Pytania o basen do P.Kowalskiego

Pytania do Burmistrza Nowego Dworu Mazowieckiego, Pana Jacka Kowalskiego.
Wejdź, aby zapoznać się z zasadą zadawania pytań i zamieszczania odpowiedzi.

Pytania o basen do P.Kowalskiego

Postprzez Marian » 02 Kwi 2011, 09:58

Witam, Panie burmistrzu i co Pan powie na temat basenu? Zostaną wyciągnięte konsekwencje wobec osób które zawaliły sprawę? Jak możliwe są aż takie opóźnienia? Mam dla Pana radę, niech Pan wejdzie na google.pl wpisze hasło "Zambet" i poczyta o tej firmie. Mogę powiedzieć tylko tyle że ta firma zawsze się spóźnia. Gdzie ten basen? Wyrobicie się do końca roku?
Czy czekacie na następne wybory, aby szumnie otworzyć przed wyborami basen i się chwalić takim "osiągnięciem". Chciałbym się dowiedzieć kto robi sobie z mieszkańców Nowego Dworu żarty, Pan czy firma Zambet? Myślę, że takimi sprawami powinna się zająć jakaś telewizja i pokazać ludziom w Polsce jak się buduje w Nowym Dworze pod Pana przewodnictwem. Proszę się nie chronić podtopieniami bo to nie jest sprawa, która zajęłaby profesjonalnej firmie ponad pół roku pracy. Czy był ktoś taki mądry w urzędzie naszego miasta i postarał się o zapis w umowie odnośnie opóźnień firmy "Zambet"? Czy po prostu firma może robić sobie ile chce ten basen i tak im nie grozi żadna kara? Jeśli tak jest czy uważa Pan, że wykazał się Pan ogromną niekompetencją?
Proszę o odpowiedź na wszystkie pytania nie tylko wybrane jak Pan to zrobił ostatnio gdy ominął Pan pytanie odnośnie wycieczki do Zakopanego. Pozwolę sobie powtórzyć pytanie: 7) Jaki był koszt wycieczki zwanej "szkolenie radnych" do Zakopanego i czemu był przeprowadzony właśnie tam a nie np. w Nowym Dworze? Jaki był program szkoleń?

Pozdrawiam
Marian

p. Kowalski napisał(a):Burmistrz
W sprawie basenu informujemy: Termin umowny zakończenia robót 31 marca (przedłużony aneksem do 4 maja 2011r) nie oznacza terminu otwarcia basenu tylko zakończenie robót ogólnobudowlanych. Do otwarcia obiektu po zakończeniu powyższych robót należy: • Dokonać rozruchu technologicznego (już się odbywa), • Wykonać wszelkie próby i badania skuteczności zamontowanych urządzeń (już odbywają się), • Dokonać wyposażenia obiektu w meble, sprzęt elektroniczny i sanitarny (odbywa się), • Dokonać komisyjnego odbioru technicznego obiektu (planowane rozpoczęcie pracy komisji 16 maja 2011r), • Uzyskać pozytywną opinię Państwowej Straży Pożarnej (termin niezależny od Inwestora), • Uzyskać pozytywną opinię Państwowej Inspekcji Sanitarnej (termin niezależny od Inwestora), • Uzyskać pozytywną opinię Państwowej Inspekcji Pracy (termin niezależny od inwestora), • Uzyskać decyzję administracyjną Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego o pozwoleniu na użytkowanie obiektu. Powyższe czynności orientacyjnie planuje się zakończyć do 30 czerwca 2011 roku. Pozdrawiam, Jan Wieczorek Naczelnik Wydziału Planowania i Inwestycji
Ostatnio edytowany przez Marian, 13 Maj 2011, 22:17, edytowano w sumie 1 raz
Marian
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 454
Rejestracja: 10 Lis 2010, 11:50

Re: Pytania o basen do P.Kowalskiego

Postprzez rather » 02 Kwi 2011, 11:05

Marian liczysz na odpowiedź?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Pytania o basen do P.Kowalskiego

Postprzez Marian » 13 Maj 2011, 22:16

rather napisał(a):Marian liczysz na odpowiedź?


przeliczyłem się i dostałem odpowiedź, ale niestety nie od p.Kowalskiego i oczywiście nie pełną.
Marian
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 454
Rejestracja: 10 Lis 2010, 11:50

Re: Pytania o basen do P.Kowalskiego

Postprzez mcba » 13 Maj 2011, 22:28

Powyższe czynności orientacyjnie planuje się zakończyć do 30 czerwca 2011 roku.

czyli wakacje, a nie dni nowego dworu(17-18 czerwca) ech, a miałem iść kupić nowe kąpielówki i czepek...

co do odpowiedzi "nie przez burmistrza" to nie mam zastrzeżeń, zawsze się wypowiadałem, że burmistrz nie musi znać odpowiedzi na wszystkie pytania, ale powinien wiedzieć do których ludzi dane pytanie odesłać, by odpowiedź została udzielona możliwie najpełniej ...
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Pytania o basen do P.Kowalskiego

Postprzez rather » 14 Maj 2011, 00:35

Marian po pierwsze: gratulacje! Po zaledwie 6 tygodniach czekania otrzymałeś odpowiedź! Nie marudź, że nie pełną i nie na temat - liczy się, że ktokolwiek raczył Ci odpowiedzieć. Doceń to - nie każdego spotyka taki zaszczyt.

Kowalski Ci nie odpowiedział z prostej przyczyny - jest nieudacznikiem, ale nie idiotą. Stosuje starą dobrą metodę - jak jest coś złego do przekazania, to komunikują to inne osoby. Dzięki temu Kowalski jest kojarzony tylko z radosnymi i wesołymi wydarzeniami - to stare, sprawdzone zagrywki socjotechniczne. Jak już będą otwierali ten basen, to gwarantuję Ci, że Kowalski zrobi to osobiście - w wianuszku wierchuszki WND.

Co do odpowiedzi - masz rację - jak zawsze klasyczny bełkot. Ale tak jak pisałem wcześniej - lepsze to niż nic. Osobiście wolałbym dowiedzieć się:
1. Jaką karę Zambet zapłaci za opóźnienie w terminie oddania budowy (jest 14 maja i prace trwają w najlepsze). Ciekawe jakie są te słynne "kary umowne"?
2. Jak będzie wyglądał "komisyjny odbiór techniczny obiektu"? Co odbiorą? Plac budowy, na którym cały czas trwają prace budowlane? To może trzeba było zrobić odbiór od razu po wylaniu fundamentów?
3. Jak prowadzone są rozruchy i próby w obiekcie, w którym ciągle trwają prace budowlane? To wszystko jest robione na wariata i pewnie finał będzie taki sam jak w przypadku pływalni Polonez czy pływalni w Ursusie. Postoi basen paręnaście miesięcy i go zamkną, bo zacznie się rozpadać.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna


Wróć do Pytania do burmistrza

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron