Postacie z historii miasta

Dla wszystkich zainteresowanych historią naszego miasta. Znajdziesz tutaj wiele ciekawych informacji, rozmowy, zdjęcia...

Moderator: KaloNDM

Re: Postacie z historii miasta

Postprzez MariuszMariusz77 » 23 Gru 2012, 21:07

dobrze pamiętam tego człowieka złośliwie nazywaliśmy go kermit gdyż przypominał nam żabe z muppet show zawsze ganiał dzieciaków na działkach za biedronką (dawne kino Lenino )
MariuszMariusz77
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 24
Rejestracja: 22 Paź 2012, 19:26
Płeć: mężczyzna

Re: Postacie z historii miasta

Postprzez Heimat » 23 Gru 2012, 21:29

Kojarzę tego gościa, który jeździł motorowerem inwalidzkim, produkowanym seryjnie w Czechosłowacji. Pierdółka na trzech kółkach - nietypowy pojazd właśnie tak żartobliwie nazywano w owym czasie.
Awatar użytkownika
Heimat
NVD Maniak
NVD Maniak
 
Posty: 1113
Rejestracja: 26 Gru 2011, 12:08
Miejscowość: נובידבור
Płeć: mężczyzna

Re: Postacie z historii miasta

Postprzez Chelsea » 23 Gru 2012, 21:53

Pamiętam, że miał działkę na "Pestce". Zbudował tam dom, w którym przez cały rok mieszkał razem z żoną. Przy domu sporo żywego inwentarza: kury, króliki ...

Oj dzięki Wam odżyły wspomnienia ... Też pamiętam Tomka i Zdzisia ...

A pamiętacie panią Władzię. Malutka kobieta o wzroście do metra dwudziestu. Mieszkała chyba na Pólku. Z niewielkim garbem na plecach, okulary i na głowie charakterystyczny wieniec z warkocza.
Miała kobieta silny głos, jak w kościele nie było organisty to właśnie Ona intonowała wszystkie pieśni.
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: Postacie z historii miasta

Postprzez Yogi » 23 Gru 2012, 22:09

Pamiętam ich wszystkich:śp Tomasz Zawadzki,ministrant z parasolem,przesypiał kazanie podczas Mszy Św. :D ,nie żyje już od połowy lat dziewięćdziesiątych,zmarł w wieku 37 lat. Facet z krzyżem,czyli Zdzisław Smardzewski również śp. Pani Władzia z garbem,dobrze pamiętam ten głos przyprawiający o ból głowy :D .I wreszcie pan Kermit ,z ogródków działkowych "Pestka",nie widziałem tego gościa już od paru lat.Pana Kamerę też pamiętam ,jak chodził po mieście z aparatem w owym brązowym futerale.. Postacie dobrze nam znane,a których już nie spotkamy.
Yogi
 

Re: Postacie z historii miasta

Postprzez nova » 23 Gru 2012, 22:35

Jaka szkoda, że nikt ich nie uwiecznił na zdjęciach.... Są a raczej byli kawałkiem historii naszego Miasta....
nova
 

Re: Postacie z historii miasta

Postprzez Heimat » 23 Gru 2012, 23:08

Fotografie wyżej wymienionych osób znajdują się zapewne w posiadaniu ich bliskich krewnych.
Awatar użytkownika
Heimat
NVD Maniak
NVD Maniak
 
Posty: 1113
Rejestracja: 26 Gru 2011, 12:08
Miejscowość: נובידבור
Płeć: mężczyzna

Re: Postacie z historii miasta

Postprzez MariuszMariusz77 » 24 Gru 2012, 08:40

dawniej ''modne''było robienie zdjęc na pogrzebach więc pan Zdzisio zapewne został uwieczniony niejednokrotnie
MariuszMariusz77
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 24
Rejestracja: 22 Paź 2012, 19:26
Płeć: mężczyzna

Re: Postacie z historii miasta

Postprzez MariuszMariusz77 » 24 Gru 2012, 12:12

popytałem trochę i oto wyniki:Pan Kamera nazywał sie Wojda Czesław a Pan Kermit Kamiński imienia narazie nieudalo się ustalic ale ''śledztwo'' trwa o wynikach będę powiadamiał
MariuszMariusz77
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 24
Rejestracja: 22 Paź 2012, 19:26
Płeć: mężczyzna

Re: Postacie z historii miasta

Postprzez Zebżydowski » 29 Gru 2012, 11:26

ZOŚKA (ZOCHA) KAMIŃSKA

Nowodworska córa Koryntu. Szczyt popularności przypadał na lata siedemdziesiąte i
przełom osiemdziesiątych. Obecna także w porzekadłach mieszkańców (zwłaszcza tych młodych i młodszych), np. w pytaniu „gdzie to jest?, odpowiedzią mogło być: „w p…e u Zośki!”
Podobno w swojej torebce trzymała kawałek cegłówki i posługiwała się tą torebką jak bronią w razie potrzeby wprawiając ją w szybki ruch obrotowy.
Dla mnie to postać mityczna – wiele o niej słyszałem ale nigdy nie widziałem! :D
Awatar użytkownika
Zebżydowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 250
Rejestracja: 19 Lip 2011, 20:35

Re: Postacie z historii miasta

Postprzez tk28 » 29 Gru 2012, 11:34

Zebżydowski napisał(a):Dla mnie to postać mityczna – wiele o niej słyszałem ale nigdy nie widziałem! :D

Oj tak Zośka to legenda, ja ją pamiętam, widziałem ją kilka razy. Pamiętam, że chyba zmarła w parku na ławce.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Postacie z historii miasta

Postprzez tk28 » 29 Gru 2012, 11:52

Pani Zośka była wysoka, szczupła i miała ciemne krótkie włosy. Była jeszcze jedna pani zwana Baśką Karuzelą ale o niej wiem tylko z opowiadań.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Postacie z historii miasta

Postprzez KaloNDM » 29 Gru 2012, 12:51

Wszystkie wymienione przez Was osoby pamiętam bardzo dobrze (Kamera, Tomek, Kermit, Pan sprzedający gazety)
"Zośka" i "Karuzela" mieszkały w mojej dzielnicy :D
Ta pierwsza pani na ulicy Wiśniowej (potwierdzam to, co napisał tk28), druga na Akacjowej :D

A kto z Was pamięta "Freddiego", człowieka, który wyglądał niczym główny bohater kultowego filmu "Koszmar z ulicy Wiązów"?
Zawsze był ubrany w czarną marynarkę i kapelusz.
Miał amputowane nogi do kolan i poruszał się na wózku inwalidzkim (takim napędzanym rękoma, z korbą, przypominającą pedały)
Często można było go spotkać w parku obok "Mazowsza" (obecnie im. abp. Dobrogosta)
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Postacie z historii miasta

Postprzez Chelsea » 29 Gru 2012, 13:20

Zebżydowski napisał(a):ZOŚKA (ZOCHA) KAMIŃSKA

Nowodworska córa Koryntu. Szczyt popularności przypadał na lata siedemdziesiąte i
przełom osiemdziesiątych.

Faktycznie, Zocha to postać kultowa w NDM. Pierwsza połowa lat osiemdziesiątych należała do Niej.
Pamiętam nawet o nowodworskiej wersji zabawy w "Berka". Klepiąc jeden drugiego po ramieniu, nie wołaliśmy "berek" tylko Zocha.
Być może wpływ na to miało to, że szkoła do której chodziłam była blisko (wspomnianej przez KaloNDM) ulicy Wiśniowej ...

Do naszego Panteonu Sław proponuję dorzucić jeszcze chłopaka Lalo, który był postrachem dzieci.
O Lalo było już wspominane na Novidvor, ale w innym wątku.
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: Postacie z historii miasta

Postprzez kama » 29 Gru 2012, 15:14

Chelsea napisał(a):Do naszego Panteonu Sław proponuję dorzucić jeszcze chłopaka Lalo, który był postrachem dzieci.
O Lalo było już wspominane na Novidvor, ale w innym wątku.


http://novidvor.pl/viewtopic.php?f=31&t=687&start=15
kama
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 187
Rejestracja: 05 Maj 2012, 19:41
Płeć: kobieta

Re: Postacie z historii miasta

Postprzez Zebżydowski » 29 Gru 2012, 19:55

LALO

upośledzony człowiek, wielkie dziecko, mieszkał chyba na Chemików(?). Na pewno nie był groźny - na nas dzieciach np. w1978 roku nie budzil poczucia jakiegoś zagrożenia, traktowaliśmy go jako osobliwość. Większość go wyśmiewała - co mogło mu wtedy przeskadzać, ale się nie mścił na nas - ja mu zawsze współczułem i próbowałem rozmawiać (wiadomo z jakim skutkiem).
Mówił niewyraźnie i był zawsze przyjaznny.
Ale dzieci się go jednak bały.
Awatar użytkownika
Zebżydowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 250
Rejestracja: 19 Lip 2011, 20:35

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nowy Dwór Mazowiecki - Historia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

cron