Rondo czy światła? - Skrzyżowanie ulic Leśnej i Wojska Pol.

Co poprawić w mieście? Sugestie, pomysły i inne mile widziane!

Re: Rondo czy światła? - Skrzyżowanie ulic Leśnej i Wojska P

Postprzez rather » 25 Sty 2013, 10:01

Dziś rozmawiałem z naczelnikiem WRD na temat przesunięcia masztu radaru na Wojska Polskiego i przy okazji dowiedziałem się kilku rzeczy na temat przebudowy skrzyżowania WP/Leśna. Jeśli dobrze zrozumiałem - w tym miejscu powstaną prawdopodobnie światła pomimo, że (między innymi) policja proponuje budowę ronda jako rozwiązania znacznie bezpieczniejszego. Policja wnioskowała także o budowę w tym miejscu przejścia podziemnego, czyli dokładnie o takie rozwiązanie, o którym wspominaliśmy wielokrotnie na forum. Niestety to rozwiązanie nie zostanie zastosowane, bo miasto nie ma na nie pieniędzy.

Ponieważ Urząd Miasta nie poparł żadnego z rozwiązań, które w zdecydowany sposób podniosłyby bezpieczeństwo, prawdopodobnie w dalszym ciągu na tym odcinku Wojska Polskiego będą ginęli ludzie. Zmieni się tylko tyle, że teraz już będziemy wiedzieli komu "zawdzięczamy" kolejne ofiary i na ile burmistrz wycenia życie ludzkie.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Rondo czy światła? - Skrzyżowanie ulic Leśnej i Wojska P

Postprzez Chelsea » 25 Sty 2013, 13:23

rather napisał(a):Ponieważ Urząd Miasta nie poparł żadnego z rozwiązań, które w zdecydowany sposób podniosłyby bezpieczeństwo, prawdopodobnie w dalszym ciągu na tym odcinku Wojska Polskiego będą ginęli ludzie. Zmieni się tylko tyle, że teraz już będziemy wiedzieli komu "zawdzięczamy" kolejne ofiary i na ile burmistrz wycenia życie ludzkie.

Lekko jest nie podejmować żadnych decyzji, łatwo się mówi o kolejnych ofiarach, niewyobrażalnie trudno jest wtedy, gdy kogoś dotknie tragedia.
Może nowodworska władza postawi się na miejscu rodziców, których dzieci codziennie przemierzają drogę z Dębinki, Dębowego Parku do szkoły na Osiedlu.
Którzy codziennie zadają sobie pytania: "Czy moje dziecko doszło już do szkoły? Czy udało mu się bezpiecznie przejść przez ulicę ?"
Szczególnie, że zajęcia w szkole nie zaczynają się od 8-ej, tylko np. od 10-ej.
Pan Stopik - owszem, ale po ostatnim jesiennym wypadku widać, że w 100% nie pomoże.
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: Rondo czy światła? - Skrzyżowanie ulic Leśnej i Wojska P

Postprzez mtb » 25 Sty 2013, 21:17

rather napisał(a):Dziś rozmawiałem z naczelnikiem WRD na temat przesunięcia masztu radaru na Wojska Polskiego i przy okazji dowiedziałem się kilku rzeczy na temat przebudowy skrzyżowania WP/Leśna. Jeśli dobrze zrozumiałem - w tym miejscu powstaną prawdopodobnie światła pomimo, że (między innymi) policja proponuje budowę ronda jako rozwiązania znacznie bezpieczniejszego. Policja wnioskowała także o budowę w tym miejscu przejścia podziemnego, czyli dokładnie o takie rozwiązanie, o którym wspominaliśmy wielokrotnie na forum. Niestety to rozwiązanie nie zostanie zastosowane, bo miasto nie ma na nie pieniędzy.

Ponieważ Urząd Miasta nie poparł żadnego z rozwiązań, które w zdecydowany sposób podniosłyby bezpieczeństwo, prawdopodobnie w dalszym ciągu na tym odcinku Wojska Polskiego będą ginęli ludzie. Zmieni się tylko tyle, że teraz już będziemy wiedzieli komu "zawdzięczamy" kolejne ofiary i na ile burmistrz wycenia życie ludzkie.


Będzie blokada i podziękowania przy wyborach ...
Awatar użytkownika
mtb
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 232
Rejestracja: 21 Maj 2012, 17:54

Re: Rondo czy światła? - Skrzyżowanie ulic Leśnej i Wojska P

Postprzez Yogi » 25 Sty 2013, 21:57

Widać z powyższego,że panom z UM,jeszcze mało wypadków i trupów w tym miejscu.
Yogi
 

Re: Rondo czy światła? - Skrzyżowanie ulic Leśnej i Wojska P

Postprzez mtb » 28 Sty 2013, 10:51

No bo oni tych wypadków nie widzieli, a czego oczy nie widziały tego nie ma.
Po za tym nie ma lotniska to se protestujcie nikt nie będzie o tym w telewizji wspominał bo do wakacji lotniska w praktyce nie ma.
Awatar użytkownika
mtb
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 232
Rejestracja: 21 Maj 2012, 17:54

Re: Rondo czy światła? - Skrzyżowanie ulic Leśnej i Wojska P

Postprzez wtm » 05 Maj 2013, 14:49

Widzę, że temat umarł bo wszyscy piesi przechodzą jak do tej pory bez uszczerbku na zdrowiu przez ulicę (i oby tak dalej).
Ale jak ktoś chciałby zobaczyć jak szybko zmienia się organizację ruchu, buduje chodniki i przejścia zapraszam na ul. Okunin obok firmy Profil i Drukpol.
Przetarg na nową linię autobusową z miasta do firmy Benckiser dopiero co zakończony a przystanki i przejście dla pieszych w ciągu tygodnia powstały.
A w sprawie bezpieczeństwa na Wojska Polskiego pewnie pisma z UM do Zarządu Dróg jeszcze idą.
Jak się chce to można. (właścicielem drogi jest ta sama dyrekcja dróg)
wtm
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 325
Rejestracja: 14 Lis 2010, 10:27

Re: Rondo czy światła? - Skrzyżowanie ulic Leśnej i Wojska P

Postprzez Yogi » 08 Maj 2013, 10:03

wtm napisał(a):Widzę, że temat umarł bo wszyscy piesi przechodzą jak do tej pory bez uszczerbku na zdrowiu przez ulicę (i oby tak dalej).
Ale jak ktoś chciałby zobaczyć jak szybko zmienia się organizację ruchu, buduje chodniki i przejścia zapraszam na ul. Okunin obok firmy Profil i Drukpol.
Przetarg na nową linię autobusową z miasta do firmy Benckiser dopiero co zakończony a przystanki i przejście dla pieszych w ciągu tygodnia powstały.
A w sprawie bezpieczeństwa na Wojska Polskiego pewnie pisma z UM do Zarządu Dróg jeszcze idą.
Jak się chce to można. (właścicielem drogi jest ta sama dyrekcja dróg)

Chodzą,ale do czasu,kiedy znów w tym miejscu dojdzie do jakiegoś wypadku.Przystanki autobusowe to pikuś dla naszych włodarzy,w porównaniu z sygnalizacją świetlną,czy tunelem dla pieszych pod ulicą.
Yogi
 

Re: Rondo czy światła? - Skrzyżowanie ulic Leśnej i Wojska Pol.

Postprzez maja19 » 27 Sie 2013, 19:40

Za SZEŚĆ dni dzieci i młodzież powrócą z wakacji, ruch na ul Wojska Polskiego będzie na pewno bardzo wzmożony - a z wielkich zapowiedzi i dyskusji :pasy czy światła- nic nie wynikło
Nawet pasy są niewidoczne, oświetlenie słabe -pozostaje czekać na kolejne wypadki i tragedie, a sprawa odżyje na nowo.
Pikieta mieszkańców na niewiele się zdała.
panie burmistrzu- żenada ...........a za rok wybory i niestety pozostaje tylko modlić się , żeby nie zmniejszyła się ilość wyborców
maja19
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 60
Rejestracja: 25 Lis 2011, 20:11

Re: Rondo czy światła? - Skrzyżowanie ulic Leśnej i Wojska Pol.

Postprzez Chelsea » 27 Sie 2013, 20:47

Przyznam się, że im bliżej nowego roku szkolnego, tym częściej też o tym myślę.
Tak bardzo bym chciała, żeby dzieciaki (moje również) mogły bezpiecznie dojść do szkoły.
Ostatnio korzystałam z kładki dla pieszych w W-wie na Czerniakowskiej róg Bartyckiej. Zamarzyła mi się podobna kładka u nas. Gdyby coś takiego postawić w NDM na Wojska Polskiego na wysokości Osiedla Dębinka do Kawiarni przy Wyszyńskiego. Dla mnie to najlepsze rozwiązanie.
Załączniki
kładka2.jpg
kładka2.jpg (60.13 KiB) Obejrzany 21370 razy
kładka.jpg
kładka.jpg (5.75 KiB) Obejrzany 21370 razy
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: Rondo czy światła? - Skrzyżowanie ulic Leśnej i Wojska Pol.

Postprzez ukasz » 27 Sie 2013, 21:27

Na taką kładkę to trzeba niestety dużo miejsca. Na WP nie wyglądałaby dobrze i nie spełniała swojej roli w godzinach wieczornych - kiedy byłby mniejszy ruch ludzie przeskakiwaliby przez płotki, żeby nie chodzić po schodach.

Ja bym nadal był za tunelem dla pieszych pod Wojska Polskiego, z możliwością przedłużenia go z czasem pod Leśną.
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Rondo czy światła? - Skrzyżowanie ulic Leśnej i Wojska Pol.

Postprzez disturbia » 28 Sie 2013, 13:44

Mają być światła w ramach przebudowy całej Leśnej,ale kiedy ta inwestycja ma się w ogóle rozpocząć to już nie sposób się doczytać albo ślepa jestem.
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Rondo czy światła? - Skrzyżowanie ulic Leśnej i Wojska Pol.

Postprzez mtb » 02 Wrz 2013, 09:24

Nic nie wskazuje na to że się coś ma w tej sprawie ruszyć .
Czekamy na lotnisko po otwarciu robimy blokadÄ™ drogi i siÄ™ wszystko ruszy
Bo strach pomyśleć że z takim trudem otwarte lotnisko może mieć do siebie utrudniony dostęp.
Awatar użytkownika
mtb
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 232
Rejestracja: 21 Maj 2012, 17:54

Re: Rondo czy światła? - Skrzyżowanie ulic Leśnej i Wojska Pol.

Postprzez Lorak » 27 Paź 2013, 21:24

Ja bym się jeszcze wstrzymał z blokadą. Wiadomo w jakim tempie działają urzędy. Kto budował dom albo chociaż zjazd wie ile zajmuje uzgodnienie projektu. Tu jest skrzyżowanie dróg dwóch zarządców. W dodatku na drogach wojewódzkich kto inny jest zarządcą a kto inny zarządzający ruchem. Rok od rozpoczęcia projektowania do rozpoczęcia budowy to rozsądne minimum.
Lorak
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 18
Rejestracja: 27 Paź 2013, 20:37
Płeć: mężczyzna

Re: Rondo czy światła? - Skrzyżowanie ulic Leśnej i Wojska Pol.

Postprzez rather » 27 Paź 2013, 22:17

Ale rok chyba już minął, a ostatnio usłyszeliśmy, że z kasy na realizację projektu nici i pewnie jak zawsze w naszym mieście - po prostu "nie da się".
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Rondo czy światła? - Skrzyżowanie ulic Leśnej i Wojska Pol.

Postprzez Lorak » 28 Paź 2013, 14:08

Z kasą to zawsze jest problem. Wyobraźcie sobie teraz dyskusję kto za co powinien zapłacić. W końcu miasto nie chce budowac tylko u siebie na podwórku ale i u Wojeody/Marszałka. Nie usprawiedliwiam opieszałości polskich urzędów, ale zawsze staram się dostrzec promyk nadziei ;)
Lorak
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 18
Rejestracja: 27 Paź 2013, 20:37
Płeć: mężczyzna

PoprzedniaNastępna

Wróć do Co poprawić w mieście?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron