Tajne nauczanie w czasie II wojny światowej

Dla wszystkich zainteresowanych historią naszego miasta. Znajdziesz tutaj wiele ciekawych informacji, rozmowy, zdjęcia...

Moderator: KaloNDM

Tajne nauczanie w czasie II wojny światowej

Postprzez nananat » 13 Lis 2013, 17:18

Czy ma ktoś informacje, dokumenty, wspomnienia czy może zna osoby , które uczestniczyły w tajnym nauczaniu ? Pilnie potrzebuję informacji na ten temat. Przeszukałam forum, niestety nie znalazłam nic na ten temat. Będę pisać pracę magisterską i bardzo zależy mi, aby dotyczyła ona mojego rodzinnego miasta. Z góry dziękuję za pomoc :)
nananat
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 2
Rejestracja: 12 Lis 2013, 14:56
Płeć: kobieta

Re: Tajne nauczanie w czasie II wojny światowej

Postprzez janusmen » 19 Lis 2013, 16:28

Mogę popytać ale ciężka sprawa .
janusmen
 

Re: Tajne nauczanie w czasie II wojny światowej

Postprzez janusmen » 22 Lis 2013, 12:28

Znalazłem kilka nazwisk osób które posiadaja wiedzę w tym temacie, kontakt na NTH
janusmen
 

Re: Tajne nauczanie w czasie II wojny światowej

Postprzez kundzia » 24 Lis 2013, 23:54

Skoro janusmen posiada wiedzę w tym temacie, to mógłby podzielić się nią na forom..
Sądzę, że na pewno zainteresowałoby to więcej osób.
Odsyłanie koleżanki do NTH (nie informując nawet co to za twór, chodzi o rozwinięcie skrótu), które w ostatnim czasie kompromituje się tylko swoim brakiem profesjonalizmu w działaniu i „publikacjach” uważam za kiepski pomysł.
kundzia
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 6
Rejestracja: 17 Sie 2013, 20:47
Płeć: kobieta

Re: Tajne nauczanie w czasie II wojny światowej

Postprzez KaloNDM » 25 Lis 2013, 00:33

Kundzia... Widocznie Janusmen, to taki żartowniś, który działa w myśl zasady "..wiem ale nie powiem.." :shock:
Tak w gwoli ścisłości...
Janusmen, Ty chochliku żartownisiu ;) Skoro nie chcesz publicznie dzielić się informacjami, to dowiedz się jak wysyła się wiadomość na priv.
Nie można w ten sposób lekceważyć nowego użytkownika forum, który dopiero co się zalogował i napisał swój pierwszy post.
Myślisz, że każdy wie co oznacza skrót NTH?
Hmmm... Niejawny Twórca Humanoidów?
A może Namolny Troll Hotelowy?
Ha... Ha... Ha... Wiem... przedni żart, niczym Twój ;)

Szanowny użytkowniku Janusmen. Z czystej grzeczności powinieneś podać chociaż link do NTH :evil:
Skoro jesteś aż tak leniwy, to zrobię to za Ciebie...

Użytkowniku Nananat... Podaję "..kontakt na NTH.."

1. Strona www - http://www.ndth.pl/kontakt/
2. Fanpage - https://pl-pl.facebook.com/pages/Nowodw ... 2280548509
3. Forum - viewforum.php?f=46
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Tajne nauczanie w czasie II wojny światowej

Postprzez disturbia » 25 Lis 2013, 12:05

Wygląda na to,że jeśli kontakt nie przez nth,to nici z pomocy.Kalo ten ostatni link to zbędny;)
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Tajne nauczanie w czasie II wojny światowej

Postprzez tk28 » 25 Lis 2013, 12:16

Naprawdę miałem nadzieję, że będziemy mieli organizację, na którą będzie można liczyć jeśli chodzi o zabytki ale i tutaj zonk, jak ze wszystkim w tym mieście. Chyba każdy dał się nabrać na NTH, zabytki jak były niszczone tak są niszczone nadal. Niektórzy chyba nie rozumieją, że zabytkiem jest każdy obiekt historyczny niekoniecznie wpisany do rejestru zabytków.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Tajne nauczanie w czasie II wojny światowej

Postprzez melchizedek » 26 Lis 2013, 11:18

Wygląda na to, że NTH to fikcja. Na początku, z tego co przeczytałem na forum, działało prężnie i coś osoby z NTH chciały razem zrobić. Potem zaproszono pana burmistrza Kowalskiego i nagle coś padło. Przestali się udzielać tutaj na forum, informacje można tylko przeczytać na stronie FB. Odnoszę wrażenie, że cokolwiek urzędnicy z Nowego Dworu Maz. wezmą pod swoją opiekę, to za chwilę się sypnie.
melchizedek
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 211
Rejestracja: 05 Lis 2012, 09:24
Płeć: mężczyzna

Re: Tajne nauczanie w czasie II wojny światowej

Postprzez tk28 » 26 Lis 2013, 13:00

Po prostu NTH zostało perfidnie przekabacone i tym samym idea krzewienia historii miasta i dbania o zabudowę historyczną ulotniły się jak kamfora. Widać teraz czym tak naprawdę kierował się twór o mylącej nazwie Nowodworskie Towarzystwo Historyczne.

melchizedek napisał(a):Odnoszę wrażenie, że cokolwiek urzędnicy z Nowego Dworu Maz. wezmą pod swoją opiekę, to za chwilę się sypnie.

Kto z kim przystaje, taki sam się staje.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Tajne nauczanie w czasie II wojny światowej

Postprzez janusmen » 08 Gru 2013, 15:14

Proszę oto link do krótkiego tekstu we wspomnianym temacie
https://www.facebook.com/permalink.php? ... 2280548509
janusmen
 

Re: Tajne nauczanie w czasie II wojny światowej

Postprzez nananat » 10 Gru 2013, 16:30

Dziękuję za odzew w temacie, za informację od Janusmen również. Na pewno zgłoszę się po więcej.
KaloNDM serdecznie dziękuję za linki, rzeczywiście nie miałam pojęcia co oznacza skrót NTH ;)
Ze swojej strony w temacie dodam, że wygooglowałam kilka nazwisk, pozwolę sobie wkleić linka do strony:
http://www.zstwierdza.edu.pl/zespol-szk ... toria.html
Mam nadzieję, że szkoła posiada archiwum i konkretne źródła, bo jako osiedlak mam marne o niej pojęcie.
Niestety, informacji nie ma zbyt wiele, ale ja się łatwo nie poddam. Mam wsparcie od promotora i zapieram się nogami i rękami przed zmianą tematu. Jeśli znajdę coś ciekawego, to z pewnością się podzielę z innymi użytkownikami, o ile będą w dalszym ciągu zainteresowani.
nananat
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 2
Rejestracja: 12 Lis 2013, 14:56
Płeć: kobieta

Re: Tajne nauczanie w czasie II wojny światowej

Postprzez Tom80 » 04 Sty 2014, 20:10

Moja babcia Benigna Kołodziejska,opowiadała mi trochę kiedyś o nauczaniu w tamtych czasach.Uczyła też w Zakroczymiu w klasztorze gdzies w lochach :D pochowani.
Tom80
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 1
Rejestracja: 04 Sty 2014, 18:19
Płeć: mężczyzna


Wróć do Nowy Dwór Mazowiecki - Historia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

cron