KaloNDM na YouTube - Kanał na temat Nowego Dworu i Modlina.

Dla wszystkich zainteresowanych historią naszego miasta. Znajdziesz tutaj wiele ciekawych informacji, rozmowy, zdjęcia...

Moderator: KaloNDM

Re: KaloNDM na YouTube - Kanał na temat Nowego Dworu i Modli

Postprzez KaloNDM » 12 Kwi 2012, 17:50

W dniu 11.04.2012 roku doszło do spotkania z prokuratorem IPN, panem Piotrem Wojdygą,
któremu zostały przekazane fakty, dokumenty i adresy jeszcze żyjących świadków.

Prokurator został zapoznany z topografią terenu oraz lokalizacją domniemanych,
masowych grobów w lesie "Kadzielnia".
Poruszono też temat braku reakcji władz miasta, w temacie upamiętnienia miejsc
egzekucji, między innym:
1. Las "Kadzielnia".
2. Teren byłej fabryki krochmalu przy ulicy Nowołęcznej.
3. Teren ogrodów Parafii św. Michała Archanioła - teren przyległy do ulicy Paderewskiego - na których
są masowe groby mieszkańców NDM i okolic, którzy byli rozstrzelani przez pobliski posterunek
Gestapo przy ulicy Słowackiego - późniejsza komenda MO, potem Policji, obecnie blok mieszkalny.

Prokurator zobowiązał się, do przejrzenia akt w archiwum IPN i dalszej współpracy w sprawie
zbrodni, których dokonało Gestapo w Bugmunde w latach 1939/1940.

W miarę możliwości będę informował o dalszych poczynaniach w sprawie.

P.S.

Z racji tego, że nie ma dokumentów świadczących o tym, że w ogrodach Parafii
były przeprowadzone ekshumacje po 1945 roku, prokurator również zainteresował się sprawą.
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: KaloNDM na YouTube - Kanał na temat Nowego Dworu i Modli

Postprzez KaloNDM » 08 Maj 2012, 12:09

Chciałem poinformować, że w/w sprawie, prokurator Piotr Wojdyga wszczął śledztwo w dniu 10.04.2012 sygnatura S38/12/Zn
Pismo datowane 24.04.2012 roku, otrzymaliśmy na początku maja.

Image

Zdjęcie poniżej, przedstawia ekshumację zbiorowej mogiły w 1945 roku, która odbyła się na cmentarzu katolickim
przy ulicy SÅ‚owackiego.

Image
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: KaloNDM na YouTube - Kanał na temat Nowego Dworu i Modli

Postprzez ena » 08 Maj 2012, 13:06

KaloNDM, jeszcze raz gratuluję i dziękuję Ci za Twoją pracę. W związku z tym mam pytanie, czy moglibyśmy się spotkać na żywo? Mam pewne pomysły na luźną współpracę z naszym Stowarzyszeniem Powiatu Nowodworskiego FORUM. Chciałabym Ci je przedstawić, ale wymaga tego bezpośrednia rozmowa. Jeśli znajdziesz odrobinę czasu, zadzwoń proszę na mój numer 512221189, umówimy się i porozmawiamy. Jeśli moje pomysły przypadną Ci do gustu możemy wspólnie zrobić więcej dla podniesienia świadomości współmieszkańców w temacie, jak ważne są nasze "korzenie".
Rather, ponieważ obserwuję już od dawna Twoje zaangażowanie w sprawy dawne i obecne naszego terenu, a zwłaszcza miasta Nowy Dwór Mazowiecki zapraszam również Ciebie na rozmowę, o ile będzie nią zainteresowany główny, w tym momencie, animator tematu, czyli KaloNDM.
ena
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 262
Rejestracja: 12 Lis 2010, 16:15

Re: KaloNDM na YouTube - Kanał na temat Nowego Dworu i Modli

Postprzez lisena » 23 Sie 2015, 20:50

KaloNDM napisał(a):Przy niskim stanie wody rzeki Narew, z góry dokładnie widać zatopione, hmmm.. barki? monitory?
Sam nie wiem co to jest. Jest tego kilka sztuk. Widać je u stóp samego spichlerza.


podrzucam zdjęcie wykonane w dniu 22.08.2015 r. pod spichlerzem. czy to może być jedna z "jednostek pływających"?
mam jeszcze kilka fotografii, ale jeszcze nie ogarnęłam możliwości technicznych forum na tyle, by zrobić w jednym wpisie galerię..
Załączniki
023.jpg
zdjęcie z dnia 22.08.2015 r.
023.jpg (80.48 KiB) Obejrzany 8541 razy
lisena
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 3
Rejestracja: 11 Lip 2015, 15:28
Płeć: kobieta

Poprzednia

Wróć do Nowy Dwór Mazowiecki - Historia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości