Nowy blog na temat polityki i wydarzeń lokalnych

Aktualności oraz ogłoszenia wszelkiej treści.

Nowy blog na temat polityki i wydarzeń lokalnych

Postprzez RafaÅ‚ Szklarski » 05 Sty 2013, 13:11

Witam

Postanowiłem zacząć pisać bloga na temat polityki i wydarzeń lokalnych.
Jeżeli ktoś ma ochotę go ocenić ale komentować, to serdecznie zapraszam.
http://www.rafalszklarski.pl

Pozdrawiam
Rafał
Rafał Szklarski
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 190
Rejestracja: 04 Sty 2013, 20:47
Płeć: mężczyzna

Re: Nowy blog na temat polityki i wydarzeń lokalnych

Postprzez ukasz » 05 Sty 2013, 13:31

Bardzo fajny pomysł :) Na blogu zamieściłeś swoje zdjęcie?? Przynajmniej nikt Cię nie nazwie "tchórzliwie pomrukującym blogerem" ;)
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Nowy blog na temat polityki i wydarzeń lokalnych

Postprzez RafaÅ‚ Szklarski » 05 Sty 2013, 13:51

Rozumiem, że podając swoje dane i zamieszczając swoje zdjęcie, będę pełnoprawnym uczestnikiem lokalnych debat :)
Rafał Szklarski
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 190
Rejestracja: 04 Sty 2013, 20:47
Płeć: mężczyzna

Re: Nowy blog na temat polityki i wydarzeń lokalnych

Postprzez Mavgan » 05 Sty 2013, 15:33

no to zobaczymy czy nie znajdziesz się na czarnej liście RM :)
Mavgan
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 469
Rejestracja: 16 Maj 2011, 20:34
Miejscowość: Nowy Dwór Maz

Re: Nowy blog na temat polityki i wydarzeń lokalnych

Postprzez RafaÅ‚ Szklarski » 05 Sty 2013, 15:47

Za prawdÄ™ i propozycjÄ™ zmiany godzin obrad RM? :)
Rafał Szklarski
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 190
Rejestracja: 04 Sty 2013, 20:47
Płeć: mężczyzna

Re: Nowy blog na temat polityki i wydarzeń lokalnych

Postprzez Mavgan » 05 Sty 2013, 16:02

ja tylko sobie żartuję, więc nie bierz tego na poważnie. A w sprawie godzin urzędowania RM pisałem już do burmistrza jakiś miesiąc temu i póki co nic mi nie odpisał. Widać taki zapracowany biedaczyna....
Mavgan
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 469
Rejestracja: 16 Maj 2011, 20:34
Miejscowość: Nowy Dwór Maz

Re: Nowy blog na temat polityki i wydarzeń lokalnych

Postprzez RafaÅ‚ Szklarski » 06 Sty 2013, 21:18

Mavgan napisał(a):ja tylko sobie żartuję, więc nie bierz tego na poważnie. A w sprawie godzin urzędowania RM pisałem już do burmistrza jakiś miesiąc temu i póki co nic mi nie odpisał. Widać taki zapracowany biedaczyna....


Jeżeli oczekujesz odpowiedzi od UM, to musisz wysyłać pisma za potwierdzeniem odbioru.

Jakieś dwa lata temu, wysłałem w tej sprawie pismo do przewodniczącego.
I otrzymałem odpowiedź, której sens był taki, że zmiana godzin obrad wiązałaby się z dodatkowymi kosztami dla miasta.
Do obsługi Rady Miejskiej, potrzebne są osoby (np. protokolant) i po godzinie 16 należałoby wypłacić im nadgodziny.

Odpowiedź jest zgodna z prawdą, ale w mojej ocenie niewystarczająca. Tak więc postanowiłem dopytać, ile jest
tych osób. Będąc przekonany, że doczekam się odpowiedzi, wysłałem kolejne pismo już w normalnym trybie.
No i odpowiedzi się nie doczekałem.

Podczas pisania tego posta, postanowiłem zrobić sobie ćwiczenie i policzyć, jakie są te oszczędności.

1) Załóżmy, że do obsługi potrzebne są trzy osoby (protokolant, obsługa i jeszcze ktoś inny).
2) Załóżmy, że te osoby otrzymują średnią krajową (coś około 3600 pln brutto).
3) Załóżmy, że sesje zaczynają się o 16 (miałem okazję uczestniczyć w kilku sesjach i wyciągając średnią
trwają one około 3 godziny).
4) Załóżmy, że średnio miesiąc ma 168 godzin pracy.

Wyliczenia:
Średnia stawka godzinowa tych osób to 21,42 pln za godzinę.
Doliczając składki płacone przez pracodawcę daje to 25,38 pln
Razem z dodatek 50 % za nadgodziny daje to 38,07 pln.
(nie będzie 100% gdyż te osoby nie przychodzą do pracy w dzień wolny - za Kodeksem Pracy).

3 osoby * 3 godziny * 38,07 pln = 342,63 pln

Tyle właśnie oszczędzamy. Komentarz zostawiam innym użytkownikom forum.
Rafał Szklarski
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 190
Rejestracja: 04 Sty 2013, 20:47
Płeć: mężczyzna

Re: Nowy blog na temat polityki i wydarzeń lokalnych

Postprzez rather » 06 Sty 2013, 22:53

Obawiam się, że jak będziesz tak dalej argumentował to za chwilę usłyszysz, że sprowadzasz dyskusję do poziomu magla. Co w nowodworskich realiach jest raczej komplementem, bo oznacza, że argumentacja jest trafiona :lol: .

Jednak jak się poważniej zastanowić to do nadgodzin należałoby wliczyć np. nadgodziny prezesów spółek miejskich, dyrektorów szkół itd., którym wręcza się kwiaty i dyplomy za szczególne osiągnięcia. A tak to przyłażą sobie na sesję w ramach godzin pracy i jest gitara. Poza tym jeśli sesje będą organizowane po 16 to skąd weźmiemy np. dzieci do wręczania kwiatów burmistrzowi z okazji urodzin? Normalnie chyba przychodzą w ramach lekcji, a po 16? W charakterze uczestników kółka zainteresowań?

A tak na poważnie, to ciekawe jak radni, przewodniczący i burmistrz wyobrażają sobie uczestnictwo pracującej części mieszkańców w sesjach RM? 12 sesji w roku oznaczałoby konieczność wzięcia 12 dni wolnych w miejscu pracy. A to dla przeciętnego pracownika połowa urlopu. Chyba chodzi więc o to, żeby zniechęcać publiczność do zbyt licznego uczestnictwa w obradach.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Nowy blog na temat polityki i wydarzeń lokalnych

Postprzez RafaÅ‚ Szklarski » 06 Sty 2013, 23:12

rather napisał(a):A tak na poważnie, to ciekawe jak radni, przewodniczący i burmistrz wyobrażają sobie uczestnictwo pracującej części mieszkańców w sesjach RM? 12 sesji w roku oznaczałoby konieczność wzięcia 12 dni wolnych w miejscu pracy. A to dla przeciętnego pracownika połowa urlopu. Chyba chodzi więc o to, żeby zniechęcać publiczność do zbyt licznego uczestnictwa w obradach.


Obawiam się, że większość z ww. osób, nie jest zainteresowana uczestnictwem pracującej części mieszkańców w sesjach.
Przy większej frekwencji należałoby wykazać się jakimiś działaniami i wizją na to jak ma wyglądać miasto.
A tak, wystarczy od czasu do czasu, przejść się po swoim osiedlu i opowiedzieć sąsiadom, jak się prężnie działa.
Nikt tego nie weryfikuje, bo niby jak?

Poza tym części radnych może zależeć na pozostawieniu godziny 10. Przecież pracodawca obowiązany jest zwolnić radnego od pracy zawodowej w celu umożliwienia mu brania udziału w pracach organów gminy (zgodnie z art. 25 ust. 3 ustawy z 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym, DzU z 2001 r. nr 142, poz. 1591 ze zm.).
Tak więc rano sesja (często przed nią jeszcze komisje) i średnio po godzinie 13 już dzień wolny.
Rafał Szklarski
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 190
Rejestracja: 04 Sty 2013, 20:47
Płeć: mężczyzna

Re: Nowy blog na temat polityki i wydarzeń lokalnych

Postprzez Mavgan » 07 Sty 2013, 10:24

Rafał Szklarski napisał(a):
Jeżeli oczekujesz odpowiedzi od UM, to musisz wysyłać pisma za potwierdzeniem odbioru.


a tu Cię zaskoczę, gdyż ja napisałem jakiś czas temu do burmistrza za pośrednictwem strony urzędu i dostałem odpowiedź po dwóch tygodniach. Inny już problem że odpowiedź po pierwsze nie była od burmistrza tylko od SM, no i oczywiście był to stek bzdur.


Rafał Szklarski napisał(a):Do obsługi Rady Miejskiej, potrzebne są osoby (np. protokolant) i po godzinie 16 należałoby wypłacić im nadgodziny.

A to już jest totalna bzdura, wystarczy w umowie zapisać iż czas pracy będzie równoważny i wtedy taki pan lub pani będą przychodzili powiedzmy do pracy na 10-18 lub 11-19 i wszystko gra.Oczywiście mam na myśli dni kiedy obraduje nasza czcigodna RM. W pozostałe dni ten czy ów mogą pracować normalnie jak UM.
Mavgan
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 469
Rejestracja: 16 Maj 2011, 20:34
Miejscowość: Nowy Dwór Maz

Re: Nowy blog na temat polityki i wydarzeń lokalnych

Postprzez RafaÅ‚ Szklarski » 13 Sty 2013, 17:40

Mavgan napisał(a):A to już jest totalna bzdura, wystarczy w umowie zapisać iż czas pracy będzie równoważny i wtedy taki pan lub pani będą przychodzili powiedzmy do pracy na 10-18 lub 11-19 i wszystko gra.Oczywiście mam na myśli dni kiedy obraduje nasza czcigodna RM. W pozostałe dni ten czy ów mogą pracować normalnie jak UM.


Zgodnie z Kodeksem Pracy masz racjÄ™.
Pytanie tylko czy gdzieś w urzędach ktoś jest zatrudniony w systemie równoważnym.
Śmiem wątpić.

To rozwiązanie byłoby najlepsze, ale nawet te wyliczone koszty, chyba nie zrujnują naszego budżetu.
Rafał Szklarski
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 190
Rejestracja: 04 Sty 2013, 20:47
Płeć: mężczyzna

Re: Nowy blog na temat polityki i wydarzeń lokalnych

Postprzez RafaÅ‚ Szklarski » 13 Sty 2013, 17:45

Zapraszam do czytania i komentowania kolejnego wpisu.
Strona w najbliższym czasie ulegnie małym zmianom (dziękuję użytkownikom forum za kilka cennych uwag :) ).
Rafał Szklarski
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 190
Rejestracja: 04 Sty 2013, 20:47
Płeć: mężczyzna

Re: Nowy blog na temat polityki i wydarzeń lokalnych

Postprzez RafaÅ‚ Szklarski » 27 Sty 2013, 15:40

Kolejny wpis. Tym razem o spotkaniu z Energetyką Nowy Dwór Maz.
Zachęcam do czytania i komentowania.
Rafał Szklarski
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 190
Rejestracja: 04 Sty 2013, 20:47
Płeć: mężczyzna


Wróć do Aktualności i ogłoszenia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości

cron