Conajmniej 5.7 miliona dla księży w 3 lata

Co poprawić w mieście? Sugestie, pomysły i inne mile widziane!

Re: Conajmniej 5.7 miliona dla księży w 3 lata

Postprzez aleksis » 30 Maj 2013, 20:02

Niemal każdy skarży się na ucisk Kościoła


Nie wiem, w jakim świecie żyjesz, ale mam nadzieję, że w tym, gdzie Ziemia obraca się wokół Słońca. Nie wiem, czy obok Ciebie niemal każdy się skarży. Wiem, że obok mnie nie każdy, a tych co się skarżą mogę podzielić na dwoje: skarżą się, psioczą a i tak idą do kościoła, przyjmują po kolendzie; i ci, co skarżą się i za chiny ludowe w świątyni modłów ich się nie spotka. Różnica polega na tym, że jedni mają odwagę przeciwstawić się rodzinie, gorliwym katolikom, mają w dupie co sąsiedzi powiedzą, mają w dupie bajki. Inni nie- boją się opinii lokalnej, dlatego, jak sam piszesz, chrzczą, komuniują się, bierzmują, ślubują.

Przecież to okazja aby się pokazać w uroczystym stroju, zrobić imprezę dla rodziny. I na tę okazję mogę zostać nawet katolikiem.


W tym zdaniu zawarłeś esencję istoty komunii. Dziecko, pomijając fakt, że nieświadomie zostało ochrzczone, ulega presji swoich rodziców idąc do komunii, czy bierzmowania z wykutymi na blachę około 150 odpowiedziami na pytania do zaliczenia, niemając bladego pojęcia czym jest religia, to przede wszystkim idzie bo rodzice kupują mu piękne wdzianko, aby sąsiedzi byli zazdrosni, kupują mu tablety, laptopy, quady, bo uciecha z prezentów przykryje z powodzeniem fakt zawarcia komunii. Nawet dociekliwych pytań zadawać nie będzie. To taki deal, kupią mi prezent to mogę zostawać katolikiem. Ot, religia.

Ale do czego się taki chrzestny lub chrzestna zobowiązywała w kościele to już nikt nie pamięta. Podobnie i rodzice. Przecież jak ochrzcili to już swoje odbębnili i niech się resztą ktoś zajmie.


Najczęściej tak właśnie jest, przeważnie dlatego, że rodzice sami nie wiedzą, po co uznawać religie- masz synku chodzić do kościółka i tyle, robią z chrztu pusty rytuał. Co tam jakieś tam kwestie wiary, ważne, aby cały kościół był i ludzie patrzyli na naszą pocieche. Niech im oczy zbieleją.

Ale jak przyjdzie ostatnia godzina w życiu to najlepiej, żeby ten ksiądz pokropił to ciało i odprawił mszę żałobną. I to najlepiej za darmo! Bo przecież to nic nie znaczy. Ot jakieś tam bajki i żeby jeszcze za to płacić????


"Jak trwoga to do boga" - to już naprawdę niezła hipokryzja katolików. Jedni, ochrzeczeni , po komuni, po bierzmowaniu, po ślubie, nie chodzą do kościoła, deklarują nie wierzących, ale jak śmierć zagląda to krzyczą po księdza. Gorzej niż hipokryzja polityków.

Za złe postępowanie ksiądz odpowie przed Najwyższym i co do tego nie ma wątpliwości, ale czy to usprawiedliwia nas???


Zakładając że ten Najwyższy jest :) ale ksiądz wcześniej odpowiada przed wiernymi, dając im przykład. Szczerze mówiąc, to niechciałbym się znaleźć w ich skórze przed Najwyższym, skoro grzeszki przytłaczającej większości księży to: kasiora, wóda, młode dzieci, kobitki. Mając tak nadszarpnięty autorytet, skuteczność nauczania księży jest zerowa. Będzie się działo w piekle.

Potrafimy potępić złe postępowanie księdza a sobie nie potrafimy wyznaczyć dobrej drogi???


Tu też jest paradoks. Jak możemy sobie wyznaczyć właściwą drogę, skoro oddajemy myślenie w ręce przedstawicieli religii, którzy to wiernym chcą wyznaczać drogę. Jesli ktoś zamierza samemu sobie wyznaczyć dobrą drogę, niech zacznie myśleć samodzielnie, a nie sugerując się fałszywym autorytetom. Wychodzi na to, że skuteczność religii jest zerowa, skoro sami przedstawiciele lecą w kulki.
aleksis
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 59
Rejestracja: 01 Paź 2011, 15:20

Re: Conajmniej 5.7 miliona dla księży w 3 lata

Postprzez andrzej1974 » 01 Cze 2013, 19:27

takie dwa obrazki:

Image

Image
andrzej1974
NVD Master
NVD Master
 
Posty: 790
Rejestracja: 09 Kwi 2012, 08:06

Re: Conajmniej 5.7 miliona dla księży w 3 lata

Postprzez Zirhan » 17 Lip 2013, 06:03

midas77 napisał(a):Wiem, że nie wszyscy duchowni zachowują się godnie. Ksiądz, czy biskup to nie od razu święty. Oczywiście najgłośniej jest zawsze o tym który postępuje źle. A inni?
Chyba jesteś synem księdza albo jakiegoś kościelnego.
Tak czy inaczej z tego tortu żyjesz dlatego tan bardzo bronisz tę czarną hołotę!
Załączniki
Katolicka Rodzina1.gif
Katolicka Rodzina1.gif (94.96 KiB) Obejrzany 18402 razy
Onanizm to ludobójstwo.gif
Onanizm to ludobójstwo.gif (146.01 KiB) Obejrzany 18402 razy
Ostatnio edytowany przez rather, 17 Lip 2013, 08:25, edytowano w sumie 1 raz
Powód: wpis łamie regulamin - przyznano ostrzeżenie
"Nie każdy ksiądz to pedofil - zdarzają się wyjątki"! - abp. Głódź po pijaku.
http://www.antykler.frix.pl
Awatar użytkownika
Zirhan
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 320
Rejestracja: 23 Gru 2010, 18:48
Miejscowość: Nowy Dwór Maz.

Re: Conajmniej 5.7 miliona dla księży w 3 lata

Postprzez Mavgan » 17 Lip 2013, 12:50

Mi tam się podoba polski kościół. Papież mówi że trzeba się zwrócić do biednych, cierpiących, chorych ,wykluczonych .....a polski episkopat stwierdza że będą nad tym dyskutować.
I tu jest chyba największy problem. Gdzie w tym wszystkim jest wiara, pokora, miłość do bliźniego? Jakoś widać to ostatnio w postawie i konsekwencjach postępowania księdza Lemańskiego. I nie mam tu na myśli odwołania od dekretu i całego tego zamieszania. Skoro przysięgał posłuszeństwo biskupowi to faktycznie złamał tą przysięgę i koniec. Ale nie w tym problem. Gdzie ten dialog z innymi wyznaniami? Gdzie to ubóstwo księży?Gdzie ta miłość do ludzi??? Gdzie pokora? No i gdzie w tym wszystkim jest Bóg na którego tak często się wszyscy powołują?
A naród oczywiście milczy i patrzy na wyżartych biskupów oraz proboszczów.
U mojej siostry w parafii proboszcz jest alkoholikiem i ma dzieci z gosposią. Ach jak miło.....i tacy ludzie nauczają nasze dzieci, tylko pytanie czego ich uczą?
Oczywiście nie można znowu wrzucać do jednego wora wszystkich księży, ponieważ sporo ich jest rzeczywiście z powołania, ale Ci najczęściej nie mają nic do powiedzenia....niestety.
Mavgan
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 469
Rejestracja: 16 Maj 2011, 20:34
Miejscowość: Nowy Dwór Maz

Re: Conajmniej 5.7 miliona dla księży w 3 lata

Postprzez Zirhan » 17 Lip 2013, 13:44

Mavgan napisał(a): Gdzie w tym wszystkim jest wiara, pokora, miłość do bliźniego? Jakoś widać to ostatnio w postawie i konsekwencjach postępowania księdza Lemańskiego. I nie mam tu na myśli odwołania od dekretu i całego tego zamieszania. [...] Gdzie ten dialog z innymi wyznaniami? Gdzie to ubóstwo księży?Gdzie ta miłość do ludzi??? Gdzie pokora? No i gdzie w tym wszystkim jest Bóg na którego tak często się wszyscy powołują?
A naród oczywiście milczy i patrzy na wyżartych biskupów oraz proboszczów.

Mavgan napisał szczerze, ja też.
Dlaczego więc otrzymałem reprymendę?

Moja odpowiedź na zarzuty administracji forum.
Pewnie się narażę jak ks. Lemański swemu abp!


Nie ma Prawa mieć dzieci?
Ja popieram zniesienie celibatu w kościele.
Jak inaczej o tym pisać?
To tacy jak ty zamykają innym usta i pozbawiają prawa głosu!
Więc jak zmienić los myślących księży, takich jak ks. Lemański?

Wycofaj to ostrzeżenie, bo jest bezpodstawne!
Z poważaniem
Zirhan
Załączniki
emigracja.gif
emigracja.gif (68.79 KiB) Obejrzany 18360 razy
Ostatnio edytowany przez admin, 17 Lip 2013, 13:52, edytowano w sumie 1 raz
Powód: odp. ZŁAMANIE REGULAMINU. nie będę wnikał w szczegóły. Moderator tak ocenił i tak zostanie. W razie problemów proszę użytkownika o zapoznanie się z paragrafem 9 regulaminu. Administrator.
"Nie każdy ksiądz to pedofil - zdarzają się wyjątki"! - abp. Głódź po pijaku.
http://www.antykler.frix.pl
Awatar użytkownika
Zirhan
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 320
Rejestracja: 23 Gru 2010, 18:48
Miejscowość: Nowy Dwór Maz.

Re: Conajmniej 5.7 miliona dla księży w 3 lata

Postprzez Mavgan » 17 Lip 2013, 14:01

no i powracając do tematu, zamiast 6 dużych baniek wrzucić do i tak bardzo bogatej korporacji to może by tak kilka operacji sfinansować? może kupić pompy insulinowe dla dzieciaków? może by tak nakarmić je w szkołach? ile by to było bułek z szynką i serem lub ile talerzy ciepłej zupy? może podręczniki kupić tym co ich nie stać? Chciałem napisać jeszcze że może by tak kupić parę ciężarówek z prezerwatywami i rozdać je młodzieży albo tym co produkują dzieci a potem je oddają do domów dziecka lub porzucają gdziekolwiek, lecz przypomniało mi się że to nie po bożemu, więc ciężarówki z gumkami to jest zły pomysł.
A jak nie wiecie co zrobić pożytecznego z takimi pieniędzmi to może je Owsiakowi dajcie bo z tego co mi się kojarzy to on chyba wie na co je przeznaczyć. Tyle że nie po drodze mu z księżmi.....
Mavgan
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 469
Rejestracja: 16 Maj 2011, 20:34
Miejscowość: Nowy Dwór Maz

Re: Conajmniej 5.7 miliona dla księży w 3 lata

Postprzez Zirhan » 17 Lip 2013, 14:02

Mavgan napisał(a):Mi tam się podoba polski kościół.
Mi też, a zwłaszcza dowcipy. Hahaha!

Do ginekologa przychodzi zakonnica i mówi:
- Panie doktorze coś dziwnego zaobserwowałam u siebie.
Lekarz:
- Proszę mówić śmiało i nie wstydzić się, bo nie ma czego.
Siostra:
- Ostatnio często znajduje w moich majtkach i w tamtych okolicach znaczki pocztowe. Nie mam pojęcia skąd one tam się biorą.
Lekarz poprosił siostrę, aby rozebrała się i położyła na fotelu. Faktycznie coś tam znalazł. Obejrzał, zbadał i powiedział:
- To nie są znaczki pocztowe. To naklejki z bananów...
"Nie każdy ksiądz to pedofil - zdarzają się wyjątki"! - abp. Głódź po pijaku.
http://www.antykler.frix.pl
Awatar użytkownika
Zirhan
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 320
Rejestracja: 23 Gru 2010, 18:48
Miejscowość: Nowy Dwór Maz.

Re: Conajmniej 5.7 miliona dla księży w 3 lata

Postprzez wacha » 22 Lip 2013, 18:26

Ciekawi mnie ilu księży, gdyby wycofano religię ze szkół powiedziało by, że w przykościelnych salkach za darmo oni uczyć nie będą. Bo znalazło by się paru i takich, co to na księży nadają się jak ja na primabalerinę... Swoją drogą ciekawe ile to na 1 os/miesięcznie wychodzi. Bo ksiądz ma 1 lekcję z 1 klasą tygodniowo... a ja jako przyszły nauczyciel bardzo jestem ciekaw jakież to pieniądze w takim razie są na to przeznaczane...
wacha
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 58
Rejestracja: 09 Lis 2010, 14:53

Re: Conajmniej 5.7 miliona dla księży w 3 lata

Postprzez rather » 22 Lip 2013, 18:34

Religia w szkołach to kolejny przykład dotowania kościoła przez państwo. Nie chodzi nawet o płacone pensje, ale o to, że jednocześnie osoby duchowne załapują się na emeryturę z ZUSu co rozwiązuje kościołowi problem księży w podeszłym wieku. Kasę na starość zapewnią im podatnicy...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Conajmniej 5.7 miliona dla księży w 3 lata

Postprzez Chelsea » 22 Lip 2013, 18:55

wacha napisał(a):Bo ksiądz ma 1 lekcję z 1 klasą tygodniowo... a ja jako przyszły nauczyciel bardzo jestem ciekaw jakież to pieniądze w takim razie są na to przeznaczane...

Po pierwsze: katecheci mają 2 lekcje z jedną klasą tygodniowo
Po drugie: religia w ubiegłym roku została wykreślona z obowiązkowych zajęć edukacyjnych - zatem jest nieobowiązkowa ...
Po trzecie: w większości państw UE religia jest nauczana w szkołach
Po czwarte: ilu księży uczy religii w naszych nowodworskich szkołach? ( bo chyba w większości przypadków religii uczą osoby świeckie ...)
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: Conajmniej 5.7 miliona dla księży w 3 lata

Postprzez ukasz » 22 Lip 2013, 19:13

Chelsea napisał(a):Po pierwsze: katecheci mają 2 lekcje z jedną klasą tygodniowo

może to zależy od szkoły, bo z tego co ja kojarzę (i jak mnie kilka lat temu jeszcze uczono) to jest to 1 lekcja na tydzień - bez różnicy czy uczy katecheta, czy ksiądz.
Chelsea napisał(a):Po drugie: religia w ubiegłym roku została wykreślona z obowiązkowych zajęć edukacyjnych - zatem jest nieobowiązkowa ...

Być może, ale religia w sumie nigdy nie była obowiązkowa - chyba był tylko 1 rok jak to bodajże Giertych wymyślił kiedy to liczyła się do średniej. Obowiązkowa nie była, bo można było wybrać etykę. Problem w tym, że nikt w szkołach etyki nie uczy, więc uczniowie byli zmuszeni do wybrania religii, żeby nie mieć przerąbane u wychowawcy i dyrekcji. Czy ta ustawa coś zmienia? Czy można nie chodzić ani na religię, ani na etykę?
Chelsea napisał(a):Po trzecie: w większości państw UE religia jest nauczana w szkołach

Co nie jest jak dla mnie żadnym argumentem. W większości państw UE nauczanie religii w szkołach (kościołach) i stosunki kościół-politycy są inne niż u nas.
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Conajmniej 5.7 miliona dla księży w 3 lata

Postprzez Chelsea » 22 Lip 2013, 20:24

ukasz napisał(a):Czy ta ustawa coś zmienia? Czy można nie chodzić ani na religię, ani na etykę?


@ukasz, szkoła się zmienia :) I w tej kwestii sporo się zmieniło.
Dziś uczeń może nie chodzić ani na religię ani na etykę, ani na wychowanie do życia w rodzinie.
"O udziale ucznia w zajęciach z etyki, podobnie jak w zajęciach z religii, decydują, poprzez złożenie oświadczenia, rodzice ucznia bądź sam uczeń po osiągnięciu pełnoletności. Po złożeniu oświadczenia udział ucznia w tych zajęciach staje się obowiązkowy"
źródło: http://www.men.gov.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=3019%3Ainformacja-men-w-sprawie-warunkow-i-sposobu-organizowania-nauki

ukasz napisał(a):może to zależy od szkoły, bo z tego co ja kojarzę (i jak mnie kilka lat temu jeszcze uczono) to jest to 1 lekcja na tydzień - bez różnicy czy uczy katecheta, czy ksiądz

Moje dzieciaki chodzą do szkoły na Osiedlu i tam mają dwie godziny religii w tygodniu.
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: Conajmniej 5.7 miliona dla księży w 3 lata

Postprzez wacha » 23 Lip 2013, 15:34

Chelsea napisał(a):Po drugie: religia w ubiegłym roku została wykreślona z obowiązkowych zajęć edukacyjnych - zatem jest nieobowiązkowa
Po czwarte: ilu księży uczy religii w naszych nowodworskich szkołach? ( bo chyba w większości przypadków religii uczą osoby świeckie ...)


Jest nieobowiązkowa, ale i tak większość uczniów na nią chodzi i to nie koniecznie z powodów czysto religijnych.
Przeważnie jest chyba tak, że os. świeckie uczą w niższych klasach. Gimnazja i licea to przeważnie już księża.

Trzeba oczywiście brać pod uwagę, że we wszelkich badaniach itp. od 80 do 95% osób stwierdza, że są wierzącymi. Większość badań zakłada opcje takie jak: wierzący, wierzący nie praktykujący. Przy czym pomijamy trochę wierzący antyklerykał, co zasadniczo nie związane jest z wierzącym nie praktykującym. Ponad to ksiądz księdzu nie równy, więc nie ma co tego rozdrabniać na części pierwsze.
wacha
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 58
Rejestracja: 09 Lis 2010, 14:53

Poprzednia

Wróć do Co poprawić w mieście?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości