Rondo czy światła? - Skrzyżowanie ulic Leśnej i Wojska Pol.

Co poprawić w mieście? Sugestie, pomysły i inne mile widziane!

Re: Rondo czy światła? - Skrzyżowanie ulic Leśnej i Wojska Pol.

Postprzez rather » 06 Lis 2013, 23:35

Akurat nie chodzi mi o konsultacje pt. budujemy rondo czy światła. Raczej o dopracowanie szczegółów wybranego rozwiązania. Urzędnik siedzący 50km od Nowego Dworu ma władzę, ale niekoniecznie szczegółową wiedzę na temat sytuacji w otoczeniu tej drogi. W rezultacie otrzymujemy później coś takiego jak dwa nowodworskie wiadukty - jeden bez ruchu pieszego, a drugi bez możliwości sensownego przedostania się pieszo z jednej strony torów na drugą, bo ktoś zapomniał o schodach.

Nie wiem jak byłoby w przypadku tego skrzyżowania, ale może ktoś wpadłby na jakiś dobry pomysł typu dodatkowe oświetlenie przejścia dla pieszych, przesunięcie któregoś elementu (może tej wysepki?) albo przesunięcie tego nieszczęsnego masztu z fotoradarem.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Rondo czy światła? - Skrzyżowanie ulic Leśnej i Wojska Pol.

Postprzez Lorak » 07 Lis 2013, 07:51

Mój przykład był ogólny, nie chciałem już wchodzić na temat tej nieszczęsnej wysepki. Żeby się nie rozpisywać podam 1 argument przeciw (jeden za już był podany). Odsuwając azyl od skrzyżowania wydłużamy niektóre drogi ewakuacji. Konsekwencją tego jest wydłużenie czasów międzyzielonych (czyli czasu, w którym wszyscy stoją) i w ten sposób każdemu jedzie się wolniej.
Lorak
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 18
Rejestracja: 27 Paź 2013, 20:37
Płeć: mężczyzna

Poprzednia

Wróć do Co poprawić w mieście?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron