Rondo czy światła? - Skrzyżowanie ulic Leśnej i Wojska Pol.

Co poprawić w mieście? Sugestie, pomysły i inne mile widziane!

Re: Rondo czy światła? - Skrzyżowanie ulic Leśnej i Wojska P

Postprzez mtb » 08 Gru 2012, 22:25

ukasz napisał(a):Bo w Polsce utarło się, że "pieszy na pasach to święta krowa" i jeśli go przejedziesz, to jest Twoja wina, bo on był na pasach.

Jestem pewien że jesteś najgorszym kierowcą z okolicy wypowiadającym się na tym forum.

http://www.nowydwormaz.pl/index.php?wie ... cej_news=1
Jest porozumienie w sprawie świateł!

7 grudnia w Urzędzie Miejskim w Nowym Dworze Mazowieckim odbyło się spotkanie w sprawie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w rejonie ulic na odcinku od ul. Gen. Berlinga do Łęcznej.
W spotkaniu uczestniczyli burmistrz miasta, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, policji, straży miejskiej, lokalni przedsiębiorcy oraz firma Grafton Project.
Na spotkaniu omówiono działania, których efektem ma być poprawa bezpieczeństwa pieszych w rejonie ulic Gen. Berlinga, Wojska Polskiego, Leśnej i Łęcznej.
Postanowiono, że firma Grafton Project wykona analizę, projekt organizacji ruchu oraz projekt budowlany sygnalizacji świetlnej w rejonie ww. ulic. Po wykonaniu, projekty zostaną przesłane do poszczególnych podmiotów (Urząd Marszałkowski, Wojewoda Mazowiecki) do zatwierdzenia.
Koszty wykonania projektów pokryją uczestniczący w spotkaniu lokalni przedsiębiorcy (chcą pozostać anonimowi).
Kiedy możemy spodziewać się realizacji?
„Chcemy wykonać sygnalizację świetlną jak najszybciej” – mówi burmistrz Jacek Kowalski. Zwraca jednak uwagę na konieczność uzgadniania projektów z kilkoma instytucjami, a to wymaga czasu.
autor: Aneta Pielach – Pierścieniak


... a ja twierdzę iż w następny piątek o tej samej godzinie powinno się jednak raz jeszcze wyjść by pokazać iż mamy determinację robić to do skutku aż burmistrz przeleje nam gwarancję wykonania świateł na piśmie urzędowym opublikowanym w gazetach .
Ostatnio edytowany przez mcba, 09 Gru 2012, 15:43, edytowano w sumie 1 raz
Powód: połączyłem posty //mcba
Awatar użytkownika
mtb
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 232
Rejestracja: 21 Maj 2012, 17:54

Re: Rondo czy światła? - Skrzyżowanie ulic Leśnej i Wojska P

Postprzez rather » 09 Gru 2012, 00:19

Takie eskalowanie chyba nie będzie dobrze odebrane przez mieszkańców. Mam nadzieję, że media w naszym mieście działają na tyle sprawnie, że zapytają burmistrza o konkretny harmonogram dotyczący przebudowy tego skrzyżowania. Tego oczekiwałbym od dziennikarzy, bo inaczej sprawa będzie ciągnęła się do świętego nigdy. A znając zdolności komunikacyjne naszego burmistrza, raczej nie doczekamy się oświadczenia w tej sprawie.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Rondo czy światła? - Skrzyżowanie ulic Leśnej i Wojska P

Postprzez k.nowak32 » 09 Gru 2012, 08:50

ukasz napisał(a):1. Zatrzymaj się przed jezdnią
2. Popatrz w lewo
3. Popatrz w prawo
4. Znowu popatrz w lewo
5. Jezdnia wolna, przechodzimy
6. Na środku jezdni popatrz w prawo


Zajęta, zajęta, zajęta... I co robisz? Czekasz aż będzie wolna? 1, 2 3 minuty? 5 minut? Czy próbujesz przejść, bo Ci się spieszy?
Nie bronię pieszych, którzy przechodzą na czerwonym świetle, albo nieuważnie przechodzą przez ulicę. Ale nawet osoba ostrożna tam gdzie nie ma świateł często musi wejść na przejście mimo, że nadjeżdża samochód (ufając kierowcy, że ten obserwuje otoczenie jezdni), bo inaczej sobie sporo postoi... Kierowca jadąc przy dobrych warunkach 50km/h (przy śliskiej nawierzchni wolniej) nie powinien mieć problemu z zatrzymaniem pojazdu w takiej sytuacji.
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: Rondo czy światła? - Skrzyżowanie ulic Leśnej i Wojska P

Postprzez ukasz » 09 Gru 2012, 11:19

mtb napisał(a):Jestem pewien że jesteś najgorszym kierowcą z okolicy wypowiadającym się na tym forum.

5 lata prawko i jeszcze żadnego wypadku ani mandatu... więc chyba nie jest ze mną aż tak źle ;)
k.nowak32 napisał(a):Ale nawet osoba ostrożna tam gdzie nie ma świateł często musi wejść na przejście mimo, że nadjeżdża samochód (ufając kierowcy, że ten obserwuje otoczenie jezdni), bo inaczej sobie sporo postoi...

Masz rację. Tak jak pisałem, często jestem pieszym i jestem zmuszony wchodzić na pasy, bo nikt nie chce się zatrzymać. Znam ten problem, więc jako kierowca staram się przepuszczać ludzi na pasach. Tylko jest inny szkopuł - często jak przepuszczasz ludzi to oni przechodzą na drugą stronę nie sprawdzając, czy z przeciwka nie jedzie inny samochód. Sam czasem jak kogoś przepuszczam na pasach to widzę, że zamiast patrzeć w prawo czy nic nie jedzie, leci przed siebie... Podejrzewam, że na OM mamy taką sytuację.
rather napisał(a):Takie eskalowanie chyba nie będzie dobrze odebrane przez mieszkańców.

Ja odbieram to pozytywnie, bo protesty są spowodowane chęcią poprawy bezpieczeństwa. A to działa nie tylko dla pieszych, którzy boją się przechodzić przez pasy, ale również dla kierowców, którzy nie będą musieli być tak często świadkami przykrych sytuacji na tym skrzyżowaniu. Tak więc podpisuję się pod tym jako kierowca i pieszy :)
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Rondo czy światła? - Skrzyżowanie ulic Leśnej i Wojska P

Postprzez mtb » 09 Gru 2012, 12:18

mtb napisał(a):Jestem pewien że jesteś najgorszym kierowcą z okolicy wypowiadającym się na tym forum.

ukasz napisał(a):5 lata prawko i jeszcze żadnego wypadku ani mandatu... więc chyba nie jest ze mną aż tak źle ;)

taaa.... mam znajomego jak się okazało alkoholika i jak się również okazało przez przypadek zawodowego kierowcę,
który posiada prawo jazdy wszelakich kategorii od 20 lat - czego to dowodzi ?
Że jest dobrym kierowcą ?
Teraz sam się zastanów jaki ma sens twoja wypowiedz o tym że nie dostałeś mandatu od 5 lat.
Awatar użytkownika
mtb
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 232
Rejestracja: 21 Maj 2012, 17:54

Re: Rondo czy światła? - Skrzyżowanie ulic Leśnej i Wojska P

Postprzez rather » 09 Gru 2012, 12:40

Wątek dotyczy możliwej przebudowy skrzyżowania ul. Wojska Polskiego i Leśnej, a nie tego kto jest lepszym kierowcą. Proszę trzymać się tematu.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Rondo czy światła? - Skrzyżowanie ulic Leśnej i Wojska P

Postprzez ukasz » 09 Gru 2012, 18:23

mtb napisał(a):taaa.... mam znajomego jak się okazało alkoholika i jak się również okazało przez przypadek zawodowego kierowcę,
który posiada prawo jazdy wszelakich kategorii od 20 lat - czego to dowodzi ?
Że jest dobrym kierowcą ?

1. To, że ktoś ma problem z alkoholem nie oznacza, że prowadzi po pijaku,
2. To, że Twój znajomy posiada prawo jazdy od 20 lat nie oznacza, że nie dostał przez ten czas żadnego mandatu, ani że nie miał żadnego wypadku,
3. Prawo jazdy posiadam od 5 lat i odkąd je dostałem nie miałem żadnego wypadku, ani nie dostałem żadnego mandatu (uprzedzając Twoje pytanie: jeżdżę po całej Polsce),
4. Nie twierdzę, że jestem rewelacyjnym kierowcą, ale znam przepisy ruchu drogowego (ale zapewne Ty znasz je lepiej),
5. Nie życzę sobie osobistych wycieczek. Uważam, że to forum do wymieniania swoich poglądów, a nie oceniania innych na podstawie jednego zdania (którego na dodatek się nie zrozumiało).
mtb napisał(a):Teraz sam się zastanów jaki ma sens twoja wypowiedz o tym że nie dostałeś mandatu od 5 lat.

Pewnie większy sens niż porównanie mnie do alkoholika z 20-letnim prawem jazdy. W tym momencie temat kto jest lepszym kierowcą uważam za zamknięty i nie zamierzam go kontynuować.
rather napisał(a):Wątek dotyczy możliwej przebudowy skrzyżowania ul. Wojska Polskiego i Leśnej, a nie tego kto jest lepszym kierowcą. Proszę trzymać się tematu.

Wracając więc do tematu: Czy odnośnie przebudowy wiadomo coś więcej, niż jest na stronie miasta? Czy szykują się kolejne strajki? Jeśli na skrzyżowaniu Leśna/WP miałoby powstać rondo, to myślę, że takie samo rondo powinno powstać przy skrzyżowaniu WP/Morawicza. Może przy okazji nagłaśniania tej sprawy, nagłośnić potrzebę świateł w centrum miasta? Mam na myśli szczególnie skrzyżowanie Warszawska/Sawy oraz Paderewskiego/Partyzantów.

PS. Jeśli to możliwe to apeluję do admina o "połączenie" wątków (ten z viewtopic.php?f=2&t=1020&start=15). Ewentualnie o zamknięcie jednego z nich, ponieważ trudno znaleźć aktualne info odnośnie skrzyżowania na OM.
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Rondo czy światła? - Skrzyżowanie ulic Leśnej i Wojska P

Postprzez dahoovka » 10 Gru 2012, 13:32

ukasz napisał(a):Tylko jest inny szkopuł - często jak przepuszczasz ludzi to oni przechodzą na drugą stronę nie sprawdzając, czy z przeciwka nie jedzie inny samochód. Sam czasem jak kogoś przepuszczam na pasach to widzę, że zamiast patrzeć w prawo czy nic nie jedzie, leci przed siebie...

Tak, też to znam. Ja się zawsze staram wychylić zza samochodu, który mnie przepuszcza (zwłaszcza jak są 2 pasy w jedną stronę. Z kolei jak sama kogoś przepuszczam to zerkam w lusterko, czy inni widzą, że idzie pieszy.
Nie mówię, że zawsze, w 100% przypadków tak robię, ale staram się o tych zasadach pamiętać.
dahoovka
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 112
Rejestracja: 19 Sty 2011, 21:39

Re: Rondo czy światła? - Skrzyżowanie ulic Leśnej i Wojska P

Postprzez rather » 11 Gru 2012, 00:56

Jak donoszą lokalne media - wkrótce na skrzyżowaniu Wojska Polskiego i Leśnej pojawią się tymczasowe światła - taką informację przekazał mediom burmistrz.

Okazuje się, że jako mieszkańcy mamy bardzo duży wpływ na to co się dzieje w naszym mieście. Wystarczy, że głośno mówimy o naszych potrzebach! Jeszcze raz - wielkie słowa uznania dla wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji blokady i brali w niej udział lub przychylnie ją wsparli.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Rondo czy światła? - Skrzyżowanie ulic Leśnej i Wojska P

Postprzez admiralbar » 11 Gru 2012, 08:35

Pewnie,że mamy wpływ, tylko wystarczy chcieć i postrzegać społeczeństwo nie jako jacyś tam ludzie, tylko ja, moja rodzina, znajomi itp. Organizując się w takich grupkach mamy realny wpływ na zmiany nie tylko np w infrastrukturze, ale też wyborach co dotyczy przecież każdego z nas - choćby sprawa odzyskania podatku przez miasto i wydania tej kasy na coś pożytecznego a nie premie dla pracowników.
A co do tej piątkowej ''urzędowej narady'' to sołtys Kowalski pokazał, że jednak boi się otwartych działań mieszkańców i zwyczajnie chroni dupę.
Chylę czoła przed wszystkimi uczestnikami blokady.
admiralbar
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 274
Rejestracja: 21 Paź 2012, 09:46
Płeć: mężczyzna

Re: Rondo czy światła? - Skrzyżowanie ulic Leśnej i Wojska P

Postprzez wtm » 09 Sty 2013, 12:42

Miesiąc minął i cisza w temacie? A tak miało być pięknie.
wtm
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 325
Rejestracja: 14 Lis 2010, 10:27

Re: Rondo czy światła? - Skrzyżowanie ulic Leśnej i Wojska P

Postprzez WND » 09 Sty 2013, 19:15

Ja się przyznaje, bez bicia, że liczyłem że tak będzie. "Naobiecam naobiecam i zamkną mordy, zaraz przecież "proces matki madzi" to zapomną".
Image
Spółka ERBUD - ZAMBET wybuduje elektrownie atomową i rozwiążą się wszystkie problemy.
Awatar użytkownika
WND
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 227
Rejestracja: 05 Paź 2011, 16:33

Re: Rondo czy światła? - Skrzyżowanie ulic Leśnej i Wojska P

Postprzez KGrid » 09 Sty 2013, 22:39

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich oprócz badań ruchu zażyczył sobie też analizę ruchu która jest obecnie robiona. MZDW najpierw we wszystkich pismach mówił tylko o badaniach, a teraz wymyślił sobie jeszcze analizę ruchu.

W związku z tym padł pomysł by ustawić światła tymczasowe - Urząd Miejski napisał prośbę do MZDW oraz (podobno - tego tutaj na 100% nie wiem) do Urzędu Marszałkowskiego z prośbą o zgodę na postawienie takowej.

Czekamy - machineria papiernicza i typowo urzędowa trwa.
Powyższy wpis jest poglądem prywatnym. Nie może być on przypisywany do żadnych organizacji czy inicjatyw, chyba że w tekście podano inaczej.
KGrid
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 169
Rejestracja: 15 Wrz 2012, 13:08

Re: Rondo czy światła? - Skrzyżowanie ulic Leśnej i Wojska P

Postprzez wtm » 10 Sty 2013, 10:15

Ściemnianie z tymi pismami i badaniami.
Jak trzeba było postawić światła tymczasowe przy lotnisku to można z dnia na dzień.
Tylko trzeba wsadzić dup.. w samochód, pojechać do stolicy i stracić dzień czy dwa;
a nie pisać pisma, pisma, pisma a czas leci i czekać na następną tragedię.
Wójt w Wieliszewie tak zrobił, że sam pojechał i teraz na drodze wojewódzkiej likwiduje i stawia znaki, wysepki
w przeciągu kilku tygodni.
A tu każdy siedzi w swoim gabinecie i pisze pisma. Porażka.
wtm
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 325
Rejestracja: 14 Lis 2010, 10:27

Re: Rondo czy światła? - Skrzyżowanie ulic Leśnej i Wojska P

Postprzez WND » 10 Sty 2013, 21:08

o ile jest tak naprawdę jakiekolwiek pismo
Image
Spółka ERBUD - ZAMBET wybuduje elektrownie atomową i rozwiążą się wszystkie problemy.
Awatar użytkownika
WND
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 227
Rejestracja: 05 Paź 2011, 16:33

PoprzedniaNastępna

Wróć do Co poprawić w mieście?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości