„Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę” Gazeta Nowodworska

Co poprawić w mieście? Sugestie, pomysły i inne mile widziane!

„Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę” Gazeta Nowodworska

Postprzez ania » 16 Gru 2010, 16:04

Na stronie internetowej Gazety nie ma możliwości komentowania artykułów, dobrze że jest forum Novidvor :)

Czytamy min. o budkach robionych z kartonu, styropianu przez dobrych ludzi dla bezdomnych psów i kotów, które to budki inni bezmyślni ludzie dewastują.

Urząd Miasta prognozuje http://bip.nowydwormaz.pl/public/get_fi ... ?id=175844
wydatkować na schroniska zwierząt (90 013) 90 000 zł, kwota jest wyższa o 10 000zł w stosunku do prognozy roku 2010 (domyślam się, że są to min. wydatki za leczenie bezdomnych zwierząt w lecznicy Mastif, i jest to jak najbardziej godne pochwały)
W pobliżu NDM nie ma żadnego schroniska – tak czytamy w artykule, straż miejska nie wyłapuje bezdomnych zwierząt . Zgadzam się, że nieagresywnych zwierząt można by nie odławiać – niezbędne jest im tylko pomoc w trudnym okresie zimowym.
Może udałoby się ustawić w mieście specjalne budki, bardziej trwale niż te, które są w stanie zrobić zwykli mieszkańcy np. takie jak ma miasto Tarnów
http://www.fundacjazmienmyswiat.tarnow. ... ki2008.php
ania
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 143
Rejestracja: 16 Lis 2010, 20:12

Re: „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę” Gazeta Nowodworska

Postprzez Zbyszek » 16 Gru 2010, 16:22

tylko po czym poznać ,że zwierzę jest "nieagresywne" i jaka jest gwarancja ,że nie stanie sie agresywne w wyniku różnych zbiegów okoliczności ?
bezdomne zwierzęta to w znacznej mierze "zasługa" nieodpowiedzialnych ludzi
problem powinien zostać rozwiązany systemowo i skutecznie
według mnie takie doraźne załatwianie sprawy tylko sprawę pogarsza
Zbyszek
 

Re: „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę” Gazeta Nowodworska

Postprzez ania » 16 Gru 2010, 20:19

Zbyszek napisał(a):systemowo i skutecznie


odstrzał?


Zbyszek napisał(a):po czym poznać ,że zwierzę jest "nieagresywne"


Nie pamiętam, żebym kiedyś widziała agresywnego kota :) . Miasto bez kotów to plaga szczurów.
ania
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 143
Rejestracja: 16 Lis 2010, 20:12

Re: „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę” Gazeta Nowodworska

Postprzez rather » 17 Gru 2010, 00:26

Wolno żyjące koty pełnią ważną rolę w funkcjonowaniu każdego miasta - to nie podlega dyskusji. Dlatego zasługują na pomoc i zapewnienie warunków do normalnego życia i przetrwania w warunkach zimowych. Co do psów mam wątpliwości, bo mają tendencję to łączenia się w grupy i mogą wtedy stawać się niebezpieczne.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę” Gazeta Nowodworska

Postprzez Zbyszek » 17 Gru 2010, 08:32

nie wydaje mi się ,żeby "odstrzał" był jedynym sposobem rozwiązań "systemowych i skutecznych"
nie podzielę też entuzjazmu co do dziko żyjących zwierząt jakiegokolwiek gatunku w strukturze miejskiej
jeżeli chodzi o agresywność kotów to napisałem : " jaka jest gwarancja ,że nie stanie sie agresywne w wyniku różnych zbiegów okoliczności " - i , być może się mylę ,ale podrażnione, przestraszone itp zwierze - nawet kot - może zacząć zachowywać się agresywnie
pozostaje jeszcze kwestia opieki weterynaryjnej - a w szczególności szczepień
( będzie jeździł weterynarz , odławiał i szczepił te koty czy może jest jakiś inny sposób ? )

wydaje sie ,że najlepszym sposobem byłoby znalezienie dla takich zwierząt opieki,
Zbyszek
 

Re: „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę” Gazeta Nowodworska

Postprzez ania » 17 Gru 2010, 23:38

Myślę, że słusznym jest wybór rozwiązania najlepszego z aktualnie możliwych do zrealizowania.

Zgadzam się, że najlepszym rozwiązaniem byłoby znalezienie opieki czy raczej opiekunów dla takich zwierząt. Tylko jak to zrobić? :)
ania
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 143
Rejestracja: 16 Lis 2010, 20:12

Re: „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę” Gazeta Nowodworska

Postprzez rather » 18 Gru 2010, 16:26

Z kotami nie jest tak prosto jak z psami. Po pierwsze koty wolnożyjące najczęściej nie są przyzwyczajone do ludzi i nie zaaklimatyzują się do warunków domowych. Po za tym nie słyszałem o przypadku zaatakowania człowieka przez kota. Oczywiście poza opowieściami jak to kot zadusił śpiące dziecko itp. - często o tym piszą we "Fakcie", tuż przy artykułach o latających spodkach.

No i dochodzi to co pisała Ania - bez kotów każdemu miastu grozi epidemia gryzoni. Dlatego wiele miast wręcz nakazuje pozostawienie otwartych okien do piwnic, żeby ułatwić kotom przetrwanie. W wielu miastach są fundusze, które przeznacza się na dokarmianie wolnożyjących kotów. U nas te koty są objęte bezpłatną opieką weterynaryjną - są leczone i sterylizowane na koszt miasta.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę” Gazeta Nowodworska

Postprzez disturbia » 17 Sty 2012, 19:10

Proponuje przypominac ten apel co rok :) o ile kiedy jest cieplej widze wiecej chetnych do dokarmiania,to paradoksalnie,kiedy temp.leci w dol chyba zwyczajnie nikomu nie chce sie wychodzic z cieplego domku. Dla ptaszkow lezy tyle chlebka,ze chyba nie daja rady,jakas psina ten suchy chleb jadla.Nie jest to ogromny wydatek,jakies odpadki w miesnym mozna kupic. Takze zachecam :)
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę” Gazeta Nowodworska

Postprzez gadas » 18 Sty 2012, 12:17

.
Ostatnio edytowany przez gadas, 24 Lut 2012, 18:18, edytowano w sumie 1 raz
gadas
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 277
Rejestracja: 02 Lip 2011, 10:53
Miejscowość: NDMaz.O.M.

Re: „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę” Gazeta Nowodworska

Postprzez disturbia » 18 Sty 2012, 12:52

Wiem,ze ptakow sie chlebem nie karmi,ale ludzie i tak rzucaja. Jak karmic psa czy kota tez wiem,bo mam. A podworkowe koty nie chca jesc suchej karmy,bo nie sa do tego przyzwyczajone. nie mam na mysli jakiegos smierdzacego,zepsutego miecha,bez przesady. Cale zycie mam do czynienia z kotami i jestem zdrowsza od tych wszystkich wychuchanych zdechlakow. (znam debili,ktorzy nawet krolika sie pozbyli bo jeszcze dziecku zaszkodzi)Poza tym nie kazdy kot jest nosicielem.Chyba tak do konca ta milosc nie zmalala,skoro masz ich 9 :)
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę” Gazeta Nowodworska

Postprzez gadas » 18 Sty 2012, 16:11

.
Ostatnio edytowany przez gadas, 24 Lut 2012, 18:18, edytowano w sumie 1 raz
gadas
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 277
Rejestracja: 02 Lip 2011, 10:53
Miejscowość: NDMaz.O.M.

Re: „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę” Gazeta Nowodworska

Postprzez mia » 02 Lut 2012, 20:19

Czy macie może jakieś przecieki od kiedy w NDM zacznie funkcjonować schronisko?
mia
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 2
Rejestracja: 02 Lut 2012, 10:19
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę” Gazeta Nowodworska

Postprzez rather » 02 Lut 2012, 21:51

Zdaje się, że jest jakiś problem z mieszkańcami Okunina. Ciekawe swoją drogą, że jak mieszkańcy protestowali przeciwko mieszalni asfaltu to i tak powstała, a jak protestują przeciwko schronisku to tzw. "włodarze" w swej łaskawości ich wysłuchali i chyba wstrzymali inwestycję... Może inwestor mniej forsiasty i nie zgodził się sponsorować Świtu w przyszłym sezonie?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę” Gazeta Nowodworska

Postprzez shad0w99 » 03 Lut 2012, 08:00

z tego co obserwuje z pociągu to schronisko dla psów działa już od kilku miesięcy, nie wiem jak z dalszym rozwojem ale jakieś boksy tam powstały.
shad0w99
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 149
Rejestracja: 10 Lis 2011, 09:17

Re: „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę” Gazeta Nowodworska

Postprzez rather » 03 Lut 2012, 08:31

O protestach mieszkańców pisała pod koniec października Gazeta Nowodworska. Na stronie Fundacji Przyjaciele Braci Mniejszych są zdjęcia z budowy schroniska, ale nie ma informacji o jego otwarciu. Budynki i boksy powstały w jednym z pierwszych etapów, więc nie świadczy to o gotowości schroniska do pracy.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Następna

Wróć do Co poprawić w mieście?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron