Firma sprzątająca dla Wspólnoty???

Co poprawić w mieście? Sugestie, pomysły i inne mile widziane!

Firma sprzątająca dla Wspólnoty???

Postprzez Katarina1979 » 12 Lut 2013, 14:32

Witam forumowiczów,
Zbliża się zebranie roczne Wspólnoty, chcielibyśmy zmienić firmę sprzątającą, która sprząta nasze klatki. Szczerze mówiąc załamujemy już ręce i rozważaliśmy aby całkiem zrezygnować z jakiejkolwiek firmy i wziąć sprzątanie w swoje ręce ale niestety nie jesteśmy w stanie ani nawet nie mamy prawa zmuszać wszystkich mieszkańców aby sami sprzątali. Chcieliśmy wprowadzić dyżury, większość osób była za, ale znalazło się kilku przeciwników i pomysł umarł. Przetestowaliśmy dwie lokalne firmy - Pana Ol... i Pani Św... w obydwu przypadkach na początku było względnie, ale na dzień dzisiejszy jest tragedia, a nawet to jest mało powiedziane! Macie jakąś firmę godną polecenia?? Pozdrawiam
Katarina1979
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 1
Rejestracja: 29 Sty 2013, 16:11
Płeć: kobieta

Re: Firma sprzątająca dla Wspólnoty???

Postprzez Mavgan » 12 Lut 2013, 15:09

proszÄ™ o odp na priv
Mavgan
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 469
Rejestracja: 16 Maj 2011, 20:34
Miejscowość: Nowy Dwór Maz

Re: Firma sprzątająca dla Wspólnoty???

Postprzez o-fresco » 12 Lut 2013, 22:07

Jesteśmy na rynku od dwóch lat, obsługujemy 14 Wspólnot w NDM. Posiadamy nieskazitelne referencje. Zapraszam do kontaktu w celu umówienia spotkania http://www.o-fresco.pl

Pozdrawiam :)
o-fresco
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 9
Rejestracja: 10 Kwi 2011, 23:00

Re: Firma sprzątająca dla Wspólnoty???

Postprzez Sykura » 14 Lut 2013, 10:13

F.U.Sykura - wieloletnie doświadczenie , referencje
Sprzątamy obiekty użyteczności publicznej, bloki mieszkaniowe, tereny
Zajmujemy się zakładaniem i konserwacją zieleni
Posiadamy bogate wyposażenie sprzętowe
Prace prowadzimy na terenie województwa mazowieckiego ( także w Nowym Dworze - gdzie mamy siedzibę )
kontakt : sykura@poczta.fm
Sykura
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 1
Rejestracja: 13 Lut 2013, 20:39
Płeć: mężczyzna

Re: Firma sprzątająca dla Wspólnoty???

Postprzez Betonowa WieÅ› » 07 Mar 2013, 10:34

Co do reklamy firmy fresco. Jakosc tragiczna. Sprzataja u nas na wspolnocie. Zero sprzetu. Mop 20 letni. Stare wiadro. Odradzam.
Lenistwo idzie tak wolno, że nedza je dogania. (Facet ze 100$ :)))))
Betonowa WieÅ›
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 71
Rejestracja: 07 Sie 2011, 20:58

Re: Firma sprzątająca dla Wspólnoty???

Postprzez o-fresco » 13 Mar 2013, 11:41

Betonowa Wieś napisał(a):Co do reklamy firmy fresco. Jakosc tragiczna. Sprzataja u nas na wspolnocie. Zero sprzetu. Mop 20 letni. Stare wiadro. Odradzam.


Dziękujemy za słowa nie prawdziwej krytyki, proszę o napisanie na której Wspólnocie Pan mieszka? Bardzo dziwna sytuacja, gdyż firma istnieje dwa lata, więc ciężko byłoby być w posiadaniu 20-letniego mopa:)
o-fresco
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 9
Rejestracja: 10 Kwi 2011, 23:00

Re: Firma sprzątająca dla Wspólnoty???

Postprzez Betonowa WieÅ› » 30 Mar 2013, 19:22

Dziękujemy za słowa nie prawdziwej krytyki, proszę o napisanie na której Wspólnocie Pan mieszka? Bardzo dziwna sytuacja, gdyż firma istnieje dwa lata, więc ciężko byłoby być w posiadaniu 20-letniego mopa:)



Prawdziwa. Sprzatacie na Modlinskiej 1. Syf malaria. Klatki brudne. Windy jak w 10 letnim bloku. Odsniezanie po czasie. Nie wspomne o ostatnim czyszczeniu maszynowym garazu.
Co do 20 letniego mopa, widocznie zalozyciel wniosl go jako wklad zalozycielski firmy.
Przy najblizszej okazji zrobie zdjecie pani sprzatacze i jej akcesorium, stare wiadro i mop ze smierdzaca lura.
No ale wkrotce zebranie wspolnoty wiec to ich ostatni miesiac.
Lenistwo idzie tak wolno, że nedza je dogania. (Facet ze 100$ :)))))
Betonowa WieÅ›
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 71
Rejestracja: 07 Sie 2011, 20:58

Re: Firma sprzątająca dla Wspólnoty???

Postprzez o-fresco » 02 Kwi 2013, 11:52

Prawdziwa. Sprzatacie na Modlinskiej 1. Syf malaria. Klatki brudne. Windy jak w 10 letnim bloku. Odsniezanie po czasie. Nie wspomne o ostatnim czyszczeniu maszynowym garazu.
Co do 20 letniego mopa, widocznie zalozyciel wniosl go jako wklad zalozycielski firmy.
Przy najblizszej okazji zrobie zdjecie pani sprzatacze i jej akcesorium, stare wiadro i mop ze smierdzaca lura.
No ale wkrotce zebranie wspolnoty wiec to ich ostatni miesiac.


Zgadza się sprzątamy na Modlińskiej 1, tylko zapomniał Pan dodać, że Państwa blok jest tak zapuszczony przez ostatnią firmę sprzątającą, niestety jeżeli przez 5 lat nikt nie doczyścił bloku nawet z farby na kontaktach i mył klatki samą wodą raz w tygodniu to teraz nie jest to proste aby doprowadzić wszystko do "kultury". Dla Pana wiadomości 8.04 rozpoczynamy doczyszczanie maszynowe klatek więc może zmieni Pan zdanie.
Odnośnie odśnieżania NIGDY nie było spóźnione, według umowy musi być odśnieżone do godziny 7 rano i jeszcze nie zdarzyło się aby było spóźnione.
Nie wiem czy był Pan na ostatnim zebraniu, ale ja byłam osobiście było to około miesiąca temu aby dowiedzieć się czy mieszkańcy mają jakieś uwagi i nie usłyszałam nawet jednego słowa krytyki, wręcz przeciwnie, mieszkańcy są bardzo zadowoleni wręcz nie którzy bili brawo. Pozdrawiam
o-fresco
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 9
Rejestracja: 10 Kwi 2011, 23:00

Re: Firma sprzątająca dla Wspólnoty???

Postprzez rather » 02 Kwi 2013, 17:14

A to na pewno było zebranie wspólnoty? Bo mi owacja na stojąco bardziej się kojarzy z posiedzeniem aktywu :lol: . No chyba, że nadeszły takie czasy kiedy ludziska oprócz klaskania w samolocie zaczynają bić brawo za odpłatne posprzątanie klatki schodowej :P
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Firma sprzątająca dla Wspólnoty???

Postprzez Betonowa WieÅ› » 06 Kwi 2013, 16:49

Witam
Skoro twierdzi Pani że blok jest zapuszczony to czemu przez ponad rok nic nie zrobiliście w kierunku poprawy stanu czystości?
Każda firma jak wchodzi na nowy obiekt, to doprowadza czystość do stanu zero, rozpoczynając od czyszczenia maszynowego.
Czy widziała Pani lampy na klatkach? Nigdy nie były myte a jest to w umowie.
Okna na klatkach nie myte ani razu.
To samo tyczy się drzwi w garażu podziemnym, i drzwi do klatek.
Czy widziała Pani windę w klatce nr 3, macie dość małe pojęcie o czyszczeniu blach typu inox...
Co do czyszczenia maszynowego garażu, po kiego diabła myjecie garaż w czasie gdy wiadomo było że nadal będzie śnieg.
Dziś rano byłem w garażu i widziałem że podłoże jest tak samo brudne jak wcześniej.
A co do braw na zebraniu, to zebranie jest w tym miesiącu więc chyba się Pani wspólnoty pomyliły.
Albo nawet reklamy na skrzynkach...kto je ściaga? Ja bo waszej pracownicy sie nie chce.
Aha i jeszcze jedno panel w windzie porysowal wasz pracownik myjac gabka z drapakiem, albo szmata z drapakiem. Przed wami był w dobrym stanie.
Prosze nie mowic ze Pani ma tyle sprzetu, bo widzialem znow wiadro i mopa....
Pozdrawiam
Lenistwo idzie tak wolno, że nedza je dogania. (Facet ze 100$ :)))))
Betonowa WieÅ›
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 71
Rejestracja: 07 Sie 2011, 20:58

Re: Firma sprzątająca dla Wspólnoty???

Postprzez Zbyszek » 07 Kwi 2013, 10:37

myślę ,że firma może pójść dalej w swoim rozumowaniu i spróbować zrzucić odpowiedzialność np. na firmy wykonujące prace wykończeniowe, a potem na murarzy itd, itp
a w ogóle to pewnie jakby sie nie brudziło to byłoby czysto...
zapewne oklasków przybędzie
a może nawet jakiś zorganizowany aplauz, skandowanie haseł , kto wie...
Zbyszek
 

Re: Firma sprzątająca dla Wspólnoty???

Postprzez o-fresco » 07 Kwi 2013, 17:06

Betonowa Wieś napisał(a):Witam
Skoro twierdzi Pani że blok jest zapuszczony to czemu przez ponad rok nic nie zrobiliście w kierunku poprawy stanu czystości?(...)


Miałam się już nie udzielać w tym temacie bo doszłam do wniosku, że jest to bez sensu. Podobno winny się tłumaczy. Ale nie pozwolę aby ktoś wygadywał o tematach o których nie ma pojęcia i przy okazji obrażał mnie i moich pracowników. Szanowny Panie Betonowa Po pierwsze: nie jesteśmy ponad rok na Pana Wspólnocie tylko dokładnie 9 miesięcy z czego przez ostatnie 5 miesięcy padał śnieg więc jak Pan sam zauważył mycie maszynowe garażu było bez sensu, więc tym bardziej bez sensu byłoby mycie maszynowe klatek! O terminie mycia garażu nie ja decydowałam, proszę spytać się zarządu lub administratora, prosiłam aby zaczekać z myciem do czasu aż przestanie padać chociaż śnieg. Niestety nie którzy mieszkańcy nalegali aby umyć, więc był myty w dniu w którym spadł chyba największy śnieg, rzeczywiście na następny dzień nie było widać efektów mycia, ale czy jest to wina firmy sprzątającej?? Odnośnie okien, nie wiem czy Pan zauważył, ale aby umyć okna na Wspólnocie potrzebna jest osoba z uprawnieniami alpinistycznymi. Proponowałam bodajże w sierpniu aby to zrobić i niestety nie uzyskałam zgody zarządu! Wszystko mam na meilu. Reklamy??? Nie są zdejmowane ze skrzynek? Chyba Pan żartuje? Zdejmowane są przez pracownika na bieżąco, w momencie kiedy wchodzi na blok oraz w momencie kiedy schodzi, ale przykro mi bardzo ludzie roznoszący ulotki nie mają wyznaczonych godzin aby je roznosić a nikt nie będzie co godzinę do wieczora przychodził i sprawdzał czy przypadkiem nie był ktoś kto roznosił ulotki! Dlatego proponowaliśmy aby przy każdej klatce zostały powieszone skrzynki na ulotki, chociaż wiem, że nie zlikwidowałoby to problemu, ale chociaż trochę by zminimalizowało. Windy my porysowaliśmy? Proszę Pana te windy były już porysowane na wszystkie możliwe sposoby zanim my przyszliśmy, także proszę nie zwalać na nas. Dodatkowo powiem Panu jeszcze jedno, ale na samym początku jak weszliśmy na blok rozmawialiśmy z konserwatorem i nie chcę teraz skłamać bo nie pamiętam dokładnie jego słów ale powiedział, że tych wind nie da się tak do końca doprowadzić do kultury ponieważ przy montażu były za mocno zgrzewane. Jak Pan zapewne widział informacje od poniedziałku zaczynamy doczyszczać blok, będziemy miedzy innymi polerować widny, może chociaż trochę to pomoże. Niech mi Pan wierzy nie wszystko jest takie jak się Panu wydaje, łatwo jest kogoś oceniać! Ale na nie które rzeczy nie ma się po prostu wpływu! Z tych wszystkich rzeczy o których Pan piszę ma Pan w jednym rację, odnośnie lamp oświetleniowych, ale nikt nie jest idealny i nie omylny, przepraszam w poniedziałek zostaną umyte. Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, dlaczego Pan tak się czepia wiadra i mopa? Nie wiem czy Pan wie czy Pan dobrze widział, ale wiadro które jest używane na Waszej Wspólnocie jest profesjonalnej firmy Numatic, dokładnie to wiadro nazywa się wózek dwukomorowy i kosztowało ponad 400złm więc szczerze mówiąc nie wiem jakie by Pana zadowoliło? ze złota? Nadmienię, że to "wiadro" jest od sierpnia, żeby przypadkiem zaraz nie padły komentarze, że jest dopiero teraz. Bardzo bym chciała aby zakończyć już ten wątek ponieważ ja naprawdę mam co robić niż siedzieć i odpisywać na bezsensowane i bezpodstawne pretensje! Z tego co wiem przynajmniej trzy osoby mieszkającej w tym budynku mają firmy sprzątające, podejrzewam, że jest Pan jedną z nich i tyle mam do powiedzenia w tym temacie. Dziękuję i pozdrawiam!

Ps. Nie pomyliły mi się Wspólnoty, zebranie było w styczniu, nie napisałam nigdzie że było to zebranie roczne!
Ostatnio edytowany przez rather, 07 Kwi 2013, 19:58, edytowano w sumie 1 raz
Powód: skrócono cytat
o-fresco
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 9
Rejestracja: 10 Kwi 2011, 23:00

Re: Firma sprzątająca dla Wspólnoty???

Postprzez Betonowa WieÅ› » 08 Kwi 2013, 20:41

Ale Pani brednie wypisuje....nie ma jak poskarzyc sie adminowi portalu heheh....
Nagle przed rocznym spotkaniem czas na maszynowe mycie heheh dobre. Wiekszosc mieszkancow juz sie z tego smieje.
Reklamy lezaly i dzis caly dzien na skrzynkach.
Zaraz zejde i zrobie zdjecie.
Co do sniegu...bez komentarza.
Panel w windzie porysowala Pani podwladna. Konserwator, zgrzewanie, czyszczenie...co za brednie syf to syf.
Co do wiadra to chyba powiekszyliscie baze sprzetowa. Bo mam foto z przed tygodnia mop plus zwykle wiadro.
Ponadto nie zajmuje sie czyszczeniem powierzchni plaskich wiec jest Pani w bledzie nie jestem Pani konkurencja w zadnej dziedzinie.
A teraz czekamy na brawa.....
Lenistwo idzie tak wolno, że nedza je dogania. (Facet ze 100$ :)))))
Betonowa WieÅ›
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 71
Rejestracja: 07 Sie 2011, 20:58

Re: Firma sprzątająca dla Wspólnoty???

Postprzez o-fresco » 08 Kwi 2013, 22:33

Szanowny Panie Betonowa WieÅ›.
Jutro od godziny 8-ej do 16-ej jestem na Wspólnocie zapraszam, może porozmawiamy osobiście. Tak jak już pisałam w ostatnim poście przez ostatnie pięć miesięcy padał śnieg dlatego nie mogliśmy zrobić tego wcześniej. Proszę to zrozumieć, szorowanie wcześniej było absolutnie bez sensu, zresztą jak Pan sam zauważył w przypadku mycia garażu. Nie moja wina, że zebranie jest pod koniec kwietnia, tak samo nie wybierałam terminu zebrania jak i nie wybierałam terminu kiedy skończy się zima a dokładniej opady śniegu!

Ulotki? Sama osobiście je dzisiaj zdejmowałam i bardzo przepraszam, że nie chodziłam co godzinę i nie sprawdzałam czy przypadkiem nie są na nowo rozłożone!

Od momentu powstania Wspólnoty ile było firm sprzątających? Przez tyle lat blok został zapuszczony, pracownicy poprzednich firm chodzili pijani, myli wodą albo wcale, a teraz gdzie chcemy wreszcie doprowadzić to do porządku to Pan mnie atakuje! Powtarzam my jesteśmy na Wspólnocie od 9 miesięcy z czego ostatnie 5 padał śnieg! Oczywiście mogliśmy zrobić to na samym początku, ale nie zrobiliśmy na polecenie administratora! Doczyściliśmy ręcznie to co mogliśmy, mamy zdjęcia jak wyglądał blok w momencie kiedy wchodziliśmy na Wspólnotę i nie wiem czy Pan jeszcze pamięta, ale wyglądało to wszystko duuużo gorzej. Po zmianie administratora sama zaproponowałam, że chcę doczyścić blok maszynowo ponieważ podłoga jest tak zapuszczona, że nic nie daje mycie bieżące. Jeżeli jest Pan zainteresowany tak jak pisałam na początku zapraszam jutro osobiście, mogę Panu przedstawić maile na potwierdzenie moich słów.
A propos wiadra to nie było zwykłego wiadra ani tydzień temu ani miesiąc temu a nawet i nie pięć miesięcy temu! I nie wmówi mi Pan tego bo w pomieszczeniu gospodarczym stoją trzy wózki serwisowe Numatica więc nie ma możliwości aby osoba sprzątająca używała zwykłego wiadra do mycia, chyba, że przywozi je z domu co jest oczywiście absurdem!

Tak pisałam do admina z prośbą o zamknięcie tematu ponieważ uważam, że jest to absolutnie bez sensu. To jest moje słowo przeciwko Pana słowu.
o-fresco
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 9
Rejestracja: 10 Kwi 2011, 23:00

Re: Firma sprzątająca dla Wspólnoty???

Postprzez Zbyszek » 08 Kwi 2013, 23:46

echhh..
pozostaje jedynie współczuć...


.... mieszkańcom

bo z tego co tu można przeczytać to same bajdurzenia i fantasmagorie, z domieszką plotek i teorii spiskowych...

a bajzel jak był tak jest...
Zbyszek
 

Następna

Wróć do Co poprawić w mieście?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości