Ketchup i Musztarda

Aktualności oraz ogłoszenia wszelkiej treści.

Ketchup i Musztarda

Postprzez Japko » 24 Paź 2013, 16:42

Na ulicy Sempołowskiej otwarty został nowy lokal gastronomiczny - Ketchup i Musztarda. Lokal serwuje popularne ostatnio burgery. Ucieszyłem się, bo burgerowy renesans bardzo przypadł mi do gustu i zajadałem się "solidnymi" wersjami już w kilku miejscach.

No więc przetestowałem nowy lokal.

Hamburger smaczny i solidny, to trzeba przyznać, ale niestety porównując do knajp typu Burger Factory wypada niestety średnio.
Ze względu na brak konkurencji w tej dziedzinie myślę, że pomysł może załapać. Obsługa bardzo miła, wystrój fajny.

Mam nadzieję, że właściciel/pomysłodawca czyta forum, bo mam kilka uwag:
* bułka hamburgerowa jest dobra, miękka, ale na prawdę przypadły mi do gustu burgery w bułkach bardziej klasycznych - warto by o tym pomyśleć
* mięso dobre, widać że nie jakiś tani kapeć z marketu. nie wiem czy robicie je sami, ale jeśli tak to pochwalcie się tym wyraźnie. jeśli nie są robione samemu to warto o informację, że mięso jest dobrej jakości, 100% wołowiny czy coś w tym stylu. Zwykły marketing :)
* warzywa OK, ale cebuli nie kroiłbym w kostkę
* sosy dobre, ale prawdziwy amerykański smaczek tkwi w dobrych sosach BBQ. oczywiście nie każdy je lubi, więc warto dać wybór
* mięso smażone na patelni wypada lepiej

Forumowiczów zachęcam do spróbowania :) Odskocznia od pizzy i kebabów.
Właścicielowi życzę sukcesu i chęci do rozwinięcia tematu.
Awatar użytkownika
Japko
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 366
Rejestracja: 16 Cze 2012, 13:24
Płeć: mężczyzna

Re: Ketchup i Musztarda

Postprzez jacekm » 25 Paź 2013, 09:48

Sam mam zamiar spróbować, fajnie, ze już wrzuciłeś swoje wrażenia.
jacekm
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 185
Rejestracja: 14 Paź 2011, 07:21

Re: Ketchup i Musztarda

Postprzez lulus » 25 Paź 2013, 16:55

I ja dzisiaj odwiedziłem ten lokal. Zamówiłem burgera z serem za 13zł i powiem Wam, że więcej tam nie pójde.
Bułka lekko zagrzana, moim zdaniem powinna być podpieczona bo była za miękka i rozpadała się w rękach. Ciężko było jeść wszystko leciało, rozwalało się. Mięso wieprzowo-wołowe, nieduży kotlet - to nie jest 100% wołowiny !!! Warzywa cebula pocięta w kostkę, niedbale rzucony pomidor, ogórek i urwany liść sałaty. Wyglądało to obrzydliwie. Ser to tez nie ser tylko serobodobny wyrób z takiej pojedynczej folijki. Sosów innych jak keczup i musztarda brak, a szkoda, że klient nie ma wyboru.
Uwielbiam burgery, ale te nawet koło nich nie leżały. Mięso smażone w opiekaczu , a nie jak w prawdziwych burgerach na grillu. Jeżeli ktoś już otwiera taki lokal to mógłby chociaż pochodzić po wielu burgerowniach w Wawie, i popatrzeć jak się to robi.
Podsumowując nie polecam!!! Drogo jak na burger w takim wydaniu, a najeść się tym na pewno nie można.
lulus
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 25
Rejestracja: 10 Gru 2012, 18:02
Płeć: mężczyzna

Re: Ketchup i Musztarda

Postprzez keczupimusztarda » 04 Lis 2013, 13:44

jeśli chodzi o przedmówcę, to szkoda mi takich ludzi. Trzeba byc slepym by nie zauważyć grila na ktorym smażymy burgery. Po drugie z serem kosztuje 10 Pln a nie 13 , po trzecie jest w 100 % wołowina. Co mozna udowodnic. Pozdrawiamy.
keczupimusztarda
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 6
Rejestracja: 04 Lis 2013, 12:29
Płeć: mężczyzna

Re: Ketchup i Musztarda

Postprzez rather » 04 Lis 2013, 14:50

Z doświadczenia wiem, że odpowiadanie w taki sposób raczej szkodzi relacjom z klientem. Każdą reklamację, nawet nieuzasadnioną, lepiej potraktować jako bezpłatne badanie rynku i wyciągnąć z niej wnioski. Wystarczy powiesić nad grillem fajny baner ze strzałką typu "nasze wyśmienite hamburgery pieczemy na grillu", zaproponować klientom do wyboru: cebulę pokrojoną w kostkę lub w talarki, zapytać czy bułka ma być podpieczona czy lekko podgrzana i już. Kwestię wołowiny też można rozwiązać - np. podając źródło pochodzenia albo załatwić sobie oprawiony w ramkę certyfikat od dostawcy. Do tego więcej sosów i klienci na pewno docenią zmiany.

Alternatywnie można się oczywiście obrazić za krytykę...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Ketchup i Musztarda

Postprzez Mavgan » 05 Lis 2013, 07:56

Byłem, jadłem, nawet niezłe.... może troszkę drogo ale w sumie nie mam się do czego przyczepić.
No może tylko to że jeśli się je na miejscu to buła jest podawana na jakiejś długiej tacce, a lepiej by było na talerzyku.

Co do krytyki to zgadzam się w 100% z Ratherem
Mavgan
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 469
Rejestracja: 16 Maj 2011, 20:34
Miejscowość: Nowy Dwór Maz

Re: Ketchup i Musztarda

Postprzez Japko » 05 Lis 2013, 09:45

Szkoda, że w restauracji nie ma info że sami formujecie mięso. A może już jest? Dzisiaj sprawdzę :)

http://www.nowodworska.pl/art,1949,pier ... iecie.html
Awatar użytkownika
Japko
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 366
Rejestracja: 16 Cze 2012, 13:24
Płeć: mężczyzna

Re: Ketchup i Musztarda

Postprzez lulus » 05 Lis 2013, 21:11

keczupimusztarda napisał(a):jeśli chodzi o przedmówcę, to szkoda mi takich ludzi. Trzeba byc slepym by nie zauważyć grila na ktorym smażymy burgery. Po drugie z serem kosztuje 10 Pln a nie 13 , po trzecie jest w 100 % wołowina. Co mozna udowodnic. Pozdrawiamy.


Wzrok mam jeszcze dobry :) i widze, że to nie jest grill tylko opiekacz grillowy , a to jest wieeelka różnica!!!
Otworzenie czegoś to nie sa tylko achy i ochy jakie to fajne, tylko też krytyka, a za to nie można potępiać klientów.
W każdym razie nie polecam!
lulus
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 25
Rejestracja: 10 Gru 2012, 18:02
Płeć: mężczyzna

Re: Ketchup i Musztarda

Postprzez Japko » 06 Lis 2013, 11:18

Byłem wczoraj po raz drugi i mam wrażenie, że mięso się poprawiło. Kotlet grubszy, usmażony na moich oczach z surowego mięsa. Osobiście lałbym więcej sosów. Nie wiem czy to grill czy opiekacz, dla mnie wygląda to na elektryczną patelnię. Ważne, że mięso skwierczy :) Nie oczekiwałbym grilla na węgiel.

Co do rozpadania się burgerów to dla mnie jest to częścią i urokiem tego typu jedzenia :) W burgerowni w Łodzi dostałem nawet widelec i nóż, które po kilku gryzach się przydały :)
Awatar użytkownika
Japko
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 366
Rejestracja: 16 Cze 2012, 13:24
Płeć: mężczyzna

Re: Ketchup i Musztarda

Postprzez keczupimusztarda » 06 Lis 2013, 16:42

Przyjmujemy każdą krytykę :) Ale na nieprawdę musimy reagować. Jeśli chodzi o opiekacz to tak jest tam opiekacz obok którego stoi grill na którym smażymy mięso :) Nie da się mięsa usmażyć pod opiekaczem bo trwało by to pewnie z 30-40 min. Pan widział zapewne kotleta pod opiekaczem gdy umieszczony był na nim ser. Robimy to po to by ser się lekko rozpuścił. Niedługo będziemy w posiadaniu bułek które będą mniej kruche, pieczone specjalnie dla nas. Mamy dopiero dwa tygodnie, na rynku pełnym kebabów, chińczyków nie jest łatwo się przebić polskim przedsiębiorcom. Ale będziemy robić wszystko by ulepszyć nasz produkt. A po bilansie miesięcznym będziemy mogli stwierdzić czy możemy sobie pozwolić na lekkie obniżki cen. Mimo różnych przeciwności losu już niedługo wprowadzimy, mini burgery, frytki i zapiekanki. Pozdrawiamy KIM :)
keczupimusztarda
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 6
Rejestracja: 04 Lis 2013, 12:29
Płeć: mężczyzna

Re: Ketchup i Musztarda

Postprzez admiralbar » 06 Lis 2013, 21:24

no i proszę jak keczupik zmiękł :) ciekawe czy przy inspekcji sanepidu też są tacy zadziorni ;)
admiralbar
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 274
Rejestracja: 21 Paź 2012, 09:46
Płeć: mężczyzna

Re: Ketchup i Musztarda

Postprzez kocur » 07 Lis 2013, 09:46

Witam !

I ja tam byłem. Wrażenia może przekażę w punktach:

1. Podjeżdżając pod lokal zauważyłem w środku ciemność. Było to w dzień ale wnętrze było zaciemnione - przez chwilę pomyślałem że nieczynne. Zobaczyłem jednak dwie dziewczyny w środku ( pracownice) i wszedłem.
2. Wnętrze ascetyczne - co nie dziwi przy lokalu na rozruchu. Ogólnie czysto i schludnie.
3. Radio Eska ( chyba ) w środku i jakiejś potupajkowe rytmy - ale kwestia gustu, nie jestem nastolatkiem - trochę denerwujące.
4. Na stoliku okruchy burgera po poprzednim gościu. Nie było " tabaki" ( gastronomiarze wiedzą co to określenie oznacza ) a mimo wszystko nie było uprzątnięte. Podłoga czysta.
5. Zamówiłem podwójnego burgera z frytkami. Okazało się że jeszcze frytek nie podają - ok. Wziąłem zatem tylko burgera.
6. Nie było nikogo przede mną chyba chwilę ale dziewczyny ostro zabrały się do przygotowania i - tutaj duży plus- przygotowanie nie trwało długo. Czekałem niecałe 7, może 8 minut. Naprawdę jest do zaakceptowania.
7. Podano na tym podłużnym talerzyku na dwóch serwetkach.
8. Sam burger jeśli chodzi o jego " konstrukcję" trochę mnie rozczarował. Dwa kawałki mięsa podano w jednej bułce, w środku splecione razem w swym wołowym uścisku tuliły się biedne do siebie otulając się sałatą i cebulą. Trochę się to wszystko rozjeżdżało na boki.
9. Smak. Tutaj wielki pozytyw. Pozytyw który niweczy wrażenia z okruchów ze stołu. Początkowo mięso wydało mi się mało słone ale ja lubię jeść pikantnie więc pomyślałem że autor chciał trafić w środek. Ku mojemu zaskoczeniu im głębiej konsumowałem zawartość bułek tym ( pod wpływem sosów ) smak stawał się pełniejszy. Naprawdę mi smakowało, mimo że pod koniec sos wypływał z torebki - był po prostu trochę za rzadki.
10. zjadłem otarłem pyszczydło i wyszedłem.
Wnioski i sugestie " wujka dobra rada".
Kolego KiM myślę że powinieneś obejrzeć kilka filmów amerykańskich z ostatnich lat i przyjrzeć się jak wyglądają witryny. Kojarzysz neon BUD LIGHT w barach w Texasie ? On własnie po to jest żeby krzyczeć - OTWARTE -
Burger to fundament amerykańskiego jedzenia i z nim ma się kojarzyć. Wnętrze. Flaga amerykańska, fototapeta albo obrazek z wujkiem SAM'em - to nic nie kosztuje ale podkreśla to że BURGER to amerykański wynalazek ( tak naprawdę niemiecki )
Następna sprawa to neon. Powinien być prostopadły do budynku - z czasem ( bo to nie tanie jest) - pomyśl o inwestycji. Teraz jest baner widoczny w sumie tylko dla sąsiada z willi na przeciwko.
Pisałeś o uzupełnieniu menu. Proponuję dwa rozwiązania : mikro zestaw dla uczniaka i dobry , wielki burger dla "prawdziwego twardziela". Ten pierwszy musisz skalkulować na kieszeń ucznia liceum albo pobliskiego gimnazjum ( food cost się kłania ) a drugi podawaj na rozdzielonych bułkach osobno. Na jednym mięcho, pod mięchem ser a na mięchu boczek, na drugim ser, sałata, cebula i ewentualnie ogórek konserwowy. Do tego sałatka coleslaw albo jakaś sezonowa. Do tego oczywiście frytki. Chyba nie muszę mówić że belgijskie ;-) Zniżki dla Policji, Straży Miejskiej ( rather nie czytaj ;-) i powinno się udać.
To tyle. Jako że tak się składa, że od 15 lat pracuję i obracam się w sferach stołecznej ***** gastronomii mogę się trochę powymądrzać.
Awatar użytkownika
kocur
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 126
Rejestracja: 17 Paź 2011, 22:38

Re: Ketchup i Musztarda

Postprzez Japko » 16 Lis 2013, 16:49

Byłem dziś ponownie, są nowe bułki, o niebo lepsze. Mam jednak wrażenie, że za każdym razem dostaję mięso innej wielkości.
Za to frytki dziś były w gratisie, bardzo dobre trzeba przyznać.
Awatar użytkownika
Japko
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 366
Rejestracja: 16 Cze 2012, 13:24
Płeć: mężczyzna

Re: Ketchup i Musztarda

Postprzez keczupimusztarda » 19 Lis 2013, 19:15

Fajnie że bułka się spodobala. Waga kotleta zawsze jest ta sama. Przy smazeniu jezeli mieso nie bedzie docisniete, wtedy kotlet idzie bardziej w górę i traci na szerokości. Optycznie moze sie różnić ale waga wciąż ta sama. Pozdrawiamy
keczupimusztarda
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 6
Rejestracja: 04 Lis 2013, 12:29
Płeć: mężczyzna

Re: Ketchup i Musztarda

Postprzez kocur » 20 Lis 2013, 04:23

Dodam jeszcze, że i ja byłem z rewizytą. Odczucia mam również bardzo pozytywne i naprawdę życzę Wam powodzenia. Lubię ten typ jedzenia i obiecuję, że ilekroć żona będzie chciała uraczyć mnie jakimś dietetycznym g... będę wymykał się do Was na konkret.

;-)
Awatar użytkownika
kocur
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 126
Rejestracja: 17 Paź 2011, 22:38

Następna

Wróć do Aktualności i ogłoszenia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron