Co jest dla Was prorytetem w mieście

Co poprawić w mieście? Sugestie, pomysły i inne mile widziane!

Re: Co jest dla Was prorytetem w mieście

Postprzez mcba » 10 Lis 2010, 16:37

rather napisał(a):Na razie to chyba stoi domek szt. 1? Zwróć też uwagę, że teren Kauflandu jest trochę wyżej od tego zagłębienia, więc wody gruntowe na 90% są problemem.[...]

domków stoi tam na pewno 3 co do 4 nie jestem pewien ;p (zdjęcie na poprzedniej stronie tematu...) Kaufland chyba sam podnosił sobie teren, wystarczy spojrzeć na wysokość nasypu od strony torów... ale oczywiście mogę się mylić :) no i w maju gdy poziom wód gruntowych był wyjątkowo wysoki nie widziałem, że gdzieś tam stała woda, co nie znaczy, że ziemia nie była mokra jak gąbka w trakcie kąpieli :)
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Co jest dla Was prorytetem w mieście

Postprzez rather » 10 Lis 2010, 17:08

Masz rację - jest więcej. Mi się po prostu wbił do głowy tej jeden co stoi po środku i go budują już od jakiegoś czasu.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Co jest dla Was prorytetem w mieście

Postprzez Nowa11 » 12 Lis 2010, 18:06

Widomości pochodzą od ludzi, z którymi rozmawiałam ,(bo mnie również zainteresował ten teren wydaje się dość atrakcyjny) a, których osobiście nie znam ale mieszkają przy ul. Sienkiewicza , sąsiadują z polami poniżej położonymi ,gdzie są w sumie 3 domy.
Usłyszałam, że jest tu mnóstwo bażantów i dziki chodzą chmary .
Podobnież w tym roku woda gruntowa nie wychodziła. Problemem, raczej jest wielu właścicieli, brak uzbrojenia na tym terenie ( czyli brak wody ,prądu, gazu, itp.), wysoka cena. Prawdopodobnie, droga dojazdowa do tych domów, które tam stoją jest po kawałku własnością wielu osób. Nie wiem czy to praw daczy nie plotka ,bo brzmi niewiarygodnie, ale podobnież właściciel domku przy prosektorium, po postawieniu domu, czekał około roku czy półtora roku na podłączenie prądu a podczas budowy używał agregatu. Najtrudniej jest w zimę bo Miasta nie obchodzi droga dojazdowa do tych posesji i właściciele tych domów muszą sami odśnieżać.
Być może mój rozmówca chciał Mie zniechęcić.
Nowa11
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 59
Rejestracja: 09 Lis 2010, 14:01

Re: Co jest dla Was prorytetem w mieście

Postprzez mcba » 12 Lis 2010, 18:29

z bażantami bym się zgodził jeszcze, ale z dzikami to chyba lekka przesada od lasu jest spory kawałek gdzie mogłyby bezpiecznie żerować...

z mediami to nie jest tak, że można by je pociągnąć od istniejących już domostw?
co do odśnieżania to faktycznie miasto za drogi dojazdowe/wewnętrzne nie odpowiada co było już poruszane przy okazji "przekazania miastu terenu pod drogę"...
patrzyłem ostatnio też na wielkość i kształt działek na tym terenie i przyznam, że niektóre są dość, hmm pomysłowe :) ==>.: link do mapy:.
także przed inwestycją trzeba by najpierw dokonać podziału działki itp. a jeżeli są to działki własnościowe to ceny mogą sobie windować ... do tego dochodzi jeszcze kwestia drogi przecinającej kilka działek...

także ja o widzę tak:
  • zmiana planu zagospodarowania terenu na budownictwo wielorodzinne z preferencjÄ… zabudowy szeregowej(od jakiegoÅ› czasu jestem zwolennikiem tej architektury może dlatego, że sam bym chÄ™tnie w takim segmencie zamieszkaÅ‚ najlepiej od szczytu ;) )
  • przejÄ™cie/wykupienie terenu
  • uzbrojenie terenu
  • odsprzedaż(z niewielkim nawet zyskiem) chociażby deweloperowi

umotywowanie działania?
  • wieloletnie niezagospodarowanie terenu
  • deficyt terenu na budownictwo mieszkaniowe
  • deficyt bezpoÅ›rednio przekÅ‚ada siÄ™ na zainteresowanie tak dużym teren inwestorów
  • po zakoÅ„czeniu budowy zwiÄ™kszenie siÄ™ ludnoÅ›ci miasta
  • itp. :P
EDIT:
w końcu to blisko 10ha niewykorzystanego terenu jest ... aż się wierzyć nie chce, że miasto jeszcze nic z tym nie zrobiło ;p podobnie tereny wzdłuż ul. Leśnej na przeciwko jednostki wojskowej, z tego co pamiętam tam też jest spory kawałek nieużytków... nie wiem jak to się pokrywa z plan zagospodarowania terenu... ==> .:link do mapy:.
Ostatnio edytowany przez mcba 12 Lis 2010, 18:59, edytowano w sumie 4 razy
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Co jest dla Was prorytetem w mieście

Postprzez rather » 12 Lis 2010, 18:31

Raczej nie są rozdrobnione. Z danych z geoportalu wynika, że na przykład ta działka, na której stoi samotny dom ma prawie 8000m2. Granice działek też są zaznaczone na załączonym obrazku. Można też łatwo sprawdzić kto jest właścicielem. Trzeba podać w starostwie numer działki - za 4 zł sprawdzą numer księgi wieczystej. Nie wiem czy można również uzyskać dane właściciela. Ale nawet jeśli nie, to na stronie MS jest zakładka z elektronicznymi księgami wieczystymi i po wpisaniu numeru wyskakują wszystkie wpisy w KW.
Załączniki
dzialki.jpg
dzialki.jpg (117.55 KiB) Obejrzany 9241 razy
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Co jest dla Was prorytetem w mieście

Postprzez mcba » 12 Lis 2010, 18:43

@rather chodziło mi o teren nieco wyżej, którego jest tylko kawałek ujęty na twoim zrzucie
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Co jest dla Was prorytetem w mieście

Postprzez rather » 12 Lis 2010, 18:45

więcej jest na geoportal.gov.pl na "Mapy"
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Co jest dla Was prorytetem w mieście

Postprzez mcba » 12 Lis 2010, 18:56

@rather przecież umieściłem dwa linki do map z geoportalu :/ ...

edytowałem tamten post może teraz linki będą bardziej widoczne póki admin kolorów nie zmieni ;p
Ostatnio edytowany przez mcba, 12 Lis 2010, 19:00, edytowano w sumie 1 raz
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Co jest dla Was prorytetem w mieście

Postprzez rather » 12 Lis 2010, 18:59

Sorki mcba, ale te linki są mało widoczne. Prosiłem admina o poprawienie, ale chyba nabrał już złych nawyków i nie słucha :twisted:
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Co jest dla Was prorytetem w mieście

Postprzez admin » 12 Lis 2010, 19:14

Zaraz nad tym usiądę i zobaczę gdzie są kolory odnośników, i mam nadzieję, że to znajdę.
Sorry :oops:
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Tchórzliwie pomrukujący administrator /za Sokratesem/
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
 
Posty: 1106
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 17:59
Miejscowość: Saturn
Płeć: mężczyzna

Re: Co jest dla Was prorytetem w mieście

Postprzez ninel » 12 Lis 2010, 22:29

Wracając do tematu - jak dla mnie, priorytetem powinno być polepszenie komunikacji NDM z Warszawą. Najlepiej, pociągiem SKM - ostatnio kolej przeżywa w aglomeracji warszawskiej swój renesans, i myślę, że doprowadzenie linii pozytywnie wpłynęłoby na rozwój miasta.

Drugą ważną sprawą, jest - trudno mi ogólnie to nazwać - ale coś właśnie w stylu tej proponowanej klubokawiarni. Czyli miejsca, w których mieszkańcy miasta mogą pogłębiać swoje więzi społeczne.

No i dalsze sprawy - komunikacja miejska, oraz rozwój mieszkalnictwa, w tym mieszkania komunalne i socjalne. Tylko proszę - niech te mieszkania komunalne i socjalne nie będą kolejnymi osiedlami blokowisk - gettoizacja nigdy nie prowadzi do niczego dobrego.
Ať žije vláda! Ale za svoje.
ninel
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 130
Rejestracja: 12 Lis 2010, 13:51

Re: Co jest dla Was prorytetem w mieście

Postprzez kira » 13 Lis 2010, 00:04

Sądzę,że bardzo ważna sprawą jest ulżenie matkom z maleńkimi dziećmi.Brak żłobka w tym mieście kuleje od lat.Pamiętam ostatni żłobek Modlinie Twierdzy.I jak do chwili obecnej żaden z Burmistrzów nie zabiegał o to.....
kira
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 35
Rejestracja: 12 Lis 2010, 23:33
Miejscowość: NDM-Pomiechówek

Re: Co jest dla Was prorytetem w mieście

Postprzez rather » 13 Lis 2010, 02:21

Matkom ulżyłyby też pewnie udogodnienia wprowadzone jednocześnie dla niepełnosprawnych - likwidacja barier architektonicznych na przykład. Do większości budynków ciągle nie mogą się dostać osoby z wózkiem i na wózkach. Nie zwróciłem uwagi, ale jak to jest rozwiązane na przykład w przypadku przejścia pod torami - jest tam winda? Chyba nawet nie wszystkie krawężniki są dostosowane dla matek z wózkami i osób niepełnosprawnych. Pomijam już to, że niektóre chodniki w mieście (np. przy Warszawskiej) są za wąskie nawet dla pieszych. W tym również chodniki przed budynkami, które powstały w ostatnich latach.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Co jest dla Was prorytetem w mieście

Postprzez Zbyszek » 13 Lis 2010, 09:49

przejście pod torami ma windę na 100% bo taki jest wymóg wg norm unijnych
podobnie jest w Legionowie
natomiast nie mam pewności czy nie jest to taka winda jak w Nasielsku - takie bardziej nie wiadomo co przymontowane z boku schodów i nikt z tego nie korzysta gdyż jest uciążliwe w obsłudze ( o ile jeszcze działa )
W Legionowie są normalne windy tyle ,że jest problem z dewastacjami i co jakiś czas są nieczynne ( pewnie przydałby się monitoring )
Zbyszek
 

Re: Co jest dla Was prorytetem w mieście

Postprzez nova » 13 Lis 2010, 12:07

Temat barier wobec osób niepełnosprawnych jest mi bliski niejako zawodowo. Pracuję w instytucji, która programowo zajmuje się rehabilitacją osób niepełnosprawnych.
Weźmy chociażby bankomaty w mieście. Większość z nich jest niedostępna dla osób na wózku. Przeszkodą są schody lub wysokie podesty.
Brakuje także dostępnych toalet, do których może wejść osoba po urazie rdzenia kręgowego - poruszająca się na wózku. Nie ma ich w żadnym budynku użyteczności publicznej, o szalecie miejskim nie wspominam. Problem jest wstydliwy i nikomu do głowy nie przyszło, żeby choć o tym pomyśleć. A szkoda.
Kolejny problem to podjazdy. W przychodni, na policji, na poczcie podjazdy dla wózków są, bo zgodnie z obowiązującymi przepisami muszą być, ale czy ktoś pomyślał, że np. okienka na poczcie są za wysoko? Oczywiście nie.
Spójrz na świat z wysokości wózka. I spróbuj pokonać krawężniki. To szczególny problem.
Czy wśród miejskich środków transportu są takie, z których mogą korzystać osoby niepełnosprawne? Otóż nie ma. Która z firm transportowych w mieście świadczy takie usługi?? Nie znam żadnej.
Nie ma takich busów, które przewoziłyby osoby na wózku. No właśnie….
Mieszkamy w pięknym miejscu o walorach turystycznych. Mamy parę fajnych pensjonatów, hotelików.. ale wśród nich nie ma takich, gdzie byłyby pokoje przeznaczone dla osób na wózkach. Wiem, bo chciałam zaprosić koleżankę z Krakowa. Sama mieszkam na 1 piętrze. Nie mogłabym jej pomóc. A wokoło ani śladu takiego miejsca, gdzie mogłaby przenocować.
Dla naszych władz w mieście taki problem, jak osoby niepełnosprawne, nigdy nie istniał. Więc chyba przyszedł czas, żeby zapytać – DLACZEGO????
Przykładów jest wiele. Więc chciałabym wiedzieć, co nasze władze mają do powiedzenia na ten temat.
nova
 

PoprzedniaNastępna

Wróć do Co poprawić w mieście?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron