Straż Miejska do likwidacji?

Co poprawić w mieście? Sugestie, pomysły i inne mile widziane!

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez disturbia » 23 Lip 2012, 16:34

No a gdzie ma paczeć oko kamery jak nie na infokiosk,który tyle razy padał ofiarą napaści,że aż dziw bierze,że nie ma osobistej ochrony ;)
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez rather » 23 Lip 2012, 16:49

Ale ja akurat nie o tym... Chodziło mi raczej o to, że wyszło na moje i że za chwilę @kobra w worku pokutnym będzie mnie przepraszała za odsądzanie od czci i wiary :lol: :lol: :lol:

Tylko paczeć kiedy przyznają mi rację i zlikwidują straż miejską... Chyba się rozmarzyłem :roll: :D
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez disturbia » 23 Lip 2012, 20:06

Dostaniesz status honorowego strażnika w ramach rekompensaty za straty moralne :D
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez Chelsea » 23 Lip 2012, 20:14

... i obdarujÄ… CiÄ™ pamiÄ…tkowym ryngrafem :D
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez rather » 23 Lip 2012, 20:19

Ryngrafy to już pewnie wyszły, bo jakoś Oleksiak radny Włodzimierz nikomu ostatnio nie wręczał, więc chyba nie mam na co liczyć :(. A honorowy strażnik jest tylko jeden i chyba się nie posunie, żeby ktoś mógł obok niego stanąć :D
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez rather » 10 Sie 2012, 00:30

Jeśli ktoś ma jeszcze wątpliwości ile sensu ma miejski monitoring może sobie obejrzeć ten film http://youtu.be/g9ZIPbN-rpE, na którym zarejestrowano zdarzenie z ub. poniedziałku. Na filmie widać (a właściwe to nie widać) pojazd, który wypada ze skrzyżowania, niszczy tablicę znajdującą się na trawniku i odjeżdża w siną dal. Kamera (obrotowa) jest zaprogramowana na rejestrowanie wcześniej wskazanych miejsc, więc automatycznie przesuwa się według określonego schematu. Dlatego na filmie praktycznie nic nie widać. Dzięki temu cały system jest po pierwsze bardzo drogi (kamery obrotowe są kilkunastokrotnie droższe niż stacjonarne), a po drugie całkowicie bezużyteczny, bo rejestruje tylko to na co kamera akurat przypadkiem patrzy albo to na co skieruje ją operator systemu. Ten ostatni pewnie przez całą noc pilnuje zresztą infokiosku i lamp wokół amfiteatru.

Takie są skutki zamawiania tego rodzaju systemów przez znających się na wszystkim urzędników. Wywalono grube pieniądze właściwie nie wiadomo na co...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez rather » 13 Sie 2012, 16:07

Pomysł likwidacji straży miejskiej jest na tyle pociągający, że popiera go nawet komendant Piotr Rogiński - szef nowodworskiej straży miejskiej http://nowodworski24.home.pl/news.php?readmore=1505. Teraz trzeba tylko przekonać Honorowego Strażnika i będzie można co roku 1,2mln złotych przeznaczyć na jakiś zbożny cel - może na przykład postawić w szkołach szafki na podręczniki, żeby dzieciaki nie musiały targać dziesięciokilogramowych tornistrów? Chyba by jeszcze sporo kasy zostało...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez mcba » 14 Sie 2012, 23:59

Na nowodworski24.pl mamy kolejną rozpiskę działań naszej SM

Nie chciało mi się dokładnie liczyć ale było chyba 6 zgłoszeń przekazanych na policję, z czego nie było wolnych załóg, większość opisanych interwencji dotyczyło spożywania alkoholu, z czego to jest wyjątkowo "ciekawe"
nowodworski24.pl napisał(a):29.07.2012r. - w Parku Wybickiego , amfiteatr, kobieta spożywająca piwo
w towarzystwie mężczyzny pijącego wódkę obok znajduje się kobieta z dzieckiem w wózku, powiadomiono policję, ok. godz. 22:00 ponownie operator monitoringu miejskiego powiadomił Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji, że kobiety oddaliły się pozostawiając mężczyznę z dzieckiem w wózku który nadal pije wódkę popijając napojem z puszki, w międzyczasie dosiadł się do niego drugi mężczyzna który spożywał piwo z puszki. o godz. 22:46 przejechała przed kamerami załoga OPI jednak nie podjęła interwencji oddalając się z miejsca, mężczyźni nadal spożywali alkohol a obok stał wózek z dzieckiem.


Kolejna sprawa, która zwróciła moją uwagę to ilość mandatów wystawionych TIR'om... z tego co pamiętam to SM nie może zatrzymywać i karać kierowców nawet w przypadku jawnego przekroczenia przepisów. W takim wypadku musi prosić policje o interwencję... czy coś pomyliłem?
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez Chelsea » 15 Sie 2012, 07:46

Okazuje się, że i kierowcy ciężarówek - obcokrajowcy - mogą bezkarnie poruszać się po naszym mieście.
Jak podała ostatnia GN:
"kilkanaście ciężarówek zablokowało ulicę Paderewskiego i rondo u zbiegu z Inżynierską, a policja stwierdziła, że nie będzie ich zatrzymywać, bo obcokrajowcy i tak nie mają pieniędzy na mandaty"
To jakieś chore działania policji !
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez mcba » 15 Sie 2012, 10:40

sam nie wiem czy śmiać się czy płakać ...
czy w takim przypadku jak twierdzi policja tzn. brak pieniędzy na mandat, nie powinni delikwenta skierować/odeskortować na najbliższy parking policyjny? jeżeli dobrze pamiętam to takowy znajduje się na Twierdzy.
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez rather » 15 Sie 2012, 12:29

Pewnie nie kierują na ten parking, bo w Twierdzy jest zakaz wjazdu pojazdów powyżej 16t - kolejna przeszkoda nie do usunięcia :lol: :lol: :lol: . Ciekawe czy jeśli zostanę zatrzymany przez policję i powiem, że nie mam kasy na mandat, to również mnie wypuszczą?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez mcba » 15 Sie 2012, 17:07

jak będziesz miał zagraniczne papiery kto wie ;p
chociaż, któregoś razu jak oglądałem program "Drogówka" to jechali z delikwentką na pobliską stację benzynową do bankomatu...
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez Chelsea » 17 Sie 2012, 06:46

A mnie zastanawia jeszcze jedno:
Dlaczego nasza Straż Miejska samodzielnie nie karze mandatami pijących alkohol w miejscach publicznych, tylko posiłkują się policją ?
Przecież SM ma uprawnienia, żeby wystawiać za to wykroczenie mandaty.

We wczorajszej Rzeczpospolitej jest o tym artykuł.
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez admin » 18 Sie 2012, 21:08

Nie tylko u nas jak obrazuje poniższy tekst mieszkańcy zastanawiają się co zrobić ze strażą miejska... natknąłem się na coś takiego, to z twarzoksiążki jest zaczerpnięte.

Mieszkańcy Pszczyny rusza inicjatywa referendalna w sprawie odwołania Straży Miejskiej w waszym mieście.

Dlaczego uważamy, że Straż Miejska jest zbędna ?

1.wydatki na SM w budżecie gminy na rok 2012 to: 1 366 900 zł
(ma się rozumieć, że pieniądze te pochodzą z naszych podatków)

2 korzyści z istnienia SM są nieproporcjonalne małe w porównaniu z kosztami (wyżej wymienione), istnienie SM sprowadza się jedynie do nakładania mandatów na kierowców, handlarzy, itp. itd. Tymczasem mizerna i pozorna jest walka SM z chuligaństwem oraz dbałość o porządek np. cisza nocna, tymi sprawami z resztą może zajmować się POLICJA

3.dużo aktywność za to SM wykazuje w wykorzystywaniu fotoradaru, co opisywały swego czasu media ogólnokrajowe

4.pieniądze, które zaoszczędzimy na likwidacji Straży, można przeznaczyć na bardziej potrzebne sprawy np.:

-dofinansowanie policji
-remonty dróg
-szkoły, przedszkola, żłóbki

5.wydatki na drogi w budżecie na 2012 rok wynosiły 2 550 000 zł, dzięki pieniądzom zaoszczędzonym na likwidacji SM, można więc wydać na tą naglącą potrzebę więcej, jak wiemy drogi są często w opłakanym stanie, lepsze drogi to większe bezpieczeństwo i komfort dla kierowców na którym przecież GMINIE bardzo zależy.

6.można oczywiście te pieniążki wydać inaczej np. na edukację i wypoczynek naszych milusińskich. Obecnie GMINA wydaje:
- 996.900 zł na żłobki
- 27.200 zł na kluby dziecięce
- 50.000 zł kolonie i obozy wypoczynkowe
- 397.150 zł pomoc materialna dla uczniów
zatem wniosek nasuwa się, dzięki likwidacji SM można zwiększyć te wydatki dwukrotnie co będzie z pewnością lepiej służyć mieszkańcom niż sama instytucja, która nie cieszy się zbytnim szacunkiem i popularnością wśród mieszkańców.

7.inna opcją, którą mogą podjąć władze gminy po likwidacji SM to obniżenie podatku od nieruchomości o 25%, część ta stanowi de facto kwotę, którą potrzeba by SM utrzymać z budżetu gminy.

8.uważamy, że miasto i gmina jest dosyć spokojną okolicą, więc POLICJA przy odpowiednim wsparciu gminy spokojnie sobie poradzi w utrzymaniu porządku jak i dbaniem o bezpieczeństwo mieszkańców.

WZYWAMY WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW GMINY PSZCZYNA DO POPARCIA NASZEJ INICJATYWY.
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Tchórzliwie pomrukujący administrator /za Sokratesem/
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
 
Posty: 1106
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 17:59
Miejscowość: Saturn
Płeć: mężczyzna

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez KaloNDM » 18 Sie 2012, 22:40

Chelsea napisał(a):A mnie zastanawia jeszcze jedno:
Dlaczego nasza Straż Miejska samodzielnie nie karze mandatami pijących alkohol w miejscach publicznych, tylko posiłkują się policją ?
Przecież SM ma uprawnienia, żeby wystawiać za to wykroczenie mandaty.


Straż Miejska w Nowym Dworze Mazowieckim wystawia mandaty z
art. 43' ust. 1 i 2 Ustawy o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi.
Co do tego nie ma wątpliwości.
Operator monitoringu miejskiego podjÄ…Å‚ jak najbardziej trafnÄ… decyzjÄ™, o przekazaniu
Policji sprawy z nietrzeźwymi, opiekującymi się dzieckiem w wózku.

Po pierwsze:

Ujawnił przestępstwo z art. 160 KK, zagrożone sankcją karną pozbawienia wolności
od 3 miesięcy do lat 5.
PRZESTĘPSTWO ŚCIGANE Z URZĘDU !!!
W tym przypadku nie ma mowy o karaniu osób dorosłych za spożywanie alkoholu.

Po drugie:

Był 29 lipiec, czyli niedziela. Straż Miejska nie pracuje.
Więc komu miał przekazać?

Po trzecie:

Nie wierzę w to, że nie było tego dnia patrolu mieszanego czyli Policjant + Strażnik Miejski.
Ale znając życie - uzupełnianie etatów policyjnych pracownikami
samorządowymi, którzy pracują w myśl Kodeksu Pracy i Przepisów BHP - jeździli
z interwencjami po całym powiecie (jak sama nazwa wskazuje Policja Powiatowa)
co jest standartowym działaniem w małych miastach lecz działanie to jest sprzeczne
z zapisami ustawy o Strażach Gminnych ponieważ Strażnik Miejski/Gminny
jest strażnikiem w swoim mieście/gminie.
Działanie poza jego granicami jest przekroczeniem uprawnień.
Dlatego jest to robione "po cichu" i nigdy nowodworzanie z lokalnych gazet
nie dowiedzą się o pracy Strażnika, tylko Policjanta.
Wie o tym dobrze redaktor naczelny nowodworski24.

Po czwarte:

Nowodworski24, chyba nieświadomie ujawnił fakt,
którym powinna zająć się prokuratura ponieważ nie podjęcie interwencji do osób nietrzeźwych,
opiekujących się dzieckiem to niedopełnienie obowiązku służbowego przez Policjantów lub samego operatora monitoringu,
który być może, nie naprowadził patrolu na sprawców.
art. 231 KK - zagrożony sankcją pozbawienia wolności do lat 3.
(podejrzewam, że zapis korespondencji radiowej oraz taśmy z monitoringu się zachowały)
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

PoprzedniaNastępna

Wróć do Co poprawić w mieście?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] oraz 6 gości