Co jest dla Was prorytetem w mieście

Co poprawić w mieście? Sugestie, pomysły i inne mile widziane!

Co jest dla Was prorytetem w mieście

Postprzez rather » 01 Paź 2010, 14:54

Proponuję, żebyśmy w tym wątku pisali o tym, co z punktu widzenia mieszkańców jest najważniejsze dla lepszego funkcjonowania miasta. Spróbujmy razem stworzyć miejsce, które będzie dla nas przyjazne i w którym będziemy chcieli mieszkać i spędzać wolny czas. Chętnie dowiem się jakie są Wasze priorytety - zapraszam do dyskusji.

Dla mnie ważna jest świadomość, że miasto rzeczywiście inwestuje w rozwój, tzn. wspiera takie projekty, które za parę lat dadzą efekty w postaci większej ilości miejsc pracy, mocniejszej gospodarki, lepszych szkół dla naszych dzieci, ciekawszych sposobów spędzania wolnego czasu. W tej chwili większość środków jest inwestowana w bieżące potrzeby - remonty dróg, ocieplanie szkół, ale nie ma inwestycji wspierających rozwój. Są co prawda Orliki, ale z kolei brakuje zachęcania do czynnego uprawiania sportu i dzieci i dorosłych.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Co jest dla Was prorytetem w mieście

Postprzez mysterian » 01 Paź 2010, 17:07

Dla mnie zawsze była i będzie szeroko pojęta kultura/przyjazne miejsca spotkań.
Dobrze by było, gdyby po powrocie z pracy można było spotkać się ze znajomymi w jakimś porządnym miejscu.
Mi się marzy klubokawiarnia z prawdziwego zdarzenia. Z dobrą muzyką, koncertami lokalnych składów, czy zaproszonych gości, z przyzwoitym menu za w miarę normalne pieniądze. :) Takie miejsce, z trochę artystycznym klimatem by się przydało tutaj!
=== Wirtualny Chłopiec ===
====== Mysterian ======
Internetowa Dzielnica Miasta
...............RIP...................
Awatar użytkownika
mysterian
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 2
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 18:31
Miejscowość: Nudnodwór Maz.

Re: Co jest dla Was prorytetem w mieście

Postprzez nova » 01 Paź 2010, 18:09

Moim zdaniem ogromnie ważna jest dobra komunikacja w mieście. Mamy osiem dzielnic. Usługi komunikacji świadczy podupadający PPKS i Translud nie licząc "busików", które nie kursują po godz. 18, a także w soboty i w niedziele. Autobusy - i owszem - jeżdżą na trasie Twierdza - Centrum - Osiedle Młodych. Pozostałe dzielnice - jak np. Okunin, Nowodworzanka pozbawione są miejskiej komunikacji. Każdy, kto nie ma własnego samochodu doskonale wie, jak trudno gdziekolwiek dojechać w sobotnie popłudnie lub w niedziele. Ponadto nie istnieje transport dostępny dla ludzi niepełnosprawnych poruszających się na wózkach, ale to osobny temat.. Dlatego uważam, że dobry transport w naszym mieście jest jednym z kluczowych problemów.
nova
 

Re: Co jest dla Was prorytetem w mieście

Postprzez mcba » 02 Paź 2010, 18:59

Co prawda nova już wspomniała o komunikacji w mieście i najbliższą okolicą, ale warto wspomnieć też o zmianie zagospodarowania przestrzennego... moim zdaniem powinno powstawać więcej osiedli z typowymi dla miast blokami przykładowe lokalizacje to tereny naprzeciwko Kauflandu czy też na przeciwko jednostki przy ulicy Leśnej.
Zawsze mnie ciekawiło (tak na marginesie już mówiąc) dlaczego na przeciwko Kauflandu są tylko 3 czy 4 domki jednorodzinne do tego ten jeden wyjątkowo śmieszny postawiony na środku terenu, a wokoło tylko pustka i krzaki :)
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Co jest dla Was prorytetem w mieście

Postprzez rather » 02 Paź 2010, 20:56

Nie wiem, o których dokładnie domach mówisz, ale to osiedle domków, które powstało niedawno jest zasiedlone przez mieszkańców, którzy dużo mogą. Między innymi mogą decydować co powstanie w sąsiedztwie i kiedy...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Co jest dla Was prorytetem w mieście

Postprzez mcba » 03 Paź 2010, 17:50

rather napisał(a):Nie wiem, o których dokładnie domach mówisz, ale to osiedle domków, które powstało niedawno jest zasiedlone przez mieszkańców, którzy dużo mogą. Między innymi mogą decydować co powstanie w sąsiedztwie i kiedy...

chodzi mi o domki na przeciwko kauflandu i za szpitalem dobrze je widać na poniższym zdjęciu ...
natomiast tereny na potencjalne blokowisko są położone wzdłuż ulicy Leśnej aż do ulicy Małej ... takie jest moje zdanie, z którym pewnie wielu sie niezgodzi ale trudno :)

co do zabudowy terenów w NDM to skłonie się teraz w kierunku Twierdzy gdzie moim zdaniem mile widziana byłaby zabudowa szeregowa na styl "Ogrodów Napoleońskich", które są usytuowane w bliskim sąsiedztwie kościoła, Reduty Napoleona i "widoczku" na most Wiślany i Łachę Zakroczymską ...

Image
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Co jest dla Was prorytetem w mieście

Postprzez nova » 03 Paź 2010, 18:48

Moim zdaniem Ogrody Napoleońskie w starej, historycznej Twierdzy to pomyłka. Wiem, że potrzeba nowych mieszkań, a każdy metr ziemi jest na wagę złota. Ale tego rodzaju zabudowa i to w sąsiedztwie barbakanu to nieporozumienie. Za to w mieście - jak najbardziej jestem ZA :mrgreen:
nova
 

Re: Co jest dla Was prorytetem w mieście

Postprzez mcba » 03 Paź 2010, 21:04

nova napisał(a):Moim zdaniem Ogrody Napoleońskie w starej, historycznej Twierdzy to pomyłka. Wiem, że potrzeba nowych mieszkań, a każdy metr ziemi jest na wagę złota. Ale tego rodzaju zabudowa i to w sąsiedztwie barbakanu to nieporozumienie. Za to w mieście - jak najbardziej jestem ZA :mrgreen:

w moim mniemaniu to ciekawa zabudowa dla tej okolicy :) i sam chętnie bym się skusił na taki segmencik, najlepiej szczytowy ;p

ale na poważnie... uważam że taki rodzaj zabudowy jest o wiele lepszy w tym wypadku aniżeli zabudowa jednorodzinna czy też bloki wielopiętrowe, które nijak da się wkomponować w otoczenie, w przeciwieństwie do powiedzmy 5-6 szeregów zabudowy segmentowej...

natomiast fragment "... starej, historycznej twierdzy..." czytam jakby jedyna słuszna zabudowa mieszkalna w tym rejonie była na wzór bloków carskich :)

podkreślam zawsze, że to jest tylko moja opinia :)
pozdro
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Co jest dla Was prorytetem w mieście

Postprzez nova » 04 Paź 2010, 09:03

Masz rację - ja tak właśnie widzę Twierdzę. Moim zdaniem najlepiej zostawić ją w obecnym kształcie, ale odnowioną, ożywioną. Natomiast nowe "pudełkowe" budownictwo nijak mi tu nie pasuje.
nova
 

Re: Co jest dla Was prorytetem w mieście

Postprzez Synek » 05 Paź 2010, 13:23

Witam,

Już pisałem o tym w komentarzach, ale podrzucę jeszcze tu.
Czy nie uważacie, że wprowadzenie 2 strefy biletowej ZTM znacznie ułatwiło by komunikację?
Wielu nowodworzan dojeżdża do pracy/szkoły do Warszawy, po co wydawać na kartę miejską + bilet miesięczny?
W Legionowie już jest, czemu nie u nas? :evil:

Pzdr
Synek
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 5
Rejestracja: 05 Paź 2010, 13:17

Re: Co jest dla Was prorytetem w mieście

Postprzez rather » 05 Paź 2010, 13:58

Sprawa komunikacji pojawia się już po raz kolejny i u nas i na forum miejskim. Brak strefy i wspólnego biletu nie sprzyja integracji z aglomeracją. Ciekawe z drugiej strony, ze miasto nie zapewnia ani oferty kulturalno - rozrywkowej, ani możliwości dotarcia do miejsc, gdzie taka oferta jest (np. Warszawa lub Legionowo). Może po prostu mamy siedzieć cicho przed telewizorami i się nie wychylać?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Co jest dla Was prorytetem w mieście

Postprzez Nowa11 » 09 Lis 2010, 14:28

Zaspokajając ciekawość, odnośnie("Zawsze mnie ciekawiło (tak na marginesie już mówiąc) dlaczego na przeciwko Kauflandu są tylko 3 czy 4 domki jednorodzinne do tego ten jeden wyjątkowo śmieszny postawiony na środku terenu, a wokoło tylko pustka i krzaki") przekazuję informacje, o których sama się dowiedziałam.
Teren przy szpitalu jest podzielony na działki i ma kilku właścicieli.
Według dawnych planów pod zabudowę domków jednorodzinnych, ale do tej pory jest nieuzbrojony w media.Sąsiedztwo szpitala i prosektorium.
Ciekawe jakie obecnie są plany zagospodarowania tego terenu?
Nowa11
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 59
Rejestracja: 09 Lis 2010, 14:01

Re: Co jest dla Was prorytetem w mieście

Postprzez rather » 10 Lis 2010, 15:59

Szpital i prosektorium chyba nikogo nie odstraszą. W mieście jest deficyt ziemi po budownictwo, więc chętni się na pewno znajdą. Nie wiem czy problemem nie jest położenie tego terenu w zagłębieniu - może jest problem z wodami gruntowymi?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Co jest dla Was prorytetem w mieście

Postprzez mcba » 10 Lis 2010, 16:11

rather napisał(a):Szpital i prosektorium chyba nikogo nie odstraszą. W mieście jest deficyt ziemi po budownictwo, więc chętni się na pewno znajdą. Nie wiem czy problemem nie jest położenie tego terenu w zagłębieniu - może jest problem z wodami gruntowymi?

te wody gruntowe to nie głupi motyw, nawet Kaufland jak się budował, po drugiej stronie drogi to sobie nasyp zrobił... jednak fakt, że już jakieś domki tam stoją może temu przeczyć ... trzeb by się pewnie dowiadywać w wydziale geodezji w UM...
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Co jest dla Was prorytetem w mieście

Postprzez rather » 10 Lis 2010, 16:16

Na razie to chyba stoi domek szt. 1? Zwróć też uwagę, że teren Kauflandu jest trochę wyżej od tego zagłębienia, więc wody gruntowe na 90% są problemem. Ale jak chcesz się budować to po drugiej stronie ulicy - pomiędzy Dębinką i Kauflandem jeszcze trochę terenu jest. I towarzystwo zacne :twisted:
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Następna

Wróć do Co poprawić w mieście?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron