Licytacje: Allegro, Ebay i inne.

Dla wszystkich zainteresowanych historią naszego miasta. Znajdziesz tutaj wiele ciekawych informacji, rozmowy, zdjęcia...

Moderator: KaloNDM

Re: Licytacje: Allegro, Ebay i inne.

Postprzez KaloNDM » 19 Maj 2013, 15:29

krzymen napisał(a):KaloNDM! Wyciągasz zbyt daleko idące wnioski! Niemcy do 1989 r. nic nie mogli zrobić w sprawie grobów swoich żołnierzy poległych podczas II wojny światowej. Teraz nadrabiają zaległości, zakładają cmentarze i przeprowadzają ekshumacje dziesiątków tysięcy żołnierzy.

Może i faktycznie dość mocno napisane... ale... to nie są moje wnioski, tylko przemyślenia :)
Podobne zdanie w temacie wyraził pewien emerytowany oficer wojskowy, którego znasz...
Chodzi o zdewastowany cmentarz przy forcie w Czarnowie...

rewers27 napisał(a):KaloNDM jeszcze chcę Cię poinformować, że każda aukcja na allegro, czy e-bay ma swój numer (chyba o tym Wiesz). Na allegro jest coś takiego (na e-bay prawdopodobnie też) jak"Detektyw Allegro", tam po wpisaniu nicka osoby którą chcesz sprawdzić i wniesieniu bardzo skromnej opłaty możesz się dowiedzieć, co taki nick,kupował,sprzedawał i za ile od samego początku. Choćby dlatego manipulacje fakturami odpadają bo bardzo prosto to jest ustalić … Co do tych tam zagrań czy kupił za tyle czy za tyle , a potem po cichu do kieszeni schował różnicę to nikogo o to bym nie podejrzewał i nie pomawiał. Facet z USA może sobie powiedzieć co chce, że przygotował np. zestaw zdjęć dla Świętego Mikołaja który teraz siedzi na Marsie i szykuje wór prezentów dla zrzeszonych mieszkańców NDM tylko musi spaść śnieg

rewers27... chyba nie sądzisz, że nie wiem jak korzystać z "detektyw Allegro"? :)
Poza tym ja nikogo nie oskarżam i nie rzucam w złym świetle. Nie podaję nazwisk, tylko fakty.
Wytłumaczę Tobie to w inny sposób.
Nie tak dawno na Allegro można było kupić porcelanowy kapsel od piwa. Wystawiający napisał, że jest to oryginał z browaru, który mieścił się w Nowym Dworze.
Nie wiem, czy kapsel pochodził faktycznie z naszego miasta ale, że cena była nie wygórowana ( 10 zł ) mój znajomy zalicytował i wygrał. (zdjęcie nr 1 i 2)

Teraz... (podaję przykład) dzwonię do Ciebie i mówię:

"SÅ‚uchaj rewers27. Jest oryginalny kapsel z NDM. Kup go, a ja porozmawiam z przedstawicielem pewnego stowarzyszenia.
Jeżeli będą zainteresowani, wystawisz im specjalną ofertę. Cena wyjściowa to 250 zł.
Układ ten sam co zawsze, tzn. wypisujesz umowę kupna-sprzedaży, z czego 20% dla mnie za usługę menadżerską, reszta dla Ciebie."

Proste jak drut ;)

fk78 napisał(a):Chciałbym podzielić się z wami zdjęciem dotyczącym Twierdzy Modlin które zajmuje specjalne miejsce w moich zbiorach a to za sprawą pewnego rodzaju szacunku jaki we mnie budzi w odniesieniu do tego co ma nadejść w niedalekiej przyszłości ... Być może ktoś rozpoznaje któregoś z podoficerów za wszelkie informacje będę wdzięczny.

Zdjęcie bardzo ciekawe. Moim zdaniem (trzeba pamiętać o tym, że jestem amatorem) jest zrobione w forcie XVIa w Czarnowie.
Według mnie jest to podziemny korytarz, prowadzący z fortu do kaponier. Jest on dość obszerny i ma strome zejście po schodach (około 5 metrów w dół)
który prowadzi pod fosą do kaponier. Wyjście do nich jest takie same... po schodach w górę.
Niżej załączam fotkę z exploracji tego fortu. Nie jest ostra ale podobieństwo widać (zdjęcie nr 3)

fk78... napisałeś "w odniesieniu do tego co ma nadejść w niedalekiej przyszłości"... brzmi to jak klątwa, przestroga ;)
Możesz uchylić rąbka tajemnicy? Co miałeś na myśli?
Załączniki
1.JPG
1.JPG (223.47 KiB) Obejrzany 16946 razy
2.JPG
2.JPG (171.42 KiB) Obejrzany 16946 razy
3.JPG
3.JPG (145.78 KiB) Obejrzany 16946 razy
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Licytacje: Allegro, Ebay i inne.

Postprzez kama » 19 Maj 2013, 21:42

;) :)
Gbr. St. "T" - Gebrüder Stobbe Tiegenhof czyli bracia Stobbe Nowy Dwór Gdański (rok założenia firmy 1784)

http://www.marienburg.pl/viewtopic.php?t=7635

http://www.zsir.ia.polsl.pl/hosil/etykiety_exp.htm
kama
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 187
Rejestracja: 05 Maj 2012, 19:41
Płeć: kobieta

Re: Licytacje: Allegro, Ebay i inne.

Postprzez tk28 » 02 Lip 2013, 21:22

Wracam do tematu oszukiwania na aukcjach i podpisywania pocztówek nazwą "Modlin". Jakoś nie chce mi się wierzyć, że przed wojną dochodziło do takich kuriozalnych pomyłek z podpisywaniem zdjęć czy pocztówek. Podejrzewam, że jest to robione celowo żeby podbić cenę o czym już wcześniej była mowa na forum. Przykład z Allegro:

Pocztówka podpisana "Modlin" a w rzeczywistości wiadukt Markiewicza w Warszawie, ciekawe kto jest taki dowcipny i oszukuje ludzi, że Modlin posiadał takie budowle:

345678.jpg
345678.jpg (154.57 KiB) Obejrzany 16873 razy


Drugi przykład to panorama jakiegoś miasta podpisana "Modlin", to tak w razie czego jakby ktoś nie wiedział, że Modlin to była wieś:

234567.jpg
234567.jpg (148.4 KiB) Obejrzany 16873 razy



Ogólnie to te pocztówki wyglądają jak współczesne reprodukcje a już na pewno nie są warte proponowanej ceny.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Licytacje: Allegro, Ebay i inne.

Postprzez vonGraf » 26 Lis 2013, 21:04

Witam wszystkich forumowiczów . To mój pierwszy wpis na tym forum - nie jestem związany z NDM ale interesuję się tematem września 1939 i okupacji stąd temat Modlina I NDM jest mi znany . Pozwolę sobie na wrzucenie fotografii skopiowanej z zakończonej niedawno aukcji ebay .
Załączniki
5b37658aa59e3741450da998a1a44869f.jpg
5b37658aa59e3741450da998a1a44869f.jpg (32.9 KiB) Obejrzany 16722 razy
4f70b6f0bb43d596a60ac070f98731e0d.jpg
4f70b6f0bb43d596a60ac070f98731e0d.jpg (18.25 KiB) Obejrzany 16722 razy
2fb9caad8bc0cc63fbc1a145e13bc9f8d (1).jpg
2fb9caad8bc0cc63fbc1a145e13bc9f8d (1).jpg (59.08 KiB) Obejrzany 16722 razy
vonGraf
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 14
Rejestracja: 26 Lis 2013, 19:54
Płeć: mężczyzna

Re: Licytacje: Allegro, Ebay i inne.

Postprzez vonGraf » 28 Lis 2013, 09:10

Aukcja na ebay z opisem Modlin http://www.ebay.de/itm/J374-Polen-Feldz ... 565e1d77cc . Oczywiscie pytanie czy to rzeczywiscie Modlin bo często opis Modlin odnosi się do warszawskich fortyfikacji ?
J374.jpg
vonGraf
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 14
Rejestracja: 26 Lis 2013, 19:54
Płeć: mężczyzna

Re: Licytacje: Allegro, Ebay i inne.

Postprzez rather » 28 Lis 2013, 12:33

To zdjęcie jest bardzo wartościowe download/file.php?id=1881, bo prezentuje budynki, które współcześnie nie istnieją...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Licytacje: Allegro, Ebay i inne.

Postprzez tk28 » 28 Lis 2013, 12:55

vonGraf napisał(a):Oczywiscie pytanie czy to rzeczywiscie Modlin bo często opis Modlin odnosi się do warszawskich fortyfikacji

Mogą to być obiekty twierdzy Modlin ale nie w Modlinie, należy pamiętać, że twierdza Modlin i jej obiekty obejmują kilka miejscowości.

rather napisał(a):To zdjęcie jest bardzo wartościowe http://novidvor.pl/download/file.php?id=1881, bo prezentuje budynki, które współcześnie nie istnieją...

To jest tylko wycinek z tego oryginalnego (trzeciego) zdjęcia.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Licytacje: Allegro, Ebay i inne.

Postprzez vonGraf » 28 Lis 2013, 17:03

rather napisał(a):To zdjęcie jest bardzo wartościowe http://novidvor.pl/download/file.php?id=1881, bo prezentuje budynki, które współcześnie nie istnieją...
Może i wartościowe ale na ebay taniutkie bo tylko około 70 pln . Kolejny watek do toczącej się kilka postów temu dyskusji o nabywcach i pokątnym handlu takimi zdjęciami , pocztówkami i dokumentami - dlaczego pozwalacie jakimś spekulantom na wykupowanie ciekawych historycznych walorów a potem przeglądacie kiepskie skany zamiast kupić te fotografie samemu lub kupić jako "nieformalna spółdzielnia" entuzjastów historii NDM - wydaje mi się , że się częściowo znacie a kwestie finansowe są zawsze do dogadania . Takie "społdzielnie" istnieją i zdobywają wartościowe fanty na które czasami nie stać by było pojedynczych kolekcjonerów - czasem jest to początek do zawiązania czegoś bardziej legalnego jak choćby właśnie Towarzystwo bo przecież jakoś trzeba się tymi nabytymi walorami podzielić a nie chować w kasach pancernych .
vonGraf
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 14
Rejestracja: 26 Lis 2013, 19:54
Płeć: mężczyzna

Re: Licytacje: Allegro, Ebay i inne.

Postprzez rather » 28 Lis 2013, 18:41

Chodziło mi raczej o to, że jest wartościowe historycznie a nie materialnie. Dla mnie ważniejsza jest możliwość zobaczenia jak wyglądało moje miasto - nawet na skanie, niż świadomość posiadania oryginału. Szkoda zresztą, że ze zdjęciami ludzie nie obchodzą się w taki sposób jak np. z malarstwem - oryginały trzymane są w prywatnych kolekcjach lub w muzeach, ale publiczność ma nieograniczony dostęp do reprodukcji.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Licytacje: Allegro, Ebay i inne.

Postprzez vonGraf » 28 Lis 2013, 20:14

Rozumiem a propos wartości fotografii aczkolwiek jedno nie przeszkadza drugiemu - czasem wartość historyczna nawet powinna się przekładać na wartość materialną i przekłada się bez wątpienia . Co do udostępniania takich fotografii to wydaje mi się , że właśnie temu powinny służyć stowarzyszenia , fundacje , muzea , towarzystwa itp. czyli pozyskiwać i udostępniać szerokiemu gronu zainteresowanych a przecież obecnie możliwości wirtualnej prezentacji są w zasadzie nieograniczone i skoro jesteśmy w temacie NDM i całej twierdzy Modlin to na setki ( ! ) fotografii wykonanych we wrześniu 1939 oraz okupacji do wglądu mamy pojedyncze egzemplarze z reguły skopiowane z aukcji internetowych . Chyba coś jest nie tak ?
vonGraf
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 14
Rejestracja: 26 Lis 2013, 19:54
Płeć: mężczyzna

Re: Licytacje: Allegro, Ebay i inne.

Postprzez vonGraf » 08 Gru 2013, 09:59

Zdjęcie lotnicze twierdzy Modlin . Było na aukcji ale już go nie ma niestety , wiec proszę nie pytać o link .
Załączniki
48013eaf9ef14279ee157d7cf0e42d1df.jpg
48013eaf9ef14279ee157d7cf0e42d1df.jpg (142.74 KiB) Obejrzany 16554 razy
vonGraf
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 14
Rejestracja: 26 Lis 2013, 19:54
Płeć: mężczyzna

Re: Licytacje: Allegro, Ebay i inne.

Postprzez KaloNDM » 27 Sty 2014, 19:29

Mam pytanie do Was.
Mój znajomy nawiązał niedawno kontakt z pewnym antykwariatem w USA, który zaoferował mu do sprzedania zdjęcia
Modlina, z września 1939 roku. Znajomy zgodził się na opublikowanie skanów lecz zabezpieczonych znakiem wodnym
ponieważ zdjęcia są jeszcze nie kupione.
Oto te one:

A. Zdjęcia: 1, 1a, 1b, 1c, 2, 2a, 3 - opisane są z tyłu jako "Modlin 1939"

B. Zdjęcie: 4, 4a, 4b - opisane jest z tyłu jako "Niemieccy żołnierze i polskie uzbrojenie i oporządzenie, Modlin 1939"

C. Zdjęcie: 5, 5a - opisane jest z tyłu jako "Polscy jeńcy - niemieccy żołnierze w rejonie Modlina, 1939"

Skany są w bardzo małej rozdzielczości.
Proszę zwrócić uwagę na zdjęcia z punktu A.
Czy to jest na pewno Modlin? Zdjęcie nr 1 ze zniszczoną kamienicą przypomina Nowy Dwór Mazowiecki... ale...
Za budynkiem, widzimy 2 wieże kościoła... W NDM przed wojną nie było takiego kościoła, no... chyba, że to wieże Synagogi...
W Modlinie tym bardziej nie przypominam sobie, żebym na zdjęciach widział kościół z 2 wieżami.
Może to Zakroczym? :?
Tak samo jest ze zdjęciem nr 2 i 3... jakoś nie mogę dopasować tych zdjęć, do przedwojennego Modlina i Nowego Dworu Mazowieckiego.

Zdjęcie z punktu B
Niby przypomina budynek przy PKP Modlin... do tego jeszcze ta studnia :?: :!:

Zdjęcie z punktu C
Opisane jest jako "Polscy jeńcy". Na zdjęciu widać starszego pana. W swoich zbiorach mam zdjęcie z podobizną tego człowieka i jest
to nowodworzanin wyznania ewangelickiego (99%). Ten kto czytał historię 32 Pułku Piechoty, który brał udział w Kampanii Wrześniowej
i bronił Twierdzy Modlin, dobrze wie, że w w większości, w jego szeregach byli ewangelicy, prawosławni i mojżeszowi. Był to bardzo bitny pułk.
Jednak...
Pod koniec września, część polskich żołnierzy wyznania ewangelickiego, czując, że klęska jest blisko, zaczęła zrywać polskie orzełki i dezerterować.
Poddawali się szturmującej armii niemieckiej i powołując się na swoje pochodzenie, twierdzili, że zostali siłą wcieleni do polskiego wojska.
Moim zdaniem, to zdjęcie nie przedstawia "Polskich jeńców", tylko właśnie żołnierzy-dezerterów.
Tylko co to za budynek widoczny w tle?
Załączniki
1.jpg
Zdjęcie w oryginalnym rozmiarze - "Modlin 1939"
1.jpg (66.68 KiB) Obejrzany 16441 razy
1a.jpg
Powiększenie drewnianego budynku.
1a.jpg (62.53 KiB) Obejrzany 16441 razy
1b.jpg
Powiększenie wież.
1b.jpg (35.24 KiB) Obejrzany 16441 razy
1c.jpg
Powiększenie fasady budynku.
1c.jpg (56.48 KiB) Obejrzany 16441 razy
2.jpg
Zdjęcie w oryginalnym rozmiarze - "Modlin 1939"
2.jpg (67.89 KiB) Obejrzany 16441 razy
2a.jpg
Powiększenie budynku.
2a.jpg (55.32 KiB) Obejrzany 16441 razy
3.jpg
Zdjęcie w oryginalnym rozmiarze - "Modlin 1939"
3.jpg (67.93 KiB) Obejrzany 16441 razy
4.jpg
Zdjęcie w oryginalnym rozmiarze - "Niemieccy żołnierze i polskie uzbrojenie i oporządzenie, Modlin 1939"
4.jpg (103.42 KiB) Obejrzany 16441 razy
4a.jpg
Powiększenie studni.
4a.jpg (18.34 KiB) Obejrzany 16441 razy
4b.jpg
Powiększenie fasady budynku.
4b.jpg (37.36 KiB) Obejrzany 16441 razy
5.jpg
Zdjęcie w oryginalnym rozmiarze - ""Polscy jeńcy - niemieccy żołnierze w rejonie Modlina, 1939"
5.jpg (123.25 KiB) Obejrzany 16441 razy
5a.jpg
Powiększenie fasady budynku.
5a.jpg (55.43 KiB) Obejrzany 16441 razy
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Licytacje: Allegro, Ebay i inne.

Postprzez tk28 » 27 Sty 2014, 23:59

Pierwsze zdjęcie (z wieżami kościoła) można wykluczyć bo to nie jest Nowy Dwór a synagoga nie miała wież tylko kopułę, to jedyny jej element jaki można wypatrzeć na zdjęciu lotniczym Luftwaffe. Nie wiem czy taki kościół był w ogóle w okolicy, dosyć dobrze widać szczegóły wież ale ciężko cokolwiek dopasować. Pozostałe zdjęcia to w ogóle będzie ciężko zidentyfikować, dworzec Modlin to chyba też nie jest bo zbyt mały ten budynek. Wokół Warszawy jest mnóstwo miast i miasteczek, które przed wojną podobnie wyglądały i miały zabudowę murowano-drewnianą, ogólnie wszystkie były biedne. Do zdjęć Modlina z aukcji czy innych źródeł to ostatnio jestem sceptyczny, często zdjęcia opisane jako "Modlin" z Modlinem wiąże tylko napis na odwrocie czy pieczątka pocztowa a w rzeczywistości to całkiem inne miejsca.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Licytacje: Allegro, Ebay i inne.

Postprzez vonGraf » 02 Kwi 2014, 11:08

Podaję link do zakończonych aukcji na ebay http://www.ebay.de/sch/Fotos-Briefe-Pos ... te=1&rt=nc . Warto zerknać bo dużo ciekawych aukcji dotyczących zarówno Nowego Dworu Mazowieckiego jak i twierdzy Modlin . Nie wszystkie zdjęcia opisane Modlin to jest Modlin jak w przypadku tych 3 fotografii z poprzedniego postu KaloNDM . Niemieccy sprzedawcy często celowo wpisują popularne i atrakcyjne nazwy miejscowości m.in Modlin żeby lepiej albo w ogóle sprzedać nieciekawe lub niezidentyfikowane zdjęcia ale widzę również antykwariusze z Usa czynią to samo .
vonGraf
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 14
Rejestracja: 26 Lis 2013, 19:54
Płeć: mężczyzna

Re: Licytacje: Allegro, Ebay i inne.

Postprzez vonGraf » 02 Kwi 2014, 11:13

dwie fotografie również z ebay
Załączniki
2014-01-29-037.jpg
2014-01-29-037.jpg (85.16 KiB) Obejrzany 16010 razy
vonGraf
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 14
Rejestracja: 26 Lis 2013, 19:54
Płeć: mężczyzna

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nowy Dwór Mazowiecki - Historia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości