Do Władz - prośba o modyfikacje linii miejskiej !!!

Co poprawić w mieście? Sugestie, pomysły i inne mile widziane!

Do Władz - prośba o modyfikacje linii miejskiej !!!

Postprzez Chelsea » 14 Sie 2014, 09:12

k.nowak32 napisał(a):Progi nie są korzystne, bo wtedy już będą mieli wymówkę, żeby autobusu miejskiego tędy nie puszczać (a z tego co wiem mieszkańcy walczą o puszczenie tędy linii miejskiej).

To już kolejny przypadek, gdzie mieszkańcy NDM walczą o "puszczenie linii miejskiej" - ulica Dębowa.
Ja z kolei wiem, że sporo ludzi z bloków przy Sportowej chciałoby aby autobus miejski jechał ulicą Sportową, przy hali sportowej. Ludzie, którzy tu mieszkają to w większości starsze osoby. Potrzebują oni dojechać do innych dzielnic miasta a muszą przejść spory kawałek drogi do aktualnie istniejących przystanków. Poza tym - dzięki linii poprowadzonej przy hali sportowej - może więcej mieszkańców naszego miasta (Twierdza, Górka) korzystałoby np z basenu.
Do tej pory autobusowe linie miejskie w szczególny sposób wyróżniają Nowodworzankę (zapewne przez szpital), może warto byłoby część kursów puścić przez Sportową ?
Wiem, że było składane pytanie w tej sprawie do burmistrza przez formularz na stronie miasta - jak na razie bez odzewu :)
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: Do Władz - prośba o modyfikacje linii miejskiej !!!

Postprzez k.nowak32 » 14 Sie 2014, 09:21

Ostatnio przed wyborami samorządowymi powstały 3 linie miejskie, myślę, że warto teraz pisać w dużych ilościach e-maili w tej sprawie;)
Koszty roczne jednej linii to około 100-300 tys. zł. zależnie od długości trasy i częstotliwości. Myślę, że burmistrza stać na taki prezent;) Tylko ludzie piszcie do burmistrza, gazet, kandydatów do władz! :)
Na modernizację stadionu miejskiego idzie kilka milionów, miasto ma drugie miejsce wśród miast powiatowych pod względem dochodów. 100-300 tys. zł. to naprawdę niewiele.
Nowa linia mogłaby obejmować rejony do tej pory nieobsłużone przez żadną komunikację i dojeżdżać np. pod lotnisko.
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: Do Władz - prośba o modyfikacje linii miejskiej !!!

Postprzez zakupoholiczka » 27 Gru 2014, 21:00

Władzę powinny się dogadać z Biedronkami, Lidlem, Czerwoną Torebką, Kauflandem, Carrefourem, Marcpolem i Polomarketem tak żeby sklepy pokrywały koszty stworzenia linii autobusowej umożliwiającej zrobienie nowodworzanom zrobić zakupy bez samochodu. Przyczyniło by się to do zmniejszenia korków, kłopotów z brakiem parkingów przysklepowch oraz umożliwiło zakupy nie zmotoryzowanym osobą starszym oraz młodzieży.
zakupoholiczka
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 13
Rejestracja: 13 Sie 2014, 12:18
Płeć: kobieta

Re: Do Władz - prośba o modyfikacje linii miejskiej !!!

Postprzez KGrid » 28 Gru 2014, 10:15

Dzięki za pomysł - obecnie jesteśmy na etapie tworzenia nowego projektu, być może teraz uda się go wprowadzić życie. Szczegóły niebawem, ale zapraszam do napisania kolejnych propozycji.
Powyższy wpis jest poglądem prywatnym. Nie może być on przypisywany do żadnych organizacji czy inicjatyw, chyba że w tekście podano inaczej.
KGrid
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 169
Rejestracja: 15 Wrz 2012, 13:08

Re: Do Władz - prośba o modyfikacje linii miejskiej !!!

Postprzez k.nowak32 » 29 Gru 2014, 07:45

Wnioskuję o przywrócenie przystanku przy ul. Leśnej na wysokości CH Mrówka (w obie strony).
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: Do Władz - prośba o modyfikacje linii miejskiej !!!

Postprzez (te)renia » 14 Lut 2016, 16:18

k.nowak32 napisał(a):Wnioskuję o przywrócenie przystanku przy ul. Leśnej na wysokości CH Mrówka (w obie strony).


Ktoś spełnił twoje życznie tylko zamiast mrówki masz biedronkę - podobny owad. Jeżeli chodzi o mnie to przystanek lepiej by się sprawdził po drugiej stronie ulicy na tym wiecznie pustym parkingu, ale co ja mogę wiedzieć, stara kura domowa!? Najważniejsze że jest.
(te)renia
 


Wróć do Co poprawić w mieście?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron