Przejście pod torami kolejowymi

Co poprawić w mieście? Sugestie, pomysły i inne mile widziane!

Przejście pod torami kolejowymi

Postprzez rather » 26 Kwi 2012, 08:54

Jak pisze Tygodnik Nowodworski coś się być może ruszy w sprawie przejścia podziemnego pod torami kolejowymi. Na spotkaniu grupy zajmującej się ułatwianiem życia osobom niepełnosprawnym, został między innymi poruszony temat niedziałających wind i braku kamer. Jak łaskawie wyjaśnił przedstawiciel PKP: "przez 3 lata żadna z platform nie uległa awarii. Wszystkie usterki były wynikiem złego korzystania". No i mamy wyjaśnienie - windy są dobre, tylko użytkownicy niewłaściwi :D.

Nie została rozstrzygnięta sprawa zakupu kamer, ponieważ w dalszym ciągu nie wiadomo kto ma wywalić zawrotną kwotę (pewnie ok. 4.000zł) na zakup urządzeń. Akurat tak się złożyło, że zarówno samorząd jak i PKP są tak biedne (całą nadwyżkę przeznaczają na rauty i bankiety), że chyba ich nie stać na tak znaczny wydatek.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Przejście pod torami kolejowymi

Postprzez Yogi » 06 Maj 2012, 19:27

Taaa... kamer jak nie ma,tak nie ma,a przejście jest coraz bardziej zdemolowane.Wczoraj,na przykład "gościnny występ" urządziły sobie dwie nieletnie punkówy,które zostawiły tam kilka "podpisów",m.in swoje imiona i logo punków,oraz uszkodziły szybę u dołu drzwi do windy po stronie ul.Sportowej.Zapewne któraś chciała wypróbować w ten sposób swoje glany...
Yogi
 

Re: Przejście pod torami kolejowymi

Postprzez dobrywujek » 21 Wrz 2012, 19:36

W przejściu bez zmian..
Załączniki
przejscie02.JPG
...stan na sierpień 2012
przejscie02.JPG (146.34 KiB) Obejrzany 26717 razy
dobrywujek
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 2
Rejestracja: 12 Wrz 2012, 16:22

Re: Przejście pod torami kolejowymi

Postprzez rather » 21 Wrz 2012, 19:54

Nieeee, no małe zmiany to są - więcej napisów i amatorzy spędzania wolnego czasu chyba robią jeszcze większy syf niż wcześniej...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Przejście pod torami kolejowymi

Postprzez Yogi » 21 Wrz 2012, 20:41

rather napisał(a):Nieeee, no małe zmiany to są - więcej napisów i amatorzy spędzania wolnego czasu chyba robią jeszcze większy syf niż wcześniej...

I częściej się leją..Ostatnimi czasy,to już po obu stronach przejścia było nakrwawione. Czyli widać z tego dobrze co się tam dzieje nocami:popijawa,a potem bijatyka aż krew się leje!Zgroza! :x
Yogi
 

Re: Przejście pod torami kolejowymi

Postprzez disturbia » 21 Wrz 2012, 21:56

Nie no,jakiś postęp widać.Nie witają mnie radosne grupki i chyba ktoś sprząta,bo śmieci też widziałam,a że dalej śmierdzi jak z latryny i straszy"poezja"na ścianach,to insza inszość.Nawet ktoś w podobnym tonie"poprosił"użytkowników o niezałatwianie potrzeb fizjologicznych ;) Yogi tam jest tyle syfu,że nawet nie chcę myśleć kto i co tam robił.Powinny leżeć jakieś maty odkażające buty po tym szambie :?
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Przejście pod torami kolejowymi

Postprzez Yogi » 22 Wrz 2012, 17:13

disturbia napisał(a): Yogi tam jest tyle syfu,że nawet nie chcę myśleć kto i co tam robił.Powinny leżeć jakieś maty odkażające buty po tym szambie :?

Taa..a ja po tym szambie muszę chodzić niemal co dzień,fuj..! :evil:
Yogi
 

Re: Przejście pod torami kolejowymi

Postprzez disturbia » 23 Wrz 2012, 16:00

To po co tyle Å‚azisz? :P ;)
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Przejście pod torami kolejowymi

Postprzez Yogi » 23 Wrz 2012, 18:50

disturbia napisał(a):To po co tyle łazisz? :P ;)

A jak inaczej mam dostać się do miasta?
Yogi
 

Re: Przejście pod torami kolejowymi

Postprzez mcba » 23 Wrz 2012, 19:30

Yogi napisał(a):A jak inaczej mam dostać się do miasta?

  • przejazdem na NaÅ‚Ä™cza
  • na dziko przez tory :D
  • opcja trzecia chodnikiem na wiadukcie w ciÄ…gu ulic Paderewskieg i Morawicza, którego oficjalnie nie ma, ale jak patrzeć na wydeptana trawÄ™ przy wiadukcie można polemizować...
  • na koniec zostaje przeprawa wiaduktem na ulicy LeÅ›nej
  • wersja alternatywna na poruszania siÄ™ pieszo jest komunikacja autobusowa i samochodowa ;)
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Przejście pod torami kolejowymi

Postprzez Chelsea » 23 Wrz 2012, 19:46

Jechałam dzisiaj nowooddanym wiaduktem nad stacją PKP Warszawa Płudy. Piękny wiadukt, po obydwu stronach jezdni dwa szerokie chodniki. Na samym środku wiaduktu, znajdują się przystanki autobusowe. Na wysokości przystanków, z wiaduktu prowadzą na peron i na dolne chodniki - szerokie schody. Zupełnie inne rozwiązania niż w NDM, żadnego brudnego przejścia podziemnego.
No cóż znowu mamy: jaki pan - taki ...wiadukt. Przecież takie chodniki i schody mogły być i w naszym mieście.
Ale nasza władza wybrała inne rozwiązania :(
Ostatnio edytowany przez mcba, 23 Wrz 2012, 22:17, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Choszczówka poprawiona na Płudy, a że sama się poprawiłaś jest ci wybaczone :D //mcba
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: Przejście pod torami kolejowymi

Postprzez KGrid » 24 Wrz 2012, 10:47

na dziko przez tory


Każdy kto przechodzi na dziko przez tory powinien otrzymywać taki mandat, żeby go spłacał z 5 lat. Przechodzenie na dziko, w miejscach niedozwolonych, na linii kolejowej z prędkością maksymalną 160km/h przy ograniczeniu miejscowym do 150km/h jest objawem braków w myśleniu, o ile nie braku mózgu. Zwłaszcza przed nadjeżdżającym pociągiem.

Jeszcze 4 lata i przejście podziemne będzie własnością miasta. Tak w ramach pocieszenia.
Powyższy wpis jest poglądem prywatnym. Nie może być on przypisywany do żadnych organizacji czy inicjatyw, chyba że w tekście podano inaczej.
KGrid
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 169
Rejestracja: 15 Wrz 2012, 13:08

Re: Przejście pod torami kolejowymi

Postprzez mcba » 24 Wrz 2012, 13:09

@KGrid, dodam tylko, że to była ironia i w żaden sposób nie miałem na celu propagowania takiego zachowania...
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Przejście pod torami kolejowymi

Postprzez ukasz » 24 Wrz 2012, 19:24

Chelsea napisał(a):Jechałam dzisiaj nowooddanym wiaduktem nad stacją PKP Warszawa Płudy. Piękny wiadukt, po obydwu stronach jezdni dwa szerokie chodniki. Na samym środku wiaduktu, znajdują się przystanki autobusowe. Na wysokości przystanków, z wiaduktu prowadzą na peron i na dolne chodniki - szerokie schody. Zupełnie inne rozwiązania niż w NDM, żadnego brudnego przejścia podziemnego

tak, jest to rozwiązane bardzo dobrze, z jednym zastrzeżeniem - wydaje mi się, że z wiaduktu i z "poziomu ziemi" nie dostanie się na peron osoba niepełnosprawna. Winda, która tam jest nie zatrzymuje się na poziomie peronu.
Czego jak czego, ale braku przystanku nad torami kolejowymi nie mogę podarować. Autobusy nie wjeżdżają na pętlę na stacji, bo trwałoby to za długo. Przystanek przy Kauflandzie i na Paderewskiego są za daleko od torów, żebyśmy mogli mówić o wygodnej przesiadce z autobusu do pociągu. Ostateczny efekt jest taki, że w mieście mamy dwie istotne stacje kolejowe, które praktycznie wcale nie są skomunikowane z miastem.
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Przejście pod torami kolejowymi

Postprzez mcba » 24 Wrz 2012, 20:50

zapewne niektóre osobniki będą twierdzić, że 5 minutowy spacer z Paderewskiego do punktu sprzedaży biletów kolejowych to tak dla zdrowotności i tylko dziękować władzy, że dba o zdrowie i dobrą kondycję mieszkańców :P
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Następna

Wróć do Co poprawić w mieście?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron