Nabycie gruntów pod ulicę Dobrą

Pytania do Burmistrza Nowego Dworu Mazowieckiego, Pana Jacka Kowalskiego.
Wejdź, aby zapoznać się z zasadą zadawania pytań i zamieszczania odpowiedzi.

Nabycie gruntów pod ulicę Dobrą

Postprzez Chelsea » 26 Lip 2011, 16:32

Wczoraj zadałam pytanie Burmistrzowi:

1) Czy miasto odkupiło od mieszkańców grunty pod wybudowaną ulicę Dobrą (prostopadle odchodzącą od Dębowej)?

2) Czy przy wykupowaniu gruntów pod ulicę Dębową cena za m2 gruntu była jednakowa dla wszystkich sprzedających, czy była ustalana indywidualnie?

Oto odpowiedź Burmistrza
Grunty pod ul. Dobrą przekazane zostały Miastu za "symboliczną złotówkę" za całą działkę. Uchwała w tej sprawie: http://bip.nowydwormaz.pl/public/popup. ... item=97780 Przedmiotowe nieruchomości stanowią drogę dojazdową do posesji mieszkanców ulicy Dobrej, którzy wyrazili chęć przekazania powyższych działek będących ich własnością na rzecz Miasta.

Wydział Gospodarki Nieruchomościami i Planowania Przestrzennego


Nie wiem, co mam o tym myśleć, bo niby nie ma podstaw, by nie wierzyć Burmistrzowi.
Zatem dwie osoby spośród trzech wymienionych poniżej są w błędzie:
Czy radny, który twierdził, że grunty te zostały sprzedane,
czy Burmistrz, który twiedzi, że misto przejęło nieruchomości pod drogę "za złotówkę",
czy urzędnik,który twierdził, że grunty są w prywatnych rękach (o ile dobrze zrozumiałam z postu rathera)
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: Nabycie gruntów pod ulicę Dobrą

Postprzez rather » 27 Lip 2011, 00:23

To ja od razu rozwieję Twoje wątpliwości - burmistrz nigdy się nie myli, ergo nie może być w błędzie. Logicznie wynika z tego, że w błędzie są dwie pozostałe osoby :D

Przykłady nieomylności burmistrza można zresztą mnożyć. Weźmy choćby sprawę przejazdu w ulicy Nałęcza, który ma być zlikwidowany po otwarciu wiaduktu. Źli ludzie sugerowali, że burmistrz pomylił się nie załatwiając sprawy pozostawienia tego przejazdu pomimo modernizacji całej linii Warszawa - Gdańsk. Okazało się jednak, że burmistrz sprawę załatwił - twierdzi że pamięta ustalenia w tej sprawie. Są nawet gdzieś utrwalone na piśmie, ale chwilowo pismo zaginęło...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Nabycie gruntów pod ulicę Dobrą

Postprzez Chelsea » 27 Lip 2011, 06:17

Tak, tak "... ta pani przyszła w tym kożuchu i w nim wychodzi..." (dla niewtajemniczonych dodam, że to też Bareja).
Burmistrz oczywiście, że się nie myli. Ale ja postawię tezę, że spośród wymienionych przeze mnie trzech osób nie mylą się dwie osoby. I to też jest całkiem logiczne.
A może za rozwiązanie zagadki ustalimy nagrodę.
Czuję się jak bohater książki Bahdaja na tropie ... :D
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: Nabycie gruntów pod ulicę Dobrą

Postprzez Chelsea » 05 Sie 2011, 07:26

Ponad tydzień temu zadałam kolejne pytanie burmistrzowi:

1) Czy miasto odkupiło od mieszkańców grunty pod wybudowaną ulicę Dobrą ?
(obręb 9-01, numery działek 21/10, 25/9, 21/6, 25/5, 25/3)? - O tych działkach nie ma mowy w udzielonej przez burmistrza odpowiedzi.

I cisza ... Zawsze na odpowiedź na zadane pytanie nie musiałam tak długo czekać. Ale może sezon urlopowy...

Mam tylko pewne wątpliwości:
1) Jeśli miasto odkupiło od mieszkańców grunty , to dlaczego nie ma zamieszczonej stosownej uchwały w bip - bo chyba powinna być.

2) Czy jako osoba prywatna mogę wystąpić z oficjalnym pismem do burmistrza, z żądaniem odpowiedzi na zadane powyżej pytanie?
I czy ma on obowiązek odpowiedzieć?

3) Jeśli byłoby tak, jak pisze Rather, że na prywatnym gruncie wybudowano komuś drogę za publiczne pieniądze - to byłby skandal.

Poczekamy, zobaczymy. Nadal mam nadzieję, że burmistrz rozwieje moje wątpliwości.
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: Nabycie gruntów pod ulicę Dobrą

Postprzez mcba » 10 Sie 2011, 13:17

Ad.2. jeżeli dobrze kojarzę, to podchodziłoby to pod ustawę o dostępie do informacji, wtedy władze mają czas na udzielenie odpowiedzi do 14 dni roboczych, chyba że sprawa wymaga więcej wysiłku przy zbieraniu dokumentów itp. wtedy mogą wydłużyć sobie ten okres do 30 dni roboczych ... ale mogę się mylić ;)
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna


Wróć do Pytania do burmistrza

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości