Nowodworska Mapa Kopert - o parkingach dla inwalidów

Co poprawić w mieście? Sugestie, pomysły i inne mile widziane!

Nowodworska Mapa Kopert - o parkingach dla inwalidów

Postprzez nowodworzanin18 » 23 Sie 2011, 18:49

Nowodworska Mapa Kopert to projekt mający za zadanie ocenić i pokazać jak parkują w naszym mieście osoby niepełnosprawne. Niestety nie wszędzie mogą zaparkować na kopertach, bo w wielu miejscach ich brak.

Na „kopercie” parkować mogą osoby niepełnosprawne, bądź pojazdy przewożące takowe osoby. Warunek jest jeden – dana osoba musi posiadać odpowiednią przepustkę i umieścić ją w widocznym przez przednią szybę miejscu. Jak wiadomo, wiele osób niepełnosprawnych porusza się przy pomocy wózków inwalidzkich, tak więc miejsce parkingowe powinno umożliwić podróżującym wyjęcie takowego wózka i bezpiecznie przemieszczenie się z samochodu na wózek. Miejsca parkingowe muszą być więc nie tylko szerokie, ale i długie.

O akcji oraz trochę teorii: http://www.novikom.cal.pl/viewpage.php?page_id=15
Jak wyglądają miejsca przy urzędach: http://novikom.cal.pl/news.php?readmore=19

Zapraszam do dyskusji i oceniania. Czy wg. was takie miejsca są potrzebne, jest ich wystarczająco? Gdzie by się przydały, a gdzie są zbędne?
nowodworzanin18
 

Re: Nowodworska Mapa Kopert - o parkingach dla inwalidów

Postprzez admin » 23 Sie 2011, 19:28

Najlepsi są niektórzy "niepełnosprawni" na Osiedlu młodych, kiedy to w czasie malowania miejsc parkingowych oni ładnie pozałatwiali sobie miejsca z kopertą dla siebie jako prywatne miejsce parkingowe. A niepełnosprawności jakoś u nich nie widać. Kiedy przyjedzie prawdziwy inwalida, to nie będzie miał gdzie zaparkować...
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Tchórzliwie pomrukujący administrator /za Sokratesem/
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
 
Posty: 1106
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 17:59
Miejscowość: Saturn
Płeć: mężczyzna

Re: Nowodworska Mapa Kopert - o parkingach dla inwalidów

Postprzez rather » 23 Sie 2011, 20:10

Kiedyś było takie hasło adresowane do tych, którzy parkują na miejscach dla niepełnosprawnych: "Głupota nie jest niepełnosprawnością"...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Nowodworska Mapa Kopert - o parkingach dla inwalidów

Postprzez Yogi » 23 Sie 2011, 20:33

rather napisał(a):Kiedyś było takie hasło adresowane do tych, którzy parkują na miejscach dla niepełnosprawnych: "Głupota nie jest niepełnosprawnością"...


Powiedziałbym,że parkowanie na miejscach dla niepełnosprawnych nie jest głupotą,ale zwykłym chamstwem,ot co! :twisted:
Yogi
 

Re: Nowodworska Mapa Kopert - o parkingach dla inwalidów

Postprzez admin » 23 Sie 2011, 20:35

chodziło mi raczej o cwaniactwo... nie pochwalam takich krzywych akcji, w stylu rezerwowania sobie miejsca parkingowego, i nie chodzi o to, że chciałbym mieć sam prywatne, nieruszane miejsce parkingowe. ja mogę się przejść.
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Tchórzliwie pomrukujący administrator /za Sokratesem/
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
 
Posty: 1106
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 17:59
Miejscowość: Saturn
Płeć: mężczyzna

Re: Nowodworska Mapa Kopert - o parkingach dla inwalidów

Postprzez nowodworzanin18 » 23 Sie 2011, 21:16

W lipcu 22 mandaty, 14 upomnień za postój na miejscach dla niepełnosprawnych. Mało czy dużo? A jeżeli chodzi o parkowanie na takich miejscach... chamstwo, owszem. Zwłaszcza że z własnego doświadczenia wiem że osoby niepełnosprawne starają się nie korzystać z takich miejsc, gdy mają siły i możliwość postawienia samochodu dalej. Wychodzenie z założenia że ktoś może potrzebować tego miejsca bardziej też jest ważne. A za postój na kopercie 5 stów bez dyskusji.

W następnym tygodniu ruszam pod...szkoły! Tutaj może być ciekawie.
nowodworzanin18
 


Wróć do Co poprawić w mieście?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

cron