Drogi i szlaki rowerowe w okolicach miasta Nowy Dwór Maz.

Co poprawić w mieście? Sugestie, pomysły i inne mile widziane!

Re: Drogi i szlaki rowerowe w okolicach miasta Nowy Dwór Maz

Postprzez ukasz » 15 Wrz 2011, 21:10

Hehe... I mi trasa na Płońsk jest znana :) Moja trasa to NDM->Dobra Wola->NDM z tym, że częściej samochodem niż rowerem ze względu na bezpieczeństwo. Myślę, że najbardziej niebezpieczny jest przejazd rowerem z NDM do Pomiechówka, później przez lasy jakoś idzie, ale między Błędowem a Borkowem jest bardzo wąsko i czasami przed samochodami trzeba uciekać do rowu, bo one same mają problem, żeby się wyminąć.

A zbaczając trochę z tematu - polecam spływ Wkrą kajakiem z Jońca do Pomiechówka, albo i nawet NDM :)
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Drogi i szlaki rowerowe w okolicach miasta Nowy Dwór Maz

Postprzez k.nowak32 » 16 Wrz 2011, 06:20

gadas napisał(a):
nowodworzanin18 napisał(a):Ja polecam trasę doliną Wkry. NDM-Modlin-Bronisławka-Pomiechówek i dalej wzdłuż Wkry do Borkowa, dalej można pojechać na Joniec i do Płońska, albo cofnąć się do Cieksyna lub Nasielska na pociąg.

No co ty oczadział rowerem do pociągu ? :)

Do Cieksyna fajnie pociągiem pojechać (tym szynobusem) i stamtąd wracać nad Wkrą, z ewentualnym piknikiem nad rzeką :)
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: Drogi i szlaki rowerowe w okolicach miasta Nowy Dwór Maz

Postprzez nowodworzanin18 » 16 Wrz 2011, 07:40

Myślę, że najbardziej niebezpieczny jest przejazd rowerem z NDM do Pomiechówka

Mieszka I - Bronisławka: tam jest droga rowerowa, jazda "dołem" jest o wiele przyjemniejsza i bezpieczniejsza.
Okolice Borkowa, owszem jest tam ciasno, ale to odcinek kilku kilometrów tak naprawdę.
@k.nowak32 - ja często robię na odwrót ;) Polecam okolice mostu kolejowego nad Wkrą na piknik, ładne widoki ;)

Można też zrobić kółko nad Wkrą przez ten most w... zabijcie mnie nie wiem. Goławice? Ten taki podobny do Świętokrzyskiego ;)
nowodworzanin18
 

Re: Drogi i szlaki rowerowe w okolicach miasta Nowy Dwór Maz

Postprzez k.nowak32 » 16 Wrz 2011, 08:01

nowodworzanin18 napisał(a):Można też zrobić kółko nad Wkrą przez ten most w... zabijcie mnie nie wiem. Goławice? Ten taki podobny do Świętokrzyskiego ;)

Wiszący? Łączy Goławice I i Błędowo. To nim śmigają autobusy podmiejskie. Jedno z piękniejszych miejsc :)
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: Drogi i szlaki rowerowe w okolicach miasta Nowy Dwór Maz

Postprzez gadas » 17 Wrz 2011, 19:35

.
Ostatnio edytowany przez gadas, 24 Lut 2012, 17:33, edytowano w sumie 1 raz
gadas
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 277
Rejestracja: 02 Lip 2011, 10:53
Miejscowość: NDMaz.O.M.

Re: Drogi i szlaki rowerowe w okolicach miasta Nowy Dwór Maz

Postprzez Fiona » 27 Wrz 2011, 20:11

Ścieżki rowerowe będą budowane jak zamienimy Burmistrza Modlina na Burmistrza rowerzystę;)
Fiona
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 52
Rejestracja: 25 Wrz 2011, 09:53

Re: Drogi i szlaki rowerowe w okolicach miasta Nowy Dwór Maz

Postprzez rather » 28 Wrz 2011, 09:36

Jeśli się nie mylę to widziałem Kowalskiego parę razy na rowerze, więc chyba nie do końca o taką zmianę chodzi. Chyba trzeba jednak poszukać burmistrza, któremu będzie zależało na potrzebach mieszkańców...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Drogi i szlaki rowerowe w okolicach miasta Nowy Dwór Maz

Postprzez Fiona » 28 Wrz 2011, 20:29

A tak poważnie mówiąc to, to jest skandal, żeby nie było ścieżki rowerowej na następującej trasie:

1. Wał nowodworski
2. Wał Góra
3. Wał Sikory/Topolina
4. Wał Dębe

przejeżdżamy tfuu przechodzimy z rowerem na drugą stronę i:)

5. Wał Dębe c.d.
6. Wał Wieliszew

Trasa fajniasta tylko dlaczego za każdym razem boli mnie pewna część ciała od tych wertepów.
Fiona
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 52
Rejestracja: 25 Wrz 2011, 09:53

Re: Drogi i szlaki rowerowe w okolicach miasta Nowy Dwór Maz

Postprzez rather » 29 Wrz 2011, 10:06

Teoretycznie na trasie Osiedle Młodych - Jabłonna jest ścieżka rowerowa. Pomijam w jakim jest stanie, ale czasami pojawiają się nawet oznaczenia. Z tym, że de facto 95% tej ścieżki leży na terenie gminy Jabłonna, a nie Nowy Dwór...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Drogi i szlaki rowerowe w okolicach miasta Nowy Dwór Maz

Postprzez gadas » 29 Wrz 2011, 20:10

.
Ostatnio edytowany przez gadas, 24 Lut 2012, 17:33, edytowano w sumie 1 raz
gadas
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 277
Rejestracja: 02 Lip 2011, 10:53
Miejscowość: NDMaz.O.M.

Re: Drogi i szlaki rowerowe w okolicach miasta Nowy Dwór Maz

Postprzez rather » 29 Wrz 2011, 21:21

Ja mam dwa drobne zastrzeżenia - zbyt rzadko koszona trawa i po drugie ścieżka zapadnięta w stosunku do darni, przez co wali się pedałami o trawę. No i z nikim nie pogadasz podczas jazdy, bo jedzie się gęsiego.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Drogi i szlaki rowerowe w okolicach miasta Nowy Dwór Maz

Postprzez IronRun » 30 Wrz 2011, 13:08

To samo dotyczy kierunku Twierdzy i Pan Górki, nie wspomnę o trasie z NDM do Nasielska przez Kosewko :)
NUTPro Tech - technologia w sporcie i dla sportu
IronRun
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 236
Rejestracja: 14 Lis 2010, 20:49

Re: Drogi i szlaki rowerowe w okolicach miasta Nowy Dwór Maz

Postprzez ksm » 13 Sie 2012, 07:52

Przedstawiam Państwu koncertowo spapraną śmieszkę przy parku za 7 baniek.

Zanim przejdę do senda, powiem, że śmieszka została umieszczona przy lokalnej ulicy o minimalnym ruchu samochodowym, ulica jest krótka, nie ma gdzie się rozpędzić.

Na chodniku!!! zostały wymalowane oznaczenia Droga dla rowerów i postawione stosowne znaki.

A teraz wisienka na torcie:
Tak wygląda skrzyżowanie ulicy (z pierwszeństwem przejazdu) przy której poprowadzono drogę dla rowerów (DDR), a podporządkowana przecznicą:
Image

Tutaj to samo skrzyżowanie widziane od strony drogi podporządkowanej.
Image

Image

Ten potworek pojawił się w minionym tygodniu.

Rozumiem, że miasto chciało pochwalić się zwiększeniem ilości dróg rowerowych w centrum i zrobić to po minimalnym koszcie. Ale ta lokalizacja nie rozwiązuje żadnych problemów ruchu rowerowego w mieście, a jedynie tworzy utrudnienia. Zgodnie z prawem i nowymi idotycznymi oznaczeniami rowerzysta jadący ulicą Wybickiego *musi* zjechać na DDR, a chcąc przedostać się na drugą stronę ulicy Lotników ma obowiązek zatrzymać się, zejść z roweru i przeprowadzić go na drugą stronę.

W ten sposób zostało stworzone prawo którego nikt nie będzie przestrzegał. Bardziej świadomi rowerzyści zupełnie ominą tą ulicę (aby dostać się na Zdobywców Kosmosu lub Focha, mogę z ronda zjechać na Bohaterów Modlina i blokować ruch robiąc lewoskręt przed apteką), a mniej świadomi będą utrwalać złe nawyki jeżdżąc w sposób niezgodny z prawem. A może pan burmistrz ma zamiar postawić na skrzyżowaniu strażnika który będzie ratował budżet wlepiając mandaty mniej obeznanym w przepisach lub bardziej śpieszącym się rowerzystą.

Drogi dla rowerów nie są potrzebne w miejscach gdzie natężenie ruchu jest minimalne. Tutaj bezpieczeństwo zapewniłaby podniesiona tarcza skrzyżowania, lub przejścia dla pieszych podniesione do poziomu chodników na ulicy Lotników (taki funkcjonalny próg zwalniający).
ksm
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 6
Rejestracja: 12 Sie 2012, 12:30

Re: Drogi i szlaki rowerowe w okolicach miasta Nowy Dwór Maz

Postprzez rather » 13 Sie 2012, 08:22

Nieśmiało przypominam, że pan burmistrz jest przeciwnikiem progów zwalniających - zdaje się że jakichkolwiek, więc to ostatnie rozwiązanie z góry nie wchodzi w grę. A patrząc na to jak są budowane ścieżki rowerowe mam wrażenie, że pan burmistrz jest również przeciwnikiem rowerów.

Niestety ścieżki rowerowe w naszym mieście powstają totalnie bez pomyślunku. Widać, że budowane są tylko i wyłącznie dla poprawienia statystyk. Nawet jeśli powstanie jakiś dłuższy odcinek, to najczęściej jest poprowadzony niezgodnie ze zdrowym rozsądkiem a w dodatku prowadzi znikąd donikąd...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Drogi i szlaki rowerowe w okolicach miasta Nowy Dwór Maz

Postprzez ksm » 13 Sie 2012, 08:34

Czy gdzieś na forum (tym lub innym) są udokumentowane te buble?
A jeśli nie to czy mógłbyś coś więcej o nich napisać?
Przyznam, że jako rowerzysta "podmiejski" unikam dróg dla rowerów i jeżdżę jezdnią tam gdzie tylko mogę.
ksm
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 6
Rejestracja: 12 Sie 2012, 12:30

PoprzedniaNastępna

Wróć do Co poprawić w mieście?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron