1.03.2014-Żołnierze Wyklęci-Akcja"Roja"w Pomiechówku w 1950r

Dla wszystkich zainteresowanych historią naszego miasta. Znajdziesz tutaj wiele ciekawych informacji, rozmowy, zdjęcia...

Moderator: KaloNDM

Re: 1.03.2014-Żołnierze Wyklęci-Akcja"Roja"w Pomiechówku w 1950r

Postprzez BURBUL » 27 Lis 2017, 15:44

Alig ! No i właśnie, na potrzeby polityczne, na siłę szuka się " bohaterów " :shock:
BURBUL
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 446
Rejestracja: 04 Mar 2014, 08:50
Płeć: mężczyzna

Re: 1.03.2014-Żołnierze Wyklęci-Akcja"Roja"w Pomiechówku w 1950r

Postprzez Zakroczymiak » 28 Lis 2017, 13:06

aliG napisał(a):w okolicach Szyszek, Gąsocina skąd pochodzi część mojej rodziny Roj nie jest uważany za bohatera a raczej za bandytę... żyją tam jeszcze osoby które pamiętają jego "akcje" ,można zweryfikować jego dokonania, Ciocia mówiła że całe wsie się go bały, ludzie byli zastraszani , można było zginąć na podstawie plotki Moim zdaniem gloryfikowanie takiej osoby psuję opinie o innych Żołnierzach Wyklętych, którzy zasługują na naszą pamięć


Pisze Pan bzdury, można było zginąć od plotek? Czytał Pan to co napisałem wcześniej? Rój nigdy nikogo nie zabił bez wcześniejszych "upomnień" na piśmie i słownych. Wyjątkiem oczywiście były akcje i nieplanowane wypadki. Patrz Pomiechówek. Więc najwyraźniej wieś z której pochodzi Pana rodzina ma mocno czerwone korzenie. Albo była mocno podatna na czerwona propagandę.

Gdyby Rój nie miał wsparcia w społeczeństwie nie utrzymał by się przy życiu do 1951 roku. Znam wiele ludzi przychylnych jemu i jego żołnierzy. Oczywiście trafiłem też na niepochlebne opinie, np. wnuczka ubowca zabitego przez "Roja" bardzo źle o nim mówiła ;D Dziwne? Druga sprawa propaganda zrobiła swoje i wbiła ludziom brednie do głowy. Wszystko co się wydarzyło w okolicy bandyckiego, było przypisywane Rojowi o czym świadczą dokumenty IPN. Brak tam jednak, (a zaznaczam, że są to głównie akta ubowskie) dowodów na zbrodnie Roja. Proszę więc sobie darować komentarza "wątpliwy bohater". Bali się Roja, widocznie mieli powody i to dobrze, że się bali skory byli czerwonymi gnidami.

Pan wyskakujący z braćmi z Woli po raz drugi. Co ma piernik do wiatraka? To tak jak ja bym pisał pomidory są dobre, a Pan by twierdził, że są złe bo od ogórka dostał Pan wysypki.

P.S proszę o dowody i fakty. Chętnie poznam jakieś mało znane fakty, nawet te świadczące o tym, że Rój to bandyta. Proszę jednak je naleźć, tak jak ja przedstawiłem, że nim nie jest podpierając się konkretnymi świadkami (nie jakiś tam ktoś mi kiedyś powiedział) i cytatami z akt UB.

[Edit]
Świadkowie z klamliwego artykułu, który Pan załącza to rodziny członków PPR, UB czy MO. Dla mnie żaden to świadek. Niegroźny działacz PPR, na jakiej podstawie to stwierdzone? Totalne dno, Pani autorka prawdopodobnie teraz tupie trzewikami pod Sejmem RP.

Cóż, walka trzeciego pokolenia AK z trzecim pokoleniem UB trwa. Przykład to ten artykuł oparty a wspomnieniach ubowców i pprowców.
Ostatnio edytowany przez KaloNDM 28 Lis 2017, 20:05, edytowano w sumie 2 razy
Powód: Połączyłem posty. Dajmy szansę wypowiedzi innym. Nie wrzucamy kolejnego postu pod poprzednim.
Zakroczymiak
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 5
Rejestracja: 08 Lis 2017, 19:27
Miejscowość: Zakroczym
Płeć: mężczyzna

Re: 1.03.2014-Żołnierze Wyklęci-Akcja"Roja"w Pomiechówku w 1950r

Postprzez BURBUL » 28 Lis 2017, 16:05

No i co kalo ! bez komentarza ?
BURBUL
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 446
Rejestracja: 04 Mar 2014, 08:50
Płeć: mężczyzna

Re: 1.03.2014-Żołnierze Wyklęci-Akcja"Roja"w Pomiechówku w 1950r

Postprzez KaloNDM » 28 Lis 2017, 20:12

BURBUL napisał(a):No i co kalo ! bez komentarza ?

A co mam tutaj komentować? Dla mnie wykład dr Piotra Oleńczaka był klarowny, merytoryczny i nie do podważenia.
http://pompa.pomiechowek.pl/relacje/aka ... miechowku/

Warto się wybrać na taką lekcję historii. Na prawdę polecam.
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: 1.03.2014-Żołnierze Wyklęci-Akcja"Roja"w Pomiechówku w 1950r

Postprzez Zakroczymiak » 29 Lis 2017, 12:07

Kalo co tam dr. Oleńczak, dokumenty IPN, ważniejsze słowa jakiegoś pismaka z Ciechanowa i ubeckich pomi..., sorry - dzieci :)
Zakroczymiak
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 5
Rejestracja: 08 Lis 2017, 19:27
Miejscowość: Zakroczym
Płeć: mężczyzna

Re: 1.03.2014-Żołnierze Wyklęci-Akcja"Roja"w Pomiechówku w 1950r

Postprzez FUZZ » 30 Lis 2017, 04:54

@Zakroczymiak niech Cię niezdrowe emocje nie nakręcają , zbrodnia zawsze pozostanie zbrodnią bez względu z jakich powodów została popełniona.
Tacy jak Roj nie wydawali wyroków ,jedynie je wykonywali w imieniu Polski Podziemnej , a za samowolkę gardłem płacili.
FUZZ
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 33
Rejestracja: 09 Lis 2011, 18:55

Re: 1.03.2014-Żołnierze Wyklęci-Akcja"Roja"w Pomiechówku w 1950r

Postprzez BURBUL » 30 Lis 2017, 08:47

Zakroczymiak ! No i jak zwykle, sączy się od patriotów, " patriotyczny jad " Co do wiarygodności IPN-u, przypominam historię bandziorów Wałachowskich, których nazwiska mają być umieszczone, na panteonie, na " Łączce " na Powązkach. Jak coś nie " halo " to przeczytaj http://reportaze-sadowe.wprost.pl/spraw ... -Woli.html :shock:
BURBUL
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 446
Rejestracja: 04 Mar 2014, 08:50
Płeć: mężczyzna

Re: 1.03.2014-Żołnierze Wyklęci-Akcja"Roja"w Pomiechówku w 1950r

Postprzez Zakroczymiak » 30 Lis 2017, 14:05

BURBUL napisał(a):Zakroczymiak ! No i jak zwykle, sączy się od patriotów, " patriotyczny jad " Co do wiarygodności IPN-u, przypominam historię bandziorów Wałachowskich, których nazwiska mają być umieszczone, na panteonie, na " Łączce " na Powązkach. Jak coś nie " halo " to przeczytaj http://reportaze-sadowe.wprost.pl/spraw ... -Woli.html :shock:


A czytania ze zrozumieniem na lekcjach Polskiego nie było?

Gdzie ja napisałem, że IPN. Napisałem, że dokumenty w IPN :) te spisane przez bohaterów pismaka z Ciechanowa, czyli ubowców.
Widzisz różnicę czy nie? Jeśli nie to znaczy, że nie wiesz czym jest IPN.

Co do jadu. Czerwony zawsze będzie zdrajcą, bez względu na to czego Was uczyli :) Zaczynając na Berlingu, przez Gomułków, Gierków, Jaruzelskich i ich czerwone dzieci.

Musicie ludzie zrozumieć, że to była wojna, wojna Polskiego Państwa Podziemnego z ZSRS i jego sługusami podającymi się za Polaków. Jeśli w końcu zrozumiecie, że taki jest fakt, zrozumiecie, kto był bandytą (dla mnie UB, KBW, NKWD, MO, PPR, PZPR, SB) a kto walczył o WOLNĄ POLSKĘ.

Na koniec cytaty:

"Amnestia to jest dla złodziej, a my jesteśmy Wojsko Polskie" - Hieronim Dekutowski "Zapora"

"Siedzę z oficerem Gestapo. Oni otrzymują listy, a ja nie. A tak bardzo chciałbym otrzymać chociaż parę słów Twoją ręką napisanych (...). Ten ból składam u stóp Boga i Polski (...).
Bogu dziękuję za to, że mogę umierać za Jego wiarę świętą, za moją Ojczyznę i za to, że dał mi taką żonę."

Ppłk. Łukasz Ciepliński " Pług " - z grypsu do żony. 1951 r.

"Wojna się nie skończyła ( ... ).
Nigdy nie zgodzimy się na inne życie, jak tylko w całkowicie suwerennym, niepodległym i sprawiedliwie urządzonym Państwie Polskim.
Daję Wam ostatni rozkaz. Dalszą swą pracę i działalność prowadźcie w duchu odzyskania pełnej niepodległości Państwa."

Gen. bryg. Leopold Okulicki " Niedźwiadek " - fragment ostatniego rozkazu dla oficerów i żołnierzy Armii Krajowej. 1945 r.

"Pamiętajmy aby zniszczyć chwaty pośród nas, a wtedy przystąpimy do odbudowy Wielkiego domu naszego, którym jest Polska!" - Mieczysław Dziemieszkiewicz "Rój"

Dalszą dyskusję z Państwem nie mającymi pojęcia o czym piszą uważam za zbędną. Ja człowiek który spędził dziesiątki godzin na śledzeniu ubowskich akt i rozmów ze świadkami (odnośnie sprawy (Roja) nie widzę sensu dyskusji z kimś, kto czytuje marnego pisemka, lub "ktoś mu w latach osiemdziesiątych powiedział". Życzę wszystkiego dobrego i powodzenia w zdobywaniu wiedzy historycznej, nie pseudo historycznej. Do widzenia :)
Zakroczymiak
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 5
Rejestracja: 08 Lis 2017, 19:27
Miejscowość: Zakroczym
Płeć: mężczyzna

Re: 1.03.2014-Żołnierze Wyklęci-Akcja"Roja"w Pomiechówku w 1950r

Postprzez DOMESTOS.WC » 02 Gru 2017, 06:47

jak czytam to i co jak pisze Zakroczymiak to tak jak skrzyżowanie Maciarewicza z Niesiołowskim.
KaloNDMaten ten facet w tym mundurku to kto ? https://youtu.be/dEFcwyDbT4Q?t=26
DOMESTOS.WC
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 50
Rejestracja: 02 Kwi 2011, 19:54

Re: 1.03.2014-Żołnierze Wyklęci-Akcja"Roja"w Pomiechówku w 1950r

Postprzez BURBUL » 02 Gru 2017, 08:00

No właśnie. Coś tam powie, filmik nakręci, wycieczkę za " kaskę " pooprowadza " polansuje się " i jakoś się kręci, ale nie o to mi chodzi. Ostatnia nad aktywność, to przerost formy nad treścią i raczej sympatyków temu Panu nie przysporzy. ;)
BURBUL
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 446
Rejestracja: 04 Mar 2014, 08:50
Płeć: mężczyzna

Re: 1.03.2014-Żołnierze Wyklęci-Akcja"Roja"w Pomiechówku w 1950r

Postprzez disturbia » 02 Gru 2017, 08:01

Domestos W.C gdybyś uważniej czytał choćby posty na forum, to byś wiedział kim jest ten facet w mundurku. Burbul zajmij się jakąś robotą,zamiast pieprzyć farmazony. Te miliony zarobione pewnie ukrywa w modnej ostatnio mistycznej wersalce,a jeśli chcesz się również polansować to zapytaj o szczegóły Kowalskiego. On wie najlepiej jak to się robi.
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: 1.03.2014-Żołnierze Wyklęci-Akcja"Roja"w Pomiechówku w 1950r

Postprzez DOMESTOS.WC » 02 Gru 2017, 10:31

Na pierwszy rzut oka wygląda na syna pułku tylko trochę za młody.
Co Rój robił w czasie kampanii wrześniowej w czasie okupacji. Czy Zakroczymiak to niedoszły ksiądz który został nauczycielem , obecnie na emeryturze
DOMESTOS.WC
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 50
Rejestracja: 02 Kwi 2011, 19:54

Re: 1.03.2014-Żołnierze Wyklęci-Akcja"Roja"w Pomiechówku w 1950r

Postprzez BURBUL » 02 Gru 2017, 14:50

Disturbia ! Przerosłaś samą siebie :shock: Jak lubisz " pieprzenie " to Twoja sprawa, a ja będę robił co będę chciał, w ramach regulaminu. Wydaje mi się, że tymi uszczypliwościami trochę wykraczasz poza regulamin. Widać, że na tym forum są równi i równiejsi, wypisz , wymaluj " dobra zmiana " :lol:
BURBUL
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 446
Rejestracja: 04 Mar 2014, 08:50
Płeć: mężczyzna

Re: 1.03.2014-Żołnierze Wyklęci-Akcja"Roja"w Pomiechówku w 1950r

Postprzez Heimat » 02 Gru 2017, 15:25

@DOMESTOS WC
We wrześniu 1939 roku Dziemieszkiewicz miał zaledwie 14 lat ;)
Awatar użytkownika
Heimat
NVD Maniak
NVD Maniak
 
Posty: 1113
Rejestracja: 26 Gru 2011, 12:08
Miejscowość: נובידבור
Płeć: mężczyzna

Re: 1.03.2014-Żołnierze Wyklęci-Akcja"Roja"w Pomiechówku w 1950r

Postprzez disturbia » 02 Gru 2017, 17:33

Burbul każdy średnio rozgarnięty doskonale zrozumiał,ale ciebie to przecież nie dotyczy ;) A za to co Ci się tam roi w główce już nie odpowiadam :P
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nowy Dwór Mazowiecki - Historia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości