrz Kowalski. – Myślimy o stworzeniu tu też pewnych gałęzi przemysłu.

Problem polega na tym, że gmina chciałaby przejąć twierdzę za darmo. – To jest mienie publiczne, a zarazem dziedzictwo naszego kraju – mówi burmistrz Kowalski. – Od wielu lat widzimy, jak twierdza chyli się ku upadkowi. Jest nam z tego powodu tym bardziej przykro, że przez wiele lat Nowy Dwór Mazowiecki żył z wojska i dla wojska. Chcielibyśmy przywrócić twierdzę do dawnej świetności.
- http://www.zyciewarszawy.pl/artykul/557268.html

hotele w liczbie mnogiej w otoczeniu przemysłu i to wszystko w Twierdzy Modlin - czy ktoś może wie o co chodzi? :)

Jedno zdanie jest tu ważne - Nowy Dwór żył z wojska i dla wojska i prawdopodobnie dlatego tak trudno jest porównywać nasze miasto do innych miast w Polsce.
ania
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 143
Rejestracja: 16 Lis 2010, 20:12

Re: AMW wyprzedaje tereny w NDM ...

Postprzez ninel » 22 Lut 2011, 19:45

ania napisał(a):hotele w liczbie mnogiej w otoczeniu przemysłu i to wszystko w Twierdzy Modlin - czy ktoś może wie o co chodzi? :)

Pewnie postawią tam kolejną asfaltownię…
Ať žije vláda! Ale za svoje.
ninel
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 130
Rejestracja: 12 Lis 2010, 13:51

Re: AMW wyprzedaje tereny w NDM ...

Postprzez mcba » 22 Lut 2011, 21:45

Dowiedziałem się jeszcze, że AMW sprzedaje kolejne trzy działki, o których na stronie nie znalazłem wzmianki(jeszcze?).

Są to dwie działki na terenie jednostki "dębinka".

Oraz działka w Twierdzy na przeciwko Działobitni Napoleona i pomiędzy budynkiem Netii, osiedlem Ogrody Napoleońskie. Podejrzewam, że jak by mieli stawiać kościół to w tamtym miejscu, chociaż okolice akwarium są bardziej strategicznym miejscem na taką inwestycję ;)

Ostatnia informacja jest taka: Tren boiska i okolic(~5ha) nabyła "osoba prywatna". Więcej danych wolę nie podawać ;)



Co do planów burmistrza na temat przemysłu w Cytadeli, to nie jest on może aż tak głupi na jaki wygląda. Pomieszczenia są tam bardzo wysokie grubo ponad 3 metry(jeżeli dobrze pamiętam), więc jak sądzę pewne instalacje produkcyjne weszłyby tam bez większego ale.
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: AMW wyprzedaje tereny w NDM ...

Postprzez ania » 22 Lut 2011, 23:08

mcba napisał(a):Co do planów burmistrza na temat przemysłu w Cytadeli,

Pomysł jest dobry, nawet świetny - rozumiem, że chodzi o hotele robotnicze, lokalizacja marzenie - blisko lotnisko
Od jutra zaczynam uczyć się chińskiego :D :D
ania
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 143
Rejestracja: 16 Lis 2010, 20:12

Re: AMW wyprzedaje tereny w NDM ...

Postprzez mieszkaniec_OM » 23 Lut 2011, 09:04

mcba napisał(a):Są to dwie działki na terenie jednostki "dębinka".
Ostatnia informacja jest taka: Tren boiska i okolic(~5ha) nabyła "osoba prywatna". Więcej danych wolę nie podawać ;)

Które to działki? Ciekawe jaka zabudowa jest tam dopuszczona...
mieszkaniec_OM
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 117
Rejestracja: 26 Lis 2010, 11:35

Re: AMW wyprzedaje tereny w NDM ...

Postprzez mcba » 23 Lut 2011, 11:07

mieszkaniec_OM napisał(a):
mcba napisał(a):Są to dwie działki na terenie jednostki "dębinka".
Ostatnia informacja jest taka: Tren boiska i okolic(~5ha) nabyła "osoba prywatna". Więcej danych wolę nie podawać ;)

Które to działki? Ciekawe jaka zabudowa jest tam dopuszczona...

2011-02-23_102904.png
Zaznaczam, że są to mocno orientacyjne zakreślenia działek i mogą się znacznie różnić od stanu faktycznego ...
2011-02-23_102904.png (812.79 KiB) Obejrzany 8767 razy

Z mojej rozmowy wynikło, że budynek w polu zakreślonym na czerwono, ma być wykorzystany jako nowa siedziba sanepidu wojskowego w miejsce siedziby z Twierdzy.

Co do dopuszczonej zabudowy tamtych terenów, są one w znacznym stopniu potraktowane jako przeznaczenie specjalne co widać na załączonym wycinku poniżej-=cały plan zagospodarowania - stan na GRUDZIEŃ 2003!
2011-02-23_104828.png
wycinek terenu jednostki plus legenda oznaczeń tamtejszych terenów - zgodne z zamieszczonym na stronie BIP NDM planem zagospodarowania z GRUDNIA 2003!
2011-02-23_104828.png (199.5 KiB) Obejrzany 8767 razy
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Następna

Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości

cron