budowa domu a zjazd

Aktualności oraz ogłoszenia wszelkiej treści.

budowa domu a zjazd

Postprzez Lorak » 26 Paź 2014, 17:53

Prowadzę drogowe biuro projektowe, w którym między innymi projektuje się zjazdy. Chciałbym polecić swoje usługi (http://www.agord.pl), ale również napisać krótką refleksję na temat "projekt zjazdu". Taka inwestycja, chociaż nie jest złożona konstrukcyjnie, formalnie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę (procedura analogiczna co przy pozwoleniu na budowę domu). Kolejna dawka formalności często przepełnia w ludziach czarę goryczy, która wylewa się na "drogowców" pogarszając ich wizerunek w Polsce (który i tak nie jest najlepszy). Dlatego przy okazji informowania o swoich usługach staram się przekazywać jak najwięcej wiadomości o samym procesie projektowym i wymaganiach jakie stawiają przed nami przepisy. Mam nadzieję, że w ten sposób oszczędzam ludziom trochę nerwów (a nawet czasu i pieniędzy). Poniżej właściwa część promocyjna oraz link do krótkiego "artykułu" na temat uzyskiwania pozwolenia na budowę zjazdu:


Jeżeli zaczynasz budowę domu, lub kompletujesz już dokumenty do odbioru budynku, zwróć uwagę czy nie będziesz potrzebował projektu zjazdu.

Większość osób budująca swoje domy nie jest świadoma, że do odbioru budynku bardzo często wymagany jest projekt budowlany zjazdu. W konsekwencji projekty te zlecane są zwykle „na wczoraj”. Niestety proces projektowania i uzgodnień jest dość czasochłonny. Wykonywany na ostatnią chwilę projekt kosztuje sporo nerwów (zwłaszcza jeżeli zbliża się termin rozliczenia kredytu z bankiem).
Najlepiej jest rozpocząć uzyskiwanie pozwolenia na budowę zjazdu równolegle z pozwoleniem dla budynku, lub zaraz po nim.

Więcej o uzyskiwaniu pozwolenia na budowę zjazdu na stronie:
http://www.agord.pl/8.html
Lorak
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 18
Rejestracja: 27 Paź 2013, 20:37
Płeć: mężczyzna

Re: budowa domu a zjazd

Postprzez PaffDadi » 18 Gru 2014, 17:49

Potwierdzam. Z własnego doświadczenia wiem, że zdobycie pozwolenia na budowę zjazdu to ciężka sprawa. Nawet staram się sobie wyobrazić coś, czego nie chciałbym bardziej niż przechodzenie tego po raz wtóry. I nic nie przychodzi mi do głowy. Mimo, że brałem pod uwagę nawet uczestnictwo w niedzielnej mszy i zaawansowaną chorobę weneryczną.

Gdy nie będę już miał pomysłu na życie, napiszę o tym książkę. Obliczyłem, że potrzebne mi będzie na to jakieś 4 lata nieprzerwanie wolnego czasu i ciężarówka środków uspokajających. Oczywiście jak już mnie wypuszczą z zakładu psychiatrycznego, gdzie aktualnie leczę skołatane nerwy. Z zadowoleniem przyjmę również propozycję nakręcenia pełnometrażowego filmu fabularnego, który jako jedyny zostanie zaliczony do specjalnie dla niego stworzonego gatunku pn. thriller paranoidalno-urzędniczy. Wątki z moich przygód starczyłyby na jakieś 2000 odcinków M jak Miłość.

Ale co jest najśmieszniejsze? Że po zmarnowaniu wielu miesięcy mojego cennego czasu, po przerobieniu kilku hektarów wartościowego lasu na papier potrzebny do złożenia różnorakich wniosków, załączników, formularzy i wykonaniu ich kserokopii wiem, i wiedziałem to od początku, że tego zjazdu budować nie muszę, bo w sumie i po co? W tym gównianym kraju najważniejszy jest papier, pieczątki i zapierdziane urzędnicze stołki.

I tak zupełnie na koniec pragnę zauważyć, że nowodworskim przedsiębiorcom w branży projektowania musi powodzić się lepiej niż nieźle, bo na cztery firmy, do których złożyłem zapytanie o wycenę, z informacją zwrotną wróciło 0 (zero).
W internecie osoba podająca się za mężczyznę jest mężczyzną, wirtualna kobieta również jest w rzeczywistości mężczyzną, a dziecko... dziecko to agent FBI.
Awatar użytkownika
PaffDadi
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 225
Rejestracja: 25 Gru 2010, 18:46

Re: budowa domu a zjazd

Postprzez Lorak » 02 Sty 2015, 19:26

Hmmmm Domyślam się, że przedmówcy chodziło o zjazd z drogi wojewódzkiej. W takim przypadku mam podobne przemyślenia (pomijając fakt, że niedzielną mszę świętą przeżywam trochę inaczej). Dlatego też dobrze zlecić taki projekt komuś kto zajmie się tym kompleksowo. Moje biuro co prawda nie jest z Nowego Dworu ale znajduje się w tym powiecie, raczej nie pozwoliłbym sobie "olanie" zapytania, więc to pewnie nie o mnie mowa. Ostatnio uzyskałem pozwolenie na budowę takiego zjazdu wraz ze wszystkimi uzgodnieniami w cenie 2000 zł brutto (referencje na stronie http://agord.pl/6.html ). Po stronie inwestora była mapa i opłaty administracyjne. Szczerze mówiąc rozważam zrezygnowanie z opracowywania projektów na drogach wojewódzkich, ze względu na nieprzewidywalność ścieżek, którymi podążają myśli urzędników. Uzyskanie pozwolenia na budowę na drogach niższych klas jest dużo prostsze i tańsze.
Lorak
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 18
Rejestracja: 27 Paź 2013, 20:37
Płeć: mężczyzna

Re: budowa domu a zjazd

Postprzez tissu » 07 Mar 2015, 15:29

Najczęściej pozwolenie na zjazd jest krótką formalnością i wg mnie lepiej w razie potrzeby skorzystać z lokalnego projektanta, najlepiej wskazanego przez urząd. Oczywiście w przypadku domów jednorodzinnych. Większe inwestycje rządzą się swoimi prawami.
http://www.tissu.com.pl
http://www.tissu.com.pl
biuro projektowe
Awatar użytkownika
tissu
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 1
Rejestracja: 30 Gru 2014, 15:45
Płeć: mężczyzna

Re: budowa domu a zjazd

Postprzez Lorak » 08 Mar 2015, 21:44

Rzeczywiście, bywają niestety takie urzędy, które polecają swoich projektantów i wówczas pozwolenie na budowę jest krótką formalnością. Zwykle jednak, taka usługa VIP jest z oczywistych względów dwa razy droższa.
Lorak
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 18
Rejestracja: 27 Paź 2013, 20:37
Płeć: mężczyzna


Wróć do Aktualności i ogłoszenia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości