Koszty utrzymania basenu

Co poprawić w mieście? Sugestie, pomysły i inne mile widziane!

Koszty utrzymania basenu

Postprzez rather » 30 Gru 2012, 11:45

Na nowej stronie Gazety Nowodworskiej znalazłem artykuł podsumowujący koszty funkcjonowania basenu. W dużym skrócie miasto wykłada ok. 1,8 miliona złotych rocznie na utrzymanie pływalni. Większość tej sumy stanowią koszty sprzątania i konserwacji. O tej sprawie już pisałem na forum, bo przetarg na te usługi woła o pomstę do nieba. Został rozpisany w ten sposób, że wystartowała tylko jedna firma, która wygrała pomimo ceny dwukrotnie wyższej od tych, które płacą podobne obiekty w województwie mazowieckim. Dodatkowego smaczku dodaje fakt, że NOSiR zatrudnia własnych konserwatorów, którzy zapewne mogliby wykonywać również przeglądy instalacji na basenie.

Pływalnia zatrudnia 24 osoby, których pensje kosztują kolejnych 500 tysięcy złotych - ciekawe co robią te osoby? Połowa to zapewne ratownicy, a pozostałe 12 osób? Sprzątaniem zajmuje się przecież zewnętrzna firma, więc co robią poszczególni pracownicy zatrudnieni na pływalni.

Najwięcej basen płaci za koszty energii cieplnej i ogrzewania - prawie 700 tysięcy złotych. Podobne obiekty obiekty płacą 20.000-30.000zł miesięcznie (według danych, które znalazłem w internecie). Jak zawsze nasz basen jest najdroższy - najwięcej kosztowała budowa, więc siłą rzeczy eksploatacja też musi być kosztowana. Pytanie tylko czy dwukrotnie wyższe koszty to skutek kolejnego partactwa Zambetu czy zwykłe pompowanie kasy w spółkę miejską?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Koszty utrzymania basenu

Postprzez wtm » 30 Gru 2012, 21:42

rather napisał(a):.Pytanie tylko czy dwukrotnie wyższe koszty to skutek kolejnego partactwa Zambetu .....

Ostatnio byłem w nowej części SP7; siedziałem przy oknie i nieźle zmarzłem dlatego podejrzewam, że to może być specjalna technologia budowlana nie z tej ziemi :lol:
wtm
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 325
Rejestracja: 14 Lis 2010, 10:27

Re: Koszty utrzymania basenu

Postprzez Franek8 » 06 Sty 2013, 15:54

rather napisał(a):Najwięcej basen płaci za koszty energii cieplnej i ogrzewania - prawie 700 tysięcy złotych


Chyba znalazłem możliwość oszczędności. Proponuję/proszę panie Dariuszu Wąsiewski sprawdzić instalację hydrauliczną w saunarium. Tam brak jest zimnej wody. Nie ma możliwości ochłodzenia się pod prysznicami. Leci tylko woda gorącą. Tracimy na ogrzewaniu, wodzie i ściekach, gdy klient z nadzieją na ochłodzenie spuszcza z rur coraz cieplejszą wodę. Czy ta informacja nie doszła do Pana? Czy nie korzysta pan z saun? Należy pan do tych co to bez brania prysznica wskakują do baseniku i chłodzą się moczopodobną wodą?
Franek8
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 73
Rejestracja: 22 Lip 2011, 21:27

Re: Koszty utrzymania basenu

Postprzez Franek8 » 09 Sty 2013, 21:41

Yes, yes, yes... Pod prysznicami w saunarium można się ochłodzić. Woda jest w zależności od potrzeb zarówno fantastycznie zimna jak i ciepła. Dziękuję. Taka mała rzecz a cieszy. :)
Franek8
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 73
Rejestracja: 22 Lip 2011, 21:27

Re: Koszty utrzymania basenu

Postprzez Franek8 » 24 Sty 2013, 21:18

:evil: Podpadłem albo są ekstra pieniądze są do wydania. Znowu tylko ciepła woda pod prysznicami. Nie można ochłodzić się na śniegu bo nie wolno otwierać drzwi. Zepsuły się od mrozu. Ręce i nogi opadają.
Franek8
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 73
Rejestracja: 22 Lip 2011, 21:27


Wróć do Co poprawić w mieście?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości