Kino w NDM

Co poprawić w mieście? Sugestie, pomysły i inne mile widziane!

Kino w NDM

Postprzez seth_m10m » 02 Maj 2014, 16:28

Wiem, że kiedyś istniało tutaj kino i myślę czy mieszkańcy byliby chętni na nowe?
Co o tym sądzicie? Szczerze mówiąc myślę o otworzeniu takowego i chciałbym się rozeznać z zainteresowaniem ze strony mieszkańców :)

pozdrawiam
seth_m10m
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 38
Rejestracja: 26 Kwi 2011, 11:14

Re: Kino w NDM

Postprzez Heimat » 02 Maj 2014, 17:16

Parę lat temu w miejscowych mediach przebąkiwano o budowie galerii handlowej wraz z kinem na działce po nieistniejącym już dworcu kolejowym.
Ostatnio w tej sprawie panuje grobowa cisza.
Kino w mieście trzydziestotysięcznym na pewno by się przydało.
Awatar użytkownika
Heimat
NVD Maniak
NVD Maniak
 
Posty: 1113
Rejestracja: 26 Gru 2011, 12:08
Miejscowość: נובידבור
Płeć: mężczyzna

Re: Kino w NDM

Postprzez rather » 02 Maj 2014, 17:42

Kino z powodzeniem działa w Nasielsku, a więc w mieście dużo mniejszym niż NDM. Moim zdaniem może wypalić pod warunkiem, że sala nie będzie zbyt duża i że poza kinem będzie coś jeszcze. Może jakaś kawiarnia, fajny pub, albo coś innego co dodatkowo pozwoli na sfinansowanie całego przedsięwzięcia. Samo kino raczej się nie utrzyma, ale z jakimiś dodatkowymi rozrywkami? Czemu nie?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Kino w NDM

Postprzez seth_m10m » 02 Maj 2014, 19:42

na 100% musi być popcorn, napoje, słodycze - taki mini bar.
mini kawiarenka też dobra rzecz.

kwestia jest taka: albo filmowe klasyki z przed iluś lat albo filmy premierowe - 2-3 tygodnie po premierze w dużych kinach.

no i dochodzi kwestia lokalu... budowa nowego budynku to ogromne koszta, najlepiej zaadaptować istniejący - tylko czy są takie w NDM?
seth_m10m
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 38
Rejestracja: 26 Kwi 2011, 11:14

Re: Kino w NDM

Postprzez melchizedek » 02 Maj 2014, 19:45

Zainteresowanie na pewno by było. Tak, jak wspomniano poprzednio warto dodać jakieś inne rzeczy, nie tylko kino...marzeniem były by kręgle na przykład :) Jeśli PUB to z muzyką na żywo i jakimś koncertem od czasu do czasu. Jazz Cafe w Łomiankach (fakt, że już uznana marka i w ogóle) robi koncerty, więc w NDM też może coś takiego wypali :)
melchizedek
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 211
Rejestracja: 05 Lis 2012, 09:24
Płeć: mężczyzna

Re: Kino w NDM

Postprzez seth_m10m » 02 Maj 2014, 20:01

Jako, że uwielbiam muzykę na żywo (głównie rockową) to jestem jak najbardziej ZA - ALE - lokal.
Czy orientujecie się czy istnieje jakiś budynek w NDM, który można by zaadaptować na taką działalność?
seth_m10m
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 38
Rejestracja: 26 Kwi 2011, 11:14

Re: Kino w NDM

Postprzez rather » 02 Maj 2014, 20:07

Nie wiem jakie sa wymagania co do wielkosci lokalu. Chyba w Bramie Ostroleckiej jest duze pomieszczenie na gorze. W miescie nic nie przychodzi mi do glowy. Co do repertuaru - chyba najlepiej polaczyc kino studyjne z nowosciami...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Kino w NDM

Postprzez ukasz » 02 Maj 2014, 20:32

rather napisał(a):Chyba w Bramie Ostroleckiej jest duze pomieszczenie na gorze.

Sala na górze powierzchniowo jest duża, ale wysokość i wielkie łuki... trudno powiedzieć, czy dałoby się tam otworzyć kino.

Ja bym się zainteresował okolicą ulic Nowołęczna/Towarowa/Leśna. Tam jest sporo opuszczonych magazynów. Na tamtym terenie powstaje Muzeum PRL i miasta Nowy Dwór Maz. Fajnie, gdyby takie kino powstało w okolicy muzeum, korzyść byłaby dla obu stron. No i w mieście powstałoby coś takiego jak "okolica rozrywkowa", co mogłoby przyciągnąć więcej mieszkańców ;) W przyszłości świetny teren na jakiś klub, kręgle itp (w bezpośredniej okolicy nie ma zabudowań mieszkaniowych, więc ewentualny hałas nie będzie przeszkadzał.
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Kino w NDM

Postprzez seth_m10m » 02 Maj 2014, 20:50

sala na 40 osób. 6x9 m oraz 4m wysokości. takie są wymagania.

dzięki za info o tym Muzeum - to bardzo dobry pomysł :) - w ktorym dokladnie miejscu?

ale z drugiej strony zbyt daleko centrum też nie może być... z innej z kolei strony w niedalekiej odleglosci jest albo powstaje wiecej bloków...
seth_m10m
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 38
Rejestracja: 26 Kwi 2011, 11:14

Re: Kino w NDM

Postprzez melchizedek » 02 Maj 2014, 21:08

Jeśli chodzi o Muzeum, to kiedyś był taki wątek TU LINK.
Jeśli miejsce będzie interesujące, to sądzę, że nie będzie stanowiło problemu to, że jest poza ścisłym centrum miasta... ważne, żeby miało swój klimat.
melchizedek
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 211
Rejestracja: 05 Lis 2012, 09:24
Płeć: mężczyzna

Re: Kino w NDM

Postprzez Thermuthis » 03 Maj 2014, 22:31

ukasz napisał(a):......w bezpośredniej okolicy nie ma zabudowań mieszkaniowych, więc ewentualny hałas nie będzie przeszkadzał.


Dokładnie naprzeciwko jest budynek mieszkalny, a i segmenty na początku Górskiej też raczej zaliczają się do sąsiedztwa :)
Awatar użytkownika
Thermuthis
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 115
Rejestracja: 31 Paź 2012, 23:16
Płeć: kobieta

Re: Kino w NDM

Postprzez ExpressoCafe » 04 Wrz 2014, 16:58

A co myślicie o zrobieniu kina samochodowego na pl. Solnym, film wyświetlany byłby na trybunie a w każdym z samochodów poprzez transmiter fm słychać będzie dźwięk. Hałasu by nie było wiec nie przesadzało by nikomu.
ExpressoCafe
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 1
Rejestracja: 02 Wrz 2014, 14:05
Płeć: mężczyzna

Re: Kino w NDM

Postprzez rather » 04 Wrz 2014, 22:26

Kino pod gołym niebem fajny pomysł, ale samochodowe jakoś do mnie nie trafia. Nie czuję klimatu w oglądaniu filmu przez szybę. Ale wiem, że niektórzy lubią. Coś podobnego robiła chyba Biedronka na Osiedlu pod koniec sierpnia - ktoś był?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Kino w NDM

Postprzez zakupoholiczka » 27 Gru 2014, 21:19

Na Bramie Ostrołęckiej wiele par z Nowiaka się poznało:)) Szkoda ze teraz tam się nic nie dzieje. Kino to dobry pomysł.
zakupoholiczka
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 13
Rejestracja: 13 Sie 2014, 12:18
Płeć: kobieta

Re: Kino w NDM

Postprzez shad0w99 » 28 Gru 2014, 12:12

Z tego co kojarzę to sama brama chyba została zamknięta dość nagle i wystawiona na sprzedaż, nie wiem czy ktoś ją kupił.
shad0w99
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 149
Rejestracja: 10 Lis 2011, 09:17

Następna

Wróć do Co poprawić w mieście?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron