Rondo czy światła? - Skrzyżowanie ulic Leśnej i Wojska Pol.

Co poprawić w mieście? Sugestie, pomysły i inne mile widziane!

Re: Rondo czy światła? - Skrzyżowanie ulic Leśnej i Wojska P

Postprzez 85tiesto85 » 04 Gru 2012, 17:38

85tiesto85 napisał(a):Ani światła ani rondo, dla mnie najlepszym rozwiązaniem było by przejście podziemne.



Zapraszam do tematu na facebooku

https://www.facebook.com/events/453128808078358/
Awatar użytkownika
85tiesto85
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 88
Rejestracja: 04 Gru 2012, 14:31
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Rondo czy światła? - Skrzyżowanie ulic Leśnej i Wojska P

Postprzez mtb » 05 Gru 2012, 11:45

Widzę że na FB jest kilka osób które problemu nie dostrzega
Po lekturze można by błędnie stwierdzić iż wszystkiemu winni są sami sobie przechodnie
i firmy Marcpol (bo ma tam sklep), Banaszek (że buduje osiedle)
Mało osób winy upatruje natomiast we właściwym oświetleniu przejścia dla pieszych, braku sygnalizacji świetlnej, braku kładki czy tunelu no i na koniec braku umiejętności wśród kierowców czy zwykłej głupocie.
Awatar użytkownika
mtb
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 232
Rejestracja: 21 Maj 2012, 17:54

Re: Rondo czy światła? - Skrzyżowanie ulic Leśnej i Wojska P

Postprzez rather » 05 Gru 2012, 12:46

Też czytam wpisy na FB i niestety dla niektórych ważniejsze jest to, żeby mogli wrócić w piątek do domu bez stania w korkach :(. A już totalnie mnie rozwala postulat, żeby organizować protest w sposób, który nie będzie utrudniał życia. Pewnie najlepiej by było gdyby zablokować jakąś polanę w środku lasu... Wtedy nie będzie opóźnień i każdy zdąży dotrzeć do domu na ulubiony serial albo na wieczorną potańcówkę w pobliskiej dyskotece...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Rondo czy światła? - Skrzyżowanie ulic Leśnej i Wojska P

Postprzez ksm » 05 Gru 2012, 13:23

Nie chcę krakać, ale załatwcie sobie jakąś policję na blokadę. Inaczej komuś może stać się krzywda. Zima już nadeszła, ludzie wożą kominiarki, a jak wyjdą z autobusu to nawet nie będzie jak spisać rejestracji, żeby znaleźć sprawcę pobicia.
ksm
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 6
Rejestracja: 12 Sie 2012, 12:30

Re: Rondo czy światła? - Skrzyżowanie ulic Leśnej i Wojska P

Postprzez WND » 05 Gru 2012, 21:43

Rozwiązań jest kilka , mimo wszystko najbardziej mierzi fakt totalnego olania tematu z racji miłościwie nam panujących, bo nawet najprostsze rozwiązanie a raczej naprawienie błędu tej drogi nie jest realizowane.

Chodzi oczywiście o pas dla pieszych ten na trzech pasach razem z lewoskrętem.
Już sama jego likwidacja i postawienie barierek na łuku, tak żeby ruch pieszych przenieść na pasy z wysepką, powinna być zrealizowana od razu nawet gdyby za miesiąc miało się zacząć budować przejście podziemne.

Tak by było w normalnym mieście i z burmistrzem nie tysiąclecia, tylko takim który najnormalniej nie ma swoich mieszkańców w totalnej dupie.
Image
Spółka ERBUD - ZAMBET wybuduje elektrownie atomową i rozwiążą się wszystkie problemy.
Awatar użytkownika
WND
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 227
Rejestracja: 05 Paź 2011, 16:33

Re: Rondo czy światła? - Skrzyżowanie ulic Leśnej i Wojska P

Postprzez Zbyszek » 05 Gru 2012, 21:54

rather napisał(a):Też czytam wpisy na FB i niestety dla niektórych ważniejsze jest to, żeby mogli wrócić w piątek do domu bez stania w korkach :(. A już totalnie mnie rozwala postulat, żeby organizować protest w sposób, który nie będzie utrudniał życia. Pewnie najlepiej by było gdyby zablokować jakąś polanę w środku lasu... Wtedy nie będzie opóźnień i każdy zdąży dotrzeć do domu na ulubiony serial albo na wieczorną potańcówkę w pobliskiej dyskotece...


chociaż doskonale rozumiem potrzebę i zasadność protestu to moim zdaniem forma jest nie do końca przemyślana
po 1 . chyba lepiej postarać się o taki sposób który przysporzy poparcia a nie spowoduje zupełnie niepotrzebny konflikt - będący doskonałą zasłoną dymną maskującą właściwy problem
po 2 . wprawdzie o 16 to raczej niewiele osób wraca z pracy ale może warto jednak pomyśleć ,że po wyrwaniu się z warszawskich korków mogą być nieco sfrustrowane zastaną blokadą drogi będąc prawie u celu
po 3 . wg mnie taki protest mało obejdzie kogokolwiek ( oprócz ewentualnych konfliktów na drodze ) i nic nie da - może warto zastanowić się nad podobną formułą tylko w miejscu w którym utrudni się życie osobom które zaniedbują temat ( i raczej nie chodzi o polanę w środku lasu ...:) ) , bo i pora taka raczej odpowiednia dla lokalnych urzędników i piątek ....jakby tak posiedzieli ze trzy godziny albo musieli zostawić swoje samochody to może ktoś zwróciłby uwagę na sedno problemu
Zbyszek
 

Re: Rondo czy światła? - Skrzyżowanie ulic Leśnej i Wojska P

Postprzez Sarrai » 07 Gru 2012, 09:53

Przechodząc przez to przejście mam ciągle duszę na ramieniu. To jest chore, że brak tam świateł, że wydarzyło się tyle wypadków (w tym śmiertelnych) i dalej NIC nie zostało w tej sprawie zrobione.
BTW inne niebezpieczne przejscie moim zdaniem jest na skrzyżowaniu przy BP. Co z tego, że są światła, gdy w momencie zapalanie się zielonego dla pieszych, włącza się również zielone dla samochód skręcających w lewo? (byłam przekonana, ze samochody mają wówczas strzałkę, ale nie - ostatnio przyuważyłam, że oni również mają zielone). I co z tego, że samochody mają obowiązek przepuścic pieszych, skoro kierowcy mają to gdzieś...i niejednokrotnie przejeżdzają przechodzącym pieszym nieomal po palcach..... :roll:

Brak jakiegokolwiek sprzeciwu w tej kwestii jest gorszym złem niż 'wracający z pracy zdenerwowani kierowcy'. Ja ze swojej strony blokadę popieram.
Sarrai
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 10
Rejestracja: 08 Lis 2011, 15:10

Re: Rondo czy światła? - Skrzyżowanie ulic Leśnej i Wojska P

Postprzez mcba » 07 Gru 2012, 13:52

Za nowodworski24.pl
Nowy Dwór Maz: Jest porozumienie w sprawie świateł! - http://nowodworski24.home.pl/news.php?readmore=2074 napisał(a):7 grudnia w Urzędzie Miejskim w Nowym Dworze Mazowieckim odbyło się spotkanie w sprawie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w rejonie ulic na odcinku od ul. Gen. Berlinga do Łęcznej.

W spotkaniu uczestniczyli burmistrz miasta, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, policji, straży miejskiej, lokalni przedsiębiorcy oraz firma Grafton Project.
Na spotkaniu omówiono działania, których efektem ma być poprawa bezpieczeństwa pieszych w rejonie ulic Gen. Berlinga, Wojska Polskiego, Leśnej i Łęcznej.
Postanowiono, że firma Grafton Project wykona analizę, projekt organizacji ruchu oraz projekt budowlany sygnalizacji świetlnej w rejonie ww. ulic. Po wykonaniu, projekty zostaną przesłane do poszczególnych podmiotów (Urząd Marszałkowski, Wojewoda Mazowiecki) do zatwierdzenia.
Koszty wykonania projektów pokryją uczestniczący w spotkaniu lokalni przedsiębiorcy (chcą pozostać anonimowi).
Kiedy możemy spodziewać się realizacji?
„Chcemy wykonać sygnalizację świetlną jak najszybciej” – mówi burmistrz Jacek Kowalski. Zwraca jednak uwagę na konieczność uzgadniania projektów z kilkoma instytucjami, a to wymaga czasu.

wygląda na to, że lokalni przedsiębiorcy, widzą większą potrzebę poprawy bezpieczeństwa i działają szybciej niż lokalna władza... przykładem może być MarcPol(przez zachowanie anonimowości przedsiębiorców wykorzystałem do przykładu jedynego dużego przedsiębiorcę w najbliższej okolicy, który może skorzystać z poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu), który przez niebezpieczne przejście teoretycznie traci część klientów z OM...
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Rondo czy światła? - Skrzyżowanie ulic Leśnej i Wojska P

Postprzez rather » 07 Gru 2012, 14:07

Jak myslicie - jaka jest korelacja pomiedzy zapowiedzianym na dzis protestem i zorganizowanym przez pana Kowalskiego (w duzym poplochu) spotkaniem w UM? Moze to przekona tych, ktorzy twierdza, ze protestowanie nie ma sensu.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Rondo czy światła? - Skrzyżowanie ulic Leśnej i Wojska P

Postprzez helga4 » 07 Gru 2012, 14:36

Takich spotkań nie organizuje się z dnia na dzień. Mnie zafrapowałą inna sprawa: n24 podaje informacje o wydarzeniach w UM, zaś na stronie UM nie ma słówka o przedmiotowym spotkaniu ?
helga4
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 106
Rejestracja: 17 Lis 2010, 16:06
Miejscowość: NDM

Re: Rondo czy światła? - Skrzyżowanie ulic Leśnej i Wojska P

Postprzez ukasz » 07 Gru 2012, 15:39

Sarrai napisał(a):BTW inne niebezpieczne przejscie moim zdaniem jest na skrzyżowaniu przy BP(...) I co z tego, że samochody mają obowiązek przepuścic pieszych, skoro kierowcy mają to gdzieś...i niejednokrotnie przejeżdzają przechodzącym pieszym nieomal po palcach..... :roll:
Brak jakiegokolwiek sprzeciwu w tej kwestii jest gorszym złem niż 'wracający z pracy zdenerwowani kierowcy'. Ja ze swojej strony blokadę popieram.

Tu się z Tobą nie zgodzę. To nie jest tak, że kierowca na siłę się pcha i nie chce przepuścić pieszego. Na tym skrzyżowaniu wieczorami po prostu jest słaba widoczność. Oczywiście trzeba uważać, ale czasami piesi też powinni się zastanowić jak wchodzą na pasy, szczególnie wieczorami. Ja przez te skrzyżowania przejeżdżam bez pośpiechu, staram się uważać, ale i tak miałem do czynienia z różnymi niebezpiecznymi sytuacjami. Szczególnie przy Leśnej, kiedy piesi wracający z MarcPola w stronę OM zwracają uwagę tylko na samochody jadące od strony W-wy i często wymuszają pierwszeństwo na samochodach jadących z prawej.
helga4 napisał(a):Mnie zafrapowałą inna sprawa: n24 podaje informacje o wydarzeniach w UM, zaś na stronie UM nie ma słówka o przedmiotowym spotkaniu ?

Bodajże na stronie Facebookowej Gazety Nowodworskiej też pojawiła się opinia o spotkaniu w UM w spr przejścia przy Leśnej.
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Rondo czy światła? - Skrzyżowanie ulic Leśnej i Wojska P

Postprzez mmokrzycki » 07 Gru 2012, 19:18

rather napisał(a):(w duzym poplochu)

W czym się ten popłoch objawił?
mmokrzycki
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 321
Rejestracja: 10 Gru 2010, 19:26

Re: Rondo czy światła? - Skrzyżowanie ulic Leśnej i Wojska P

Postprzez mtb » 07 Gru 2012, 22:09

ukasz napisał(a): Szczególnie przy Leśnej, kiedy piesi wracający z MarcPola w stronę OM zwracają uwagę tylko na samochody jadące od strony W-wy i często wymuszają pierwszeństwo na samochodach jadących z prawej.


... a TY ! znasz przepisy ? Ja twierdzę że nie :lol:
Awatar użytkownika
mtb
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 232
Rejestracja: 21 Maj 2012, 17:54

Re: Rondo czy światła? - Skrzyżowanie ulic Leśnej i Wojska P

Postprzez mtb » 07 Gru 2012, 22:24

rather napisał(a):(w duzym poplochu)

mmokrzycki napisał(a):W czym się ten popłoch objawił?

...nie wyjechał na weekend do Modlina .
Awatar użytkownika
mtb
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 232
Rejestracja: 21 Maj 2012, 17:54

Re: Rondo czy światła? - Skrzyżowanie ulic Leśnej i Wojska P

Postprzez ukasz » 07 Gru 2012, 22:50

mtb napisał(a):... a TY ! znasz przepisy ? Ja twierdzę że nie :lol:

Zapewniam Cię, że znam. Tylko tak jak pisałem wcześniej, jeśli skrzyżowanie jest słabo oświetlone to myślę, że również pieszy powinien uważać. Tym bardziej, że już w przedszkolach uczą zasady:
1. Zatrzymaj się przed jezdnią
2. Popatrz w lewo
3. Popatrz w prawo
4. Znowu popatrz w lewo
5. Jezdnia wolna, przechodzimy
6. Na środku jezdni popatrz w prawo
Zauważyłeś, że większość pieszych do tego się nie stosuje? Niektórzy lezą na jezdnię bez żadnego spojrzenia, czy coś nie jedzie. Bo w Polsce utarło się, że "pieszy na pasach to święta krowa" i jeśli go przejedziesz, to jest Twoja wina, bo on był na pasach.

Nie mam nic do pieszych, bo sam często nim jestem. Nie lubię tylko jak winę za wszystkie wypadki zwala się na kierowców. Błędy są za równo po jednej jak i po drugiej stronie. Skrzyżowanie WP/Leśna jest niebezpieczne. Teraz mamy zimę, ślisko, zmrok zapada wcześniej, więc i wypadków będzie więcej.

Skoro jesteśmy przy temacie to jeszcze wspomnę o niebezpiecznym przejściu dla pieszych na Wojska Polskiego w okolicy ul. Wyszyńskiego. Tam nie ma skrzyżowania, ale jest zakręt i bardzo słabe oświetlenie. Na szczęście piesi przechodzą tam rzadziej i może dlatego wypadki tam się nie zdarzają.
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

PoprzedniaNastępna

Wróć do Co poprawić w mieście?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości