Nowodworska zjawa ?????

Dla wszystkich zainteresowanych historią naszego miasta. Znajdziesz tutaj wiele ciekawych informacji, rozmowy, zdjęcia...

Moderator: KaloNDM

Re: Nowodworska zjawa ?????

Postprzez rather » 26 Lip 2012, 07:19

Brak potwierdzenia ze strony miejscowego funkcjonariusza KK oczywiście nie przeszkadzał babom w dalszym oddawaniu czci drzewu. Normalnie jak za czasów druidów... :D
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Nowodworska zjawa ?????

Postprzez tk28 » 26 Lip 2012, 10:07

Heimat napisał(a):Rzekomy cud wydarzył się w pierwszej połowie lat osiemdziesiątych.

Wydaje mi się, że chyba raczej w drugiej połowie lat osiemdziesiątych. Już wtedy chodziłem do szkoły i na religię do kościoła gdzie o tym się mówiło, jakoś '86 r. ale mogę się mylić.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Nowodworska zjawa ?????

Postprzez KaloNDM » 26 Lip 2012, 11:49

Cud na drzewie, przy ulicy PZPR - obecnie Nałęcza.
O tym cudzie mógłbym napisać wiele ponieważ był on praktycznie w miejscu, którym mieszkam.
Był to rok 1985 późna wiosna - miałem wtedy lat 13.
Była na miejscu telewizja oraz wypowiedź świadka tego zdarzenia - Roberta Rzepkowskiego vel Rzepaka,
który mieszkał - prawnie mieszka nadal - vis a vis tych drzew - drewniany dom obok "Józi" :D
Obecnie przebywa w Anglii.

Twierdził on przed kamerą TV, że widział ogromną jasność i Matkę Boską unoszącą się nad drzewami.
Wtedy nie wiedział jeszcze, że na drzewach widać postać Matki Boskiej i Jezusa.
Rok lub 2 po tym wydarzeniu w tragicznym wypadku zginÄ…Å‚ jego brat.
Został potrącony przez samochód.

Do tego miejsca przybywały pielgrzymki z całej Polski.
Cała ulica PZPR - od torów, do Modlińskiej - była wypełniona ludźmi.
Te pielgrzymki przybywały na miejsce przez kilka lat.

Faktycznie na drzewie było widać postać Matki Boskiej z dzieciątkiem Jezus na rękach,
której po policzku spływała co jakiś czas łza - pod skosem.
Wielu ludzi próbowało tą łzę i praktycznie każdy wręcz krzyczał, że jest ona słona.

Ówczesna bezpieka wiele razy w godzinach nocnych zamalowywała lepikiem i farbą ścięte konary,
na których widać było sylwetki Matki Boskiej i Jezusa.
O dziwo!!!
Farba i lepik nie chciały się przyjąć i wręcz spływały po tych ściętych konarach, z powrotem odsłaniając sylwetki.

Na miejscu był też ówczesny "biznesmen", który robił zdjęcia "cudu" i sprzedawał przyjezdnym
oraz miejscowym jako pamiÄ…tki religijne.

Fakt.
Proboszcz Żyła oficjalnie na mszy powiedział, że nie jest to cud :D

Pamiętam też, że ludzie w późniejszym czasie popadli w paranoję i przystrajali
kolejne drzewa w kierunku torów, twierdząc, że widzą świętych. :D

Nie zmienia to faktu, że na własne oczy widziałem to zjawisko i napiszę szczerze..
Nie było to złudzenie optyczne.. widziałem tam Matkę Boską.

Dobra, dobra :D wiem co zaraz napiszecie :D
Testy psychologiczne - jazda na niebieskich, broń - mam ważne, tak więc jestem zdrowy psychicznie :D ;) :D

Może ktoś z Was dysponuje zdjęciami z tego wydarzenia?
Ja posiadam jedno - akurat z nieudaną próbą zamalowania przez służby bezpieczeństwa.
Załączniki
Kopia cud na nałęcza 1985.jpg
Kopia cud na nałęcza 1985.jpg (104.83 KiB) Obejrzany 11948 razy
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Nowodworska zjawa ?????

Postprzez rather » 26 Lip 2012, 12:27

KaloNDM napisał(a):Cud na drzewie, przy ulicy PZPR - obecnie Nałęcza.

A obecnie Chryzantemy, ale tylko na niektórych budynkach, bo chyba nikt z mieszkańców nie wie do końca na jakiej ulicy mieszka. To jest dopiero cud! :lol: :lol: :lol:
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Nowodworska zjawa ?????

Postprzez KaloNDM » 26 Lip 2012, 15:10

rather napisał(a):A obecnie Chryzantemy, ale tylko na niektórych budynkach, bo chyba nikt z mieszkańców nie wie do końca na jakiej ulicy mieszka.


Kee??? :D
Rozwiń, bo nie załapałem :D
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Nowodworska zjawa ?????

Postprzez rather » 26 Lip 2012, 15:53

Chyba jednak mi się coś pozajączkowało :oops: . Chodziło o budynek komunalny przy Chryzantemy, który miał mieć adres Nałęcza. Jakoś mi się skojarzyło, że zmienili całą ulicę.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Nowodworska zjawa ?????

Postprzez KaloNDM » 26 Lip 2012, 16:28

rather napisał(a):Chodziło o budynek komunalny przy Chryzantemy, który miał mieć adres Nałęcza.


O ten budynek?
Dołączam następne zdjęcia nowodworskiego cudu :D
Załączniki
Cud 1.JPG
Cud 1.JPG (139.52 KiB) Obejrzany 11945 razy
Cud 2.JPG
Cud 2.JPG (127.76 KiB) Obejrzany 11945 razy
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Nowodworska zjawa ?????

Postprzez Heimat » 04 Lip 2013, 01:53

LOL21NDM napisał(a):(...) z dzieciństwa pamiętam trzy opowieści o nowodworskich duchach (tj. dwie dotyczą Nowego Dworu, trzeciej nie jestem pewna):
- Pierwsza dotyczyła dziewczyny z bardzo długim warkoczem, modlącej się nocą dość blisko parku, ale nie w nim...
- Druga: ducha mężczyzny, który pokazał się w biały dzień na cmentarzu
- Owa trzecia zaś była opowiadaniem o dwóch siostrach, które umówiły się, że jak jedna umrze, to przyjdzie i powie tej drugiej co została w świecie żywych jak jest "na tamtym świecie". I słowa dotrzymała (ale czy to akurat było w Nowiaku, to nie wiem)...

Wyznać muszę uczciwie, że nie znam żadnej z tych trzech historyjek :( Wakacyjny dzień bez duchów to dzień stracony (noc tym bardziej) ;)
Awatar użytkownika
Heimat
NVD Maniak
NVD Maniak
 
Posty: 1113
Rejestracja: 26 Gru 2011, 12:08
Miejscowość: נובידבור
Płeć: mężczyzna

Re: Nowodworska zjawa ?????

Postprzez Yogi » 05 Lip 2013, 17:52

Nie Kalo,ratherowi chodziło o ten nowy blok obok remizy OSP,a nie ten stary drewniak na przeciwko.
Yogi
 

Re: Nowodworska zjawa ?????

Postprzez junior » 09 Lis 2014, 20:51

Jak byłem młody też byłem przy tych drzewach i nic nie widziałem, jednak ok 4 lat wstecz zobaczyłem w tvp program o tym zdarzeniu i ku mojemu zdumieniu zobaczyłem to czego wcześniej nie widziałem, czyli płaczącą Matkę Boską. Sam nie wiem co o tym myśleć.
junior
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 2
Rejestracja: 22 Paź 2014, 17:52
Płeć: mężczyzna

Poprzednia

Wróć do Nowy Dwór Mazowiecki - Historia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości