[MTw] Sporty ekstremalne w Twierdzy

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

[MTw] Sporty ekstremalne w Twierdzy

Postprzez nova » 27 Lis 2010, 16:20

Poznałam ludzi, którzy są zainteresowani paint ball"em lub wspinaczką na terenie Twierdzy. Co o tym myślicie??
nova
 

Re: Sporty ekstremalne w Twierdzy

Postprzez rather » 27 Lis 2010, 16:42

Kiedyś o tym myślałem, ale obawiam się, że w efekcie będziemy mieli zasyfione farbą mury. Wspinaczka już lepiej, pod warunkiem, że nie skończy się to dewastacją. W tej chwili zewnętrzne tereny Twierdzy są rozjeżdżane przez offroadowców i użytkowników quadów. Tak to jest jak miasto nie dba o swoje zasoby.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Sporty ekstremalne w Twierdzy

Postprzez mcba » 27 Lis 2010, 18:02

całkiem niezły teren do paintball jest w opuszczonym już garażu w okolicach kotłowni ... wystarczyłoby kilka beczek, trochę opon i oświetlenie... podejrzewam, że zasadniczym problemem jest kwestia własnościowa(jak mniemam AMW)... pomysł taki już mi chodził od jakiegoś czasu po głowie,ale jak wiadomo zwykle na pomysłach się kończy z różnych względów...
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Sporty ekstremalne w Twierdzy

Postprzez nova » 27 Lis 2010, 20:20

Twierdza jest idealna do uprawiania takich sportów. Rowery, wspinaczka (w Janówku)i inne rzeczy.. Jednak dobrze by było, żeby odbywało się to w sposób dobrze zorganizowany, a nie - żeby łaził tu kto chce i gdzie chce. Tak jak Rather obawiałabym sie niepotrzebnych zniszczeń. Ale uważam, że takie imprezy mogłyby być organizowane. Niestety, Lokalna Organizacja Turystyczna istnieje tylko wirtualnie.
nova
 

Re: Sporty ekstremalne w Twierdzy

Postprzez admin » 28 Lis 2010, 11:23

nova napisał(a):Poznałam ludzi, którzy są zainteresowani paint ball"em lub wspinaczką na terenie Twierdzy. Co o tym myślicie??

Uważam, że jest to dobra koncepcja - znaczy paintball. Możesz mnie śmiało doliczyć, bo czasami nie chce mi się jeździć za Warszawę, aby pograć, chętnie pomalowałbym na miejscu.
mcba napisał(a):całkiem niezły teren do paintball jest w opuszczonym już garażu w okolicach kotłowni ... wystarczyłoby kilka beczek, trochę opon i oświetlenie... podejrzewam, że zasadniczym problemem jest kwestia własnościowa(jak mniemam AMW)... pomysł taki już mi chodził od jakiegoś czasu po głowie,ale jak wiadomo zwykle na pomysłach się kończy z różnych względów...

Grywasz? co stanęło na przeszkodzie, aby pomysł nabrał realnych kształtów?
rather napisał(a):Kiedyś o tym myślałem, ale obawiam się, że w efekcie będziemy mieli zasyfione farbą mury.

Farba pierwszym deszczu schodzi. Nieinwazyjna dla środowiska. Kulki wypełnione farbą na bazie żelatyny spożywczej, więc bezproblemowo plamy schodzą. Z resztą nie strzela się przecież po ścianach, a grać można w terenie pół otwartym.
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Tchórzliwie pomrukujący administrator /za Sokratesem/
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
 
Posty: 1106
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 17:59
Miejscowość: Saturn
Płeć: mężczyzna

Re: Sporty ekstremalne w Twierdzy

Postprzez mcba » 28 Lis 2010, 11:50

admin napisał(a):Grywasz? co stanęło na przeszkodzie, aby pomysł nabrał realnych kształtów?

Grałem kilka razy i powiem, że jest to sport wymagający myślenia wbrew pozorom i nieco wytrzymałości fizycznej mimo, że rozgrywka trwa zazwyczaj około 20minut. Grałbym może częściej gdybym miał nieco więcej czasu i bliżej. Wtedy przez głowę przeleciało stwierdzenie, że w Twierdzy są świetne warunki do takich imprez przy stosunkowo niewielkim nakładzie środków(jeżeli chodzi o przygotowanie terenu), niestety kwestia sprzętu i znajomości między ludzkich zadecydowało ...

myślałem jeszcze nad parkiem linowym ...
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Sporty ekstremalne w Twierdzy

Postprzez nova » 28 Lis 2010, 14:26

Park linowy - świetny pomysł! A może trzeba byłoby wziąć się do tego na serio?? :?:
nova
 

Re: Sporty ekstremalne w Twierdzy

Postprzez mcba » 28 Lis 2010, 15:53

nova napisał(a):Park linowy - świetny pomysł! A może trzeba byłoby wziąć się do tego na serio?? :?:

z tego co się orientowałem trzeb spełnić sporo warunków żeby uzyskać pozwolenia zwłaszcza te przed samym otwarciem, dotyczące bezpieczeństwa i przeszkolenia pracowników(zazwyczaj zawodowi taternicy lub alpiniści czy jakoś tak ;) )
swojego czasu był park linowy w okolicy Serocka jednak nie utrzymał się zbyt długo ... http://www.veni-vici.com.pl/serock.php

EDIT:
co do realizacji takiego parku myślę że można by to połączyć z rewitalizacją parku Twierdzy, której to każdy z kandydatów mówił ... oczywiście dopiero jak AMW łaskawie przekaże miastu teren, którego i tak nikt nie będzie chciał kupić od nich bo w planie zagospodarowania jest to teren zielony użytkowy...
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Sporty ekstremalne w Twierdzy

Postprzez rather » 10 Gru 2010, 19:09

Plany na szczęście da się zmieniać, więc w każdej chwili może tam powstać asfalciarnia albo jakiś inny pożyteczny obiekt, a nie kolejny głupi park ;)
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna


Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 37 gości

cron