właściciele psów - proszę sprzątajcie po swoich pupilach!!!!

Co poprawić w mieście? Sugestie, pomysły i inne mile widziane!

właściciele psów - proszę sprzątajcie po swoich pupilach!!!!

Postprzez Dorotka » 30 Maj 2012, 11:03

temat śliski - właściciele psów nie sprzątają po nich kiedy się załatwią na trawniku! tak być nie powinno - na osiedlu jest ładnie, zielono, trawka skoszona - a na trawce....psie gówna Spróbowałam ostatnio zwrócić uwagę panu, którego piesek załatwił swoją potrzebę na trawniku niedaleko piekarni - koło polo, w odpowiedzi coś burknął, chyba zaklął , odwrócił się i poszedł. SUPER! To jest przegięcie. Dzieciaki lubią pobiegać o świeżo skoszonej trawie, pograć w piłkę, przewrócić się bez ryzyka starcia nóg. Ale takie zabawy często kończą się ŚMIERDZĄCO.
Rozmawiałam jakiś tydzień temu ze strażą miejską - pan twierdził, że strażnicy zwracają na te rzeczy uwagę. KIEDY I GDZIE?? Owszem wiedzę samochodowe parole SM ale nigdy nie widziałam żeby oni kogoś pouczali w ww sprawie. W niedalekim Legionowie na klatkach schodowych widziałam, że wiszą ogłoszenia, że niesprzątanie po psach skutkuje kolegium/mandatem do 500 zł i ludzie tam sprzątają. Czemu u nas w NDM nie wprowadzimy takiej kultury?? bu ludzie głupi są i niewychowani. poza tym leniwi. Gdyby szanowna SM kontrolowała uliczki, trawniki między blokami w godzinach rannych - ok 7 kiedy ludzie przed pracą wyprowadzają psy - widzieliby skalę zjawiska. a może władze miasta zakupiłyby kosze na takie nieczystości i przeprowadziły taka akcję sprzątania po swoich psach. Może do ludzi coś by dotarło??????
ZRÓBMY COŚ W TEJ KWESTII
Dorotka
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 23
Rejestracja: 30 Maj 2012, 10:33
Płeć: kobieta

Re: właściciele psów - proszę sprzątajcie po swoich pupilach

Postprzez rather » 30 Maj 2012, 11:27

To temat-rzeka. Część właścicieli sprząta po psach i nie widzą w tym żadnego problemu. Natomiast druga część dzieli się na dwie grupy: pierwsza to ludzie, którzy mylnie uważają, że płacąc podatek za posiadanie psa wnoszą jednocześnie opłatę za sprzątanie. Druga grupa to tępaki do których nic nie dociera - nawet smród z psich gówien. Na tych jedyną metodą są mandaty - wysokie i wlepiane do skutku, aż zrozumieją, że bardziej opłaca się sprzątać niż płacić.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: właściciele psów - proszę sprzątajcie po swoich pupilach

Postprzez Chelsea » 30 Maj 2012, 12:22

Mi się podoba w jaki sposób radzą sobie z psimi odchodami władze Warszawy.
Na klatkach schodowych w blokach tuż przy drzwiach wyjściowych znajdują się papierowe torebki na psie odchody. W środku znajduje się biała tekturka ułatwiająca sprzątanie ...
Właściciel wychodząc ze swoim czworonogiem na spacer "pobiera" taką torbę. Co dalej się stanie - wiadomo :)
No, chyba że ktoś należy do tej drugiej grupy ludzi, o której pisze Rather.
Ale uważam, że w tym temacie należy edukować ludzi na okrągło, bo tylko to może przynieść jakieś efekty.
Załączniki
pies2.JPG
pies2.JPG (74.92 KiB) Obejrzany 19257 razy
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: właściciele psów - proszę sprzątajcie po swoich pupilach

Postprzez Dorotka » 30 Maj 2012, 12:22

co do likwidacji sm to chyba masz rację, bo oni tylko są ( z moich obserwacji) wyjeżdżają paliwo za nasze pieniądze i pracują 8 h w dzień, kiedy z reguły mało się dzieje. a ludzi chyba trzeba nauczyć rozumu.
Dorotka
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 23
Rejestracja: 30 Maj 2012, 10:33
Płeć: kobieta

Re: właściciele psów - proszę sprzątajcie po swoich pupilach

Postprzez Dorotka » 30 Maj 2012, 12:24

no więc może pieniądze z podatków za psy należałoby przeznaczyć na taką akcję jak pisze Chelsea.
Dorotka
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 23
Rejestracja: 30 Maj 2012, 10:33
Płeć: kobieta

Re: właściciele psów - proszę sprzątajcie po swoich pupilach

Postprzez tk28 » 30 Maj 2012, 12:51

Na Pólku zauważyłem, że sporo ludzi zaczęło zbierać. Ostatnio byłem zaskoczony bo kupki zbiera nawet jedna z osiedlowych dam, po której nikt by się takich rzeczy nie spodziewał. Oczywiście nie wszyscy zbierają i można jeszcze wdepnąć ale niektórzy wzięli sobie do serca przepisy. Nie wiem czy robią to bo dostali wcześniej mandat czy tak po prostu. Ja przynajmniej nie widziałem nigdy żeby komuś wlepiano mandat za niesprzątanie po psie. Bardziej mnie martwi, że na skwerach w centrum miasta pomimo zakazu wyprowadzane są psy z pobliskich bloków i nikt nie zwraca na to uwagi a dzieje się to pod samym UM. Pod blokami są trawniki a dookoła miasta pełno łąk więc niech sobie tam wyprowadzają a nie do parków miejskich. Temat ten już był wałkowany wiele razy ale niestety nadal jest tak jak powyżej napisał Rather.

Śmieszy mnie jeszcze jedna sprawa. Na Pólku pomiędzy garażami stworzono wychodek dla psów ale ktoś kto to wymyślił chyba nigdy nie miał psa. Małego psa można wziąć na ręce i donieść do tego wychodka ale problem jest gdy pies waży prawie tyle co właściciel. Żaden pies nie przytrzyma aż dojdzie do wychodka tylko walnie na środku chodnika bo nie wytrzyma. Ów wychodek urozmaica dodatkowo zapachy na pobliskim placu zabaw, na którym klimat jest tworzony także z odstojnika ściekowego, przy którym pani N. kazała stworzyć owy plac zabaw.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: właściciele psów - proszę sprzątajcie po swoich pupilach

Postprzez Dorotka » 30 Maj 2012, 13:15

nie, no teraz to mnie załamałeś - wychodek dla psów???? ktoś na prawdę mądry to wymyślił :lol:
generalnie uważam, że przydałaby się akcja informacyjna, którą mogłaby przeprowadzić bezrobotna SM - wywieszajac informacje o tym, że należy sprzątać po pieskach (do piesków nie mam nic) bo inaczej czeka ich kara finansowa (to jednak mobilizuje) no jakoś "zmusić" władze NDM do zakupu koszy na odchody zwierzęce oraz torebki do zbierania (rozumiem, że właściciele dużych psów mogą mieć opory do sprzątnięcia po np. owczarku niemieckim czy rotweilerze ale to chyba lepiej niż zasrany trawnik (a swoją drogą życzę im żeby kiedyś wdepnęli w takie g....o) albo żeby ktoś bardziej złośliwy niż ja zaniósł im kupkę jego zwierzęcia i położył pod drzwiami, ale byłaby jazda hihihihi :lol:
nie dajmy się zmieszać z g.....m
Dorotka
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 23
Rejestracja: 30 Maj 2012, 10:33
Płeć: kobieta

Re: właściciele psów - proszę sprzątajcie po swoich pupilach

Postprzez ukasz » 30 Maj 2012, 13:20

tk28 napisał(a):Pod blokami są trawniki a dookoła miasta pełno łąk więc niech sobie tam wyprowadzają a nie do parków miejskich.

Co do łąk to byłbym ostrożny, bo jeśli chodzi o łąki na Pólku przy wale to w porządku, ale jeśli chodzi o "łąki/skwery" między zabudowaniami to ja jestem przeciwny. Szczytem bezczelności jest "wysadzanie psa" na środku ścieżki, chodnika, a nawet ulicy :evil:
tk28 napisał(a):Śmieszy mnie jeszcze jedna sprawa. Na Pólku pomiędzy garażami stworzono wychodek dla psów ale ktoś kto to wymyślił chyba nigdy nie miał psa. Małego psa można wziąć na ręce i donieść do tego wychodka ale problem jest gdy pies waży prawie tyle co właściciel. Żaden pies nie przytrzyma aż dojdzie do wychodka tylko walnie na środku chodnika bo nie wytrzyma. Ów wychodek urozmaica dodatkowo zapachy na pobliskim placu zabaw, na którym klimat jest tworzony także z odstojnika ściekowego, przy którym pani N. kazała stworzyć owy plac zabaw.

Może lokalizacja nie najlepsza, ale na tym placu zabaw zawsze śmierdziało. W sumie nie widzę lepszego miejsca na wychodek dla psów - przecież nikt pod samym blokiem czegoś takiego nie zrobi. Jednak biorąc pod uwagę naszą mentalność uważam, że on w ogóle jest niepotrzebny, bo prawie nikt tam z psem nie chodzi. I nie jest to kwestia tego, że daleko, ale chyba "widzimisie" właścicieli psów. Często jak tamtędy przechodzę to wychodek dla psów jest pusty, a ludzie z psami spacerują po trawniku po drugiej stronie chodnika... Nawet jeśli mieliby to zaraz pod blokiem to i tak fajniej jest "wysadzać psa" w otoczeniu drzew i przyrody niż w jakiejś klatce z piaskiem.
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: właściciele psów - proszę sprzątajcie po swoich pupilach

Postprzez tk28 » 30 Maj 2012, 13:33

ukasz napisał(a):Co do łąk to byłbym ostrożny, bo jeśli chodzi o łąki na Pólku przy wale to w porządku, ale jeśli chodzi o "łąki/skwery" między zabudowaniami to ja jestem przeciwny. Szczytem bezczelności jest "wysadzanie psa" na środku ścieżki, chodnika, a nawet ulicy :evil:

Jest też łąka za dawnym kinem obok działek pestka więc mieszkańcy pobliskich bloków nie mają tak daleko ale oczywiście oni wolą jak najbliżej więc wybierają skwer Poniatowskiego pod UM.

ukasz napisał(a):W sumie nie widzę lepszego miejsca na wychodek dla psów - przecież nikt pod samym blokiem czegoś takiego nie zrobi. Jednak biorąc pod uwagę naszą mentalność uważam, że on w ogóle jest niepotrzebny, bo prawie nikt tam z psem nie chodzi. I nie jest to kwestia tego, że daleko, ale chyba "widzimisie" właścicieli psów. Często jak tamtędy przechodzę to wychodek dla psów jest pusty, a ludzie z psami spacerują po trawniku po drugiej stronie chodnika...

Ukasz zapewniam Cię, że jednak sporo ludzi z pobliskich bloków z tego korzysta. Mieszkam w pobliżu to często widzę ale uważam, że takie coś w ogóle nie byłoby potrzebne gdyby ludzie zbierali po swoich psach. Jest to miejsce skondensowanego smrodu, który jest rozpylany na pół osiedla w kierunkach zależnych od wiatru.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: właściciele psów - proszę sprzątajcie po swoich pupilach

Postprzez Zbyszek » 30 Maj 2012, 17:33

temat psich kup to taka dyżurna sprawa powracająca jak bumerang -bo ciągle nie rozwiązana
żeby prowadzić edukację to trzeba stworzyć ku temu warunki
i tu mamy 1 problem : gdzie wyrzucać psie odchody ? bo zdaje się ,że zwykłe kosze to nie jest najlepszy pomysł
problem 2 to wspomniane wyżej woreczki - bardzo dobry pomysł ale ich w NDM nie ma -może ogólna dostępność pomogłaby wyrobić odpowiednie zwyczaje ( oczywiście muszą być kosze na kupy - i w dodatku muszą być regularnie wybierane )
i jeszcze uwaga odnośnie wychodka - trzeba chyba nie lubić swojego psa ,żeby go tam wpuszczać
Zbyszek
 

Re: właściciele psów - proszę sprzątajcie po swoich pupilach

Postprzez mtb » 30 Maj 2012, 19:09

Nad apteką tą obok skrzyżowania ze światłami mieszka DAMA z dwoma kundlami (takie badziewie po 50/60 cm wysokości) o rudawej maści,
notorycznie ją widać wcześnie rano jak jej psy spuszczone ze smyczy ładują na trawniki.
No ale rano to SM u nas nie ma są około 8 czy 9 - wtedy to trawniki już są zasiane ... !
Kiedyś widziałem jak zwrócono jej uwagę . Masakra z takim ryjem wyjechała że aż słabo mi się zrobiło.
No ja jej popisy to z Transludu znam wpychanie się na siłe przed osoby starsze ostatnio krowa stratowała 4 latka bo jej się spieszyło .
Taka pofarbowana jak jej psy na rdzawo/siwo/rudo
Awatar użytkownika
mtb
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 232
Rejestracja: 21 Maj 2012, 17:54

Re: właściciele psów - proszę sprzątajcie po swoich pupilach

Postprzez disturbia » 30 Maj 2012, 20:53

Właśnie takie z takimi szczurami na smyczy,to zawsze są damy przez duże d,tylko od dupy strony ;)
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: właściciele psów - proszę sprzątajcie po swoich pupilach

Postprzez Zirhan » 31 Maj 2012, 00:10

A potrafią klaskać pośladkami te damy? :mrgreen:
"Nie każdy ksiądz to pedofil - zdarzają się wyjątki"! - abp. Głódź po pijaku.
http://www.antykler.frix.pl
Awatar użytkownika
Zirhan
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 320
Rejestracja: 23 Gru 2010, 18:48
Miejscowość: Nowy Dwór Maz.

Re: właściciele psów - proszę sprzątajcie po swoich pupilach

Postprzez Dorotka » 31 Maj 2012, 07:10

no więc właśnie może należałoby pomysł sprzątania psich odchodów, edukację społeczeństwa oraz sfinansowanie torebek oraz koszy na ww nieczystości podrzucić Radzie naszego miasta? może oni zajęliby się w końcu ważnym tematem a nie pierdzeniem w stołki. Zresztą tym również mogłaby zająć się Spółdzielnia "Dążność" która odpowiada za nasze osiedla. A to że gospodarze domów codziennie sprzątają niech nie będzie dla nich wymówką, bo gospodarze nie sa właścicielami srających psów. To w spółdzielni powinno zależeć żeby trawniki były czyste (stawianie tabliczek nie skutkuje) i żeby było ładnie i schludnie.
Dorotka
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 23
Rejestracja: 30 Maj 2012, 10:33
Płeć: kobieta

Re: właściciele psów - proszę sprzątajcie po swoich pupilach

Postprzez Valkyrie » 31 Maj 2012, 15:07

Edukacja już była (te obrzydliwe plakaty z żółtym psem) i przeszła bez echa. Ale fajnie się pieski głaszcze, sprzątać po nich niekoniecznie ; P Gdyby wlepiono takim mandaty raz czy dwa każdy by sprzątał. I oczywiście jeśli szanowna władza nie miałaby pieniędzy to na co idzie opłata za psa? ; ) Wystarczyłaby coroczna opłata, parę mandatów za niesprzątanie i by akurat starczyło na woreczki.
Valkyrie
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 2
Rejestracja: 30 Maj 2012, 21:01

Następna

Wróć do Co poprawić w mieście?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

cron