Mieszkańcy Nowego Dworu przed I wojną światową

Dla wszystkich zainteresowanych historią naszego miasta. Znajdziesz tutaj wiele ciekawych informacji, rozmowy, zdjęcia...

Moderator: KaloNDM

Mieszkańcy Nowego Dworu przed I wojną światową

Postprzez zane1 » 13 Mar 2014, 18:19

Szanowni forumowicze, poszukuje mojego pradziadka, którego rodzina mieszkała przed II wojną światową w Nowym Dworze. Pradziadek nazywał się Stefan Karasiński i urodził się w 1902 roku. Jego rodzicami byli pochodzący z Dzierżoniowa Jan Karasiński oraz Marianna ( z domu Wiktorowicz) urodzona w Dolanówku. Marianna miała siostrę Helenę.
Z tego co mi wiadomo pradziadek miał dwóch braci: Edwarda i Henryka i prawdopodobnie dwie siostry. Cała rodzina mieszkała w Nowym Dworze a przez jakiś czas w Warszawie, po czym ponownie wrócili do Nowego Dworu. Stefan Karasiński ożenił się z Barbarą Mikulską, mieli jedno dziecko- moja babcię Wiesławę. Pradziadek zaginął prawdopodobnie tuż przed II wojną światową i nic nie wiadomo o dalszych losach jego rodziców i rodzeństwa. Przez wiele lat jego żona a moja prababcia (Barbara, z domu Mikulska) szukała go, ale nie trafiła na żaden ślad. Babcia urodziła się w 1934 roku i prawie nie pamięta swojego ojca.

Może Wasi dziadkowie, babcie wiedzą coś o losach rodziny Karasińskich. Popytajcie proszę. Każda informacja jest dla mnie ważna.
zane1
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 3
Rejestracja: 12 Mar 2014, 21:01
Płeć: kobieta

Wróć do Nowy Dwór Mazowiecki - Historia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości