Drogi po zimie

Co poprawić w mieście? Sugestie, pomysły i inne mile widziane!

Drogi po zimie

Postprzez rather » 16 Sty 2011, 09:31

Rozumiem oczywiście, że jest zima i że żyjemy w klimacie, który jest ogólnie mocno nieprzyjazny czemukolwiek. Ale to jak wyglądają niektóre drogi w mieście to są po prostu jakieś jajca. Główna ulica w Twierdzy ma dziury takie, jakby ją co najmniej Niemcy znowu zbombardowali. Podobnie niektóre ulice na Pólku, ulica Leśna i parę innych. Część z tych dróg miała niedawno wymienianą nawierzchnię - ciekawe czy miasto wyegzekwuje gwarancję od wykonawcy, czy też zleci po prostu remont za grubą kasę jakiemuś lokalnemu biznesmenowi typu firma ZRI lub firma Anetka...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Drogi po zimie

Postprzez Zbyszek » 17 Sty 2011, 13:52

rozumiem ,że tylko pierwsza część jest pytaniem , bo końcowa kwestia to raczej odpowiedź
Zbyszek
 

Re: Drogi po zimie

Postprzez wacha » 17 Sty 2011, 14:20

To to są drogi?!! Kurdę, a ja się zastawiłem, kto do cholery rozmieścił tu te zasieki.
Akurat co do dróg to jest problem całej Polski, coś nam nie wychodzi z tymi drogami. No, ale tak to jest jak zamiast raz a porządnie zrobić łata się po kawałeczku.
wacha
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 58
Rejestracja: 09 Lis 2010, 14:53

Re: Drogi po zimie

Postprzez rather » 17 Sty 2011, 15:12

Zbyszek napisał(a):rozumiem ,że tylko pierwsza część jest pytaniem , bo końcowa kwestia to raczej odpowiedź

Bo to jest proszÄ™ pana pytanie z tezÄ… :lol: :lol: :lol:
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Drogi po zimie

Postprzez helga4 » 17 Sty 2011, 16:01

Bajka o dziurze.
Hmmm, całkiem, całkiem niedawno, kiedy jeszcze był śnieg pewni dzielni Panowie reperowali ulicę. Ulica choć osiedlowa, ale bardzo dla komunikacji ważna. Dzielnie zmagając się z mrozem i śniegiem naprawiali to, co pod drogą zepsuło się. Zamknęli nawet ulicę, ale zapomnieli wcześniej (!) postawić znaki informujące o braku przejazdu.
Na szczęście udało się im w miarę szybko szkodę naprawić.
I czas by zapomnieć o tamtym zdarzeniu, gdyby nie inna, potężna siła jaką jest woda, która to co Panowie skrzętnie zasypali i ułożyli, mocą swą zburzyła. I tu bajka niestety się kończy. Ulica zaczęła się zapadać, postawiono barierki, ograniczono ruch.

PS. Dla najwytrwalszych dziura, a właściwie okop :D znajduje się na wysokości ul. Leśnej, na ulicy Wojska Polskiego, na terenie Osiedla.
helga4
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 106
Rejestracja: 17 Lis 2010, 16:06
Miejscowość: NDM

Re: Drogi po zimie

Postprzez admin » 17 Sty 2011, 17:18

Widziałem kierowców jadących slalomem.. oczywiście kolejna praca wykonana z głową! :)
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Tchórzliwie pomrukujący administrator /za Sokratesem/
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
 
Posty: 1106
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 17:59
Miejscowość: Saturn
Płeć: mężczyzna

Re: Drogi po zimie

Postprzez ninel » 17 Sty 2011, 18:51

Pewnie urzednicy wytłumaczą się tym, że jak jest zima, to musi być zimn… wróć. Jak jest zima, to muszą tworzyć się na drogach dziury, i nic na to się nie poradzi…

A w sąsiedniej gminie Wieliszew? Jechałem niedawno do Dębego, i… nic. Na ichnich drogach nie ma żadnej dziury ani łaty. No ale w tym mieście nie da się zrobić nic porządnie…
Ať žije vláda! Ale za svoje.
ninel
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 130
Rejestracja: 12 Lis 2010, 13:51

Re: Drogi po zimie

Postprzez rather » 17 Sty 2011, 19:29

Oj nie marudź ninel - może w gminie Wieliszew nie ma po prostu zimy? :lol: A nasi urzędnicy muszą walczyć z przeciwnościami i tą nierówną walkę przegrywają...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Drogi po zimie

Postprzez nowodworzanin18 » 20 Sty 2011, 12:17

No ale w tym mieście nie da się zrobić nic porządnie…

Jak to nic? A mydlenie oczu przez Kowalskiego podczas kampanii wyborczej o "służeniu ludziom" ? :>
nowodworzanin18
 

Re: Drogi po zimie

Postprzez rather » 20 Sty 2011, 12:41

To chyba zbyt łaskawa ocena. Dla mnie to była straszna prowizorka - patrząc na jakość kampanii, materiałów itp. Siermiężne to wszystko było przeokrutnie, ale do mydlenia oczu nadawało się jak znalazł. Zresztą chyba i tak liczy się końcowy efekt, a ten był dla paczki Kowalskiego mocno pozytywny.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Drogi po zimie

Postprzez wacha » 27 Sty 2011, 21:18

Przestańcie się czepiać hasła Służyć ludziom!! Zrobiłem zdjęcie jednego z plakatów i po wielu godzinach badań, w końcu pod mikroskopem dostrzegłem iż pomiędzy służyć, a ludziom widnieje mikroskopijny napis ,,swoim" :)
wacha
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 58
Rejestracja: 09 Lis 2010, 14:53


Wróć do Co poprawić w mieście?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron