Burmistrza ze społeczeństwem trudny dialog

Pytania do Burmistrza Nowego Dworu Mazowieckiego, Pana Jacka Kowalskiego.
Wejdź, aby zapoznać się z zasadą zadawania pytań i zamieszczania odpowiedzi.

Re: Burmistrza ze społeczeństwem trudny dialog

Postprzez rather » 26 Sie 2013, 22:09

Może porobimy zakłady czy pan burmistrz wytrzyma w swoim milczeniu do 1 września? Dzięki temu mielibyśmy dokładnie rok bez odpowiedzi na zadawane przez mieszkańców, coraz głupsze pytania http://www.nowydwormaz.pl/faq.php?strona=28&faq=true. Zapewne pan burmistrz uznał, że pytania są po prostu poniżej poziomu - tak jak kiedyś pytania zadane przez naczelną GN viewtopic.php?p=12492#p12492
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Burmistrza ze społeczeństwem trudny dialog

Postprzez PaffDadi » 27 Sie 2013, 18:52

Niestety, ale muszę jednak wziąć burmistrza w obronę. Jak widać na stronie miejskiej, formularz do zadawania pytań nosi tytuł:
"Zadaj pytanie burmistrzowi! Masz jakieÅ› pytanie? Zadaj je!",
a nie
"Zadaj pytanie burmistrzowi! Masz jakieÅ› pytanie? Zadaj je a burmistrz odpowie!".

Mieszkańcy oczekujący odpowiedzi po prostu znowu nie zrozumieli skierowanej do nich oferty. Zapewne są to ci sami, którzy zainwestowali w Amber Gold albo liczą w przyszłości na emeryturę.

To, że mimo wszystko Pan Burmistrz odpowiedział na kilka, osobiście odbieram jako wyważone i bardzo delikatne wykazanie ignorancji zadających pytania. A tym, do których to nie dociera, ale mimo wszystko chcieliby wiedzieć jakie problemy trapią mieszkańców przygotowałem obszerny wyciąg z tego działu.

Dlaczego są dziury na głównych ulicach miasta?
Główne ulice miasta są drogami wojewódzkimi i powiatowymi i za ich stan miasto nie odpowiada.

Co z wałami na rzekach?
Za wały i inne obiekty zabezpieczenia przeciwpowodziowego miasto nie odpowiada.

Kiedy będą otwarte wiadukty?
Budowane wiadukty nie sÄ… inwestycjÄ… samorzÄ…dowÄ… i za termin ich otwarcia miasto nie odpowiada.

Dlaczego przejście podziemne nie ma zrobionych wylewek dla wózków i rowerów?
Wybudowane przejście wybudowano na terenie i na zlecenie PKP, dlatego za ich stan i wygląd miasto nie odpowiada.

Czy da się coś zrobić z komarami w naszym mieście?
Wynajęta firma dokonała oprysków, lecz z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych nie przyniosło to rezultatów. Za warunki atmosferyczne miasto nie odpowiada.

Jak widać, dialog po stronie zadających pytania jest głęboki jak olej pod dorsza, a już w zestawieniu z wysokim poziomem odpowiedzi, kilka kozich bobków to Himalaje retoryki.
W internecie osoba podająca się za mężczyznę jest mężczyzną, wirtualna kobieta również jest w rzeczywistości mężczyzną, a dziecko... dziecko to agent FBI.
Awatar użytkownika
PaffDadi
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 225
Rejestracja: 25 Gru 2010, 18:46

Re: Burmistrza ze społeczeństwem trudny dialog

Postprzez Uwaga.NDM » 01 Wrz 2013, 14:00

ktoś wie dlaczego "Pożegnanie Lata 2013" odbyło się w Modlinie Starym, jak to news mówi na "terenach rekreacyjnych" pewnej przereklamowanej restauracji? Burmistrz tak dba o swoich sąsiadów, że nie ma tam innego miejsca na organizację takiej imprezy, gdzie jest większe skupisko mieszkańców i lepszy transport do/z?
jakoś nie widziałem, żeby ten kolarski autokar woził ludzi z centrum,
żeby było jasne, nie mam nic przeciwko samej imprezie w tamtych rejonach
Uwaga.NDM
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 50
Rejestracja: 02 Lip 2011, 13:23
Miejscowość: NDM

Re: Burmistrza ze społeczeństwem trudny dialog

Postprzez rather » 04 Wrz 2013, 13:54

Już chyba wiem na czym polega problem z brakiem odpowiedzi na zadawane pytania. Otóż na stronie jest wyraźnie napisane: "Zadaj pytanie burmistrzowi! Masz jakieś pytanie? Zadaj je!". Specjalnie podkreśliłem słowo "jakieś", bo autor formularza uznał widocznie, że nasz Jacek Burmistrz Kowalski potrafi odpowiedzieć na dowolne pytanie. I w rezultacie niedouczony nowodworski lud czerpie wiedzę o otaczającym nas świecie nie ze źródeł typu Wikipedia, Fakt, TVN24 czy inne Google, tylko zadając pytania bezpośrednio burmistrzowi.

Jeśli macie więc "jakieś" pytanie - możecie zadać je za pomocą tego formularza http://www.nowydwormaz.pl/faq.php?strona=28. Ja chętnie dowiem się:
- w którym roku zostanie wynaleziony lek na raka?
- czy na innych planetach istnieje życie?
- w którym roku ludzie wylądują na Marsie?
- ile waży stolec walenia błękitnego oraz czy po wydaleniu opada na dno, czy unosi się na powierzchni stwarzając zagrożenie dla przepływających statków?
- czy zaskroniec jest płazem czy gadem? (zawsze mi się myli)
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Burmistrza ze społeczeństwem trudny dialog

Postprzez Uwaga.NDM » 04 Wrz 2013, 14:59

warto dodać do mojego wpisu, że w zaproszeniu http://www.nowydwormaz.pl/redir,index?w ... cej_news=1 jest napisane tylko "tereny rekreacyjne Borodino", a w newsie po imprezie http://www.nowydwormaz.pl/index.php?wie ... cej_news=1 jest "terenach restauracji Borodino i Hotelu Modlin."
sądzę, że w tej reklamie zabrakło tekstu typu "na terenach wybudowanego na czas osiedla Dębowy Park" lub "na trasie kolarskiej grupy BDC MarcPol", a tak informacja jest niekompletna
Uwaga.NDM
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 50
Rejestracja: 02 Lip 2011, 13:23
Miejscowość: NDM

Poprzednia

Wróć do Pytania do burmistrza

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości