Licytacje: Allegro, Ebay i inne.

Dla wszystkich zainteresowanych historią naszego miasta. Znajdziesz tutaj wiele ciekawych informacji, rozmowy, zdjęcia...

Moderator: KaloNDM

Re: Licytacje: Allegro, Ebay i inne.

Postprzez KaloNDM » 13 Maj 2013, 20:11

rewers27 napisał(a):Wiesz KaloNDM ja też nie jestem zrzeszony...

Wiem, że jesteś niezrzeszony i dziękuję za pomoc.
Ja również tak jak Ty nie należę do żadnego stowarzyszenia. Działam na własną rękę jako amator.

Hmm.. chwileczkę, chwileczkę... piszecie:

rewers27 napisał(a):Ten okrągły z wodą w fosie to Fort III Pomiechówek (droga bardzo podobnie się rozwidla dzisiaj chociaż była przebudowywana), a ten z zamazaną częścią fotografii To Fort II w Kosewie i widoczny jest Nowy Modlin.


tk28 napisał(a):Tak te pozostałe to są forty twierdzy Modlin, był też fort Boża Wola częściowo zniszczony, pewnie dlatego te warszawskie forty zostały źle podpisane bo większość zdjęć z tej serii to forty twierdzy Modlin.

Nie za bardzo łapię, gdzie te fotki widzicie :o
Jakoś nie nauczyłem się obsługi serwisu fotopolska.eu.
Może jakaś mała podpowiedź, żebym też mógł się odnieść do zdjęć, które Wy widzicie? 8-)

tk28 napisał(a):Jak było w tamtym czasie u nas widać na tym zdjęciu Link i na zdjęciu Luftwaffe, które posiada KaloNDM.

Tk28. Pisałem już nie raz, że właścicielem zdjęcia Luftwaffe z 1940 roku jest Maria Kaucz, która mi je udostępniła.
Zdjęcie które podlinkowałeś, było niedawno na serwisie aukcyjnym Ebay... tzn. była tam seria 5 zdjęć lotniczych.
Właśnie na tej fotografii mi najbardziej zależało ponieważ można byłoby zlokalizować Pomnik Marynarzy Poległych w 1920 roku.
Z raccji tego, że musiałem jechać na noc do pracy i nie mogłem obserwować licytacji, zwróciłem się z prośbą do jednego z członków NTH (często licytuje na Ebay).
Chciałem, aby kupił mi to zdjęcie.
Niestety się nie zgodził (byłem gotów dać za nie 100 Euro) twierdząc najpierw, że nie ma pieniędzy, a potem, że nie warto kupować jednego,
tylko trzeba byłoby kupić całą serię, a na to nas nie stać.

Zwróciłem się więc do następnej osoby z prośbą. Niestety nie zdążyła wziąć udziału w licytacji i cała seria została sprzedana za 60 euro... ale...
Skontaktował się z moim znajomym człowiek, który dość dobrze zna osobę (kolekcjoner z USA) która kupiła zdjęcia.
Okazało się, że ów kolekcjoner oświadczył, że zdjęcia trafią do NDM ponieważ przygotowuje specjalną ofertę dla NTH!!!!

Czy to nie jest dziwne? ;)

Poniżej zamieszczam całą serię zdjęć, która trafiła do USA za jedyne 60 euro.

tk28 napisał(a):Ten fort Link to nie jest fort nr III Pomiechówek tylko fort nr XVIII Boża Wola

Na zakończenie... to właśnie przy tym forcie, Edward Płoński, mieszkaniec Janówka II, wskazał nam nie ekshumowane masowe groby mieszkańców NDM.
Twierdzi, że są dwie mogiły po około 15/20 osób i są to pierwsi nowodworzanie, którzy zostali rozstrzelani przez gestapo w styczniu 1940 roku.
Jak twierdzi, byli to ludzie upośledzeni i chorzy.
Dysponuję ponad dwu godzinnym zapisem wideo. Sprawa jest przekazana IPN i śledztwo w tej sprawie prowadzi prokurator IPN.
Załączniki
1.jpg
Źródło: http://www.ebay.de/
1.jpg (100.88 KiB) Obejrzany 18232 razy
2.jpg
Źródło: http://www.ebay.de/
2.jpg (113.5 KiB) Obejrzany 18232 razy
3.jpg
Źródło: http://www.ebay.de/
3.jpg (87.88 KiB) Obejrzany 18232 razy
4.jpg
Źródło: http://www.ebay.de/
4.jpg (111.33 KiB) Obejrzany 18232 razy
5.jpg
Źródło: http://www.ebay.de/
5.jpg (98.95 KiB) Obejrzany 18232 razy
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Licytacje: Allegro, Ebay i inne.

Postprzez Heimat » 13 Maj 2013, 22:51

Toruńskie mosty zostały wysadzone 7 września 1939 roku przez wycofujące się oddziały WP, natomiast most w Fordonie uległ zniszczeniu już 2 września podczas bombardowania przeprowadzonego przez niemieckie lotnictwo. Początek września 1939 roku był bardzo suchy i ciepły. Przy słonecznej pogodzie i prawie bezchmurnym niebie wszystkie cele dla pilotów Luftwaffe były widoczne jak na dłoni. Opady deszczu pojawiły się u kresu pierwszej dekady września.
Awatar użytkownika
Heimat
NVD Maniak
NVD Maniak
 
Posty: 1113
Rejestracja: 26 Gru 2011, 12:08
Miejscowość: נובידבור
Płeć: mężczyzna

Re: Licytacje: Allegro, Ebay i inne.

Postprzez tk28 » 14 Maj 2013, 06:19

KaloNDM napisał(a):Tk28. Pisałem już nie raz, że właścicielem zdjęcia Luftwaffe z 1940 roku jest Maria Kaucz, która mi je udostępniła.

Tak tak KaloNDM rozpędziłem się bo to Ty nam pokazałeś to zdjęcie a o tym skąd je miałeś to po prostu zapomniałem.

KaloNDM napisał(a):Na zakończenie... to właśnie przy tym forcie, Edward Płoński, mieszkaniec Janówka II, wskazał nam nie ekshumowane masowe groby mieszkańców NDM.
Twierdzi, że są dwie mogiły po około 15/20 osób i są to pierwsi nowodworzanie, którzy zostali rozstrzelani przez gestapo w styczniu 1940 roku.
Jak twierdzi, byli to ludzie upośledzeni i chorzy.
Dysponuję ponad dwu godzinnym zapisem wideo. Sprawa jest przekazana IPN i śledztwo w tej sprawie prowadzi prokurator IPN.

Mnie to dziwi dlaczego ta sprawa masowych grobów w NDM tak się wlecze, to już powinno być dawno rozkopane, przebadane i udokumentowane. Przyjdzie czas, że na dawnym terenie parafii św. Michała Arch. zaczną coś budować i wtedy będzie wielka afera na cały kraj bo znaleziono ludzkie szczątki. Uważam, że powinno się myśleć przede wszystkim o ofiarach i o tym żeby po tylu latach wyprawić im godny pochówek na cmentarzu a nie myśli się tylko o biurokracji i przerzucaniu papierków. Czy w Polsce te wszystkie procedury kiedykolwiek przyśpieszą :?: Z wpisywaniem zabytków do rejestru jest dokładnie to samo, czekają kilkanaście lat aż się same rozkładają.

KaloNDM napisał(a):Nie za bardzo łapię, gdzie te fotki widzicie :o
Jakoś nie nauczyłem się obsługi serwisu fotopolska.eu.
Może jakaś mała podpowiedź, żebym też mógł się odnieść do zdjęć, które Wy widzicie? 8-)

Chodziło o te zdjęcia:
Fort XII - Janowo Link
Fort XVIII - Boża Wola Link
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Licytacje: Allegro, Ebay i inne.

Postprzez rewers27 » 14 Maj 2013, 13:56

KaloNDM bardzo ładna seria zdjęć i nie drogo. Za te 60euro to i ja bym kupił. 15euro za takie zdjęcie to darmo. Wydaje mi się, że na tym zdjęciu nie zobaczyłbyś Pomnika Marynarzy. On był bardzo słabo widoczny w tym ostatnim albumie sprzedanym za aż 3333,99zł. Widziałem go w sklepie "Numizmatyka" przy ul.Żelaznej w Warszawie (każdy mógł go obejrzeć). Myślałem,że ten temat dawno został zamknięty tym Twoim filmem o tej lokalizacji część 2., gdzie duszą filmu była zasłużona przewodniczka Pani Elżbieta Wiercińska i przecież zdjęcie pomnika miałeś w ręku. To jak się domyślam coś tam!, coś tam ! zostało zrobione nie tak. Nie martw się o ile ten drugi album trafi do Nowego Dworu Mazowieckiego (mam taką nadzieję) to zobaczysz to zdjęcie (bardzo podobne do tego z pierwszego albumu i tam pomnik też trochę widziałeś), i dokręcisz finał tego filmu to będzie część nr3.
rewers27
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 74
Rejestracja: 12 Wrz 2011, 15:10

Re: Licytacje: Allegro, Ebay i inne.

Postprzez KaloNDM » 15 Maj 2013, 10:08

@tk28 dzięki za podpowiedź.
Co do masowych mogił na terenie ogrodu kościelnego, to nie raz już apelowałem w tej sprawie.
Pod projektem dostępnym na stronie Novikom, kilka razy publikowałem komentarza, który nigdy nie został zatwierdzony.
O mogiłach tych wie bardzo dobrze nasz były proboszcz Czesław Żyła. Wie również prezes NTH, z którym niejednokrotnie byłem w wielu miejscach, zanim powstało stowarzyszenie.
To był człowiek do rany przyłóż lecz poczuł się PREZESEM i niestety kontakt się urwał.
Tak jak wspominałem, w sprawie masowych grobów w lesie zwanym "Kadzielnia" śledztwo prowadzi prokurator IPN.
Był już w Nowym Dworze Mazowieckim i przesłuchiwał świadków... Z tego co wiem, "dokopał" się do różnych archiwalnych dokumentów.
Kontakt z prokuratorem ma prezes NTH, Andrzej Hurec i proponowałbym zwrócić się do niego oficjalnie z pytaniem, co dalej w sprawie.
Gorzej będzie z ekshumacją ponieważ teren fortu XVIII, to teren prywatny.

Na terenie NDM jest wiele nie ekshumowanych masowych mogił... Między innymi na osiedlu "Nowodworzanka" przy ulicy Akacjowej
(część tych masowych mogił została wywieziona podczas budowy tzw. "Cygańskiego domu"). Tutaj również prezes NTH dysponuje informacjami w tej sprawie.
Ma zeznania świadków, jeszcze żyjących, którzy znali część nazwisk ludzi rozstrzelanych przez gestapo.

Tak jak piszesz tk28... Tutaj nie chodzi o pomniki, tylko o godne miejsce spoczynku dla tych ofiar nazizmu.

@rewers27
Nie jestem pewien rewers27. Jakby zeskanował zdjęcie w bardzo wysokiej rozdzielczości...
Zobacz na zdjęcie, które powiększyłem (licytacja Ebay)
Nie rewers27. Mój film nie zamyka tematu masowych mogił pod Pomnikiem Marynarzy poległych w 1920 roku.
Zrobiłem go po to, aby dać co niektórym do myślenia.
Sprawa tych mogił powróci... Zrobię wszystko co w mojej mocy, aby doprowadzić do ekshumacji tych żołnierzy.

Rewers27. Licytujesz dość często. Mam pytanie do Ciebie...
Czy nie jest to dziwne, że zdjęcia kupuje kolekcjoner w USA po to, aby złożyć specjalną ofertę NTH?
Sprawa dotyczy też liczących się w Polsce antykwariatów, które też przygotowały specjalną ofertę dla tego towarzystwa.
Nadmieniam fakt, że oferty były gotowe, zanim towarzystwo miało formalny zarząd... czyli praktycznie nie istniało.
Nie jest to dziwna sprawa? Co o tym sądzisz?
Załączniki
zoom.jpg
Źródło: http://www.ebay.de/
zoom.jpg (71.32 KiB) Obejrzany 18150 razy
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Licytacje: Allegro, Ebay i inne.

Postprzez rewers27 » 15 Maj 2013, 11:43

KaloNDM co do ekshumacji to jest "Fundacja Polsko-Niemieckie Pojednanie". Oni bardzo szybko przeprowadzają ekshumacje, ale tylko żołnierzy niemieckich i Niemcy za to płacą. Miejmy nadzieję, że i u nas znajdą się pieniądze na ekshumacje polskich żołnierzy i nie tylko.
Co do załączonej fotografii, to na niej nie widzę tego pomnika. Fotografia wykonana latem i prawdopodobnie liście go zasłaniają. Te dwa albumy saperów to podobnie , wszystkie fotki robione latem tak jakby nie było innych pór roku (W tym drugim widoczny mały taki punkcik i to może być pomnik). Wydaje mi się, że i ten drugi jest w NDM.
Co do licytacji, to licytować może każdy , a nie zawsze to co ktoś kupi pozostaje u niego, może sprzedaje dalej i za jakiś czas dane zdjęcie może trafić ponownie na e-bay czy allegro tylko w wyższej cenie. E-bay to tam może ktoś kupić zdjęcie dla kogoś z "końca" świata i możemy się nigdy nie dowiedzieć kto kupił. Podobnie i na allegro. Nie sądzę aby antykwariaty kupowały zdjęcia od pośredników, przecież oni sami mogą sobie kupić. To, że oferty były gotowe zanim "powstało" towarzystwo to jedynie świadczy o tym, że się dużo wcześniej do tego przygotowywało. KaloNDM zapewniam Cię , że koszty były ogromne tych przygotowań, a czy było warto to nie mnie to osądzać. A jakie koszty miałeś przy kręceniu tych dwóch a jakże ciekawych filmów o lokalizacji pomnika i co dało to komuś coś do myślenia. Poświęciłeś swój wolny czas, który jest też cenny, narażałeś się wchodząc na teren wojskowy, ale pasjonaci tacy jak Ty nigdy nie przeliczają go na pieniądze.Tylko Ty o tym myślisz i może ta Pani E.W. i nikt więcej. Mam nadzieję, że uda Ci się kupić takie zdjęcie, że nie będzie wątpliwości gdzie ten pomnik był i sprawa na 100% się wyjaśni.
A jak tam z tym schronem nr2. bo też widzę, że nikt nie chce sobie zawracać głowy, wystarczy, ze mają fotografię w internecie.
rewers27
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 74
Rejestracja: 12 Wrz 2011, 15:10

Re: Licytacje: Allegro, Ebay i inne.

Postprzez fk78 » 15 Maj 2013, 13:56

Czy szanowni koledzy zdają sobie sprawę że zdjęcia z ebaya (też te za 60EUR) są to współczesne odbitki/kopie materiałów w większości pochodzących z niemieckich bibliotek ?
Mylące może być użycie w ofercie słowa „oryginalne” które to przychodzi sprzedającemu z taką łatwością z jednego powodu mianowicie udowodnienie nie oryginalności zdjęcia było by po stronie kupujące i wiązało by się z ogromnymi kosztami specjalistycznych badań. Dlatego to sprzedawcy czują się bezkarni a kupujący może mieć tylko nadzieje.
Z moich doświadczeń (które to już bezwarunkowo zakończyłem) wynika że na 5 aukcji które wygrałem tylko 1 dotyczyła raczej oryginalnych zdjęć co i tak uważam za szczęśliwy traf.
Domniemanie autentyczności opieram na tym że:
- zdjęcia pochodziły od osoby która handlowała zróżnicowanymi antykami na kilkadziesiąt aukcji 2 dotyczyły zdjęć
- podpisy były szczegółowe i wykonane wprawną ręką która uczęszczała na kaligrafie

Jedno z zakupionych przeze mnie zdjęć przedstawiające fort I jest dobrym przykładem pomysłowości na ebayu jak się okazało stempel zakładu fotograficznego został wydrukowany na drukarce igłowej a samo zdjęcie pochodziło jak się niedawno okazało z publikacji książkowej.

Jednak szczytem nieuczciwości był album o ile pamiętam dotyczący naszego wybrzeża i sprzedanym coś koło 1000EUR. Jedno ze zdjąć przedstawiało zdjęcie lotnicze portu gdyni czy gdańsku które jak doskonale wiedziałem pochodziło ze strony internetowej, jednak polityka ebay jak również teraz allegro uniemożliwia poprzez maskowanie danych podzielenia się taką wiedzą z innymi kupującymi. Aby uatrakcyjnić walor pomysłowy sprzedający dorysował celownik i podziałkę co wskazywało na wykonanie zdjęcia przez urządzenia optyczne i podpisał bombardowanie portu.

Dlatego uważam że zanim NTH wyda swoje lub czyjeś pieniądze nie wnikam na kolekcje z ebaya niech przynajmniej zapozna się z tym postem. Myślę że rozsądniejszym przeznaczeniem funduszy było by stworzenie archiwum cyfrowego – w samym Archiwum Narodowym Stanów Zjednoczonych jak twierdzi autor artykułu w Odkrywcy jest około 4500 zdjęć lotniczych z czasów II wś dotyczący Twierdzy Modlin.

Dlatego jeszcze długo będę zastanawiał się co jest nie tak z albumami Modlin 1927/28 a niestety antykwariat nie chciał udzielić informacji o poprzednim właścicielu.

Życzę mniej optymizmu przy zakupach na ebayu i allegro niestety też.
Załączniki
ndm1941.jpg
ndm1941.jpg (214.95 KiB) Obejrzany 18126 razy
orygi mo1942.jpg
orygi mo1942.jpg (263.17 KiB) Obejrzany 18126 razy
6671_3.jpg
6671_3.jpg (34.74 KiB) Obejrzany 18126 razy
65ba_3.jpg
65ba_3.jpg (63.45 KiB) Obejrzany 18126 razy
fk78
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 10
Rejestracja: 06 Maj 2013, 14:46
Płeć: mężczyzna

Re: Licytacje: Allegro, Ebay i inne.

Postprzez rewers27 » 15 Maj 2013, 19:36

fk78 oj dzięki za przestrogi. Zawsze w takich dużych ilościach fotek i sprzedających może zdarzyć się i osoba nieuczciwa , która na e-bay czy allegro sprzeda reprodukcje jako oryginały. Ta fotografia Fortu I to w/g mnie jak najbardziej oryginał, na oryginalnym papierze, widać na niej upływ czasu i nie wiem dlaczego sprzedający miałby drukować pieczątkę zakładu. Bez tej pieczątki i tak zostałaby kupiona za dobre pieniądze. Ile jest sprzedawanych fotografii i bez pieczątek i bez tych firmowych papierów. Zgadzam się, że w książkach są fotografie wojenne, ale droga do nich była odwrotna. Zdjęcie trafiło do książki za zgodą właściciela i autor podaje źródło pochodzenia fotografii. Ten album saperów z "Numizmatyki" ul. Żelazna w Warszawie, oglądałem go i jak najbardziej 100% oryginał i wart swojej ceny, a fotografie wykonane na nn. papierze przez nn.fotografa. Rozumiem twoje rozżalenie, bo Ciebie oszukano a nikt tego nie lubi. Trzeba to wliczyć w ryzyko transakcji przez internet, gdzie przedmiotu nie można dokładnie obejrzeć.
rewers27
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 74
Rejestracja: 12 Wrz 2011, 15:10

Re: Licytacje: Allegro, Ebay i inne.

Postprzez mcba » 15 Maj 2013, 19:49

o ile mnie pamięć nie myli to przy zakupie przez internet można zwrócić zakupiony towar w przeciągu 10 w takim stanie w jakim się go otrzymało bez podawania przyczyny. w takim wypadku jedyne koszty, które się ponosi to transport... przy kwotach rzędu setek to raczej niewielka strata :P
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Licytacje: Allegro, Ebay i inne.

Postprzez fk78 » 15 Maj 2013, 23:42

„Ta fotografia Fortu I to w/g mnie jak najbardziej oryginał”
rewers27 oj uf o kolejne zdjęcie jestem spokojny.

„Zdjęcie trafiło do książki za zgodą właściciela i autor podaje źródło pochodzenia fotografii”
bardziej prawdopodobne że sprzedający i autor korzystali z tego samego archiwum.

Wyraziłem swoją opinie która to być może pozwoli komuś spojrzeć na te sprawy z innej perspektywy, za empatie dziękuję.
Zwrot przedmiotów nie zmieni faktu ich autentyczności - która to była tematem postu.
fk78
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 10
Rejestracja: 06 Maj 2013, 14:46
Płeć: mężczyzna

Re: Licytacje: Allegro, Ebay i inne.

Postprzez KaloNDM » 16 Maj 2013, 12:00

rewers27 napisał(a):KaloNDM co do ekshumacji to jest "Fundacja Polsko-Niemieckie Pojednanie". Oni bardzo szybko przeprowadzają ekshumacje, ale tylko żołnierzy niemieckich i Niemcy za to płacą.

Fundacja Polsko-Niemieckie Pojednanie ekshumuje tylko żołnierzy którzy zginęli w II wojnie światowej.
Nie są zainteresowani ekshumacjami grobów pierwszowojennych. Wiem, bo wspólnie z użytkownikiem tego forum, chcieliśmy doprowadzić do ekshumacji cmentarza w Psucinie.
Na razie sprawa stanęła w miejscu.
Moim zdaniem, żołnierze niemieccy, którzy zginęli w I wojnie światowej, są uważani za zdrajców.
Dlatego ta fundacja nie jest tym zainteresowana.


rewers27 napisał(a):Co do licytacji, to licytować może każdy , a nie zawsze to co ktoś kupi pozostaje u niego, może sprzedaje dalej i za jakiś czas dane zdjęcie może trafić ponownie na e-bay czy allegro tylko w wyższej cenie. E-bay to tam może ktoś kupić zdjęcie dla kogoś z "końca" świata i możemy się nigdy nie dowiedzieć kto kupił. Podobnie i na allegro. Nie sądzę aby antykwariaty kupowały zdjęcia od pośredników, przecież oni sami mogą sobie kupić. To, że oferty były gotowe zanim "powstało" towarzystwo to jedynie świadczy o tym, że się dużo wcześniej do tego przygotowywało. KaloNDM zapewniam Cię , że koszty były ogromne tych przygotowań, a czy było warto to nie mnie to osądzać.

Właśnie rewers27. Strzał w dziesiątkę.
Oczywiście nie chodzi o to, że ktoś kupi zdjęcia, aby później drożej sprzedać.
Widzisz... ktoś ze stowarzyszenia przygotowywał się długo do takich "akcji" ale nie poinformował o tym pozostałych stowarzyszonych. Mało tego. Niejednokrotnie na spotkaniach organizacyjnych, jeden z uczestników NTH (starszy jegomość) wielokrotnie mówił, że bardzo dobrą sprawą dla stowarzyszenia będzie to, jakby w strukturach byli tzw. "słupy".
Myślałem, że to coś w rodzaju angielskiego humoru... ;) niestety, myliłem się.
Podejrzeń nabrałem wtedy jak jeden ze stowarzyszonych wręcz odmówił mi kupienia zdjęcia lotniczego (znasz go rewers27, to Twój wieloletni konkurent w różnych licytacjach)
a potem dowiedziałem się, że kolekcjoner z USA przygotował specjalną ofertę.
Nie wiem dlaczego ale wygląda mi to na typową machlojkę.
Tzn. zdjęcia były wskazane przez jednego ze stowarzyszonych. Po wskazaniu kupił je znajomy kolekcjoner - załóżmy po 60 euro za sztukę - po czym wystawia fakturę NTH -
tzw. korzystna oferta - po 150 euro za sztukę.
Rachunek jest prosty... ile z tej faktury wpadnie do kieszeni zleceniodawcy? :)
To tylko małe pifko ponieważ według mnie, cele i działania miały być (będą) bardziej "ambitne" :)

rewers27 napisał(a):A jakie koszty miałeś przy kręceniu tych dwóch a jakże ciekawych filmów o lokalizacji pomnika i co dało to komuś coś do myślenia. Poświęciłeś swój wolny czas, który jest też cenny, narażałeś się wchodząc na teren wojskowy, ale pasjonaci tacy jak Ty nigdy nie przeliczają go na pieniądze.

Wiele razy mówiłem, że nie robię tego dla pieniędzy. Zobacz, że w NDM jest trochę historyków z wykształcenia.
Co zrobili dla tego miasta?
Po tym filmie napisało do mnie klika młodych osób z Polski, którzy chcą pomóc... ba, jeden wyraził chęć wolontariatu.

Wszystkie moje działania w internecie mają na celu jedno... chcę "zaszczepić" historią lokalną jak najwięcej młodych ludzi.
Zdaję sobie sprawę z tego, że młodzież nastoletnia, dwudziestoletnia, w większości obejrzy filmiki, zdjęcia i przez długie lata zapomni o nich... ale...
w pewnym momencie swojego życia, gdy już dorosną, dojrzeją, będą mieli swoje rodziny, to przypomną sobie o typie,
który działał pod pseudonimem KaloNDM i powrócą do tych tematów ;)

Jestem zdania, że jeżeli będzie więcej takich amatorskich działań jak moje, to ekipie Kowalskiego nie uda się zaorać historii naszego miasta.
Bo niestety, prawda jest taka, że od lat do tego dążą... zaorać i zabronować, "żeby nie było niczego" :)

rewers27 napisał(a):A jak tam z tym schronem nr2. bo też widzę, że nikt nie chce sobie zawracać głowy, wystarczy, ze mają fotografię w internecie.

Jeszcze się nie wybrałem... Może w następnym tygodniu.
Pamiętam o sprawie i na pewno podzielę się z Tobą informacjami.

fk78 napisał(a):Czy szanowni koledzy zdają sobie sprawę że zdjęcia z ebaya (też te za 60EUR) są to współczesne odbitki/kopie materiałów w większości pochodzących z niemieckich bibliotek ?

Oczywiście, że zdarzają się podróbki i tego nie da się wyeliminować.

fk78 napisał(a):Dlatego jeszcze długo będę zastanawiał się co jest nie tak z albumami Modlin 1927/28 a niestety antykwariat nie chciał udzielić informacji o poprzednim właścicielu.

Zapewniam Ciebie, że pierwszy album jest jak najbardziej oryginalny.
Miałem go w rękach i robiłem skany wszystkich zdjęć. Mało tego...
Album z dedykacją, srebrną papierośnicę z dedykacją, oraz oryginalne 3 odznaki (centrum szkolenia saperów) po ś.p. kapitanie Edwardzie Michałowskim, sprzedała rodzina.
Z informacji, które uzyskaliśmy, rodzina ta posiada jeszcze bardzo dużo zdjęć z Twierdzy Modlin, w tym spora część tych zdjęć jest autorstwa Michela Juressa.

W dniu dzisiejszym na portalu aukcyjnym Ebay, namierzyłem następne zdjęcia.
Start w licytacji od 2 euro. Oto one:
Załączniki
1.jpg
Źródło: http://www.ebay.de/
1.jpg (140.75 KiB) Obejrzany 18066 razy
2.jpg
Źródło: http://www.ebay.de/
2.jpg (93.38 KiB) Obejrzany 18066 razy
3.jpg
Źródło: http://www.ebay.de/
3.jpg (133.21 KiB) Obejrzany 18066 razy
4.jpg
Źródło: http://www.ebay.de/
4.jpg (139.53 KiB) Obejrzany 18066 razy
5.jpg
Źródło: http://www.ebay.de/
5.jpg (146.8 KiB) Obejrzany 18066 razy
6.jpg
Źródło: http://www.ebay.de/
6.jpg (126.54 KiB) Obejrzany 18066 razy
7.jpg
Źródło: http://www.ebay.de/
7.jpg (139 KiB) Obejrzany 18066 razy
8.jpg
Źródło: http://www.ebay.de/
8.jpg (144.55 KiB) Obejrzany 18066 razy
9.jpg
Źródło: http://www.ebay.de/
9.jpg (131.09 KiB) Obejrzany 18066 razy
10.jpg
Źródło: http://www.ebay.de/
10.jpg (127.57 KiB) Obejrzany 18066 razy
11.jpg
Źródło: http://www.ebay.de/
11.jpg (153.39 KiB) Obejrzany 18066 razy
12.jpg
Źródło: http://www.ebay.de/
12.jpg (168.3 KiB) Obejrzany 18066 razy
13.jpg
Źródło: http://www.ebay.de/
13.jpg (133.4 KiB) Obejrzany 18066 razy
14.jpg
Źródło: http://www.ebay.de/
14.jpg (77.13 KiB) Obejrzany 18066 razy
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Licytacje: Allegro, Ebay i inne.

Postprzez krzymen » 16 Maj 2013, 13:51

KaloNDM napisał(a):Fundacja Polsko-Niemieckie Pojednanie ekshumuje tylko żołnierzy którzy zginęli w II wojnie światowej.
Nie są zainteresowani ekshumacjami grobów pierwszowojennych. (…) Moim zdaniem, żołnierze niemieccy, którzy zginęli w I wojnie światowej, są uważani za zdrajców.
Dlatego ta fundacja nie jest tym zainteresowana.


KaloNDM! Wyciągasz zbyt daleko idące wnioski! Niemcy do 1989 r. nic nie mogli zrobić w sprawie grobów swoich żołnierzy poległych podczas II wojny światowej. Teraz nadrabiają zaległości, zakładają cmentarze i przeprowadzają ekshumacje dziesiątków tysięcy żołnierzy. Urządzają te cmentarze na własny koszt i za własne pieniądze je później utrzymują. Z żołnierzami z lat 1914-1918 sprawa wygląda inaczej. Nie są traktowani jako zdrajcy! Tu raczej chodzi o … forsę ;)
Zacytuję fragmencik :) obowiązującej umowy o grobach ofiar wojen i przemocy totalitarnej
Umowa między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Republiki Federalnej Niemiec o grobach ofiar wojen i przemocy totalitarnej,
podpisana w Warszawie dnia 8 grudnia 2003 r.

Artykuł 4
1. Umawiające się Strony gwarantują ochronę już istniejących i odnajdywanych grobów ofiar wojen i przemocy totalitarnej, swobodny dostęp do nich oraz prawo wiecznego spoczynku poległym i zmarłym wskutek wojen i przemocy totalitarnej. Umawiające się Strony dołożą wszelkich starań w celu zapobiegania powstawaniu w otoczeniu cmentarzy wojennych obiektów lub urządzeń nielicujących z powagą tych miejsc.
2. Umawiające się Strony uprawnione są do renowacji, porządkowania i pielęgnowania na własny koszt grobów i cmentarzy wojennych ofiar wojen i przemocy totalitarnej, o których mowa w artykule 2 niniejszej umowy, położonych na terytorium państwa drugiej Umawiającej się Strony.
3. Rząd Republiki Federalnej Niemiec gwarantuje utrzymanie, renowację i pielęgnowanie na własny koszt polskich grobów i cmentarzy wojennych, określonych w artykule 2 niniejszej umowy, na terytorium Republiki Federalnej Niemiec.
4. Rząd Rzeczypospolitej Polskiej gwarantuje utrzymanie, renowację i pielęgnowanie na swój koszt położonych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej niemieckich grobów i cmentarzy wojennych poległych i zmarłych w latach 1914 - 1918, zgodnie z obowiązującymi na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przepisami o grobach i cmentarzach wojennych.


Czyli podsumowując – Niemcy utrzymują cmentarze i groby polskie z I i II w.ś. na terytorium RFN i swoje z 1939-1945 na terytorium RP, a Polacy utrzymują cmentarze i groby niemieckie tylko z 1914-1918, które są na terenie RP! Na razie, póki nie jest jeszcze zakończona akcja przenoszenia szczątków żołnierzy niemieckich na te 13 cmentarzy zbiorczych, to Niemcy nie mają żadnego interesu, aby robić szum koło sprawy cmentarzy z I w.ś. Na pewno mają je zinwentaryzowane i w swoim czasie się o nie upomną. Wtedy nie będzie do śmiechu tym durniom u nas, którzy lekceważą ten problem :evil: (patrz Artykuł 4 ust. 4) A w końcu ze dwa-trzy pokolenia Polaków w pocie czoła rozwalało cmentarze wojenne z lat 1914-1918, które zbudowali Niemcy, i które do 1945 r. były w większości w dobrym stanie.
krzymen
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 49
Rejestracja: 18 Maj 2012, 19:14

Re: Licytacje: Allegro, Ebay i inne.

Postprzez rewers27 » 16 Maj 2013, 14:08

Oj KaloNDM bardzo dużo wątków poruszyłeś, ale najciekawszym jest ten wątek z tym towarzystwem. Oni się do tego przygotowywali od wielu lat i nie raz z kimś z Modlina i NDM się licytowałem i nie zawsze udało mi się coś kupić, nawet Pani E.W. też dla nich licytowała wiele razy. Wiesz tutaj przy licytacjach liczy się tylko pieniądz i ten wygrywa kto najwyżej zalicytuje, a czy było warto, to już ten co kupił może, albo być szczęśliwym, albo żałować i udawać szczęśliwego. Co do tych tam zagrań czy kupił za tyle czy za tyle , a potem po cichu do kieszeni schował różnicę to nikogo o to bym nie podejrzewał i nie pomawiał. Facet z USA może sobie powiedzieć co chce, że przygotował np. zestaw zdjęć dla Świętego Mikołaja który teraz siedzi na Marsie i szykuje wór prezentów dla zrzeszonych mieszkańców NDM tylko musi spaść śnieg . To są tylko takie przypuszczenia. Wiesz widocznie ktoś tu kogoś musiał nagabywać, a dla kogo, a komu i to robił widocznie ktoś z NDM to na odczepnego powiedział , że szykuje pakę dla towarzystwa. Nikt o zdrowych zmysłach nie powie dla kogo kupuje, raz, że nie wolno (tajemnica danych osobowych), a po drugie to kupujący mógłby mu wytoczyć proces o ujawnieniu jego danych i tak pozbyłby się dobrego klienta. Poza tym wystawianie lewych faktur ( od takich też trzeba zapłacić podatek) to jest gra na krótką metę i nie sadzę, aby któraś ze stron na to poszła i tak robiła. Zobacz jakie ma opinie sprzedający z USA i ten Pan kupujący z Nowego Dworu Mazowieckiego i od kiedy są zarejestrowani. Wszystko jest na e-bay i allegro. Ja to jeżeli czegoś nie kupiłem to się nie złoszczę ,tylko mogę żałować, że za nisko obstawiałem i tłumaczę sobie tak: Nie kupiłem teraz to za jakiś czas może będzie jeszcze lepsze zdjęcie obstawię wyżej i wtedy kupię. Wiesz sprawdza mi się to.
rewers27
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 74
Rejestracja: 12 Wrz 2011, 15:10

Re: Licytacje: Allegro, Ebay i inne.

Postprzez rewers27 » 16 Maj 2013, 17:19

KaloNDM jeszcze chcę Cię poinformować, że każda aukcja na allegro, czy e-bay ma swój numer (chyba o tym Wiesz). Na allegro jest coś takiego (na e-bay prawdopodobnie też) jak"Detektyw Allegro", tam po wpisaniu nicka osoby którą chcesz sprawdzić i wniesieniu bardzo skromnej opłaty możesz się dowiedzieć, co taki nick,kupował,sprzedawał i za ile od samego początku. Choćby dlatego manipulacje fakturami odpadają bo bardzo prosto to jest ustalić. Ja nic dziwnego w tym nie widzę ,że ktoś się dużo wcześniej przygotowywał i jak zajrzysz do tego detektywa do zdobędziesz większą wiedzę niż od E.W.
rewers27
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 74
Rejestracja: 12 Wrz 2011, 15:10

Re: Licytacje: Allegro, Ebay i inne.

Postprzez fk78 » 16 Maj 2013, 19:17

Może trochę nie na temat.
Chciałbym podzielić się z wami zdjęciem dotyczącym Twierdzy Modlin które zajmuje specjalne miejsce w moich zbiorach a to za sprawą pewnego rodzaju szacunku jaki we mnie budzi w odniesieniu do tego co ma nadejść w niedalekiej przyszłości.
Zdjęci pochodzi z jednego zbioru około 30szt w większości szczegółowo opisane. Niestety też w większości prześwietlonych. Nieczytelny, ucięty podpis wydrapany na kliszy XXXXPOIE 14 MODLIN X-28R.
Być może ktoś rozpoznaje któregoś z podoficerów za wszelkie informacje będę wdzięczny.
Załączniki
MO X-28R.jpg
MO X-28R.jpg (175.35 KiB) Obejrzany 18026 razy
fk78
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 10
Rejestracja: 06 Maj 2013, 14:46
Płeć: mężczyzna

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nowy Dwór Mazowiecki - Historia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości